Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.456.926
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
versioN123 kaže...

Pozz,trazim monitor za gaming za otprilike 700-800kn znaci graficka je rx 460 i nebi zelio nikakve adaptere da spojim monitor i graficku ako moze naravno,posto se ja ne razumijem u monitore. Hvala unaprijed.

ovo ili ovo

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Evo u planu imam uzeti potpuno novi PC, te vas molim pomoć oko odabira monitora! Kao prvo komp će služiti za sve, znači većina vremena je neki everyday use, rad u windowsima, surfanje po net-u, filmovi i casual gaming (grafička RX470). Nakon čitanja kojekakvih recenzija i pretraživanja net-a nekako mi se po svemu najviše sviđa Dell, tako da ostajem pri tom odabiru, a u uži izbor su mi ušli ova tri:

 

Dell u2414h

 

Dell u2417h

 

i

 

Dell P2416d

 

E sad zanima me da li mi je bolje uzeti ovaj P model koji ima 1440p rez. ili ovaj U koji je 1080p. Sviđa mi se ova veća rezolucija jer mi izgleda ljepše i čišće (barem po onom što sam vidio na youtube-u, ne uživo) i za taj svakodnevni use mi se čini kao bolji izbor, no ne znam kako će se to odraziti pri gaming-u, odnosno da li navedena grafa to može gurati!? Nisam neki gamer ali eto kad već uzimam novi PC htio bi znati što mogu očekivati.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Uzro AOC G2460VQ6

Na prvu je bio ajme majko kaj mi je ovo trebalo...Zaboravi nakon prethodnog LG-a da sliku treba podesiti, ono predefinitrano je bilo koma, kao i bilo koji gaming mod, savlja svjetlinu na maximum. Nakon podešavanja došao sam na svoje.

 

U igrama su boje odlične, freesync radi super, 1ms osjetim kod naglih pokreta oko svoje osi, nema ni minimalno zamučenja. U paketu se dobije i DP kabel tak da nema dodatnih troškova. Boje u 2D modu su dosta lošije nego na IPS-u, to mi je definitivno veči minus, i mral bum se naviknuti. Također oštrina je bolja nego na 27" zbog manje dijagonale, bez obzira držao ti monitor blizu ili daleko, vidi se oštrije.

 

za kraj

 

+freesync

+ 1ms brzina dipleja

+ boje u igrama

+ oštrina u odnosu na 27"

+ cijena

 

- boje u 2D modu

- TN ostaje TN sa svojim manama i nekim prednostima za igranje

 

Update za AOC G2460VQ6.

 

Monitor ima dosta opcija za podešavanje slike i za moj ukus sve i jedan su sranje osim jedne koja je opet fenomenalana. Ako netko kupuje ovaj TN freesync 75 hz 24" monitor onda nek se pripremi za zajebanciju od par dana da si ga prilagodi. Za mene je ta fenomenalna opcija DCB Mode na " Auto Detect". Ludilo kako ispegla sliku u 2D-u, usuđujem se reći da je sad bolja nego na mom prethodnom IPS-u! Kontrast je bolji, boje su praktički jednako precizne i vidiš čak bolje i više detalja. Eto, oduševljen na kraju iako je ona početna slikika sa svjetlinom na max i sa isključenim filtrima bila ajme majko.

 

ocjena 9/10 , cijena bagatela za ovakav monitor.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.3.2017 12:34 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jel ovo normalan bleead backlight u donji livi kantun

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Da, cak i ne izgleda strasno, normala za IPS.

16 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Meni to izgleda kao odličan panel.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ako je to odličan panel, onda se ja ne skidam s CRT još par godina 

Engage...
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
augi80 kaže...

Jel ovo normalan bleead backlight u donji livi kantun

 

The_Fichek kaže...

Da, cak i ne izgleda strasno, normala za IPS.

 

XXX kaže...

Meni to izgleda kao odličan panel.

Ne moze se reci sa upaljenim svijetlima, u mraku ce izgledat puuuno gore.. Zbog toga sam isao na VA panel...

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ali nije puno ovo prijatelj ima monitor o 5000kn ips isto isto ima toga po kantunima ,,, skoro svaki ips ima malo cjeli dan proucava hehe,,, za mi je jedino  tn i 144hz ovaj ips je 75hz 4ms

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo ipak ima dosta kad je crna slika i mrak u sobi...jel mogu ovo reklamirat ili jel ide ovo pod garanciju

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Ovo izgleda grozno ali sigirno kamera pojača efekt u odnosu na stvarno stanje. Ak si ga kupio prek neta imaš onih sedam dana da vratiš monitor bez da te itko pita zašto.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
augi80 kaže...

Evo ipak ima dosta kad je crna slika i mrak u sobi...jel mogu ovo reklamirat ili jel ide ovo pod garanciju

Na koliko je brightness? Zato je najbolje monitore narucit preko weba i kad nisi zadovoljan salji nazad.. Ne znam bas da bi prosli pod reklamaciju, u vecoj ili manjoj mjeri to ima svaki ips monitor.

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Nije ni 50 posto uzivo ko na slici . Brig. Je na 90 posto, a jel mogu ovo u ducanu reklamirat kupljen u svjetmedija.Da trazim zamjenu za drugo ima 10 dana kupljen

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ovo su normalni uvjeti

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ovo su normalni uvjeti

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

https://www.svijet-medija.hr/informativni-obrazac-o-pravu-na-jednostrani-raskid-ugovora-o-kupoprodaji

(1) Potrošač ima pravo, ne navodeći razloge za to, jednostrano raskinuti ugovor sklopljen izvan poslovnih prostorija ili sklopljen na daljinu u roku od 14 dana.

 

Obično se ništa ne plaća, ako je ambalaža neoštećena, a možda nešto platiš, ako si malo/nešto oštetio ambalažu.

 

Javi se kad to središ pa ćeš dobit preporuku VA monitora koji nema tih problema, ali imaj na umu da VA (točnije BenQ/Acer AMVA ili HPov WVA ili Samsungov SVA) baš i ne dolazi sa 1440p ili 144Hz na nekim "uobičajenim" dijagonalama (npr. 27", ali 32" da..), ako te to interesira, a ako ti je ok 22"/24"/27" 1080p onda super. 

 

Znači i dalje mislim da je to što imaš najnormalniji backlight bleed + IPS glow, ništa za reklamaciju, ali možeš vratiti monitor bez razloga još par dana :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.3.2017 0:24 (The_Fichek).
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Uzet je u poslovnici ne na web -u 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, 

 

molim preporuku za 27 inčni monitor, 144 HZ i rezolucijom većom od 1080p. Služio bi većinom za igranje Dote 2 te tu i tamo CS:GO-a. Buđet 3-4k kn.
Trenutna konfiguracija i5 6500, RX480. Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.3.2017 8:38 (Pauk).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ne izgleda tragično. I moj je vrlo sličan kad ga fotkam, a samo rijetku u mraku primijetim ovaj najveći bleed. Puno više me iritira IPS glow od tog gotovo neprimjetnog bleeda.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ljudi, trebao bi monitor za igre, popularno zvano gejming. E sad, racunalo je staro 2 godine i ako kupim neki ekstra veliki (i skupi) vjerovatno ne budem mogao vrtiti igre na tako visokim rezolucijama. Ima onda smisla kupovati tako neato? Opis kompa je u profilu. Tko se kuzi nek vidi :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo da se pohvalim! Kupljen ASUS MG278Q!!!

Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
champion20 kaže...
Ljudi, trebao bi monitor za igre, popularno zvano gejming. E sad, racunalo je staro 2 godine i ako kupim neki ekstra veliki (i skupi) vjerovatno ne budem mogao vrtiti igre na tako visokim rezolucijama. Ima onda smisla kupovati tako neato? Opis kompa je u profilu. Tko se kuzi nek vidi :)

A koliko para imas za monitor?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Cim manje, ne znam kakve su uopce cijene. Imam neki Philips koji radi, ali je star 8 godina. LCD ja mislim da je. Pa sam cuo da bi na nekom novom bila bolja slika. Ima kaj za 2 000 kn?

11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
champion20 kaže...

Cim manje, ne znam kakve su uopce cijene. Imam neki Philips koji radi, ali je star 8 godina. LCD ja mislim da je. Pa sam cuo da bi na nekom novom bila bolja slika. Ima kaj za 2 000 kn?

Cim manje, i onda bubneš 2.000kn 

 

Imaš za oko 800kn 22" full hd monitore sa VA i IPS panelom, za oko 1.000-1.200kn imaš već 24"

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Imas imas, pa zato pitam. Vise ne bi dao. Zapravo bi, ali bi se gospoda supruga naljutila :D

 

Moze neki link za best buy? Ovaj koji imam ima rezoluciji 1680x1050 cini mi se.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
XXX kaže...

Ovo izgleda grozno ali sigirno kamera pojača efekt u odnosu na stvarno stanje. Ak si ga kupio prek neta imaš onih sedam dana da vratiš monitor bez da te itko pita zašto.

 
Istina, sam zavisi i gdje je kupio. Neke trgovine naplacuju povratak proizvoda 10 ili 20% vrijednosti proizvoda,
kao zbog nekih manipulativnih troskova. Inace slazem se, iako kamera pojacava efekt, ovo stvarno lose izgleda.

11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
champion20 kaže...

Imas imas, pa zato pitam. Vise ne bi dao. Zapravo bi, ali bi se gospoda supruga naljutila :D

 

Moze neki link za best buy? Ovaj koji imam ima rezoluciji 1680x1050 cini mi se.

Ovi svi su 1920x1080

LED BENQ GW2270 22" VA

 

LG 22MP48D-P 22" IPS

 

AOC I2476VWM 24" IPS

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pauk kaže...

Pozdrav, 

 

molim preporuku za 27 inčni monitor, 144 HZ i rezolucijom većom od 1080p. Služio bi većinom za igranje Dote 2 te tu i tamo CS:GO-a. Buđet 3-4k kn.
Trenutna konfiguracija i5 6500, RX480. Hvala

 Za 4000 kn imaš MG278Q koji je kolega gore upravo kupio i Benq XL2730Z, ali oba monitora su ti TN. Ako te zanima IPS, morao bi se protegnuti do 4700 kn za MG279Q ili Acer XF270HU. Svi ti monitori imaju i Freesync.

 

Možda bi ti bolje bilo uzeti onaj LG 4k IPS sa 75 hz i Freesyncom, budući da ti za Dotu 144 hz i ne igra neku ulogu.

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo mogu pohvalit svjetmedija trgovinu nakon 11 dana doša zamjenili mi monitor za drugi. Aoc http://aoc-europe.com/en/products/g2460pfnadoplatia 290kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Super. A to je ok rezolucija i to? Vidim tu se spominju 4k i tak. Za brutalne novce :)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice