Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.818
|
čitano: 4.448.569
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Nema HDMi zato što nema ugrađene zvučnike.

Uzmi ovo onda klik

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
lllnuclearlll kaže...
FanBoy kaže...

 Što misliš o ovome, iako freesync ne bih mogao korisiti...ima li bolju sliku nego navedeni AOC? Ne kupujem monitor baš često pa bih volio sada uzeti da sam bez brige narednih 3-4 godine. I također ako može preporuka nekog 1440p monitora, čisto da vidim koliko bi koštao neki kvalitetniji..

Imaš par postova prije moju preporuku 1440p monitora... Računaj cca 300 eura

 

BenQ GW2765HTje vrhunski 2560x1440 IPS monitor već godinama.

Nema ništa vrhunsko na Benq zelenašu, ili klasičan 1440p IPS LCD panel+stalak podesiv po visini+Pivot opcija.

 

Cijena je kolko 310eura, ili kilometrima daleko od profi IPS monitora za ozbiljan Photoshop itd. Za primjer dolnji Eizo model vs svi ostali prosječni IPS modeli kojih danas ima ko šalate.Eizo(ili neki noviji model iste klase) je kak ti veliš vrhunski, a sve ostalo je tak okvirno Multimedijalni isprani IPS šipak.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=125&jumpto=4627657&sort=asc&view=flat

lllnuclearlll kaže...

Ma nisi u pravu ni blizu...Za išta ozbiljnije 1440p je debela prednost, ja se mučim s 1080p i jedva čekam uzeti 2K monitor, al se nikak sastat s parama... 70% više radnog prostora dobiješ nego s FullHD, meni to znači jako puno.

 

S tim da imam u planu uzeti ovo:

 

https://www.nabava.net/monitori__90/samsung-monitor-c27h711qeuxen-va-led__45714811

Večina korisnika za po doma, pa ljudi ne rade ništa ozbiljnije a tu ti je 27/1080p monitor i više nego dovoljan.

 

"Dok se ti mučiš sa 27/1080p", ja na njemu Multimedijski uživam normalno VA LCD panel pa nema frke.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/monitori-1080p-rezolucijom-rijetki/220305.aspx?page=0&jumpto=4497554&sort=asc&view=flat

 

27/1440p/IPS za 311eura, to je iznimno teško progutat pored AOC 32/1440p/VA modela za 205eura.Iako AOC model ima određenih mana, za prosječnog korisnika koji je u velikoj večini=AOC plati i nosi.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=375&jumpto=5566523&sort=asc&view=flat

 

Samsung Quantum Dot 27/1440p VA je debelo precjenjena priča ili glupost na kvadrat. Debelo preskupo/kao da je pozlačeno, kolko vidim na Alzashop košta sitnih 450eura.Samsung taj svoj Quantum Dot marketing prodaje kao da je čudo neviđeno, a realno Quantum Dot vizualno nije niti blizu ništa revolucionarno.Dakle za cijenu jednog Quantum-dotiranog-Samsuganera, pa eto moš kupit dva AOC 32/1440p VA monitora.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 16:47 (rambox).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Taj BENQ GW2765HT je za te pare odličan monitor. Da, to je klasični IPS monitor za mase, ali u priči nije ni bilo riječi o tome da se traži 'professional grade' monitor od 1000 eura. Po recenzijama monitor je i više nego dobar u svim aspektima, od prikaza boja do oštrine, flicker free tehnologije itd.

 

27" FHD monitor je da prostiš smeće, prevelik ekran za tu rezoluciju, pixele razaznaješ s metra udaljenosti. 

 

Zašto sam napisao da se "mučim"? Ne zbog kvalitete prikaza već zbog nedostatka radnog postora, stvarno mi treba više... Imam 2 monitora, ali svejedno volio bih da mi glavni bude 2K, jednostavno fali mi mjesta, ali tog nikad dosta, barem u onim trenutcima kad ozbiljno radiš... Što se tiče multimedije ne fali mi ništa na njemu.

 

Što se tiče AOCa o kojem pričaš, monitor je smeće, kvaliteta prikaza je jednostavno smeće i neusporedivo je lošija od svih BENQ monitora koje sam preporučio, u tom je kvaka i što je cijena tako niska. Prikaz boja mu nije točan, vuče sve prema nekoj plavoj. Gledao sam dosta recenzija, u svakoj ista priča... Zato sam i odustao od njega.

 

Što se tiče Samsunga, u izbor sam ga uzeo zbog 27" VA ekrana rezolucije 2K. Poanta je u tome da ne postoje drugi VA monitori rezolucije 2560x1440 i veličine 27". Eto iz tog razloga ga razmatram, jer bih radije VA nego IPS, a 32" mi ne stane na stol. Zato sam i napisao da ga osobno razmatram za sebe, a nisam ga preporučio direktno autoru kojem sam odgovorio. No slažem se, cijena je prenapuhana...

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 17:54 (lllnuclearlll).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
rambox kaže...
lllnuclearlll kaže...
FanBoy kaže...

 Što misliš o ovome, iako freesync ne bih mogao korisiti...ima li bolju sliku nego navedeni AOC? Ne kupujem monitor baš često pa bih volio sada uzeti da sam bez brige narednih 3-4 godine. I također ako može preporuka nekog 1440p monitora, čisto da vidim koliko bi koštao neki kvalitetniji..

Imaš par postova prije moju preporuku 1440p monitora... Računaj cca 300 eura

 

BenQ GW2765HTje vrhunski 2560x1440 IPS monitor već godinama.

Nema ništa vrhunsko na Benq zelenašu, ili klasičan 1440p IPS LCD panel+stalak podesiv po visini+Pivot opcija.

 

Cijena je kolko 310eura, ili kilometrima daleko od profi IPS monitora za ozbiljan Photoshop itd. Za primjer dolnji Eizo model vs svi ostali prosječni IPS modeli kojih danas ima ko šalate.Eizo(ili neki noviji model iste klase) je kak ti veliš vrhunski, a sve ostalo je tak okvirno Multimedijalni isprani IPS šipak.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=125&jumpto=4627657&sort=asc&view=flat

lllnuclearlll kaže...

Ma nisi u pravu ni blizu...Za išta ozbiljnije 1440p je debela prednost, ja se mučim s 1080p i jedva čekam uzeti 2K monitor, al se nikak sastat s parama... 70% više radnog prostora dobiješ nego s FullHD, meni to znači jako puno.

 

S tim da imam u planu uzeti ovo:

 

https://www.nabava.net/monitori__90/samsung-monitor-c27h711qeuxen-va-led__45714811

Večina korisnika za po doma, pa ljudi ne rade ništa ozbiljnije a tu ti je 27/1080p monitor i više nego dovoljan.

 

"Dok se ti mučiš sa 27/1080p", ja na njemu Multimedijski uživam normalno VA LCD panel pa nema frke.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/monitori-1080p-rezolucijom-rijetki/220305.aspx?page=0&jumpto=4497554&sort=asc&view=flat

 

27/1440p/IPS za 311eura, to je iznimno teško progutat pored AOC 32/1440p/VA modela za 205eura.Iako AOC model ima određenih mana, za prosječnog korisnika koji je u velikoj večini=AOC plati i nosi.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=375&jumpto=5566523&sort=asc&view=flat

 

Samsung Quantum Dot 27/1440p VA je debelo precjenjena priča ili glupost na kvadrat. Debelo preskupo/kao da je pozlačeno, kolko vidim na Alzashop košta sitnih 450eura.Samsung taj svoj Quantum Dot marketing prodaje kao da je čudo neviđeno, a realno Quantum Dot vizualno nije niti blizu ništa revolucionarno.Dakle za cijenu jednog Quantum-dotiranog-Samsuganera, pa eto moš kupit dva AOC 32/1440p VA monitora.

 Offtopic, al nakon 9 godina na forumu bi se stvarno trebal naucit pisat postove, ovo sranje je necitljivo.

12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, trebam pomoć oko odabira monitora koji bi mi služio za gaming (battalion 1944, pubg) do 1400-1500kn. Grafička je rx480 8gb, procesor je ryzen 5 1500x, 16gb ram. Molim vas da mi preporučite što bi bilo najbolje za te novce, hvala.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Koji monitor od ova tri izabrati:

 

1 AOC E2461FWH
4 SAMSUNG Ultra Slim B524WS 24"
3 HP Z Display Z24i Full HD LED
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

pozdrav ljudi,dobri moj stari BENQ GW900A mi je umro točno u 10.godini namjeravam si neki isto od brata,no e sad veličina nije potrebno velika s obzirom da je cijena do 1200kn koju bi potrošio.najčešče igram a jako mi je važno u war thunderu te sitne točkice koje mogu uočit tako da mogu znati da avion dolazi.jel može AMD HD 6850 gurati na 1080p?ovaj mi zapeo za oko al neznam puno specifikaciji

 

https://www.instar-informatika.hr/monitor-benq-25-gl2580h-2ms-vga-dvi-hdmi-full-hd/52727/product/

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Treba mi preporuka za 27" Monitor na kojem bi tu i tamo između posla nešto odigrao. Grafička je RX580 8GB, a ostatak konfiguracije i7, 48GB DDR4, SSD...

Trenutno imam 27" LG FullHD (IPS), a novi bi koristio tu i tamo za odigrati nešto, ali većinu vremena kao drugi monitor za posao. 

Kada već kupujem najradije bi uzeo 4k, ali udući da mi je za posao obavezna rezolucija 1920x1080 bitno mi je da ne gubi puno kod downscaling-a.

Cijena nije toliko bitna, ali nebi baš pretjerivao.

 

Unaprijed hvala svima na odgovoru, ili konstruktivnim primjedbama/preporukama

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pogledaj si ovo 

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Kulot kaže...

Treba mi preporuka za 27" Monitor na kojem bi tu i tamo između posla nešto odigrao. Grafička je RX580 8GB, a ostatak konfiguracije i7, 48GB DDR4, SSD...

Trenutno imam 27" LG FullHD (IPS), a novi bi koristio tu i tamo za odigrati nešto, ali većinu vremena kao drugi monitor za posao. 

Kada već kupujem najradije bi uzeo 4k, ali udući da mi je za posao obavezna rezolucija 1920x1080 bitno mi je da ne gubi puno kod downscaling-a.

Cijena nije toliko bitna, ali nebi baš pretjerivao.

 

Unaprijed hvala svima na odgovoru, ili konstruktivnim primjedbama/preporukama

Zašto ti je bitna reza 1920x1080 za posao?

 

Ovaj AOC koji ti je kolega predložio ti ima dosta lošu točnost boja, slika mu vuče na plavu boju, generalno gledano to je nešto lošiji monitor, zato i je tako jeftin... Neki ekvivalent BenQ koji ima solidan prikaz je 1200kn skuplji.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2018 20:39 (lllnuclearlll).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
lllnuclearlll kaže...

Zašto ti je bitna reza 1920x1080 za posao?

 

Ovaj AOC koji ti je kolega predložio ti ima dosta lošu točnost boja, slika mu vuče na plavu boju, generalno gledano to je nešto lošiji monitor, zato i je tako jeftin... Neki ekvivalent BenQ koji ima solidan prikaz je 1200kn skuplji.

Kao šta sam rekao cijena mi nije toliko bitna, omjer uloženog dobivenog mi je bitniji. A FullHD mi je bitan budući da razvijam software-e (SCADA) u rezoluciji koju klijenti koriste, a to je FullHD. Software-i u kojima to radim su jako vezani uz pixele :)

Ovaj LG kojeg imam (27MP55HQ-P ) mi je super za posao, ali za igre nije (trza, primjećuje se ghosting...)

Sada je bi najradije i za igre uzeo IPS, pogotovo ako netko od vas ima neki s kojim je zadovoljan.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
lllnuclearlll kaže...
Sivi kaže...

Pozdrav ekipa.

 

trebam savjet i pomoć... Inače imam AOC monitor (E2470SWHE, VGA, 2xHDMI, FHD, 23.6") ovaj me ubija oći će mi otpast no manje bitno to ide ća. 

 

Trebam monitor za posao AutoCad itd. Naravno htio bi IPS i da ne bude manji od ovoga gore. Obavezan mi je HDMI ili USB type C jer spajam ga na laptop.

Inače imam GTX 1050 4gb gddr 5. Ah cijena negdje do 4000 al nisam cicija spreman sam dat i više samo da me optičar ne raskuči za dioptrijske naočale :D

Ne moraš trošiti toliko para...

 

Ovo ti je sasvim pristojan monitor za rad:


https://www.alzashop.com/benq-gw2765ht-27-d2144513.htm

 

IPS, 27", flicker free, pivot, low blue light, 2K rezolucija, 8bit boje s FCR 10bit. Mislim da ne moraš tražit više od ovog za ono što tražiš. Jedino ako stvarno želiš potrošit više para ili želiš već monitor.

 

No ako dobro ne vidiš na ovom će ti biti nešto sitnije nego na 23.6" FHD, ali oštrija slika... A ako želiš istu veličinu slova i oštrinu kao sad onda možda 32", nešto tipa ovog:

 

https://www.nabava.net/monitori__90/benq-monitor-pd3200q-amva-va-led__36664851

 

https://www.nabava.net/monitori__90/benq-monitor-ew3270zl-amva-va-led__38468391

 

jeftiniji ti je VA ali mislim da ti to ne bi trebalo predstavljati problem, prikaz je vrlo kvalitetan, nema IPS glowa, crna je bolja...

 

Skuplji je IPS.

 

Osobno ciljam na ovo, no nisam siguran jel bi ti nešto tako odgovaralo, ali pogledaj i to:

 

https://www.nabava.net/monitori__90/samsung-monitor-c27h711qeuxen-va-led__45714811

 

 

 

 

 Definitivno je ovaj favorit https://www.nabava.net/monitori__90/samsung-monitor-c27h711qeuxen-va-led__45714811 mislim da zadovoljava sve potrebe a svuđa mi se tanki okvir a sve ostalo je samo po sebi plus. 

Zahvaljujem na savijetu. Živio.

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

 Uzet sam I ja taj nakraju i sad bi mi trebao dsub kabel da mogu spojit monitor posto je snjim dosad samo hdmi...

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
lllnuclearlll kaže...
Kulot kaže...

Treba mi preporuka za 27" Monitor na kojem bi tu i tamo između posla nešto odigrao. Grafička je RX580 8GB, a ostatak konfiguracije i7, 48GB DDR4, SSD...

Trenutno imam 27" LG FullHD (IPS), a novi bi koristio tu i tamo za odigrati nešto, ali većinu vremena kao drugi monitor za posao. 

Kada već kupujem najradije bi uzeo 4k, ali udući da mi je za posao obavezna rezolucija 1920x1080 bitno mi je da ne gubi puno kod downscaling-a.

Cijena nije toliko bitna, ali nebi baš pretjerivao.

 

Unaprijed hvala svima na odgovoru, ili konstruktivnim primjedbama/preporukama

Zašto ti je bitna reza 1920x1080 za posao?

 

Ovaj AOC koji ti je kolega predložio ti ima dosta lošu točnost boja, slika mu vuče na plavu boju, generalno gledano to je nešto lošiji monitor, zato i je tako jeftin... Neki ekvivalent BenQ koji ima solidan prikaz je 1200kn skuplji.

 10bitni panel i gamut od 99% je tebi lose? Lol Benq za te pare nudi jedno veliko nista, nemoj ljudima pricati budalastine.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

 10bitni panel i gamut od 99% je tebi lose? Lol Benq za te pare nudi jedno veliko nista, nemoj ljudima pricati budalastine.lp

Ajd malo argumentiraj ono što napišeš, najlakše popljuvati nečije argumentirano mišljenje i napisati da priča budalaštine... A gdje su ti argumenti? Ajde mi nešto objasni onda... Koji da prostiš k**** ti znači 10bitni panel i gamut od 99% ako ti monitor pogrešno prikazuje boje?  

 

Ajd molim te pogledaj par recenzija tog monitora, imaš i pismenih, a video-recenzija na youtubeu. U sve i jednoj se spominje ta mana da monitor jednostavno izgleda dao da ima presvučen plavi "film" prek ekrana i prikaz jednostavno vuče na plavičasto. Osobno mene bi to dosta smetalo, nekog možda ne bi, ali BENQ monitori koje sam predložio nemaju takav problem.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2018 15:06 (lllnuclearlll).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Neki ovdje izmisljaju toplu vodu kao i nekakve nedostatke, prvo tamo nekakav ghosting a doticni ima iznimno mali lag medu monitorima dake debelo debelo ispod prosjecnog, pa sad kao boje nevaljaju lol a monitor ima 10 bitni panel i certifikat za 99% rgb pa jbte ako to netkome ne valja neznam koji k...c zadnjih 380+ stranica preporucivali jer ovakve specke su do sad bile rezervirane za bogatase.

Zadnji argument ti je bio prejeftin pa nevalja? Lol daj bjezi iz teme ti i tebi slicnima koji od muhe pokusavate napravit slona neupucenima ako monitor nije kalibriran ne znaci da nesto nevalja s njim kao problem je uci u postavke i namjestiti ga, takoder ima i opcije za "low blue light" kao i komplet gasenje tog debilnog overdrivea koji je preagresivan na stocku(za one koji su se uhvatili ghostinga). Inace ovaj panel je 5 generacija iznad gore spomenutog i sad vec prastarog i tromog benq 2765ht.

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2018 18:18 (Stjepanj).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

Neki ovdje izmisljaju toplu vodu kao i nekakve nedostatke, prvo tamo nekakav ghosting a doticni ima iznimno mali lag medu monitorima dake debelo debelo ispod prosjecnog, pa sad kao boje nevaljaju lol a monitor ima 10 bitni panel i certifikat za 99% rgb pa jbte ako to netkome ne valja neznam koji k...c zadnjih 380+ stranica preporucivali jer ovakve specke su do sad bile rezervirane za bogatase.

Zadnji argument ti je bio prejeftin pa nevalja? Lol daj bjezi iz teme ti i tebi slicnima koji od muhe pokusavate napravit slona neupucenima ako monitor nije kalibriran ne znaci da nesto nevalja s njim kao problem je uci u postavke i namjestiti ga, takoder ima i opcije za "low blue light" kao i komplet gasenje tog debilnog overdrivea koji je preagresivan na stocku(za one koji su se uhvatili ghostinga). Inace ovaj panel je 5 generacija iznad gore spomenutog i sad vec prastarog i tromog benq 2765ht.

Da si pročitao ili pogledao bilo koju recenziju shvatio bi da monitor NIJE MOGUĆE kalibrirati NA NAČIN da bi se riješio problem plavičastog ekrana... Dakle postoji taj problem s bojom, pa je poprilično jasno zašto je jeftiniji od bilo kojeg drugog monitora sličnih specifikacija.

 

10bit matrica i 99% gamut ne znače ništa ako monitor prikazuje krivu nijansu boje. Kom to ne smeta, monitor je solidan, no meni smeta, to mi je jedna od bitnijih stvari na monitoru, bitnija od laga, brzine panela itd. jer mi monitor ne služi primarno za igranje igrica. btw. Monitor nema 10bit matricu nego 8bit + FRC kao i Benq koji sam predložio.

 

A argumentacija da se od buhe radi slon ti baš ne šljaka. btw. ne koristimo svi računala i monitore primarno za video igrice. 

 

Ja sam napomenuo manu tog AOCa, a kom ne smeta nek ga kupi, kom smeta nek ga zaobiđe, i to je to. Generalno gledano šteta, jer da nema te gluposti, monitor bi bio na mom stolu.

 

 

Evo, u ovoj recenziji se jako dobro vidi taj problem s plavom, vrlo očigledna stvar.

 

4:45 pa nadalje...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2018 22:37 (lllnuclearlll).
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Zelim ti ukazati da si se uhvatio gluposti, jer tako mozes za svaki monitor traziti u 1% koji je bolji od drugoga i jos ides traziti ono sto tebi paše! Postoje recenzije i monitor je dobio visoke ocjene, ghosting se opcenito svede na minimum gasenjem overdrivea sto vec i vrapci na grani znaju, tj barem oni koji su koristili VA panel(poput mene). U ovom TVOM linkanom videu "lik" veli da je na ovom modelu njemu najbolje na medium stovise pogodan cak za competitivno igranje! Monitor si sam kalibriras sto se tice boja ili ako bas zelis da iz tog panela izvuces maximu za to postoje i stranice s hrpom testova! A sad odi i pronadi mi za barem 3000-4000 kn ovakvu dijagonalu monitora i da nema ove "mane" kojih si se ti uhvatio tj bolji a ovaj kosta 1700kn!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2018 23:31 (Stjepanj).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

Zelim ti ukazati da si se uhvatio gluposti, jer tako mozes za svaki monitor traziti u 1% koji je bolji od drugoga i jos ides traziti ono sto tebi paše! Postoje recenzije i monitor je dobio visoke ocjene, ghosting se opcenito svede na minimum gasenjem overdrivea sto vec i vrapci na grani znaju, tj barem oni koji su koristili VA panel(poput mene). U ovom TVOM linkanom videu "lik" veli da je na ovom modelu njemu najbolje na medium stovise pogodan cak za competitivno igranje! Monitor si sam kalibriras sto se tice boja ili ako bas zelis da iz tog panela izvuces maximu za to postoje i stranice s hrpom testova! A sad odi i pronadi mi za barem 3000-4000 kn ovakvu dijagonalu monitora i da nema ove "mane" kojih si se ti uhvatio tj bolji a ovaj kosta 1700kn!lp

 Ma sve 5... Ja sam to uzeo u obzir jer je meni jedna od bitnijih stavki, ali što je je, za te pare nema ni blizu takvog monitora, a vjerujem da većina ljudi neće ni primjetiti taj plavkasti dojam ukoliko im se ne kaže za njega. Nisu svi picajzle kao ja, a vjerojatno bih i osobno bio zadovoljan s njim, samo prvo bih ga rado vidio uživo negdje, no oko mi zapelo za onog zakrivljenog Samsunga . Žalosno je što 2K i 4K monitora baš nema izloženih po trgovinama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2018 0:46 (lllnuclearlll).
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Planiram si uzet neki 144hz monitor pa mi je ovaj upao u oko 
https://www.instar-informatika.hr/monitor-acer-gaming-24-xf240hbmjdpr-umfx0ee001-gaming-freesync-dvi-d-hdmi-dp-full-hd-akcija/ACR-1477/product/
Da li je ovo dobar deal ili mogu proci jos bolje?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

bok ekipa...
trebao bih savjet oko monitora.
Znači bavim se web developmentom i došlo je vrijeme za novi monitor.

Minimalnda dijagonala 27'', ništa ispod 2k rezolucije, može i 4k naravno.

cijena do koje bi išao je 3500, može i nešto iznad nije problem, a i manje naravno...

 

i može mišljenje o ovom monitoru

https://www.links.hr/hr/monitor-31-5-led-aoc-q3279vwf-qhd-75-hz-5ms-250cd-m2-20000000-1-hdmi-d-sub-dp-dvi-crni-100300257

 

pa ako imate preporuke.. pucajte :) hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2018 15:19 (alkos21).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

Zelim ti ukazati da si se uhvatio gluposti, jer tako mozes za svaki monitor traziti u 1% koji je bolji od drugoga i jos ides traziti ono sto tebi paše! Postoje recenzije i monitor je dobio visoke ocjene, ghosting se opcenito svede na minimum gasenjem overdrivea sto vec i vrapci na grani znaju, tj barem oni koji su koristili VA panel(poput mene). U ovom TVOM linkanom videu "lik" veli da je na ovom modelu njemu najbolje na medium stovise pogodan cak za competitivno igranje! Monitor si sam kalibriras sto se tice boja ili ako bas zelis da iz tog panela izvuces maximu za to postoje i stranice s hrpom testova! A sad odi i pronadi mi za barem 3000-4000 kn ovakvu dijagonalu monitora i da nema ove "mane" kojih si se ti uhvatio tj bolji a ovaj kosta 1700kn!lp

 
Ti si postao opsesivan. Ne postujes tuda misljenja, pokusavas sve uvjeriti da ono sto je tebi dobro, mora i drugima biti. 
NITKOO ne dvoji da je monitor za tu cijenu ODLICNA i BEST buy kupnja. Nitko ne dvoji da i  skuplji monitori imaju mana.

Kako ti ne mozes prihvatiti da nekome taj plavicast film, il sta god bilo moze smetat i bost ga u oci. Optuzujes da neki izmisljaju toplu vodu
za ghosting. Uhvatio se se tog ghostinga po pijan plota.  Naveo sam ti sa PCmonitors recenziju (isjecak), u kojem

pisu da je ovaj MVA panel sporiji cak i ode nekih Benq AMVA i samsungovih SVA. Naveo sam ti vlastito iskustvo o SPOROSTI mog Acerovog

144hz monitora koji ima samsungov SVA panel, koji je brzi od tog AOCA. I navedem ti iskustvo da se negdje vide mane i sporost tog VA panela.
Istina da monitor u svjetlim scenama ima mali ghosting koji neki nece primjetiti i to je dobro. Medutim u tamnijim scenama ima vise ghostinga, 
ima muljanja boja.

Ti moras shvatiti da ima ljudi kojima ta sporost ne smeta, kao meni, tebi i sl, ali moras shvatiti da nekima to jako smeta i samo zbog toga nece uzet monitor.
Dakle kad savjetujemo druge, treba navesti sve realne mane i prednosti, dakle ne ono sto teb ne smeta il men, pa rec toj minimalno i nece ti smetat,
jer ne znamo sta drugima smeta. Zato treba sve relano napisat, ne umanjivat, ne uvelicavat, ali realno. 
Moj kolega ne moze smislit to muljanje i njemu je IPS way to go, i to treba postivati. Njemu ta mana je nesto preko cega ne moze proci, upreav da mu AOC besplatno das, i to je to.

Dakle navedeni AOC je jako dobar monitor, nudi puno za male novce, ALI nekome unatoc svemu dobrome sto nudi, nekome ipak njegove mane su
velike i ne moze preci preko toga. Nekome smeta VA sporost, nekome plavicast ekran, nekome smeta asto VA nema bljestave boje kao IPS i slicno.
A nekome ne. To ne umanjuje njegovu vrijednost i slicno, samo treba relano pokazati stvarnu situaciju, pa da svako odluci po svojim standardima. 
Koliko vidim svi su prihvatili da taj AOC je best buy i odlicna kupnja, ali ti ne mozes prihvatiti kad neki pisu o manama zbog kojih nebi uzeli taj monitor,

ti odma napadas nadi mi monitor za 4000 kuna koji nema mane i da puno nudi. Poanta nije da neko trazi bolju kupnu od toga AOC-a, vec da
mu zbog nekih mana ne pase taj monitor i da ce mozda uzeti jeftiniji ili skuplji IPS monitor koji nema tih mana i prica zavrsena. Nece naci bolju kupnju, 
ali ce naci monitor koji mu vise pase, jeftiniji ili skuplji nebitno. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
alkos21 kaže...

bok ekipa...
trebao bih savjet oko monitora.
Znači bavim se web developmentom i došlo je vrijeme za novi monitor.

Minimalnda dijagonala 27'', ništa ispod 2k rezolucije, može i 4k naravno.

cijena do koje bi išao je 3500, može i nešto iznad nije problem, a i manje naravno...

 

i može mišljenje o ovom monitoru

https://www.links.hr/hr/monitor-31-5-led-aoc-q3279vwf-qhd-75-hz-5ms-250cd-m2-20000000-1-hdmi-d-sub-dp-dvi-crni-100300257

 

pa ako imate preporuke.. pucajte :) hvala :)

 
Aj da ti ne bude lijeno za taj navedeni AOC monitor ima rasprava i misljenja od ove pa unazad nekoliko stranica, pa citaj sta su ljudi pisali. 
Naci ces odgovore koji te zanimaju. :) 

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže...

 
Ti si postao opsesivan. Ne postujes tuda misljenja, pokusavas sve uvjeriti da ono sto je tebi dobro, mora i drugima biti. 
NITKOO ne dvoji da je monitor za tu cijenu ODLICNA i BEST buy kupnja. Nitko ne dvoji da i  skuplji monitori imaju mana.

Kako ti ne mozes prihvatiti da nekome taj plavicast film, il sta god bilo moze smetat i bost ga u oci. Optuzujes da neki izmisljaju toplu vodu
za ghosting. Uhvatio se se tog ghostinga po pijan plota.  Naveo sam ti sa PCmonitors recenziju (isjecak), u kojem

pisu da je ovaj MVA panel sporiji cak i ode nekih Benq AMVA i samsungovih SVA. Naveo sam ti vlastito iskustvo o SPOROSTI mog Acerovog

144hz monitora koji ima samsungov SVA panel, koji je brzi od tog AOCA. I navedem ti iskustvo da se negdje vide mane i sporost tog VA panela.
Istina da monitor u svjetlim scenama ima mali ghosting koji neki nece primjetiti i to je dobro. Medutim u tamnijim scenama ima vise ghostinga, 
ima muljanja boja.

Ti moras shvatiti da ima ljudi kojima ta sporost ne smeta, kao meni, tebi i sl, ali moras shvatiti da nekima to jako smeta i samo zbog toga nece uzet monitor.
Dakle kad savjetujemo druge, treba navesti sve realne mane i prednosti, dakle ne ono sto teb ne smeta il men, pa rec toj minimalno i nece ti smetat,
jer ne znamo sta drugima smeta. Zato treba sve relano napisat, ne umanjivat, ne uvelicavat, ali realno. 
Moj kolega ne moze smislit to muljanje i njemu je IPS way to go, i to treba postivati. Njemu ta mana je nesto preko cega ne moze proci, upreav da mu AOC besplatno das, i to je to.

Dakle navedeni AOC je jako dobar monitor, nudi puno za male novce, ALI nekome unatoc svemu dobrome sto nudi, nekome ipak njegove mane su
velike i ne moze preci preko toga. Nekome smeta VA sporost, nekome plavicast ekran, nekome smeta asto VA nema bljestave boje kao IPS i slicno.
A nekome ne. To ne umanjuje njegovu vrijednost i slicno, samo treba relano pokazati stvarnu situaciju, pa da svako odluci po svojim standardima. 
Koliko vidim svi su prihvatili da taj AOC je best buy i odlicna kupnja, ali ti ne mozes prihvatiti kad neki pisu o manama zbog kojih nebi uzeli taj monitor,

ti odma napadas nadi mi monitor za 4000 kuna koji nema mane i da puno nudi. Poanta nije da neko trazi bolju kupnu od toga AOC-a, vec da
mu zbog nekih mana ne pase taj monitor i da ce mozda uzeti jeftiniji ili skuplji IPS monitor koji nema tih mana i prica zavrsena. Nece naci bolju kupnju, 
ali ce naci monitor koji mu vise pase, jeftiniji ili skuplji nebitno. 

 

Ma OK, i ja sam malo pretjerao kad sam nazvao taj monitor smećem... Daleko je od smeća, no ispravio sam to naknadno. Bavim se izradom weba, pa mi je relativno dobar prikaz boja bitna stavka, ne mora biti savršen, ali ne smije ni odstupati previše. Naravno, ima hrpa ljudi kojima to neće smetati.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
lllnuclearlll kaže...

 

Ma OK, i ja sam malo pretjerao kad sam nazvao taj monitor smećem... Daleko je od smeća, no ispravio sam to naknadno. Bavim se izradom weba, pa mi je relativno dobar prikaz boja bitna stavka, ne mora biti savršen, ali ne smije ni odstupati previše. Naravno, ima hrpa ljudi kojima to neće smetati.

 
Ko prizna pola mu se prasta ili nadoda jeld.  Salu na stranu istina da taj AOC je odlicna kupnja i vrlo dobar monitor koji stvarno nudi puno za 

povoljnu cijenu. Ali da upravo to sto VA ima odredenih mana koje nekome smetaju. Eto meni ne, tebi da i to je to. Znaci moze monitor biti best buy

ne znam koliko, ali sta vrijedi ako neka osoba ne moze preci preko njegovih mana. Nekome su sitne nekome ne. Naravno kome su bitne boje radi posla

taj nikako ne moze ici na VA. Za sada.

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže...

 
Ko prizna pola mu se prasta ili nadoda jeld.  Salu na stranu istina da taj AOC je odlicna kupnja i vrlo dobar monitor koji stvarno nudi puno za 

povoljnu cijenu. Ali da upravo to sto VA ima odredenih mana koje nekome smetaju. Eto meni ne, tebi da i to je to. Znaci moze monitor biti best buy

ne znam koliko, ali sta vrijedi ako neka osoba ne moze preci preko njegovih mana. Nekome su sitne nekome ne. Naravno kome su bitne boje radi posla

taj nikako ne moze ici na VA. Za sada.

Da, ali ne želim ni IPS zbog glowa, loše crne i malog kontrasta 

 

Gledam ovo čudo, https://www.nabava.net/monitori__90/samsung-monitor-c27h711qeuxen-va-led__45714811

 

Zbog Quantum Dot tehnologije taj monitor bi trebao imati koliko toliko dobar prikaz boja, ali volio bih ga vidjet prije kupovine, recenzije su dosta obećavajuće.

 

Za OLED para nemam 

 

Ma bio bi mi dobar i ovaj AOC, samo da ta plava ne zafrkava... 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 18:29 (lllnuclearlll).
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, zanima me da li se isplati kupiti ovaj monitor:

 

https://www.instar-informatika.hr/monitor-acer-27-kg271a-144mhz-gaming-freesync-umhx1eea05-full-hd/ACR-1771/product/ 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

dobar je  ali 1080p ti je malo za 27 ali ako ti ne smeta uzmi naj veca ti je razlika 144hz to ti nemoze ništa zaminit 60,75hz i 144 razlika nebo i zemlja

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Mislio sam kupit ali sam odustao posto je amd freesync a ja imam 1080 nvidia pa bi mi bolji bio gsync monitor, ako ima netko prijedlog neka napise, svaka informacija  mi je bitna

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2018 20:17 (pecoo123).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice