Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.818
|
čitano: 4.437.257
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...
izvone kaže...
...Neznam koliko u igrama vrijede 144hz monitori...

 Kupuješ monitor samo za gaming, a ne znaš prednosti 144Hz, sram te bilo

Ja bi osobno uzeo neku sredinu 1440p i 144Hz.

 

Tko jednom proba 4K, sve ostalo mu je pikslizirano...

Ali, na žalost, i tko jednom proba 144Hz, ne može na niže

 ovo za 4k stoji, ali ovo za 144hz ne, imam oba i ako imas min 60fps-a na 60hz ekranu slika je fluidna i nema screen tearing, i na 60hz panelima je pozeljno imati preko 140fps-a jer je tada broj u milisekundama priblizan odazivu vecine ekrana (cca 4ms+)!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
izvone kaže...

Pozz,uskoro slijedi upgrade graficke, no prije toga bih uzeo neki malo bolji monitor od trenutnog.

 

Dvoumim se između 1440p i 4k. Gaming je main za orijentiranje,nakon toga pokoji film itd. Planiram uzeti vegu kada ce biti dostupna.

 

Neznam koliko u igrama vrijede 144hz monitori,freesync mi je must kao i IPS matrica.Velicina nije bitna al neki raspon 23-27". Pa ako može neka preporuka.

 

Hvala!

 

P.S. ako mozete na glasovanju pomoc oko odabira rezolucije.

 

EDIT:Moze i vani,njemacki shopovi.

 Imaš par postova iznad 4K 144Hz i k tome 1000 nita (!!!) HDR IPS ekran. Ne može bolje od toga trenutno. Osim ako imaš 5000 eura za 8K od Della. 

prodajem jednu od mašina
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

LED i IPS ti nema veze jedno s drugim, možda si mislio na VA-IPS? Ako misliš na to, onda ti VA ima bolje crne i sliično, ali lošiji odaziv i onaj black crush, a IPS ti ima bolji odaziv i loši primjerci mogu imati backlight bleed. U principu je i i jedno i drugo dobro, s tim da su VA vjerojatno malo bolji za multimediju, a IPS za igre.

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Meni treba za igre sada imma ovaj samsung 20" 1680x1050 iz moj pc 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Lg24mp68vq

moja preporuka za casual gaming,surfanje i filmove

nakon tn panela ovaj ips mi izgleda kao 4k oled

 

SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Tn vs ips 😄

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2017 16:51 (brada09).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

-duplo-

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2017 16:50 (brada09).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

-duplo-

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2017 16:50 (brada09).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

exactly

SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo suzio sam izbor na cetiri modela, totalno su razliciti pa kuda puklo. :)

 

Koliko sam shvatio, sve je to otislo k' jarcu i bilo je predivno kada smo bili na CRT-u.....kakav panel i gluposti, kupio si npr. 19" Samusng, LG ili Iiyama te si uzivao u kvaliteti (bar mi smrtnici). :)

 

Izbor je pao na ova sljedeca cetiri pa molim pomoc samo da to suzim i narucim te ovaj TN maknem s ociju. :)

 

Kada je u pitanju AMVA, izbor je pao na Benq:

 

Benq  EW2750ZL:

 

http://www.nabava.net/monitori__90/benq-monitor-ew2750zl-led-27__16186331

 

Kada je u pitanju IPS tj. PLS, izbor je pao na ova dva (jedan 24" i dva 27"):

 

27" Samsung S27F350FHU:

 

https://www.mall.hr/lcd-monitori/samsung-s27f350fhu-monitor

 

27" Dell SE2717H:

 

http://www.nabava.net/monitori__90/dell-monitor-se2717h-ips-lcd-led__26492971

 

24" Dell P2417H:

 

http://www.nabava.net/search.php?q=P2417H

 

Ovaj  24" Dell sam naveo kao moguci izbor ako je 1080 rezolucija mozda premala za 27"? Nisam vidio kako izgleda sve to na 27" pa zato pitam. Ako je dovoljno, onda bi isao svakako na 27".

 

Prije sam gledao 24" Dell U2414H (on mi je bio prvi odabir kada sam nesto prije gledao), ali bas kod njega sam vidio kaos kod panela. Vidio sam i one koji su ok, a bogme sam vidio i one koji su uistinu jako losi te mi se bas s tim modelom Dell srozao u ocima. Znam da to nije puno novca za monitor i da je to ispod prosjeka, ali nije ok to sto rade s panelima.

 

 

Nisu oni jedini, evo ovaj primjer s  ROG Asus-om je odlican primjer kemijanja s panelima i kod malo skupljih modela:

 

https://imgur.com/a/jWO59

 

Na sta to lici!? Nekako skupis novce, mislis da ces uzeti ok monitor (sto bi i trebao biti za te novce) i na kraju dobijes tako nesto.

 

Ovo sada pitam za sebe tj. monitor koji ce biti vecinom za igre (80% igre), web i sl. Znaci neki "all in one"...univerzalni. :) Ne vjerujem bas da cu gledati filmove na njemu, ali tko zna...kada klicni zakmece, mozda cu se ponekad povuci u sobu i tamo pogledati neki film. :)

 

Bi li neki vlasnik Benq i AMVA panela mogao prokomentirati ova dva videa tj. je li to neka greska ili boljka svih AMVA panela:

 

 

 

Ako je to problem svih AMVA panela, mozda uzeti stari TN tj npr. Benq ZOWIE RL2755:

 

http://www.m-computers.hr/monitor-led-27-benq-zowie-rl2755-1ms-vga-dvi-hdmi-full-hd/EUR45201/product/

 

Iskreno, ne bi volio uzimati TN, no ako je bolji od onih AMVA, uzeo bi i TN.

 

P.S.

 

Prvi izbor mi je bio onaj PLS Samsung ili onaj 27" AMVA Benq, ali ne pratim razvoj monitora pa zato i pitam tu za savjet. Znam da je tema prozvakana, no procitao sam doslovno skoro cijelu temu (uistinu cijelu! Kaos!) u ovih par dana i vec mi se sve pomijesalo. :)

 

6 Benq EW2750ZL
0 Samsung S27F350FHU
2 Dell SE2717H
1 Dell P2417H
3 Dell U2414H
0 Benq ZOWIE RL2755
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2017 19:34 (win32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
win32 kaže...

Ovo sada pitam za sebe tj. monitor koji ce biti vecinom za igre (80% igre), web i sl. Znaci neki "all in one"...univerzalni. :) 

Ako ti je za igre i imaš AMD karticu mogo biš uzet sa Freesyncom...

Npr LG 27MP68VQ i LG 24MP68VQ

 

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...
 Kupuješ monitor samo za gaming, a ne znaš prednosti 144Hz, sram te bilo

Ja bi osobno uzeo neku sredinu 1440p i 144Hz.

 

Tko jednom proba 4K, sve ostalo mu je pikslizirano...

Ali, na žalost, i tko jednom proba 144Hz, ne može na niže

 Jbg,ti meni mozes rec da je opel dobar auto,al dok ne probam neznam :) Samo ja nemam love,vremena ni zivaca za isprobavanje pa gledam ovdje sto kaze vecina. A vidis da i stjepko kaze da se ne osjeti previse.

loko_1 kaže...

Za 1440p i 144Hz mu po meni treba najmanje jedna gtx1080.

 mislim da bi vega trebala biti u tom rangu. Ako i ne,stavim na 60 ili 75hz,pa kad dode jaca grafa da moze gurat. Jer ovaj monitor imam 8 godina i dosta mi ga je. Sljedeci zelim isto da pozivi,a ne da mi nakon 2g izide jaka grafa a ja imam kramp on monitora.

Tonči kaže...

 Imaš par postova iznad 4K 144Hz i k tome 1000 nita (!!!) HDR IPS ekran. Ne može bolje od toga trenutno. Osim ako imaš 5000 eura za 8K od Della. 

 Nisam nasao,isao sam 4 unazad,ili sam preskocio nekako ali sam isao naprijed i nazad. Ovo drugo mi je malo previse 

 

Ovo su mi nekak top dva,cak mislim da drugi je TN. Sto vi mislite? PRVI DRUGI

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
izvone kaže...
CyberDemonVZ kaže...
 Kupuješ monitor samo za gaming, a ne znaš prednosti 144Hz, sram te bilo

Ja bi osobno uzeo neku sredinu 1440p i 144Hz.

 

Tko jednom proba 4K, sve ostalo mu je pikslizirano...

Ali, na žalost, i tko jednom proba 144Hz, ne može na niže

 Jbg,ti meni mozes rec da je opel dobar auto,al dok ne probam neznam :) Samo ja nemam love,vremena ni zivaca za isprobavanje pa gledam ovdje sto kaze vecina. A vidis da i stjepko kaze da se ne osjeti previse.

loko_1 kaže...

Za 1440p i 144Hz mu po meni treba najmanje jedna gtx1080.

 mislim da bi vega trebala biti u tom rangu. Ako i ne,stavim na 60 ili 75hz,pa kad dode jaca grafa da moze gurat. Jer ovaj monitor imam 8 godina i dosta mi ga je. Sljedeci zelim isto da pozivi,a ne da mi nakon 2g izide jaka grafa a ja imam kramp on monitora.

Tonči kaže...

 Imaš par postova iznad 4K 144Hz i k tome 1000 nita (!!!) HDR IPS ekran. Ne može bolje od toga trenutno. Osim ako imaš 5000 eura za 8K od Della. 

 Nisam nasao,isao sam 4 unazad,ili sam preskocio nekako ali sam isao naprijed i nazad. Ovo drugo mi je malo previse 

 

Ovo su mi nekak top dva,cak mislim da drugi je TN. Sto vi mislite? PRVI DRUGI

 oba su ti TN, ovo ti je IPS, 144hz, free sync, 1440p verzija > link

 ja gledam uzeti taj ips model, ako se AMD ikada udostoji izdat vegu -.-'

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
zzZZzz kaže...

 oba su ti TN, ovo ti je IPS, 144hz, free sync, 1440p verzija > link

 ja gledam uzeti taj ips model, ako se AMD ikada udostoji izdat vegu -.-'

 onda je OVO mozda IPS? jer vidi mda imaju 200 modela di je jedno slovo il broj drugacije. Kad proguglam pise da je IPS,kao i OVDJE. I na acer stranici pise IPS za xf seriju

 

EDIT: Linkao sam isti,my bad,vidim da ima sa A i bez A,kao bez A su TN

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2017 23:21 (izvone).
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
izvone kaže...
zzZZzz kaže...

 oba su ti TN, ovo ti je IPS, 144hz, free sync, 1440p verzija > link

 ja gledam uzeti taj ips model, ako se AMD ikada udostoji izdat vegu -.-'

 onda je OVO mozda IPS? jer vidi mda imaju 200 modela di je jedno slovo il broj drugacije. Kad proguglam pise da je IPS,kao i OVDJE. I na acer stranici pise IPS za xf seriju

 

EDIT: Linkao sam isti,my bad,vidim da ima sa A i bez A,kao bez A su TN

Ovaj prvi je TN, onaj drugi je IPS.

Malo su problematicni nazivi ovih modela.

IPS model je : Acer XF270HUbmijdprz

TN model je  : Acer XF270HUbmjdprz   dakle, IPS ima "i" u tom neredu negdje.

Ali lako mozes pogledati koji je model po brzini odaziva. TN ima 1ms, IPS ima 4ms. pa samo scrollaj dolje i vidjet ces 1ms na onom prvom.

 

14 godina
offline
Koji monitor kupiti

boze zajebancije oko monitora i imena. Uglavnom,kakav se cini taj IPS?

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
izvone kaže...

boze zajebancije oko monitora i imena. Uglavnom,kakav se cini taj IPS?

Taj acer je najbolje sto mozes dobiti trenutno na 27" i 1440p rezom. (+freesync, 144hz, ips).

 Prema TFT centralu, taj acer ima i najmanji input lag od svih high end monitora trenutno. Evo i review. 

Postoji jos i Asus MG279Q u tom rangu, ali njegov raspon freesynca je 35-90 hz, dok ovaj Acer iznad ima raspon freesynca od 40-144hz.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2017 1:03 (zzZZzz).
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
midzan21 kaže...

Pozdrav društvo. Dakle traži se monitor 24" za sve i svašta (gaming, video editing bez color korekcija, surfing, gledanje videa etc, ugl monitor za sve) ali uz preduvjet - da nema previše izražen "blue light" efekt jer će biti u prostoriji bez prirodnog osvjetljenja pa da se vid baš ne zamara.

Cijena max 1500kn (raspon može biti još +100kn i -200kn).

Bitno je da dućan prima Visa Electron od PBZ ili da daje na rate preko Amexa te da je dućan u ZG.

Tnx unaprijed

 Bumpić i da ponovim uktratko što se traži

  • 24" ekran za sve moguće namjene (DVI, HDMI su must-have, VGA/D-SUB opcionalan)
  • smanjen "blue light" efekt ako je moguće (biti će u prostoriji sa minimalno prirodnog osvjetljenja te vrlo često bez istog)
  • budget: 1500kn (+100kn -200kn)
  • ZG dućan, mora primati ili Amex na rate ili Visa Electron od PBZ-a
My website/blog: http://markoidzan.com.hr
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

nakon visemjesecnog razmisljanja o kakvom monitoru uzeti, ipak sam odlucio da ce biti 16:9, a volio bi ipak uzeti nakrivljeni...

 

privlaci me ovaj: http://www.samsung.com/uk/business/business-products/business-monitor/performance/LC24F390FHUXEN

 

ima li ga tko? sta mislite o njemu?

 

skuzio sam da 2560x1080 bi bilo previse za moju grafu, vec ce i ovo biti puno, ali ipak mi nece trebati 21:9, nego bi ovako nesto...savjeti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

24" pa zaklrivljeni? Potpuno nepotrebno kao i za 27" ili 29"!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

nakon 19ke, 24 mi dovoljno...27 bi mi bilo previse, a volio bi zakrivljeni...pitao sam kakav je monitor, ne dal mi potrebna zakrivljenost ili ne...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Zamolio bih za komentar nekoga ko ima iskustva sa ovom markom monitora, konkretno sa ovim modelom.

Da li bi ovo bila dobra kupovina, za gejming, kao i za povremeno gledanje filmova.. Pre svega mislim na sam kvalitet slike i uglove gledanja.

 

http://www.benq.com/product/monitor/ew2775zh/

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

del

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2017 16:17 (flokiviky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Tek sad vise nista ne znam ako uzmem 144 hz i 2k a grafa ne moze vise od 70 fps di sam onda jel mogu spustit na 60-70 hz ili isto ako ostavim 144 ... Zasad mi je na piku tj dva su ostalahttps://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=40607 144hz

 https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=33917 

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=38109 75 hz ultrawide

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=39453 evo to je to najradije bi lg sta vi kazete

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Zanima me koliki monitor je optimalan za udaljenost 60-70cm. Trenutno sam na 20'' 16:10 1680x1050 TN. Nikako ne mogu odlučiti da li ići na 16:9 ili 21:9. Probao sam staviti televiziju od 32'' umjesto monitora i to mi je preveliko i jako optećuje oči. Možda mi je onda 27'' za 16:9 preveliko, a ako bi išao na 21:9 onda ne bi na manje od 29'' zbog visine. Pretpostavljam da su monitori drugačiji od televizije i da se mogu gledati s manje udaljenosti u usporedbi s televizijom iste dijagonale.

 

Zamolio bi da glasate u anketi kako bi prvo odlučio koju kategoriju gledati.

 

Grafička je Sapphire RX480 od 4GB pa i to treba uzeti u obzir.

 

Monitor bi se koristio za igre, rad u officu, auto cad i slični programi, dosta čitanja na internetu.

 

 

1 24'' 1920x1080 16:9
2 27'' 1920x1080 16:9
0 25'' 2560x1440 16:9
10 27'' 2560x1440 16:9
6 29'' 2560x1080 21:9
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2017 20:32 (ale329).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Mislim da će ti svi navedeni monitori biti sasvim ok za tu udaljenost, s tim da ti se vjerojatno ne isplati ići na 24''. Najbolje bi ti bilo vidjeti što ti više odgovara između 27'' i 29''. 

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
zzZZzz kaže...
izvone kaže...

boze zajebancije oko monitora i imena. Uglavnom,kakav se cini taj IPS?

Taj acer je najbolje sto mozes dobiti trenutno na 27" i 1440p rezom. (+freesync, 144hz, ips).

 Prema TFT centralu, taj acer ima i najmanji input lag od svih high end monitora trenutno. Evo i review. 

Postoji jos i Asus MG279Q u tom rangu, ali njegov raspon freesynca je 35-90 hz, dok ovaj Acer iznad ima raspon freesynca od 40-144hz.

 ?oki ali nemoj zanemariti bitnu činjenicu da je response time  dotičnog monitora puno veći od tog input laga

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ZGamer kaže...
zzZZzz kaže...
izvone kaže...

boze zajebancije oko monitora i imena. Uglavnom,kakav se cini taj IPS?

Taj acer je najbolje sto mozes dobiti trenutno na 27" i 1440p rezom. (+freesync, 144hz, ips).

 Prema TFT centralu, taj acer ima i najmanji input lag od svih high end monitora trenutno. Evo i review. 

Postoji jos i Asus MG279Q u tom rangu, ali njegov raspon freesynca je 35-90 hz, dok ovaj Acer iznad ima raspon freesynca od 40-144hz.

 ?oki ali nemoj zanemariti bitnu činjenicu da je response time  dotičnog monitora puno veći od tog input laga

Ta fotka sto si linkao je mjerenje response time-a na 144hz sa overdrive-om postavljenim na normal razini, i prosijek je 5.5ms sto je odlicno za ips, dakle, vrijeme koje je pixelu potrebno da promijeni boju iz sive u bijelu i natrag u sivu.

A ovo što si boldao, input lag, je vrijeme koje prođe od primitka signala do njegovog prikazivanja na ekranu.

To bi bila ova slika.

Pomiješao si kruške i jabuke.
  

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

?kakvih 5.5ms,g2g je best case scenario i zato ga i navode na spec,upravo to ti i govorim pomiješaj kruške i jabuke jer nisu jabuke nego kruške.Je to sve brzo za ips-a ali nije 5.5 ms već 13.7ms tak da input lag tu pada u 2 plan/ne kažem da nije bitan faktor 

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2017 11:34 (ZGamer).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice