Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.818
|
čitano: 4.438.013
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti

Bojim se cekanja jel uvijek nesto iskrsne u medjuvremenu  Ali okej, nema smisla se zaletavati. Hvala! 

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pogledaj si ovaj Asus, SVA matrica, 100Hz sa FS

 

https://www.nabava.net/monitori__90/asus-monitor-mx34vq-va-led__41992611

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

koji 4K monitor velicine iznad 24" do 3000kn ? 

 

nije za gaming, vec poslovnu upotrebu (po mogucnosti da nije TN)

 

tnx

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Fanu kaže...

koji 4K monitor velicine iznad 24" do 3000kn ? 

 

nije za gaming, vec poslovnu upotrebu (po mogucnosti da nije TN)

 

tnx

 LG IPS 27UD58!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Naručio u Linksa AOC Q2781PQ ponajviše radi dobrog omjera cijene i kvalitete slike, a i dizajn je odličan.

Monitor je mi treba isključivo za dugotrajni uredski rad, nikakve igre niti filmovi se neće vrtjeti gore.

 

No, loše vijesti, izgleda da monitor nije dobavljiv u kratkom roku, treba se čekati dva tjedna. 

 

Ponuđeni su mi drugi monitori koji su dostupni odmah (a da je ista cijena 2.330kn+PDV):

1. Philips 272S4LPJCB

2. AOC Q2775PQU

3. BENQ GW2765HT

 

Pitanje je, da li da čekam ili da uzmem jedan od ova tri ponuđena u zamjenu?

Fuck me I am famous.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Zasto u obzir ne uzeti LG 29UM68-P, imao bi mozda malo manju efektivnu radnu povrsinu, ali po meni bolje rasporedjenu. Zavisi volis li da ti programi ili dokumenti, npr. pdf-ovi imaju nesto vecu visinu ili da ti ih stane 3, umjesto 2 po horizontali. Za ~2350kn (ili npr. 2225kn alzashop) mislim da nudi vise od svih tih 27" 1440p (za cijenu tih si mozes uzeti 2x24" 1080p sto je bolje za multitasking).

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2017 13:59 (The_Fichek).
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Hvala na prijedlogu Fichek no trebam vertikalno min 1200px. Sad imam 1080px i normalan rad je nemoguc :(
Fuck me I am famous.
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Trebao bi neki jeftiniji 1000-1100kn, 23-24", 1920:1080, DVI-D. Pa ako ima netko kakav prijedlog :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
guls kaže...
Hvala na prijedlogu Fichek no trebam vertikalno min 1200px. Sad imam 1080px i normalan rad je nemoguc :(

Kak to mislis, u cemu radis??

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mislio sam na vertikalni broj pixela, 1200. Reza moze ici od 1920x1200 navise :)
Fuck me I am famous.
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
guls kaže...

Naručio u Linksa AOC Q2781PQ ponajviše radi dobrog omjera cijene i kvalitete slike, a i dizajn je odličan.

Monitor je mi treba isključivo za dugotrajni uredski rad, nikakve igre niti filmovi se neće vrtjeti gore.

 

No, loše vijesti, izgleda da monitor nije dobavljiv u kratkom roku, treba se čekati dva tjedna. 

 

Ponuđeni su mi drugi monitori koji su dostupni odmah (a da je ista cijena 2.330kn+PDV):

1. Philips 272S4LPJCB

2. AOC Q2775PQU

3. BENQ GW2765HT

 

Pitanje je, da li da čekam ili da uzmem jedan od ova tri ponuđena u zamjenu?

 Probaj ovdje pitati za taj monitor

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2017 0:00 (roby27).
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

da li itko zna išta o ovom monitoru pošto ne mogu naći nikakvu recenziju na netu?

Dobre karakteristike i još bolja cijena?

 

https://www.hgshop.hr/proizvod/monitor-acer-eb321hquawidp-31-5-ips-wqhd-2560x1440-4-ms-dvi-hdmi-dp/219079

 

 

thx

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Kupih LG 29UM68. Prvi dojmovi, vrhunska stvar za multitasking i produktivnost, radi čega sam ga ponajprije i kupio. Crni rubovi nisu strašni kolko sam mislio da će bit, neprimjetni u radu, veličine kao Windows taskbar (možda namjerno:). Slika monitora, display area, je za 1.5cm 1cm niža u odnosu na 23.8" i za 1cm 1.5cm viša u odnosu na 21.5" (mjerio, a koga zanimaju brojke može ih naći na stranici Dell U2917W pod tech specs jer koriste istu foru, vjerojatno i isti panel). DPI je taman, po meni osjetno oštriji od 23.8" makar su brojke blizu. Gledanje 16:9 sadržaja nije poseban problem, gledanje 21:9 sadržaja je fora. Crna je solidna, ali osjetno lošija od AMVA, no druge boje su nešto bolje, ponajprije bijela (u odnosu na 22" koji sam koristio, a kaj se tiče drugog 24" BenQa iz potpisa tu je to negdje), tako da nemam zamjerki. Backlight bleed praktički nikakav fala bogu. Na IPS glow sam se ponovno naviknuo unutar 1 dana. FreeSync radi sa DP. Šta još reć, po meni nešto isplativija kupovina od 1440p 27", osim za nekog tko gleda hrpu serija ili kome je specifično potrebno više od 1080 pixela po vertikali, kao kolegi guls. Ja ustvari gledam puno više serije, nego filmove pa si zato ostavljam BenQa na zid za gledanje iz kreveta. S obzirom kolko su npr. 24" skuplji od 22" monitora, mislim da je ovaj opravdano skuplji od 24". Slikao sam čisto za dokaz kupnje i da malo ukažem na mane i prednosti. Za 2 tjedna će doći još malo hardvera i gluposti pa ću staviti u prikladnu temu..

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2017 22:21 (The_Fichek).
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Nešto sa tvojim mjerenjima ne štima!

 

Ovo je razlika između 21.5" 16:9 formata i 29" 21:9 formata:

 

A ovo između 23.8" 16:9 formata i 29" 21:9 foramta:

 

Dakle, 29" 21:9 monitor je visinom jednak 23" 16:9 monitoru dok po tvojim mjerenjima je bliži 21.5 inčnom nego 23" monitoru

 

21.5" 16:10 je identičan kao i 29" 21:9

 

Treba uzet u obzir koji se formati mjere i uspoređuju jer eto kada se usporede 19" 4:3 monitor sa 24" 16:9 monitorom dolazimo do minimalne razlike u visini

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Evo izmjerio još jednom. Visina display area-e, tj. visina efektivne površine slike na 23.8" je 29,5cm; na 21.5" je 27cm, a na ovom 29", ustvari 28.6", je 28.5cm.

 

Dobro sam izmjerio, ali pomješao mjere. Znači nije niži za 1.5cm, nego 1cm od 23,8" te je viši za 1.5cm od 21.5", tako da jeste ipak bliži 23.8". Bum ispravo u postu gore.

 

Kako znam da je ovo ustvari 28.6" monitor, jer za praktički identičan Dell U2917W pišu sve mjere na 2 decimale i tamo je efektivna površina 295.97 inches2, a kada na displaywar ukucaš 21:9 i 28.59, tj. 28.6, imaš upravo taj broj.

 

Znači u display war umjesto 29" kucaj 28.6" i imat ćeš skoro pa realni odnos visina po mojim mjerama. Kažem skoro jer i boldana linija okvira monitora igra ulogu, kolko se radi o sitnim mjerama.

 

Eto, 28.6" je drito izduženi 23". Uglavnom, sorry za malu zabunu gore.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.5.2017 23:18 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Evo izmjerio još jednom. Visina display area-e, tj. visina efektivne površine slike na 23.8" je 29,5cm; na 21.5" je 27cm, a na ovom 29", ustvari 28.6", je 28.5cm.

Ja sam to znao kada sam prelazio sa 24" TNa na ovaj Ultrawide!

Nakon šta sam vidio njegove dimenzije izmejrio sam stari 16:9 monitor i vidio da ću po visini izgubit cca 1cm, ali to me nije sekiralo niti najmanje.

Sada nema šanse da bi se vratio "normalnom" monitoru za igranje! Igre u ultrawide formatu su mi savršenstvo, a te priče da svaka prestupna podržava taj format se mogu bacit u vodu; po forumima to uglavnom spamaju ljudi koji uopće ne koriste taj format - Prey, Outlast 2, Dishonored 2, Total War: Warhammer, Batman: Arkham Knigt, Deus Ex: mankind Divided, The Witcher, DOOM, Fallout 4, XCOM2, Rise of the Tomb Raider, Pillars of Eterntiy itd.

 

Mnogi misle da će prelaskom na 29" UW dobit svemirski brod no to nije istina!

Svakom njegovo; netko će uzet 24" 1080p, netko 27" 1440p, netko 4k, ali puno sranja se po netu može pročitat po pitanju ultrawide monitora, pogotovo sranja od ljudi koji to ne koriste! Npr, ako se ne varam baš si ti njurgo na veličinu rubova koje ovaj monitor ima i tvrdio sam da te rubove imaju skoro svi UW monitori i da ih prestaneš primjećivat jako brzo - čak sam i napomenuo da tu LG vara:

 

 

Jedina opcija na koju bi išo je 34" UW 3440x1440 no takav monitor zahtjeva i mnogo snažniji hardver radi rezolucije; a i ovaj mi je sasvim dovoljne veličine / širine.

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Da, navalio sam prije na te rubove, ali sam tada napisao da bih možda promijenio mišljenje da ga vidim uživo kaj se i dogodilo.

 

Odluka nije bila laka. Premišljao sam se između ovog i kupnje 24" uz postojeći 21.5", ali ultrawide je puno zgodniji za multitasking i ima prednost u hrpi igara i filmovima, a ni gledanje 16:9 sadržaja kao serije meni osobno nije neki problem. Dimenzije me ustvari nisu mučile jer mi je win u svakom slučaju u odnosu na 21.5". Spominjem rubove i mjere čisto informacije radi drugih forumaša. Očekivao sam ovako neku visinu, ali nisam očekivao da bu tolko dug uživo, mislim teško si je zamisliti da gledaš u takav monitor uživo. Doslovce ovo 68 u imenu znači da je po horizontali display area dugačka 68cm.

 

Premišljao sam i gdje ga kupiti radi EDa koji mami nižim cijenama i radi jednog oglasa gdje košta 1600kn, ali taj čovjek ga je isto kupio u ED, bio bezobrazan pa sam brzo otpisao tu opciju. Odlučio sam ipak dati 500kn više za +1g jamstva i garanciju da nema muke u slučaju kvara, makar sumnjam da će se išta pokvariti. Sumnjam i da ovaj LG dolazi sa backlight bleedom. Čini mi se da je prekalibriran da bi oni to dozvolili.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2017 10:53 (The_Fichek).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

 Doslovce ovo 68 u imenu znači da je po horizontali display area dugačka 68cm.

 

Ne znači to to!

Ima stariji 29" model koji ima naziv 29UM58-P te ima drugačiji stalak i nema FreeSync

 

Inače još ćeš se više preporodit ako uzmeš nosač za monitor! Mene je Arctic Z1 Basic spasio!

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Hahah, istina, zaboravio na stari model. Ostao mi metar na stolu pa izmjerio i drito 68cm. Prebrzo zaključujem kaj je je.

Naručio sam si već VonHaus nosač za 180kn iz Mall.hr koji izgleda gotovo isto kao taj Arctic. Inače nedavno kupio i Hyperx sluške, a bratić iz Njemačke donio gloriouspcmasterrace dugačku podlogu, tako da se bojim da će nam setupi izgledat vrlo slično haha, samo kod mene bijeli stol i hrpa neurednih kablova koje treba jednog dana posložit.

16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Sada si još uz CRU spusti FreeSync range na 30

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Jučer naručio LG 27UD58-B pa me zanima pošto je to 4K monitor a ja imam još dva rezolucije 1080x1920 kad ih spojim skupa hoće li biti kojih problema jer su različite rezolucije? Mislim staviti LG u sredinu a dva FHD sa strane. OS je W10 a grafička 980ti. Najviše me zanima kako će miš prelaziti iz ekrana u ekran kod različitih rezolucija. Da li ću morati smanjivati rezoluciju na 4K za normalan rad?

I’m an alien clone from Hyperion origin..
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Mos si pogledati na YT kak ce mis prelaziti, npr. sa 1440p na 1080p, namjesteno vrijeme videja: 

Nema smisla smanjivati rezoluciju, ako kupujes 4K monitor, eventualno scaling na 150%.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
guls kaže...

Naručio u Linksa AOC Q2781PQ ponajviše radi dobrog omjera cijene i kvalitete slike, a i dizajn je odličan.

Monitor je mi treba isključivo za dugotrajni uredski rad, nikakve igre niti filmovi se neće vrtjeti gore.

 

No, loše vijesti, izgleda da monitor nije dobavljiv u kratkom roku, treba se čekati dva tjedna. 

 

Ponuđeni su mi drugi monitori koji su dostupni odmah (a da je ista cijena 2.330kn+PDV):

1. Philips 272S4LPJCB

2. AOC Q2775PQU

3. BENQ GW2765HT

 

Pitanje je, da li da čekam ili da uzmem jedan od ova tri ponuđena u zamjenu?

 BENQ GW2765HT ja ti mogu njega preporucit .. taj monitor ima nevjerovatan prikaz slike ... radi se o starijem modelu zato su mu spustili cijenu ... imo sam ga kao glavni monitor dok nisam nabavio ovaj koji imam sada , bilo mi ga zao prodat pa  ga koristim za drugi comp

 

https://displaylag.com/benq-gw2765ht-review-1440p-ips-monitor/  review

 

ako ti se neda sve citat evo rezultata na kraju   http://prntscr.com/fd2csh

 

zapravo malo sam isao gledat reviewe ovih monitora i philips je najlosiji i odmah iza njega je ovaj sta mislis cekat (sto se tice prikaza slike oba su 8bit (to je po kanalu) znai imaju prikaz 16.7 milion boja)

BENQ GW2765HT i AOC Q2775PQU su 10 bit znaci 1.07 miljardu

 

u svakom slucaju BENQ GW2765HT i AOC Q2775PQU imaju daleko bolji prikaz slike

 BENQ GW2765HT  znam da ima  Low Blue Light Mode koji pomaze kod umaranje ociju pri dugotrajnom radi i ima 100% sRGB

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.5.2017 19:48 (Giopriest).
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Trebam savjet. Uzeti 27 inca 1080 monitor ili 29 inca ultrawide? Treba mi za igre. 

grafička je msi gtx 1060 3gb, Nez oce gurat fino 2560x1080? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.5.2017 19:48 (Shuki3).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Shuki3 kaže...

Trebam savjet. Uzeti 27 inca 1080 monitor ili 29 inca ultrawide? Treba mi za igre. 

grafička je msi gtx 1060 3gb, Nez oce gurat fino 2560x1080? 

 trebala bi bit dovoljna  ... moras znat da igre koje ne podrzavaju ultrawide imat ce crne rubove sa ljeve i desne strane i radit ce na 1080p i izgledat kao da imas 24" monitor

meni osobno za 1080p 27" je malo previse (to mi je vise za 1440p)

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Da jasno mi je to sa rubovima,zbog grafičke se samo dvoumim 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Shuki3 kaže...

Da jasno mi je to sa rubovima,zbog grafičke se samo dvoumim 

 a gledaj AAA naslovi na ultra detaljima i da ima 60 fps-a neces moc ... ali high/very high ces moc

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.5.2017 20:15 (Giopriest).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

To ce morat bit dovoljno :) 

6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

ljudi ako moze mala pomoc oko odabira monitora. iscita san stotine recenzija,zadnjih pedesetak stranica ovog topica i jos stosta  i opet san skoro na pocetku  al bar san uspija smanjit odabir na njih cetri. uglavnom monitor je za sve po malo. citanje,igranje,filmove i sve ostalo. graficka je asusova rx480 8Gb,pa bi volija da monitor ima freesync. e sad,po specifikacijama bi mi ovaj LG 27ud68 neupitno bija #1. odgovara mi velicina,rezolucija,IPS panel,ima freesync,5ms mi je i vise nego dovoljno... ALI...,jedini monitor koji mi je ikad riknija i jedini TV koji mi je ikad riknija su bili LG (monitor odma po isteku garancije,TV u garantnom roku-ima par miseci od toga),pa san malo rezerviran po pitanju LG-a.  uglavnom smanjija san odabir na ovo

dal da riskiran i strepin kad ce crknit LG: LG27ud68

druga opcija je ovaj Asus,kojega bi volija da je UHD al eto nije,pa ga zato i nisan jos uzeja (cijena mu je ovde super,valjda nije greska ) ASUS MX27AQ

treca opcija je opet Asus al nije IPS kako pise,nego je TN i cini mi se malo preskup ASUS MG28UQ

i za kraj Samsung koji je i najjeftiniji i cini mi se sasvim solidan Samsung U28E590D

dakako,ako ima kakav bolji prijedlog uz objasnjenje,samo pucajte  

 

hvala

4 LG 27ud68
0 ASUS MX27AQ
0 ASUS MG28UQ
1 Samsung U28E590D
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.5.2017 21:05 (Juja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice