Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.453.329
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gamer21 kaže...

Da li bi se ovakav monitor mogao nabaviti u EU ? I da li ima sto u rangu za te nvce ? hvala 

 

oooo, dobro si ovo iskopao....neka, neka, mozda i drugi sruse cijenu, ionako su nenormalno visoke...

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gorstak79 kaže...

o materet koji lik...ja imam neku svoju spiku, tipa umjesto svrbi znam napisat ili rec češe i ljudi to uberu u roku odma, ali tebi nuklearnom izgleda triba crtat, ko da imas nekih poteskoca...ili ti je ovo neki stos ne bi li me nanervirao? U svakom slucaju gej ponasanje, izbaci to iz navike...

Nemaš ti svoju spiku... Ti ne znaš što pričaš... I kad ti se objasni onda napišeš nešto što nema veze s vezom... U svakom slučaju, zaključena rasprava... Dosta offtopičarenja.

6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Ne da se ni meni natezati, ali ja sam za kompjuterom otkad znam za sebe, i neke stvari mi se podrazumijevaju, koje drugim ljudima uvijek zaboravim da moram objasnjavati...22" ima sa svakakvim rezama, 24 nema sa 1680X1050, a pogotovo ne 27...i nativna za 22" je 1680x1050 isto ko sto je za 24" nativna fullhd tj. 1920x1080....moja krivnja je jedino sto podrazumijevam da na informatickom forumu imam posla sa strucnjacima kojima ne moram crtati....

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 23:49 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gorstak79 kaže...

Ne da se ni meni natezati, ali ja sam za kompjuterom otkad znam za sebe, i neke stvari mi se podrazumijevaju, koje drugim ljudima uvijek zaboravim da moram objasnjavati...22" ima sa svakakvim rezama, 24 nema sa 1680X1050, a pogotovo ne 27...i nativna za 22" je 1680x1050 isto ko sto je za 24" nativna fullhd tj. 1920x1080....moja krivnja je jedino sto podrazumijevam da na informatickom forumu imam posla sa strucnjacima kojima ne moram crtati....

Meni je razumljivo na sto ti ciljas, ali zaista nema smisla danas kupovati monitor na toj rezoluciji. Eto ja sam trenutno na 'slicnom' monitoru. Prvo, jer sam ga svojevremeno platio 4 kile kuna. Drugo, jer mi sluzi samo za surfanje i da nabacim koju igru sa starom grafom koja moze terati ono sto igram na 1680*1050. Trece, jer je ispravan. Ali... Ne kupuju svi monitore samo za igranje. Kada radim onda nisam na ovom racunalu iz potpisa, jer je jednostavno neizvedivo. Stovise trebam i dva monitora da mi sve bude pregledno. Zakljucak. Ukoliko netko kupuje monitor, ne kupuje ga samo zbog igara. Kome je samo do igara ima konzolu... Ako kupuje danas nesto tipa 'all-around' monitor onda se jednostavno ili kupi jaca graficka ili se smanje detalji na postojecoj.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Mrgud Veliki kaže...

Meni je razumljivo na sto ti ciljas, ali zaista nema smisla danas kupovati monitor na toj rezoluciji. Eto ja sam trenutno na 'slicnom' monitoru. Prvo, jer sam ga svojevremeno platio 4 kile kuna. Drugo, jer mi sluzi samo za surfanje i da nabacim koju igru sa starom grafom koja moze terati ono sto igram na 1680*1050. Trece, jer je ispravan. Ali... Ne kupuju svi monitore samo za igranje. Kada radim onda nisam na ovom racunalu iz potpisa, jer je jednostavno neizvedivo. Stovise trebam i dva monitora da mi sve bude pregledno. Zakljucak. Ukoliko netko kupuje monitor, ne kupuje ga samo zbog igara. Kome je samo do igara ima konzolu... Ako kupuje danas nesto tipa 'all-around' monitor onda se jednostavno ili kupi jaca graficka ili se smanje detalji na postojecoj.

 

Slazem se u potpunosti. Cak sam i napisao da je za igranje na fullhd minimum gtx 1060 3gb....na njegovoj 1050 ti, a lik je napisao da se zeli igrati, ce imati 60 fps average. dok bi na 24" imao 45...jos ako zeli streamati, moze pasti i ispod 25 sto vise nije fluidno...imao sam identican setup do prije par dana, kad sam grafu prodo i znam o cemu pricam, nije iscitavanje jubito recenzija nego komp predamnom...i rijetko kad uopce pricam o necemu, a pogotovo se ne svadjam oko toga, ako sam slabije informiran...za njegovu grafu i igre je idealan 22" 1680X1050 monitor...za filmove bi bilo prikladniji neki 43", za obradu fotki mozda neki 4k ips itd itd....za surfanje i "normalan" rad na kompu, pa cak i za gledanje filmova i serija je meni moj cist dost. Ne kazem da se time triba zadovoljit i da je to dovoljno za svakoga, napredak mora postojati, ali dx12 igre ce biti jos zahtjevnije, i jos ce mu gore bit sa monitorom vise reze za igre....no doticne ce sigurno biti ugodnije igrati na 24 ili 27 ili bilokoliko vise inca, samo na frejmrejt moze zaboravit...a da ce kupit jacu grafu s ovim majning ludilom, mislim da nece...

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 0:17 (Gorstak79).
15 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Covjek je napisao da mu treba za igranje i za sve ostalo, a ne samo za igranje...

Kao drugo. Nemoj puno pretpostavljati o tome tko si sto moze priustiti...

Oni koji imaju para, oni se zasigurno ne razbacuju sa njima... Niti se time 'dokazuju' na forumu.

A i da nema. Raditi ce ta 1050ti cisto solidno. Puno toga pretpostavljas (pretpostavka je majka svih za****), a covjek je samo zatrazio savjet za 27' monitor

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 0:30 (Mrgud Veliki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

odlicno...sad si me pobio argumentima i mozemo ic lec....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gorstak79 kaže...

 

Slazem se u potpunosti. Cak sam i napisao da je za igranje na fullhd minimum gtx 1060 3gb....na njegovoj 1050 ti, a lik je napisao da se zeli igrati, ce imati 60 fps average. dok bi na 24" imao 45...jos ako zeli streamati, moze pasti i ispod 25 sto vise nije fluidno...imao sam identican setup do prije par dana, kad sam grafu prodo i znam o cemu pricam, nije iscitavanje jubito recenzija nego komp predamnom...i rijetko kad uopce pricam o necemu, a pogotovo se ne svadjam oko toga, ako sam slabije informiran...za njegovu grafu i igre je idealan 22" 1680X1050 monitor...za filmove bi bilo prikladniji neki 43", za obradu fotki mozda neki 4k ips itd itd....za surfanje i "normalan" rad na kompu, pa cak i za gledanje filmova i serija je meni moj cist dost. Ne kazem da se time triba zadovoljit i da je to dovoljno za svakoga, napredak mora postojati, ali dx12 igre ce biti jos zahtjevnije, i jos ce mu gore bit sa monitorom vise reze za igre....no doticne ce sigurno biti ugodnije igrati na 24 ili 27 ili bilokoliko vise inca, samo na frejmrejt moze zaboravit...a da ce kupit jacu grafu s ovim majning ludilom, mislim da nece...

Evo njega opet 

 

Daj shvati čovječe da veličina monitora nema veze s FPSom u igrama... I ono što si klafrao o nekakvim nativnim rezolucijama za određene veličine... O čem ti pričaš? Ne postoje nativne rezolucije po veličinama monitora...

 

Imaš 21.5 i 22 inčne monitore različitih rezolucija, imaš 23-25" monitore FHD rezolucije i 1440p rezolucije... Imaš 27" monitore FHD rezolucije i 1440p rezolucije i 4K rezolucije... 32" monitore imaš s hrpetinom rezolucija, imaš 4K rezolucije 17" laptopa, pa onda wide monitore itd itd... Kakva nativna rezolucija? Nativna rezolucija LCD monitora je ona rezolucija za koju je namjenjen, odnosno to je njegova najviša rezolucija na kojoj ima sliku kakvu treba imati i gdje su iskorišteni svi pixeli, nema to veze s veličinom. Ti još uvijek ne shvaćaš da pišeš bedastoće. Kad kažeš da netko ima 22" monitor to ne podrazumijeva da taj monitor ima rezu 1650x1050, nit 24" podrazumijeva da ima FHD.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 0:36 (lllnuclearlll).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

lllnuclearlll boriš se s vjetrenjačama čovječe, odustani 

7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Još samo fali da počne preporučat Philips monitore..

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Može prijedlog monitora od 27 inča koji u sebi ima zvučnike - do 1800 kn ? Ako tako nešto postoji danas.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, Steam account)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

htio bi uzet gsync monitor sad mislim se uzet aoc 24 2k 165hz ili alienware predator 240hz 25"... sada me zanima koliko bi moga dobit za ovaj moj monitor da stavim na njuskalo benq xl2730 1440p 144hz 1ms 27" star 20 dana u instara ....ili koji bi mi vi monitor preporucili do 5000tkn moze i polovan

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Korny1603987 kaže...

Može prijedlog monitora od 27 inča koji u sebi ima zvučnike - do 1800 kn ? Ako tako nešto postoji danas.

 Klik

16 godina
offline
Koji monitor kupiti

taj nema zvučnike ?!

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, Steam account)
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Korny1603987 kaže...

taj nema zvučnike ?!

Ako se ne bojis ED - AsusMX279H.

Vidim da je sada na nekoj akciji i dodje 1900 sa dostavom.

Nemam bas nekakvih posebnih iskustava sa monitorima sa zvucnicima tako da mi se ovaj cini kao ok izbor...

16 godina
offline
Koji monitor kupiti

od 2007. posjedujem Asus Mw221U - nemam nikakvih problema sa zvukom, ali opet ja ne moram slušati muziku da se prozori tresu kao neki.

Htio bih noviji monitor, ali u istom duhu. Bez dodatnih gluposti na stolu i još jednim kablom u struji.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, Steam account)
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Korny1603987 kaže...

taj nema zvučnike ?!

Da, ipak nema. Na nekim stranicapa tipa amazon i slicno je pisalo da ima, na stranici od AOC-a nema nikakvih informacija pa sam bas poslao upit u jedno od trgovina, pitali su dobavljaca i dobili odgovor da ipak nema.

 

Imas ovaj klik

Predpostavljam da je komp iz potpisa? Ako ne igras igre toliko ili igras one manje zahtjevne imas i ovaj 2K monitor koji je best buy do tih 1.800kn s koliko raspolazes klik

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...
Korny1603987 kaže...

taj nema zvučnike ?!

Da, ipak nema. Na nekim stranicapa tipa amazon i slicno je pisalo da ima, na stranici od AOC-a nema nikakvih informacija pa sam bas poslao upit u jedno od trgovina, pitali su dobavljaca i dobili odgovor da ipak nema.

 

Imas ovaj klik

Predpostavljam da je komp iz potpisa? Ako ne igras igre toliko ili igras one manje zahtjevne imas i ovaj 2K monitor koji je best buy do tih 1.800kn s koliko raspolazes klik

 Pitanje

Ovaj AOC 32" je 2K. Jel je on bolji za svakodnevnu uporabu od standarnih?

Komp bez grafičke,koristi se za web kataloge i razne programe-mantis,epc,iveco,scania...

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 18:19 (Versso).
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

ppi mu je kao i na cca 24" fullhd, dakle poprilicno dobro! svakako preporuka!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Još uvijek me zanima preporuka za 27'' monitor do 1800kn da je ok za gaming i sve ostalo???... Hvala 

 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
eldiego kaže...

Još uvijek me zanima preporuka za 27'' monitor do 1800kn da je ok za gaming i sve ostalo???... Hvala 

 bolji od ovoga trenutno ne postoji za te novce!

https://www.links.hr/hr/monitor-27-led-benq-gw2760hs-4ms-300cd-m2-20-000-000-1-fhd-d-sub-dvi-hdmi-zvucnici-100333215?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Uletio mi aoc 2590px 144 hz 1 ms za 1450kn i za svoj dobio 550...tako da mi je bio nobrainer za uzet ga...slike sutra u hardvareu....ja zadovoljan s monitorom....igrao ff 15 playable demo...fps mi ide od 90 do 100 s tu i tamo kojim dropom na 75...neprimjetno po mom oku...na straom monitoru je islo 59 60fps..nista preko..graficke postavke u oba slucaja nisam dirao...ja zadovoljan....i neprimjecujem bas negu razliku izmedju ips i tn matrice osim iz kuteva...you tube 1080p spotovi mi izgledaju super i na jednom i na drugom....mislim da je ovo bio ok upgrade...mozda bi moniyor jos bolje radio s amd grafom ali fino pegla i s 1060

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2018 8:54 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozz,

može preporuka monitora, 27'' IPS, a da nije onaj AOC P270SH, do 1800 kn.

Za filmove i odigrat koju igricu.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

 Men se tolko mota po glavi dal da uzmem ASUS ROG SWIFT PG279Q, al me yebe što ne mogu otić do radnje da provjerim dal je pixeli čisti backlight bleed, da li znaš ijednu radnju u hr da bi to provjerili bez mog prisustva pa ak je ok da pošalju? Jedino me to yebe da ako kupim oćel bit ded pixela i blb. :(

Be Water My Friend
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Tako nesto ne postoji, no ako narucis prek weba+dostavu monitora doma isti mozes vratiti/zamjeniti bez razloga. No sve sto si naveo su lose strane tog panela, mozda da si pogledas neki s VA matricom?
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
Tako nesto ne postoji, no ako narucis prek weba+dostavu monitora doma isti mozes vratiti/zamjeniti bez razloga. No sve sto si naveo su lose strane tog panela, mozda da si pogledas neki s VA matricom?

 Ja al kad vraćaš oderu te pravo po njihovim pravilima, odma gubim i volju za kupovinom. Zato bi bilo fora kad bi oni provjerili tamo, jer svejedno i ja da sam prisutan provjerio bih ispravnost na licu mjesta, tako da ako je prodavač zainteresovan da proda zašto ne da provjeri isto mu dođe al et.

Be Water My Friend
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
bruslii kaže...
Stjepanj kaže...
Tako nesto ne postoji, no ako narucis prek weba+dostavu monitora doma isti mozes vratiti/zamjeniti bez razloga. No sve sto si naveo su lose strane tog panela, mozda da si pogledas neki s VA matricom?

 Ja al kad vraćaš oderu te pravo po njihovim pravilima, odma gubim i volju za kupovinom. Zato bi bilo fora kad bi oni provjerili tamo, jer svejedno i ja da sam prisutan provjerio bih ispravnost na licu mjesta, tako da ako je prodavač zainteresovan da proda zašto ne da provjeri isto mu dođe al et.

 neznam, posalji svim shopovima mail pa vidi, inace to nije "po zakonu", iako je ovo s narudbom pa slanje nazad komplikacija no znas kako kazu "zasto da bude jednostavno kad moze komplicirano"lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
bruslii kaže...
Stjepanj kaže...
Tako nesto ne postoji, no ako narucis prek weba+dostavu monitora doma isti mozes vratiti/zamjeniti bez razloga. No sve sto si naveo su lose strane tog panela, mozda da si pogledas neki s VA matricom?

 Ja al kad vraćaš oderu te pravo po njihovim pravilima, odma gubim i volju za kupovinom. Zato bi bilo fora kad bi oni provjerili tamo, jer svejedno i ja da sam prisutan provjerio bih ispravnost na licu mjesta, tako da ako je prodavač zainteresovan da proda zašto ne da provjeri isto mu dođe al et.

 neznam, posalji svim shopovima mail pa vidi, inace to nije "po zakonu", iako je ovo s narudbom pa slanje nazad komplikacija no znas kako kazu "zasto da bude jednostavno kad moze komplicirano"lp

 Hehe da da znam o čemu se tu radi zato neću da se opečem drugi put, ovaj put idem pažljivije :)

Be Water My Friend
6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
bruslii kaže...
ibme74 kaže...

 Men se tolko mota po glavi dal da uzmem ASUS ROG SWIFT PG279Q, al me yebe što ne mogu otić do radnje da provjerim dal je pixeli čisti backlight bleed, da li znaš ijednu radnju u hr da bi to provjerili bez mog prisustva pa ak je ok da pošalju? Jedino me to yebe da ako kupim oćel bit ded pixela i blb. :(

pa to ti je najbolji 27" gaming monitor koji mozes kupit. nemas sta razmisljat

 

svi LED-backlit paneli imaju "bleed" jer je to takva tehnologija

 

VA ga ima izrazeno puno puno manje od IPS zato sto ima puno puno veci kontrast, pa je taj bleed skoro pa neprimjetan

 

bez obzira na to, cak i isti paneli, istog modela, od istog proizvodaca mogu imati vidne razlike u bleedu, zavisi kak te potrefi

 

kod IPS-a ces bleed primjetiti kada ti je u kutovima ili okvirima monitora potpuno crno, jer onda dolazi do izrazaja, zbog IPS prikaza crne, koja vise vuce na sivo nego sto je to slucaj kod VA panela

 

medutim to neces niti vidjeti niti primjetiti u svakodnevnom koristenju, pogotovo u igrama, webu i slicno, osim naravno ako ces biti bas fiksiran da to trazis non stop 

 

evo ti pa primjer bleed kod mog IPS monitor:

 

 

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice