Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.453.416
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

1080p na 27" ce ti biti prezrncasto. Rađe idi na neki 1080p 24" monitor za oko 1.000kn tipa ovo klik a ostalo ostavi u dzep.

 

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Dobro pogledat cu fala na savjetu a vidio san da jedan lik na njuskalu prodaje 24 incha 3d monitor 120hz za 1000kn e sada koliko je star i jeli prodan a ako nije sta mislite o tome da taj uzmen mislin da je ispravan al sigurno nema garanciju

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ja se uopce nebi slozio da je PREzrnato, koristim 4k, probao sam i dellov 5k itd, za neprofesionalnu upotrebu 27"@1080p je zapravo jako ugodan za rad, gaming, filmovi i sl. Od 24" mi od naprezanja ispadaju oci jednostavno premalo! Za 1500kn se uzme onaj fenomenalan benq od 27"..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

1080p na 27" ce ti biti prezrncasto. Rađe idi na neki 1080p 24" monitor za oko 1.000kn tipa ovo klik a ostalo ostavi u dzep.

 

 Nece biti...

Stjepanj kaže...
Ja se uopce nebi slozio da je PREzrnato, koristim 4k, probao sam i dellov 5k itd, za neprofesionalnu upotrebu 27"@1080p je zapravo jako ugodan za rad, gaming, filmovi i sl. Od 24" mi od naprezanja ispadaju oci jednostavno premalo! Za 1500kn se uzme onaj fenomenalan benq od 27"..lp

 Upravo tako. U stvari zavisi za sta. Za igre i filmove je to taman....

12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Ako se ima nesto bolji gpu samo stavljanjem na 2xaa u igrama se dobiva skoro pa cista slika bez zubiju, na 4xaa igre izgledaju skoro kao 4k..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

Ako se ima nesto bolji gpu samo stavljanjem na 2xaa u igrama se dobiva skoro pa cista slika bez zubiju, na 4xaa igre izgledaju skoro kao 4k..lp

 Meni na 1050 ti sve izgleda dobro ali nisam zahtjevan gamer... Ako me se uopste moze nazvati gamerom ;)

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
S 60cm izgleda sve ok, no kad buljis u 4k ili probas simulirati 16k na 27" onda gledas neke stvari drugacije no treba biti realan 27"@1080p je postalo odavno jako pristupacno cijenon i ljepo to izgleda a ne treba svemirski pc da to tjera, a niti kupujes monitor svaki mjesec..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pa sad pristupacno je rastegljiv pojam... Ja sam dell p2717H platio 220 EUR ali trenutna cijena kod mene je 330 EUR ;)

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ok onda može 27 incha da uzmen i jeli može neka preporuka?

Uzima bi u protisa ili linksa hvala unaprijed ;)

13 godina
offline
Koji monitor kupiti
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

 nije IPS panel i 1920x1080 (fullhd) je malo za 27', osim ako nisi malo udaljeniji

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
pasko kaže...

Uzmi rade ACER i ja ga imam puno manje gresaka na panelu nego ASUS

ja sam ga uzeo u alza shopu

pozz

 možeš li još napisati dojmova ?

 

zašto je cijena tog monitora toliko mala s obzirom na specifikacije?

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Evo ovako sad malo drugacija situacija nasao san monitor na njuskalu koji san mislio da je vec prodan al eto nije zvao sam covika i pita sve u vezi monitora.

On mi je ovako odg:monitor je star 3g odlicno ocuvan,nema mrtvih pixela na monitoru i covik mi daje 3d naocale koje se punu a orginal sa njim se dobije sa baterijom i čak mi daje svoju garanciju od tjedan dana eto barem nesto pa sta vi mislite o tome radi se o ovom monitoru:http://www.njuskalo.hr/lcd-monitori/samsung-sa950-23-3d-120hz-2ms-oglas-23054773

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ThomasCro kaže...

Trenutno imam neki 32" Samsung TV kao primarni display, sjedim metar i pol od ekrana i ustvari mogao bi bit zadovoljan i sa 27".

 

Jel ima tko kakve preporuke, da nije više od 3000kn a da je lijepi IPS?

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ouchh kaže...
pasko kaže...

Uzmi rade ACER i ja ga imam puno manje gresaka na panelu nego ASUS

ja sam ga uzeo u alza shopu

pozz

 možeš li još napisati dojmova ?

 

zašto je cijena tog monitora toliko mala s obzirom na specifikacije?

 kako mala 27" Acer XB271HUbmiprz Predator kosta 747 EUR

Asus je nesto skuplji ASUS ROG Swift PG279Q on je 790 EUR

a 27" AOC AG271QG je najeftiniji sa 740 EUR

svi imaju iste panele

Samsung S8+
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2017 19:55 (pasko).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
pasko kaže...
ouchh kaže...
pasko kaže...

Uzmi rade ACER i ja ga imam puno manje gresaka na panelu nego ASUS

ja sam ga uzeo u alza shopu

pozz

 možeš li još napisati dojmova ?

 

zašto je cijena tog monitora toliko mala s obzirom na specifikacije?

 kako mala 27" Acer XB271HUbmiprz Predator kosta 747 EUR

Asus je nesto skuplji ASUS ROG Swift PG279Q on je 790 EUR

a 27" AOC AG271QG je najeftiniji sa 740 EUR

svi imaju iste panele

 

Covjeku si odgovorio da uzme ACER kad je ptiao za ovaj

https://www.hgshop.hr/proizvod/monitor-acer-eb321hquawidp-31-5-ips-wqhd-2560x1440-4-ms-dvi-hdmi-dp/219079#.WZqw1EvvlyQ

 

 

11 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Iako nije 1440p mislim da mi bude sasvim ok rezolucija, dok god imam 970ku, kako se vama čini:

https://www.hgshop.hr/proizvod/monitor-lg-29um68-p-29-ips-21-9-full-hd-5ms-2xhdmi-dp-zvucnici/212353

 

Ima sličan model, ali broj više, 29um69g-b za nekih 100kn više?

...................................... funny facts
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Valjda ti je jasno da ces dati 1000kn vise samo zato sto je ultra wide? Za 1500kn kupis najbolji 16:9 benq/samsung s va panelom? Mora biti uw? Shvacas da ti je to zapravo razvucena 24"?
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
Valjda ti je jasno da ces dati 1000kn vise samo zato sto je ultra wide? Za 1500kn kupis najbolji 16:9 benq/samsung s va panelom? Mora biti uw? Shvacas da ti je to zapravo razvucena 24"?

 Daj lupi modele. Btw, kupujem u linksu ili hgspotu, gdje i gledam navedene dostupne monitore. 

...................................... funny facts
8 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
Valjda ti je jasno da ces dati 1000kn vise samo zato sto je ultra wide? Za 1500kn kupis najbolji 16:9 benq/samsung s va panelom? Mora biti uw? Shvacas da ti je to zapravo razvucena 24"?

 Plus sto kod UW modela sa vecom dijagonalom dobijes samo sirinu a visinu nista ili vrlo malo.....

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Na mobu sam pa mi je problem, no mislim da u linksu imas taj benq i samsunga pa evo valjda ce ti netko drugi od forumasa staviti link...lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
Na mobu sam pa mi je problem, no mislim da u linksu imas taj benq i samsunga pa evo valjda ce ti netko drugi od forumasa staviti link...lp

 Evo:

https://www.hgshop.hr/proizvod/monitor-samsung-lc27f390fhux-en-27-va-zakrivljen-full-hd-4-ms-vga-hdmi/213826

 

up: naručen stiže u petak ili pon.

...................................... funny facts
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.8.2017 20:00 (skorvy).
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Trebam novi monitor jer je stari (LG M2352) poklonjen burazu.

 

Ukratko, minimalno FHD, 24" s freesyncom jer imam AMD-ovu grafičku.

Do 1500kn vidim jedino ova dva monitora koji su... well... identični?

Čini mi se da je doslovno stvar izbora želim li dodati par sto kuna za nešto ljepši (bar po meni) izgled monitora.

 

Dodatno, kad bih trazio 27/28" za max 1600kn.... Jel ima neki best buy FHD monitora?

 

EDIT: prije nego što me popljujete, sad tek vidim da je Samsung PLS, a ne IPS.

Nadalje, znam i za onaj LG 24MP59G, ali nema VESA standard pa otpada.

3 Samsung S24F350FHE
6 LG 24MP68VQ
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.8.2017 11:09 (M3do92).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
M3do92 kaže...

Trebam novi monitor jer je stari (LG M2352) poklonjen burazu.

 

Ukratko, minimalno FHD, 24" s freesyncom jer imam AMD-ovu grafičku.

Do 1500kn vidim jedino ova dva monitora koji su... well... identični?

Čini mi se da je doslovno stvar izbora želim li dodati par sto kuna za nešto ljepši (bar po meni) izgled monitora.

 

Dodatno, kad bih trazio 27/28" za max 1600kn.... Jel ima neki best buy FHD monitora?

 

EDIT: prije nego što me popljujete, sad tek vidim da je Samsung PLS, a ne IPS.

Nadalje, znam i za onaj LG 24MP59G, ali nema VESA standard pa otpada.

 E da. I ja bi 24MP59G ali nema VESA..

 

A koja je u stvari razlika izmedu

24MP59G i 24MP68VQ?

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Monitor do 1600kn koji bi služio za igranje na Ps4 ? Po mogućnosti Instar.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Flue kaže...

Monitor do 1600kn koji bi služio za igranje na Ps4 ? Po mogućnosti Instar.

KLIK

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ashala2202 kaže...

pozdrav,

 

nekih 7-8 godina već imam Samsungov 2333HD monitor i već mi je polako dozlogrdio zbog glomaznosti, kvalitete slike (LCD TFT) koja mi sve više umara oči i featurea koje već dugo ne koristim (TV npr.), htio bih promjenu. Dolazi u obzir samo IPS ekran radi kvalitete prikaza slike, po mogućnosti 23 inča, idealna veličina za trenutni setup. Gledao sam Dellov SE2416H, LG-jev 23EA63V-P i Samsungov LS24F350FHUX. Koji od ta tri biste preporučili, ili možda neki četvrti? Nigdje nisam naišao na neki monitor koji se može podizati i spuštati po vertikalnoj osi, svi imaju samo fiksno postolje i mogućnost naginjanja, a moj stol trenutno baš i ne udovoljava nekim uvjetima pa monitor držim na kutiji/jama da bih postigao visinu očiju i nisam baš sretan s tim, postoji li nešto takvo ili je wall mount jedino rješenje, koje kod mene na žalost ne dolazi u obzir.

 

Dugo u danu provodim ispred ekrana i koristim ga uglavnom za uobičajenu svakodnevnu uporabu i casual gaming pa mi treba nešto "barebone" s kvalitetnim prikazom boja.

 

P.S. Kad već pišem, koja bi prodajna cijena 2333HD-a bila danas, ukoliko ga se odlučim prodati? Mogu li dobiti više od 500kn za njega?

 

16 godina
offline
Monitor za povremeno korištenje

Trebam monitor koji bih koristio par tjedana u godini. Koristio bih ga kao vanjski monitor spojen na laptop, te za surfanje, Netflix, ... Full HD (ili veća) rezolucija je obavezna. Također, obavezno mora imati zvučnike (i barem jedan HDMI ulaz, a ako ih ima više - utoliko bolje). Što se tiče cijene, ako ne moram ne bih išao preko 1.500 KN, a manje je svakako bolje :). Imate li neku preporuku?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Monitor za povremeno korištenje
lex kaže...

Trebam monitor koji bih koristio par tjedana u godini. Koristio bih ga kao vanjski monitor spojen na laptop, te za surfanje, Netflix, ... Full HD (ili veća) rezolucija je obavezna. Također, obavezno mora imati zvučnike (i barem jedan HDMI ulaz, a ako ih ima više - utoliko bolje). Što se tiče cijene, ako ne moram ne bih išao preko 1.500 KN, a manje je svakako bolje :). Imate li neku preporuku?

Klik

14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Tražim monitor dijagonale 24", QHD rezolucija, IPS, mora biti antiglare i naravno kvalitetnog prikaza. Da cijena bude oko 300 eura.

Hvala unaprijed

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice