Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.456.708
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ne radi samsung smece. Ja sam svoj 20 godina stari crt od samsunga poklonija susidu i njemu dan danas radi i sluzi se njime. Moze ti lako novi biti losiji od njega. Ne znam di zivis, ali obidji ducane najblize tebi i pogledaj svaki pojedinacno. Ne kupuj u razvikanim ducanima, u malom ducanu se mozebitno mos i cjenkat. Monitor kupujes ko i zvucnike, samo uzivo, nakon testiranja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

U Puli kupujem, ali mogu potegnut i do Rijeke..

 

HG spot, Links, Instar... mozda chipoteka ima nesto i dalje ne znam di mogu naci jos koji dobar monitor...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ljudi,

 

Kupio bi ovaj Lenovo P27h. Kakvo je vase misljenje?

Nije za igranje, iako bi mozda odigrao CoD online.

Spojio bi ga na USB C na laptop.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima, 
           HITNO           

Mislio sam si do Bozica kupit novi monitor!

Pa sad jel mi se isplati trosit puno love na to?
Mislio sam do 4000kn dat za mointor i moze neki prijedlog za odabir.

Treba imat hdmi!!!

 

 

http://www1.la.dell.com/vc/en/corp/peripherals/dell-e2214h/pd.aspx?refid=dell-e2214h&s=corp ovaj trenutno ima DELL 2214H (ni sugavi hdmi nema)

0 do 1000kn
3 do 2000kn
0 do 3000kn
0 do 4000kn
7 nastavi igrat na staroj krami
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ispricavam se ako je vec bilo, ali moze li best buy preporuka monitora do 1200kn, +/- 100tinjak kuna.
Koristio bi ga za ucenje i modeliranje u solidworksu / inventoru, te za povremen gaming kada stignem.
Volio bi neki vise "bezel-less" dizajn, ukoliko je moguce unutar same cijene.
Preferirao bi IPS.


 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Mislim da sam vidjeo neki aoc bazelles..neznam tocno model..ima 2 vrste..oko 1200kn a ima 36 mj garu..mozda bi to bio bolji odabir ili?

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Hvala na prijedlozima, tako nesto sam i razmisljao.

Mislis na ovaj aoc > https://www.links.hr/hr/monitor-23-8-led-aoc-i2481fxh-fhd-ips-4ms-250cd-m2-50-000-000-1-d-sub-hdmi-crni-100333240

 

Sad imam trojbu :D

Između ovog gore aoc-a, philipsa koji je kolega preporucio te ovog https://www.nabava.net/monitori__90/benq-monitor-gw2406z-ips-led__29753431

 

Ima li neke posebne razlike ?

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Philips je najrazvikanije ime od to troje, mada imho ne rade nis spektakularno. Mislim da za philips ama bas nikad nisam cuo da je najbolji u bilo cemu. A opstaju vec cinimise, stoljece.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Iskreno ja bih uzeo philips bez razmisljanja kad im vidim cijene. Jako sumnjam da dobijes ista puno vise za tih 200 ili 300kn koje dodas naspram philipsa.

Burek s mesom
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2017 10:46 (KKristijan).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
hEROD kaže...

Hvala na prijedlozima, tako nesto sam i razmisljao.

Mislis na ovaj aoc > https://www.links.hr/hr/monitor-23-8-led-aoc-i2481fxh-fhd-ips-4ms-250cd-m2-50-000-000-1-d-sub-hdmi-crni-100333240

 

Sad imam trojbu :D

Između ovog gore aoc-a, philipsa koji je kolega preporucio te ovog https://www.nabava.net/monitori__90/benq-monitor-gw2406z-ips-led__29753431

 

Ima li neke posebne razlike ?

 a gle imas tu gro izbora...pitao si za best buy a to za mene znaci jeftino a dobro :) kaj se tice gare na monitoru to nije deal breaker jer se obicno u prvih par mjeseci pokazu anomalije, a i popravak je jeftin ako se napuse koji kondic nakon gro vremena.

imas i ovaj borderless AOC https://www.links.hr/hr/monitor-23-8-led-aoc-ips-i2490vxq-4ms-250cd-m2-1000-1-d-sub-hdmi-dp-usb-3-0-zvucnici-crni-100300224

 

sto se tice onog philipsa posto je super jeftin i ima Vesa rupe mozes si uzet posebno nosac za stol tak da imas super ergonomiju za preostale novce

 

https://www.mall.hr/monitori-nosaci-stalci/vonhaus-stolni-nosac-za-monitor-do-dijagonale-27

8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Razmislit cu jos malo, vidjet cu da li mi se isplati davati vise tih 200-300kn za iste stvari.

 

https://www.hgshop.hr/proizvod/monitor-lg-23mp68vq-p-23-ips-full-hd-5ms-vga-dvi-hdmi/212361

 

Ovaj isto ulazi u budzet, a pise da ima free sync, sad ne znam ima li kakvih mana.

 

Svjestan sam da svaki ima neke mane, pogotovo u ovom price rangeu, al eto vrijedi pitati :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Mp68 po meni je najbolji posto sam lg proizvodi IPS ako ti ne smeta 23" ekran. Ima i free sync koji radi na 75hz ako imas amd grafu sa podrskom za istu

14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Uzeo sam Dell U2518D za 2440 kn i vraćam ga nazad jer su mi boje na lijevoj strani osjetno toplije od desne. Zanima me da li ima netko preporuku za nešto drugo za tu cijenu sa 1440p rezolucijom i barem 25" ili da okušam sreću sa drugim U2518D.

 

 

1 Uzmi drugi U2518D
0 iiyama ProLite X2788QS-B1
0 AOC Q2577PWQ
0 Lenovo P27q
3 Ništa ovo ne valja
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav! Došao sam vas opet malo ugnjaviti. Želim kupiti 24" monitor, no nikako se ne mogu odlučiti. Iskustva u monitorima nemam, kupio sam zadnji monitor prije 10 godina. Najviše se bojim kupiti IPS monitor zbog bleeda i glowa. Bojim se da ću dobiti noćnu svjetiljku umjesto monitora i da neću moći vratiti jel eto spada u prihvatljivu količinu glowa i bleeda.

 

Pročitao sam svakakva loša iskustva s IPS monitorima glede tog bleeda. Ostaje mi VA, ovdje vidim najviše priče o ghostingu ili muljanju. Zato bi htio kupiti neki model iz 2017. koji je to maksimalno smanjio. Gledajući ponude, dobio sam dojam da ima najviše 27" full HD modela s najnovijim tehnologijama. Sada opet ne znam kako FULL HD izgleda na 27", nekima je dobro, nekima je zrnato. Možete li preporuči neki 24" dobar VA, može i 27" ako mislite da je bolji od preporučenih 24". Možda postoji IPS koji konkurira VA panelima?

 

Hvala na uloženom trudu!

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

kupis monitor sa odgovarajucom rezom za inche i nemash beda...na 24 bi bilo fullhd, 1920x1080, a na 27" bi bilo 1440p...va paneli su dobri za gledanje filmova, ogroman kontrast, vjerna crna boja, ali nisu ni za igre ni za profi koristenje...tn paneli imaju najmanji odziv i po tome su bas za igre, dok su ips najbolji za obradu fotki i videa...netko ce ti reci da tn ne kupujes jer je najlosiji, ali ja upravo ovo tipkam na 22" 1680x1050 tn panelu i ne bi ga da nizasto, jedino kad krepa cu ic uzet neki drugi...niti mi lampa igdi probija, niti me zamara, niti imam ikakvu posebnu zamjerku, a platio ga 500kn plus pdv sa 6 mjeseci gare, rabljeni, iz trgovine, ne njuskala...i da bi stvar bila bolja, mogao sam kupiti jeftiniju grafu, jer mi je 1050 ti dovoljna za 60 fps na ovoj rezi monitora...tako da u biti cim dignes ljestvicu, na necemu gubis, bilo to pare, bilo boje, bilo odziv, bilo kontrast...jos ako ides ustedit na nekom "posebnom" monitoru, pa ti doticni rikne nakon godinu dana, ali zamjenskog nema nigdje, jer to vise nitko ne prodaje, nadjes se u gabuli..mozda bi najbolja solucija bila izabrati monitor koji je najvise uvezen kod nas, a to je, nakon pretrage nabave.net, upravo ovaj: https://www.nabava.net/monitori__90/philips-monitor-240v5qdab-00-ips-lcd-led__20158031

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2017 15:49 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Bellegar kaže...

Pozdrav! Došao sam vas opet malo ugnjaviti. Želim kupiti 24" monitor, no nikako se ne mogu odlučiti. Iskustva u monitorima nemam, kupio sam zadnji monitor prije 10 godina. Najviše se bojim kupiti IPS monitor zbog bleeda i glowa. Bojim se da ću dobiti noćnu svjetiljku umjesto monitora i da neću moći vratiti jel eto spada u prihvatljivu količinu glowa i bleeda.

 

Pročitao sam svakakva loša iskustva s IPS monitorima glede tog bleeda. Ostaje mi VA, ovdje vidim najviše priče o ghostingu ili muljanju. Zato bi htio kupiti neki model iz 2017. koji je to maksimalno smanjio. Gledajući ponude, dobio sam dojam da ima najviše 27" full HD modela s najnovijim tehnologijama. Sada opet ne znam kako FULL HD izgleda na 27", nekima je dobro, nekima je zrnato. Možete li preporuči neki 24" dobar VA, može i 27" ako mislite da je bolji od preporučenih 24". Možda postoji IPS koji konkurira VA panelima?

 

Hvala na uloženom trudu!

 https://www.m-computers.hr/monitor-led-27-benq-ew2775zh-4ms-vga-hdmi14x2-full-hd-amva-led/EUR49522/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Best-buy monitor do 2000+kn, doticni nema apsolutno nikakvih gore navedenih mana, oci ce ti biti zahvalne. Ne postoji IPS koji moze konkurirati ovom modelu pogotovo ne cijenom!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Zanimaju me vaša iskustva što se tiče uniformityja na novim monitorima (ujednačenosti?). Gledam malo slike po netu i vidim da dosta monitora zna biti malo žućkasto sa jedne strane. Sad ne znam da vraćam monitore dok ne dobijem bolji primjerak ili za 2.5k kuna neću naći bolje. Imate li možda neke preporuke za monitor sa dobrim uniformityjem?

 

Imam doma i stari LG w2220p koji isto ima male devijacije, ali na njemu ništa ne primjetim tijekom upotrebe. Sad kad pišem ovo na U2518D, gledam lijevo žuto - desno bijelo i stalno mi to upada u oči.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Lijep pozdrav trebam monitor za gaming no tu i tamo bi i koji film pogledao ne bih volio da je silka bas ono totalno isprana vidim ovaj monitor i gledam ulozeno dobiveno izgleda mi sasvim ok recite svoje misljenje https://www.centro.hr/acer-ed273awidpx-curved-led-monitor-free-sync.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Riknuo mi monitor i moram uzet novoga... Gledam ovog Benka ali me malo buni to što pod tip panela piše AMVA+ a gore prva stavka TFT LED. Ne kužim se u te fore ali znam ne bi volio TFT pa da netko pojasni koji k je to...  Može i preporuka nekog ako je ovaj sranje. Mora bit 24", FullHD, pristojan odaziv... Gejming mu nije primarana namjena

steam: skank666 origin:IhrvojeI
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
skank666 kaže...

Riknuo mi monitor i moram uzet novoga... Gledam ovog Benka ali me malo buni to što pod tip panela piše AMVA+ a gore prva stavka TFT LED. Ne kužim se u te fore ali znam ne bi volio TFT pa da netko pojasni koji k je to...  Može i preporuka nekog ako je ovaj sranje. Mora bit 24", 

Sve i jedan LCD monitor na tržištu je TFT LCD (barem koliko sam upoznat). Ako sam u krivu neka me netko ispravi.

 

Vjerujem da ti je taj BENQ OK monitor.

 

AMVA inače ima malo slabiji odaziv, ali ako nisi picajzla totalno, sumnjam da ćeš primjetiti, pogotovo jer ti gaming i nije primarna stvar.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2017 16:16 (lllnuclearlll).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
skank666 kaže...

Riknuo mi monitor i moram uzet novoga... Gledam ovog Benka ali me malo buni to što pod tip panela piše AMVA+ a gore prva stavka TFT LED. Ne kužim se u te fore ali znam ne bi volio TFT pa da netko pojasni koji k je to...  Može i preporuka nekog ako je ovaj sranje. Mora bit 24", FullHD, pristojan odaziv... Gejming mu nije primarana namjena

 

jednog od ovih

10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

LG 25UM58-P kakav je,ima ga za 1000 kuna u extreme digitalu.

 

2K,split screen.Po meni najbolji po toj cijeni ali nikad ne znas mozda i on ima neke mane...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima,htio bih kupiti monitor do 1000 kuna, nisam gejmer ali volim tu i tamo zaigrat, imam ps4 pa bi koristio monitor i za igranje plejke na njemu, imam ps4 pro ako sto to znaci. Htio bih svakako full hd ips ako je moguce u tom cjenovnom rangu, takodjer tu i tamo pogledat kakav film. Ispod 22 dijagonale ne bih isao. Moguca je kupovina i preko njuskala pa mozda kakav rabljeni ali bolji u toj cjeni od novoga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ljudi,

 

tražim stolni nosač za monitor, pa me zanima imate li neke preporuke? Trenutačno imam 29'' UW, a s vremenom planiram prijeći i na 34".

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ediedi kaže...

Pozdrav svima,htio bih kupiti monitor do 1000 kuna, nisam gejmer ali volim tu i tamo zaigrat, imam ps4 pa bi koristio monitor i za igranje plejke na njemu, imam ps4 pro ako sto to znaci. Htio bih svakako full hd ips ako je moguce u tom cjenovnom rangu, takodjer tu i tamo pogledat kakav film. Ispod 22 dijagonale ne bih isao. Moguca je kupovina i preko njuskala pa mozda kakav rabljeni ali bolji u toj cjeni od novoga.

 
https://www.links.hr/hr/monitor-23-8-lcd-philips-243v7qdab-fhd-ips-5ms-250cd-m2-10-000-000-1-hdmi-d-sub-dvi-d-zvucnici-crni-100300249?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Pogledaj si ovaj philips. 950 kuna, a za te novce se cini jako dobar izbor. 24 incha, FHD, flicker free, IPS. 

6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, molim za pomoc. 

Naime kupio sam novi monitor BENQ  ZOWIE RL2455HM(kojeg sam uzeo zbog <1ms za igrice) , ali nisam nikako zadovoljan sa njim.

Ne znam da li je to zbog toga sto sam 10 godina koristio jedan te isti monitor i prvi put imam led monitor, ali slika mi je skroz cudna, kao da gledam u neonsku lampu i boli me glava od njega.

Pokusao sam se igrati sa postavkama, i dok mi u csgo-u cak i lici na nesto, kada ga koristim u svakodnevnici je uzasno bright iako je brightness na 30 i gamma je smanjena.

Posto imam jos koji dan za vratit ga po ugovoru, zanimaju me prijedlozi za novi monitor.

24 incha, IPS? (kakav sam monitor imao i TN mi je okej, ms je bitan, ali ako je razlika u kvaliteti slike znacajna biram kvalitetu slike),i da nema tog nekog blue light efekta, primarno ce mi bit za svakodnevnicu : fax, serije, surfanje, pa tek onda csgo. 

Budžet je do 1500, ali ako se nađe neki iznimno kvalitetan monitor za +200 nije mi problem.

Unaprijed hvala, Lp

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2017 10:36 (budazg).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
budazg kaže...

Pozdrav, molim za pomoc. 

Naime kupio sam novi monitor BENQ  ZOWIE RL2455HM(kojeg sam uzeo zbog <1ms za igrice) , ali nisam nikako zadovoljan sa njim.

Ne znam da li je to zbog toga sto sam 10 godina koristio jedan te isti monitor i prvi put imam led monitor, ali slika mi je skroz cudna, kao da gledam u neonsku lampu i boli me glava od njega.

Pokusao sam se igrati sa postavkama, i dok mi u csgo-u cak i lici na nesto, kada ga koristim u svakodnevnici je uzasno bright iako je brightness na 30 i gamma je smanjena.

Posto imam jos koji dan za vratit ga po ugovoru, zanimaju me prijedlozi za novi monitor.

24 incha, IPS? (kakav sam monitor imao i TN mi je okej, ms je bitan, ali ako je razlika u kvaliteti slike znacajna biram kvalitetu slike),i da nema tog nekog blue light efekta, primarno ce mi bit za svakodnevnicu : fax, serije, surfanje, pa tek onda csgo. 

Budžet je do 1500, ali ako se nađe neki iznimno kvalitetan monitor za +200 nije mi problem.

Unaprijed hvala, Lp

 

Monitor kojeg si uzeo je TN panel. Sto se slike tice, mozda da potrazis sa neta postavke za njega za sliku. Ne znam kakav je taj monitor
sto se slike tice s obzirom na TN panel. Medutim, osobno za nekog ko monitor koristi primarno za fax, serije, surfanje pa tek onda za CS:GO,

bih preporucio prvo IPS monitor. IPS ima bolje boje i bolje kuteve gledanja od TN panela, a sasvim dovoljno je brz za igranje. 
Evo jedna preporuka, pa si potrazi na netu o njem. 

https://www.nabava.net/monitori__90/lg-monitor-24mp59g-ips-led__41838091

Sto se tice blue lighta, svaki ga monitor emitira, ali noviji monitori imaju opciju smnjenja tog blue lighta, sto olaksava surfanje i citanje, ali
kvari boje i slicno. Mislim da navedeni LG ima sve sto ti treba.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice