Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.818
|
čitano: 4.449.416
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Tonči kaže...

 V-Sync uvijek ima lag koji ne možeš riješiti fps-om. :)

Sta mi je iznimno bitno za Civ 6 recimo. 

9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ima li neko da je prešo sa 24" na 27"? Zanima me jel se isplati prodat ovaj acer što imam i uzet isti takav samo 27". Pod "isti" mislim na VA panel.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Naravno, nebo i zemlja! oci ce ti biti zahvalnelp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Zahvaljujem, vjerojatno ću s alze ovog piknut: https://www.alzashop.com/27-acer-ka270habid-d4522154.htm?catid=18842948

7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav...

kupio bi novi monitor tak oko 1500 kn da mu je cijena i da je 23 incha ako može (s trenutnim nisam zadovoljan jer je blijed:AOC LED 21.5" E2270SWHN)...imam grafičnu nvdia gtx 970 4 gb ...

Može prijedlozi?

Hvala :)

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Uzmi si odma 27" imas u linksu benq s va matricom! 1500kn..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Odlican gaming monitor sa high-end tn matricom..

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

samo da podijelim svoje iskustvo mozda nekom pomogne..

htio si sad unazad tjedan dana uzet veci monitor najvise zbog filmova (zbog ostalog mi nije ni potreban veci od 25" kojeg imam), i najvise mi je zapeo za oko Omen 32" -AMWA matrica.

i onda sam razmisljajuci da vjerojatno ni to nebude neznam kako predobro te se sjetio ovih malih projektora i kako je napredovala ta tehnologija LED projektora (nisu tolko glasni ko ovi s lampom, i led puno duze traje).

i piknuo si ovo LG PH550 za 3150kn. i dobio sam upravo ono sto sam htio - kino u svojoj sobi. sweetspot slike mi je oko 80" i to je definitivno jako drugaciji dozivljaj gledanja filmova/dokumentaraca. jedini moj strah je ispao neopravdan a to je zbog 720p rezolucije, ali uopce se ne kuzi, ovako odokativno ostrina je ko i u kinu (za vrijeme gledanja neceg, naravno kuzi se na desktopu i takvim stvarima). kad s vremenom uzmem i neko platno slika bi trebala biti jos i bolja. nisam spomenuo , ali s ovim led slabijim projektorima , soba mora biti jako zamracena. kao usporedba ako se sjecate u kinu kad upale svjetla a slika ode skroz u k.. :D

 

pa eto ako jos netko zeli mjenjat monitor iskljucivo zbog gledanja filmova neka si razmisli i o toj opciji.

Moj PC  
0 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

I ja sam gledao taj monitor ali sam se na kraju odlučio za ASUS MG278Q. Ta 2 monitora su vrlo slična ali ASUS ima neke bolje fičre koje BENQ nema i po rivjuima se čini za nijansu bolji pa eto, skrećem pažnju da usporediš i uzmeš u obzir i njega. :)

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kupio sam na kraju 21:9 LG 34"  34UM68-P i monitor je fakat super, čak sam i dobio monitor koji nema izražen IPS bleed  fakat bi trebao ić na kamenita vrata zapaliti svjecu kakav sam monitor dobio ALi sad kak sam navikao na igranje/surfanje/obradu preko Samsung 4k TV-a  ( doduše reza na 1080p pa je tv očito upscale radio na 4k ili nije ne znam)  sad mi to kao malo fali pa razmišljam da bi možda radije kupio 40" curved 4k samsungov tv koji je još ko za vraga na nekakvom popustu do 04.04. u Elipsu ..

 

Ajd da fantaziram malo, jel ima tu ko možda zainteresiran jer vidim da se svaki dan nekaj kupuje za taj Moj 34UM68-P, dao bi ga za koliko sam ga i platio a to je kojih 1300kn jeftinije nego kod nas ( znači 2800kn ) - to bi za tu cifru dao tu nekom na forumu jer ako ću ga prodavati preko njuškala onda bum stavio bar 500kn višu cifru..

 

Još si nisam siguran ali čisto ako nekog zanima nek mi se hitno javi na mail davorzg64@gmail.com

 

http://www.lg.com/us/monitors/lg-34UM68-P-ultrawide-monitor

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Planiram uzet graficku https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-xfx-amd-radeon-rx-480-gtr-xxx-led-8gb-ddr5-hdmi-dvi-dp-051800120

 

e sad koji bi monitor dobro isao uz nju, do 1500-1600kn hvala

 

p.s nasao sam ovaj https://www.links.hr/hr/monitor-27-led-benq-ew2775zh-fhd-4ms-300-cd-m2-20-000-000-1-d-sub-hdmi-crni-100300139  oce li to odgovarat? ili bi mogo furat ovaj svoj jos nekih godinu dana

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 10:27 (MinimalSB).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Bilo bi ti možda dobro uzeti nešto s Freesyncom, ovo ti je stotinjak kuna izvan budžeta pa razmisli: https://www.alzashop.com/27-lg-27mp68vq-d4292622.htm?o=2

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 12:48 (Domdom32).
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Štovani forumaši,

 

Molim preporuku za 23' ili 24'  Full HD monitor IPS ili PVA ili štagod da nije TN, za što manje love naravno.. namjena uglavnom igranje WoT-a i nešto sitno surf+obrada fotki i videa (čisto amaterizam za kućni album, neka profi kalibracija boja mi netreba).

 

Spajao bi ga HDMI-em na laptop, a kako u dogledno vrijeme namjeravam kupit desktop komp sa moguće AMD grafom, FreeSync bio bio poželjan, jer mi se čini da jako malo podiže cijenu ili se varam?

 

Pozdrav!

 
0 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti

Čemu TD na ovu poruku?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Evo i onaj 27"4k od LG-a za 2600kn, za sad mu nisam nasao mane! Tko veli da je klimav ili da je plastika smece laže!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
6 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
Evo i onaj 27"4k od LG-a za 2600kn, za sad mu nisam nasao mane! Tko veli da je klimav ili da je plastika smece laže!lp

 Koji je to točno model?

 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to d
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Havo kaže...

Štovani forumaši,

 

Molim preporuku za 23' ili 24'  Full HD monitor IPS ili PVA ili štagod da nije TN, za što manje love naravno.. namjena uglavnom igranje WoT-a i nešto sitno surf+obrada fotki i videa (čisto amaterizam za kućni album, neka profi kalibracija boja mi netreba).

 

Spajao bi ga HDMI-em na laptop, a kako u dogledno vrijeme namjeravam kupit desktop komp sa moguće AMD grafom, FreeSync bio bio poželjan, jer mi se čini da jako malo podiže cijenu ili se varam?

 

Pozdrav!

 

Klik

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 14:17 (ibme74).
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...
Havo kaže...

Štovani forumaši,

 

Molim preporuku za 23' ili 24'  Full HD monitor IPS ili PVA ili štagod da nije TN, za što manje love naravno.. namjena uglavnom igranje WoT-a i nešto sitno surf+obrada fotki i videa (čisto amaterizam za kućni album, neka profi kalibracija boja mi netreba).

 

Spajao bi ga HDMI-em na laptop, a kako u dogledno vrijeme namjeravam kupit desktop komp sa moguće AMD grafom, FreeSync bio bio poželjan, jer mi se čini da jako malo podiže cijenu ili se varam?

 

Pozdrav!

 

Klik

 Hvala na preporuci, mislio sam da nema za tak malo para... ovo je prva liga.. samo vidim negdje piše da ima FreeSync negdje ga ne spominju?

 

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Havo kaže...

 Hvala na preporuci, mislio sam da nema za tak malo para... ovo je prva liga.. samo vidim negdje piše da ima FreeSync negdje ga ne spominju?

 

Nije uopće bitno što piše/ ne piše na stranicama trgovina u opisu nego što piše na službenoj stranici samsunga, a tamo kaže da je FreeSync klik

 

Nikad se nemoj oslanjati u potpunosti na opis proizvoda u dućanu jer nije uvijek 100% točan, najbolje je uvijek provjeriti na stranici proizvođača. Osim toga u svakoj trgovini navedeno je nešto na foru ovoga:

"Svi podaci vezani uz artikle prezentirani su u dobroj namjeri. X dućan ne odgovara za eventualne pogreške nastale u opisu proizvoda, greške prilikom štampanja te promjene cijena. Slike artikala su ilustrativne prirode te ne moraju u potpunosti odgovarati artiklima. Za sve eventualne nejasnoće slobodni ste nas kontaktirati na X-email ili X-broj telefona."

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 15:38 (ibme74).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Domdom32 kaže...

Bilo bi ti možda dobro uzeti nešto s Freesyncom, ovo ti je stotinjak kuna izvan budžeta pa razmisli: https://www.alzashop.com/27-lg-27mp68vq-d4292622.htm?o=2

 
Jako dobra preporuka, taj lg je 75 hz i ima freesync range od 40 do 75 hz. Takoder ima kod nas Dell SE2717H ips 75hz i freesync

range od 48 do 75. Nesto siromasniji utorima, ali sasvim dobar monitor sa dobrim recenzijama i cijena kod nas mu je oko 1750 kuna.
Mislim da izmedu ta dva ne mozes pogresiti, LG-u bi dao ipak malu prednost.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
skank666 kaže...
Stjepanj kaže...
Evo i onaj 27"4k od LG-a za 2600kn, za sad mu nisam nasao mane! Tko veli da je klimav ili da je plastika smece laže!lp

 Koji je to točno model?

 

 http://www.lg.com/us/monitors/lg-27UD58-B-4k-uhd-led-monitor

LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Fakat super cijena za takav monitor.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

cijena je van pameti, skaliranje u windowsima na 150% skoro radi savrseno! uzimati neki skuplji 24"/27" 1080p ili nedaj boze 1440p trebas biti udaren u glavu...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
6 5 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

cijena je van pameti, skaliranje u windowsima na 150% skoro radi savrseno! uzimati neki skuplji 24"/27" 1080p ili nedaj boze 1440p trebas biti udaren u glavu...

 
Slazem se za  monitor i odlicna cijena. Medutim ne znam sta fali 1440p rezoluciji na 27". A i moras shvatiti da nemaju 
svi ljudi iste preference. Pogotovo gameri kojima vjerujem je bitniji visoki refersh nego 4k rezolucija.
I koliko god ostro 4k izgledao, ipak na 27" je i sitno, pa u fps igrama krupnija slika je malo ipak bolja. :)

12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

krupnija slika? LOL

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 1 hvala 1
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Kad ste tako mudri, postoji li program za kvalitetan downscaling 4K ili 1440p na 1080p kod gledanja filmova/serija ilii to zavisi samo o kvaliteti skinutog filma/serije?

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.4.2017 8:54 (The_Fichek).
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

cijena je van pameti, skaliranje u windowsima na 150% skoro radi savrseno! uzimati neki skuplji 24"/27" 1080p ili nedaj boze 1440p trebas biti udaren u glavu...

Dosadan si sa tim dizanjem u nebesa jednog low-end monitora...

16 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Pa ima super cijenu za ono kaj nudi nazvao ti to dnom ili vrhom ponude tak sve jedno, ne mijenja činjenicu da mu je cijena trenutno odlična. Ne smteta takva promocija, 1440p je mrtav uz ovakve cijene.

Moj PC  
4 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice