Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.434.654
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

 nadi mi brzi ips za 3400kn(po 2x vecoj cijeni) u ovoj dijagonali i ja cu ti ga kupiti..lol, neki se stvarno pokusavaju hvatati za mikro sitnice ili ne kuze uopce o cemu se tu uopce radi!lp

evo ti usporedba s TN od 1ms i 165hz ekranom:

lp

 

 
Ne znam sta pokusavas ovim da trazim brzi IPS i po 2x cijeni. Nisam spomenuo cijenu, nisam spomenuo dijagonalu, samo sam spomenuo 
da VA nije brzi od IPS-a kao sto si ti rekao. Rekao si da je aoc brzi od spomenutog 29" uw lg-a. Brzi po cemu??Mozda je tebi sitnica, ali nekome to nije sitnica, tako da prestani izvrtati.
U zadnje 2 godine promjenio sam 2 samsungova PLS monitora, 1 lg IPS monitor, 1 benq VA monitor i sad sam na Acerovom 144hz Va monitoru
i svejedno nije brzi od ips-a. Ima vise ghostinga u nekim scenama, ima sporiju tranziciju u nekim scenama od svih Ips monirora s kojima sam 

usporedio. 

Nisam nista rekao protiv AOCa, nisam rekao da nije bolji il da nije isplativiji za kupit, naspram onog LG-a, ali stojim da njegov VA panel nije i ne moze biti brzi od IPS-a na onom Lgu-u.

Imat ce vise ghostinga, imat ce sporiju tranziciju u tamnijim bojama. Mozda je to mala stvar nekom, mozda nekom ne smeta i ne obraca paznju na to, ali nekome to i smeta. 

12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Ja neznam kaj TI pokusavas, dokazati da je ips od 1000€ mrvicu bolji od ovoga tj ima manji ghosting koji se ionako na vecini monitora jedva i vidi i ti sad tu traziz jednu nebitnu manu u cijeloj ovoj prici.lol pa pise ti u recenziji da su ga usporedivali s tn-om valjda si vidio zakljucak kao i cijeli svijet..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Dajte pa čemu svađa, ajmo konstruktivno razgovrati i kiomentirati da pomognemo jedni drugima ili nekom trećem. Svaka jebena tema neka svađa.

 

koliko se gubi prelaskom sa 1920x1080 na 2560x1080?

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.2.2018 11:45 (fila2208).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
fila2208 kaže...

Dajte pa čemu svađa, ajmo konstruktivno razgovrati i kiomentirati da pomognemo jedni drugima ili nekom trećem. Svaka jebena tema neka svađa.

 

koliko se gubi prelaskom sa 1920x1080 na 2560x1080?

 Ništa strašno, oko 10 fpsa. Frend ima 29" 2560x1080, imamo istu grafu, razlika nam je bila cca 5-10 fpsa u PUBGu.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Karlek_19 kaže...
fila2208 kaže...

Dajte pa čemu svađa, ajmo konstruktivno razgovrati i kiomentirati da pomognemo jedni drugima ili nekom trećem. Svaka jebena tema neka svađa.

 

koliko se gubi prelaskom sa 1920x1080 na 2560x1080?

 Ništa strašno, oko 10 fpsa. Frend ima 29" 2560x1080, imamo istu grafu, razlika nam je bila cca 5-10 fpsa u PUBGu.

 Neki mi pričaju po 30-40fps pa gledam kako toliko, znam da ima više piksela ali opet ...hvala

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Mislim da pretjeruju. Možda na nekoj drugoj grafi, ovo je slučaj za 1070.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Lijep pozdrav zelio bih kupiti neki solidan monitor s obzirom da prvenstveno igram pubg i btf1 i battalon htio sam uzeti neki monitor 4k gsync frend mi kaze da bolje idem na monitor sa više herza sad mi je velika dilema zanima me da li bi monitor 4k sa g syncom radio priblizno fluidno kao i onaj fhd 144hz

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Bero_ng95 kaže...

Lijep pozdrav zelio bih kupiti neki solidan monitor s obzirom da prvenstveno igram pubg i btf1 i battalon htio sam uzeti neki monitor 4k gsync frend mi kaze da bolje idem na monitor sa više herza sad mi je velika dilema zanima me da li bi monitor 4k sa g syncom radio priblizno fluidno kao i onaj fhd 144hz

Ako ti je grafa ta sto imas u potpisu ne vrijedi ti ici ni na 1080p 144Hz a kamoli 4K

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.2.2018 13:30 (ibme74).
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Konfa je kakva je ali kupit cu high end gpu gtx 1070 ili 1080

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Konfa je ok ali grafa ti nije ni za 1080p 75Hz a kamoli nesto vise.

Ako ces ici na 4K 144Hz nista ispod GTX1080 ne dolazi u obzir s time da ces i na njoj morat fino skresat postavke za 144fps-a.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

Ja neznam kaj TI pokusavas, dokazati da je ips od 1000€ mrvicu bolji od ovoga tj ima manji ghosting koji se ionako na vecini monitora jedva i vidi i ti sad tu traziz jednu nebitnu manu u cijeloj ovoj prici.lol pa pise ti u recenziji da su ga usporedivali s tn-om valjda si vidio zakljucak kao i cijeli svijet..lp

 
Ja ne znam o kojem ti monitoru od 1000 eura pricas?? Ja govorim o ovom monitoru lg29um68-p, koji kosta oko 2000 kuna.
Govorim da ima brzi panel od onog AOCA, i da se to primjeti u nekim igrama. Jos jednom ponavljam, neko manje, neko vise 

primjeti. Kolikmo sam vidio rekao je da o njemu razmislja kad ga vidi kod prijatelja. A ti se uvatio nekog monitora od 1000 eura, samo
ne znam kojega. 
Pa jbt imam i sam 144hz VA panel i valda vidim razliku naspram IPS-a. Pogotovo se ta razlika vidi u mracnim scenama igre.
kao sto rekoh meni ne smeta, neke stvari ne primjetim, ali neke se lijepo primjete, samo meni ne smeta, ali mozda nekome hoce.

(There were definite imperfections where darker shades were involved in the transitions, however. Some of the pixel transitions were noticeably sluggish, giving some ‘smeary’ trailing that even appeared ‘smoke-like’ in the worst cases. There was also some ‘break-up’ trailing, whereby colours that appear almost black but contain other hues (such as red or purple) will have the more colourful hue appear to leach out. We liken this to wetting fountain pen ink on paper, where the ink will run a bit. These imperfections occur to a degree on all VA panels, but were more pronounced and widespread on this model compared to some other large VA models we’ve used recentl. Such as those using AUO’s AMVA+ panels or curved Samsung SVA panels). 

To je ono sto pricam, takoder kaze da je navedeni aoc u tim situacijama i sporiji od AMVA pravljenih od strane AUO-a, i samsunga. Kao sto rekoh, 

nekom ne smeta, nekom smeta, nekom zanemariva stvar, nekom bas i ne. U ni jednom slucaju ne kazem da AOC nije odlican monitor za tu cijenu, samo

da nije brzi od IPS-a, pa cak i ovog od 2000 kuna koji je naveden. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.2.2018 15:29 (danny_2).
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Slazem se s kolegom aoc 31.5 va panel dosta ghostinga u pubg i bf1 75hz je  a lg bas ovaj 29 ultrawide dosta bolje izgleda i fluidnije nema ghostinga .. mene od aoca glava zaboli ... ali po meni ako to nekog ne smeta monitor je super ja samo kazem da za igre s sjenama i tamnim prostorijama taj monitor nije

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa, trebao bih preporuku za best buy monitor od 24"-27", to mi je maksimalna veličina zbog prostora i širine ugradbenog stola. Bacio sam oko na ultra povoljni 31.5" AOC Q3279VWF ali uzevši u obzir ove ograničavajuće čimbenike nažalost ne dolazi u obzir. Planiram kupiti na alzashopu zbog povoljne cijene i brze dostave tako da sam malo skenirao stanje i došao do nekog užeg izbora slijedećih modela;

https://www.alzashop.com/27-benq-gw2780-d5100553.htm

https://www.alzashop.com/27-aoc-p270sh-d5230809.htm

https://www.alzashop.com/27-aoc-i2781fh-d4016006.htm

https://www.alzashop.com/27-aoc-i2769vm-d2260533.htm

 

Cijene su između 190-220 eura, to mi je ajmo reći i neki maksimum.  Namjena monitora je pretežno za amatersku video/foto obradu, svakodnevno korištenje i povremeni gaming a za sve navedeno imam zasad RX 580 4gb grafičku karticu i ryzen 3 1200 procesor. Na što da obratim pozornost prilikom odabira? Jel imate prijedloge za neke druge manje modele? Unaprijed hvala na savjetima i odgovorima.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.2.2018 21:03 (drama).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

evo stigo mi benq xl2730 i mogu rec samo da je top i sada mi je uzitak igranja pubg 144hz itekako se osjeti 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ima li tko savjet za kallibrirat lg 29 um68 ,

i sad vidim da je na mall.hr, za malo skuplje nego sta sam ovog platio, se moze nabavit lg 29um69G .

 

Se isplati taj noviji, kolko sam skuzio, ima motion blur reduction opciju, pokvari sliku a da 1ms input, i dolazi nativno na 75 hz.

um68 je nativno na 60 i moze se overclock na 75 al ima frame skip.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.2.2018 22:28 (Djozaa).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

Koju grafu imas?

Ako imas AMD uzmes ovaj monitor sa freesyncom klik

 Imam GTX 1070...kažem, želim da je 1080p, IPS, kvalitetna slika, i da je solidan za gaming (ne mora sav svijetlit ko bozicno drvce...), i cijena oko 1500kn...ako je baš velika razlika može i par sto kuna više.

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
FanBoy kaže...
ibme74 kaže...

Koju grafu imas?

Ako imas AMD uzmes ovaj monitor sa freesyncom klik

 Imam GTX 1070...kažem, želim da je 1080p, IPS, kvalitetna slika, i da je solidan za gaming (ne mora sav svijetlit ko bozicno drvce...), i cijena oko 1500kn...ako je baš velika razlika može i par sto kuna više.

 Ja bi ovaj uzel i nadal se da se kloka na 75Hz. Razmisli i o 1440p, mislim da za oko 2t imaš solidnih, AOCa. 1070 to može vrtiti. Imaš gore moj post s iskustvima prelaska na 1440p.

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
drama kaže...

Pozdrav ekipa, trebao bih preporuku za best buy monitor od 24"-27", to mi je maksimalna veličina zbog prostora i širine ugradbenog stola. Bacio sam oko na ultra povoljni 31.5" AOC Q3279VWF ali uzevši u obzir ove ograničavajuće čimbenike nažalost ne dolazi u obzir. Planiram kupiti na alzashopu zbog povoljne cijene i brze dostave tako da sam malo skenirao stanje i došao do nekog užeg izbora slijedećih modela;

https://www.alzashop.com/27-benq-gw2780-d5100553.htm

https://www.alzashop.com/27-aoc-p270sh-d5230809.htm

https://www.alzashop.com/27-aoc-i2781fh-d4016006.htm

https://www.alzashop.com/27-aoc-i2769vm-d2260533.htm

 

Cijene su između 190-220 eura, to mi je ajmo reći i neki maksimum.  Namjena monitora je pretežno za amatersku video/foto obradu, svakodnevno korištenje i povremeni gaming a za sve navedeno imam zasad RX 580 4gb grafičku karticu i ryzen 3 1200 procesor. Na što da obratim pozornost prilikom odabira? Jel imate prijedloge za neke druge manje modele? Unaprijed hvala na savjetima i odgovorima.

 

Uzmi si ovaj monitor, pogotovo jer vidim da planiraš radit na njemu. 2K rezolucija će ti dati 70tak posto više radnog prostora nego što imaš s FullHD. Monitor je također vrhunski što se tiče prikaza boje, a dobar je i za povremeni gaming.

 

https://www.alzashop.com/benq-gw2765ht-27-d2144513.htm

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2018 12:36 (lllnuclearlll).
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
lllnuclearlll kaže...

Uzmi si ovaj monitor, pogotovo jer vidim da planiraš radit na njemu. 2K rezolucija će ti dati 70tak posto više radnog prostora nego što imaš s FullHD. Monitor je također vrhunski što se tiče prikaza boje, a dobar je i za povremeni gaming.

 

https://www.alzashop.com/benq-gw2765ht-27-d2144513.htm

Malo sam pratio neki tutorial i vidim da svi preporučuju barem 2k rezoluciju na tu veličinu tako da moram pomaknuti cjenovni rang na 300eura.Na ovom monitoru jedino mi se ne sviđaju obrubi, što kažeš na ovaj? https://www.alzashop.com/27-lenovo-thinkvision-p27q-black-d5158518.htm

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2018 20:10 (drama).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
drama kaže...

Malo sam pratio neki tutorial i vidim da svi preporučuju barem 2k rezoluciju na tu veličinu tako da moram pomaknuti cjenovni rang na 300eura.Na ovom monitoru jedino mi se ne sviđaju obrubi, što kažeš na ovaj? https://www.alzashop.com/27-lenovo-thinkvision-p27q-black-d5158518.htm

 

 Nemam pojma... Za onaj BENQ znam da je vrhunski monitor, za ovaj Lenovo nemam blage veze... Prouči ga malo bolje, pogledaj recenzije, itd... Specifikacije su slične, a sad kvaliteta prikaza kakva je ne znam.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
lllnuclearlll kaže...

 Nemam pojma... Za onaj BENQ znam da je vrhunski monitor, za ovaj Lenovo nemam blage veze... Prouči ga malo bolje, pogledaj recenzije, itd... Specifikacije su slične, a sad kvaliteta prikaza kakva je ne znam.

 Ja kad sam gledao za taj Lenovo prije mjesec-dva nisam nikakve korisne recenzije našao o njemu. Za te novce imaš i https://www.alzashop.com/27-viewsonic-va2719-2k-d5247012.htm koji bi ja rađe uzeo nego taj Lenovo.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Karlek_19 kaže...
FanBoy kaže...
ibme74 kaže...

Koju grafu imas?

Ako imas AMD uzmes ovaj monitor sa freesyncom klik

 Imam GTX 1070...kažem, želim da je 1080p, IPS, kvalitetna slika, i da je solidan za gaming (ne mora sav svijetlit ko bozicno drvce...), i cijena oko 1500kn...ako je baš velika razlika može i par sto kuna više.

 Ja bi ovaj uzel i nadal se da se kloka na 75Hz. Razmisli i o 1440p, mislim da za oko 2t imaš solidnih, AOCa. 1070 to može vrtiti. Imaš gore moj post s iskustvima prelaska na 1440p.

 Što misliš o ovome, iako freesync ne bih mogao korisiti...ima li bolju sliku nego navedeni AOC? Ne kupujem monitor baš često pa bih volio sada uzeti da sam bez brige narednih 3-4 godine. I također ako može preporuka nekog 1440p monitora, čisto da vidim koliko bi koštao neki kvalitetniji..

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2018 22:47 (FanBoy).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
FanBoy kaže...

 Što misliš o ovome, iako freesync ne bih mogao korisiti...ima li bolju sliku nego navedeni AOC? Ne kupujem monitor baš često pa bih volio sada uzeti da sam bez brige narednih 3-4 godine. I također ako može preporuka nekog 1440p monitora, čisto da vidim koliko bi koštao neki kvalitetniji..

Imaš par postova prije moju preporuku 1440p monitora... Računaj cca 300 eura

 

BenQ GW2765HT je vrhunski 2560x1440 IPS monitor već godinama.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2018 23:20 (lllnuclearlll).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
lllnuclearlll kaže...
FanBoy kaže...

 Što misliš o ovome, iako freesync ne bih mogao korisiti...ima li bolju sliku nego navedeni AOC? Ne kupujem monitor baš često pa bih volio sada uzeti da sam bez brige narednih 3-4 godine. I također ako može preporuka nekog 1440p monitora, čisto da vidim koliko bi koštao neki kvalitetniji..

 Imaš par postova prije moju preporuku 1440p monitora... Računaj cca 300 eura

 Ma ništa...previše mi je to. Bolje neki kvalitetniji 1080p, samo još ne znam koji..

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
FanBoy kaže...

 Ma ništa...previše mi je to. Bolje neki kvalitetniji 1080p, samo još ne znam koji..

Ma nisi u pravu ni blizu... Za išta ozbiljnije 1440p je debela prednost, ja se mučim s 1080p i jedva čekam uzeti 2K monitor, al se nikak sastat s parama... 70% više radnog prostora dobiješ nego s FullHD, meni to znači jako puno.

 

S tim da imam u planu uzeti ovo:

 

https://www.nabava.net/monitori__90/samsung-monitor-c27h711qeuxen-va-led__45714811

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.2.2018 23:44 (lllnuclearlll).
16 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa.

 

trebam savjet i pomoć... Inače imam AOC monitor (E2470SWHE, VGA, 2xHDMI, FHD, 23.6") ovaj me ubija oći će mi otpast no manje bitno to ide ća. 

 

Trebam monitor za posao AutoCad itd. Naravno htio bi IPS i da ne bude manji od ovoga gore. Obavezan mi je HDMI ili USB type C jer spajam ga na laptop.

Inače imam GTX 1050 4gb gddr 5. Ah cijena negdje do 4000 al nisam cicija spreman sam dat i više samo da me optičar ne raskuči za dioptrijske naočale :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Sivi kaže...

Pozdrav ekipa.

 

trebam savjet i pomoć... Inače imam AOC monitor (E2470SWHE, VGA, 2xHDMI, FHD, 23.6") ovaj me ubija oći će mi otpast no manje bitno to ide ća. 

 

Trebam monitor za posao AutoCad itd. Naravno htio bi IPS i da ne bude manji od ovoga gore. Obavezan mi je HDMI ili USB type C jer spajam ga na laptop.

Inače imam GTX 1050 4gb gddr 5. Ah cijena negdje do 4000 al nisam cicija spreman sam dat i više samo da me optičar ne raskuči za dioptrijske naočale :D

Ne moraš trošiti toliko para...

 

Ovo ti je sasvim pristojan monitor za rad:


https://www.alzashop.com/benq-gw2765ht-27-d2144513.htm

 

IPS, 27", flicker free, pivot, low blue light, 2K rezolucija, 8bit boje s FCR 10bit. Mislim da ne moraš tražit više od ovog za ono što tražiš. Jedino ako stvarno želiš potrošit više para ili želiš već monitor.

 

No ako dobro ne vidiš na ovom će ti biti nešto sitnije nego na 23.6" FHD, ali oštrija slika... A ako želiš istu veličinu slova i oštrinu kao sad onda možda 32", nešto tipa ovog:

 

https://www.nabava.net/monitori__90/benq-monitor-pd3200q-amva-va-led__36664851

 

https://www.nabava.net/monitori__90/benq-monitor-ew3270zl-amva-va-led__38468391

 

jeftiniji ti je VA ali mislim da ti to ne bi trebalo predstavljati problem, prikaz je vrlo kvalitetan, nema IPS glowa, crna je bolja...

 

Skuplji je IPS.

 

Osobno ciljam na ovo, no nisam siguran jel bi ti nešto tako odgovaralo, ali pogledaj i to:

 

https://www.nabava.net/monitori__90/samsung-monitor-c27h711qeuxen-va-led__45714811

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 14:46 (lllnuclearlll).
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav trenutno imam staru gt630 graficku i sad mislim ulozit u monitor 1100-1200kn pa bi ovo ljeto i novo racunalo i onda bih vjv uzeo gtx 1050 ili 1060 pa sto preporucate.lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Uzmi ovo a ostalo stavi na "hrpu" za novo računalo klik

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

Uzmi ovo a ostalo stavi na "hrpu" za novo računalo klik

 Jos jedno pitanje vidim da taj ekran nema hdmi port a htio bih i spojit xbox na taj monitor. :)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice