Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.818
|
čitano: 4.437.098
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Ima li tko iskustva s Dell U2518D? Ima li neke posebne negativne strane? Kakav je za igre, u usporedbi s drugim non-gaming monitorima, naravno?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Naravno, imam i5-6500 (3.20 GHz, 4 jezgre)

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ha gle, dobar je to monitor ali ne za igrice. Ima IPS panel (koji ima bolje boje, ali ima veci odaziv.) ima 5ms (milisekundi) odaziv, sto je puno vise od nekih gaming monitora i ima samo 60 Hz (maksimalno 60 slicica po sekundi, FPS). Ako bi igrao igrice, preporucam ti ovaj: https://www.links.hr/hr/monitor-24-led-asus-vg248qe-fhd-144hz-1ms-350cd-m2-80-000-000-1-3d-ready-pivot-d-sub-dvi-hdmi-dp-zvucici-crni-1000001428

Ima 1 ms odaziv, 144 Hz i 1080p (ali da iskoristis svih 144Hz ti treba vrlo dobar kompjuter, pogotovo za novije naslove)

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Matek27 kaže...

Ha gle, dobar je to monitor ali ne za igrice. Ima IPS panel (koji ima bolje boje, ali ima veci odaziv.) ima 5ms (milisekundi) odaziv, sto je puno vise od nekih gaming monitora i ima samo 60 Hz (maksimalno 60 slicica po sekundi, FPS). Ako bi igrao igrice, preporucam ti ovaj: https://www.links.hr/hr/monitor-24-led-asus-vg248qe-fhd-144hz-1ms-350cd-m2-80-000-000-1-3d-ready-pivot-d-sub-dvi-hdmi-dp-zvucici-crni-1000001428

Ima 1 ms odaziv, 144 Hz i 1080p (ali da iskoristis svih 144Hz ti treba vrlo dobar kompjuter, pogotovo za novije naslove)

 

Jasno mi je da nije najpogodniji za gaming, ali kako je konkretno? Ima li primjetan ghosting ili sličnih problema?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
el.šef kaže...

I ti di ja trebao spojiti taj displayport na monitoru imam samo one klasicne izlaze..

Al precurdan je monitor i kada gledam na yt u full hdu nije slika kristalna nego kao da je niza kvaliteta nego sto vrti trenutno, slike sta stavim na desktop na pozadinu isto ne izgledaju uopce kristalno. 

Jel to do monitora ili sta ne razumijem vise nista, em ne mogu 75hz stavit em cudna kvaliteta..

 
Ostavi monitor spojen preko HDMI-a, ne znam koju graficku imas?? Sto se tice slike, ne znam ovako na pamet,
ali pogledaj koja rezolucija ti je namjestena, zatim odi u opcije graficke kartice i i vidi onu opciju pan and scan,
i naravno trebas namjestiti full rgb mode. Svega 3-4 minute posla.

Sto se tice 75 hz, na netu sam nasao da trebas ukljuciti freesync i onda ce i monitor raditi odma na 75 hz, te ako imas amd grafu radit ce i freesync..
E sad, kazu da cak i ako imas Nvidia graficku, da svejedno ukljucis freesync on (pretpostavljam na monitoru), 

te da ce monitor  onda raditi na 75 hz, ali freesync nece raditi, zbog nvidia graficke.  

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže...

Ostavi monitor spojen preko HDMI-a, ne znam koju graficku imas?? Sto se tice slike, ne znam ovako na pamet,
ali pogledaj koja rezolucija ti je namjestena, zatim odi u opcije graficke kartice i i vidi onu opciju pan and scan,
i naravno trebas namjestiti full rgb mode. Svega 3-4 minute posla.

Sto se tice 75 hz, na netu sam nasao da trebas ukljuciti freesync i onda ce i monitor raditi odma na 75 hz, te ako imas amd grafu radit ce i freesync..
E sad, kazu da cak i ako imas Nvidia graficku, da svejedno ukljucis freesync on (pretpostavljam na monitoru), 

te da ce monitor  onda raditi na 75 hz, ali freesync nece raditi, zbog nvidia graficke.  

Car si! :D

Ukljucio sam FreeSync i odmah mi je bilo ponudjeno na 75hz sto sam odmah i promjenio.

Imam MSI GTX770.

 

Sto se tice slike, dobro to izgleda ali boje mi nisu uopce nesto a svi mi tvrdili da ce ovdje biti odlicne jer je kao full rgb..

https://prnt.sc/k69hhd evo slikano prije minutu.

Sada ne znam ovo pan and scan gdje bi to trebao naci i sta bi tu trebao napraviti, isto i za rgb, kako mislis namjestiti, gdje to mogu namjestit?

 

Samo ne znam ocu imati kakve lagove zato jer ce mi freesync biti ukljucen na nvidia kartici?

Barcelona - Mes que un club
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
el.šef kaže...
 

Samo ne znam ocu imati kakve lagove zato jer ce mi freesync biti ukljucen na nvidia kartici?

 

Ne brini, FreeSync ne radi na NVIDIA karticama.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
el.šef kaže...

Car si! :D

Ukljucio sam FreeSync i odmah mi je bilo ponudjeno na 75hz sto sam odmah i promjenio.

Imam MSI GTX770.

 

Sto se tice slike, dobro to izgleda ali boje mi nisu uopce nesto a svi mi tvrdili da ce ovdje biti odlicne jer je kao full rgb..

https://prnt.sc/k69hhd evo slikano prije minutu.

Sada ne znam ovo pan and scan gdje bi to trebao naci i sta bi tu trebao napraviti, isto i za rgb, kako mislis namjestiti, gdje to mogu namjestit?

 

Samo ne znam ocu imati kakve lagove zato jer ce mi freesync biti ukljucen na nvidia kartici?

 
Boje ti nisu nesto, jer vjerojatno ti nije ukljucen full rgb. Vidi ovdje, 

https://www.howtogeek.com/285277/how-to-avoid-washed-out-colors-when-using-hdmi-on-your-pc/

 

Sto se tice ovog scan, to ako ti slika nije od ruba do ruba. Ako je onda je vjerpojatno dobro. I ta opcija je negdje u nvidia driverima,
ne znam gdje tocno, ja sam na AMD-u. Iako FHD na tom monitoru treba biti poprilicno ostro. 

Za lag ne brini. Tebi je freesync ukljucen, ali ne radi. To jest ukljucen ti je samo zbog 75 hz, tako da je sve ok. 

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ekipa, tražim monitor koji je kvalitetan i na povoljnijoj strani:

 

Vako, monitor bi bilo poželjno da je barem 22" (al ne mora bit nužno), obavezno da ima 2 utora jer se spajaju i PC i PS4 na njega. Budžet bi mi bio do 1800kn i uzimao bi se na rate, tak da popust na gotovu otpada.

 

Tnx unaprijed!

Whomsoever takes this sword shall wield the power eternal.. But, as the sword remains fresh, so must power SCAR the spirit. -Frostmourne | R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
luxxxfromhell kaže...

Ekipa, tražim monitor koji je kvalitetan i na povoljnijoj strani:

 

Vako, monitor bi bilo poželjno da je barem 22" (al ne mora bit nužno), obavezno da ima 2 utora jer se spajaju i PC i PS4 na njega. Budžet bi mi bio do 1800kn i uzimao bi se na rate, tak da popust na gotovu otpada.

 

Tnx unaprijed!

 

https://www.nabava.net/search.php?q=U2414H

Salt n Pepa - Push It
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Znači čovjek uzima monitor da igra igre na njemu a ti mu staviš monitor koji ima 8ms odaziv? 

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

Znači čovjek uzima monitor da igra igre na njemu a ti mu staviš monitor koji ima 8ms odaziv? 

 

Znao je on i gore heh.

 

6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

de napravi nes svakih 8ms

 

ovaj monitor je mercedes u odnosu na sve ostalo dostupno za te novce...

Salt n Pepa - Push It
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2018 0:15 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gorstak79 kaže...

de napravi nes svakih 8ms

 

ovaj monitor je mercedes u odnosu na sve ostalo dostupno za te novce...

Je, al onaj iz 1986.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...
Je, al onaj iz 1986.

 

worlds thinnest border? 4X usb 3.0? Svivel? tilt? pivot? flicker free? Najjaca serija od della, 30% tezi monitor od Professional serije.

 

ne smin navest ducan, ali za 149kn dodatnih dobije 5 godina gare na njega

Salt n Pepa - Push It
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2018 0:32 (Gorstak79).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
luxxxfromhell kaže...

Ekipa, tražim monitor koji je kvalitetan i na povoljnijoj strani:

 

Vako, monitor bi bilo poželjno da je barem 22" (al ne mora bit nužno), obavezno da ima 2 utora jer se spajaju i PC i PS4 na njega. Budžet bi mi bio do 1800kn i uzimao bi se na rate, tak da popust na gotovu otpada.

 

Tnx unaprijed!

 

Pošto plejku spajaš razmisli i o ovom AOC-u od 31 inch.

Upada ti u budget.

KLIK

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gorstak79 kaže...

 

worlds thinnest border? 4X usb 3.0? Svivel? tilt? pivot? flicker free? Najjaca serija od della, 30% tezi monitor od Professional serije.

 

ne smin navest ducan, ali za 149kn dodatnih dobije 5 godina gare na njega

 

Može mu se na njemu i gospa ukazivat ne vrijedi mu nista kada će iamti ghosting tokom igranja 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...
Može mu se na njemu i gospa ukazivat ne vrijedi mu nista kada će iamti ghosting tokom igranja 

 

kakav ghosting sa ips matricom?

Salt n Pepa - Push It
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gorstak79 kaže...
ibme74 kaže...
Može mu se na njemu i gospa ukazivat ne vrijedi mu nista kada će iamti ghosting tokom igranja 

 

kakav ghosting sa ips matricom?

 

Aj sad iskreno reci jesi ikad probao igrati na IPS monitoru sa 8ms?

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...
Aj sad iskreno reci jesi ikad probao igrati na IPS monitoru sa 8ms?

 

Nisam. Prova san na ips monitoru sa 12ms. ghosting se javlja kad se pixeli ne pobrisu, odnosno ne prekriju novim sadrzajem, veze to nema sa reagiranjem monitora na user input. Od trenutka u kojem ti pomaknes misa do trenutka kad monitor reagira je odziv, veze to nema sa iscrtavanjem sadrzaja na ekranu. IPS matrica je brza i nema ghostinga, koji je jedino prisutan u rijetkim slucajevima na va matricama.

Taj ekran je brz ko metak, jedino sto je neprimjetno sporiji u samom reagiranju na podrazaj. Ko da imas dva geparda u utrci, i jedan starta malo kasnije, no iste su brzine... 

Salt n Pepa - Push It
5 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Hahahaha. Koji ste vi pacijenti... Čovjek pita za savjet. Jedan napiše glupost (pa prije 10 godina je bilo bržih IPS matrica), a drugi se ide svađati sa njime.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gorstak79 kaže...

Nisam. Prova san na ips monitoru sa 12ms. ghosting se javlja kad se pixeli ne pobrisu, odnosno ne prekriju novim sadrzajem, veze to nema sa reagiranjem monitora na user input. Od trenutka u kojem ti pomaknes misa do trenutka kad monitor reagira je odziv, veze to nema sa iscrtavanjem sadrzaja na ekranu. IPS matrica je brza i nema ghostinga, koji je jedino prisutan u rijetkim slucajevima na va matricama.

Taj ekran je brz ko metak, jedino sto je neprimjetno sporiji u samom reagiranju na podrazaj. Ko da imas dva geparda u utrci, i jedan starta malo kasnije, no iste su brzine... 

 

Pa da, kod IPS-a su MS tu samo az urkas, 4 ili 12 isti tuki, jelda? 

 

Seronja nezauzet kaže...

Hahahaha. Koji ste vi pacijenti... Čovjek pita za savjet. Jedan napiše glupost (pa prije 10 godina je bilo bržih IPS matrica), a drugi se ide svađati sa njime.

 

Ne svađam se nego ga pitam da objasni a on sve više glibi. Ovo je foruma nakon svega, zar ne služi za to? Još ća ga čovjek poslušat.

6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

de odi na stranicu nekog atomskog sata na netu i prati milisekunde. Zatim mi reci sto bi ti to tocno napravio u igri u tih 4 ms? Ajd pliz

Salt n Pepa - Push It
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
luxxxfromhell kaže...

Ekipa, tražim monitor koji je kvalitetan i na povoljnijoj strani:

 

Vako, monitor bi bilo poželjno da je barem 22" (al ne mora bit nužno), obavezno da ima 2 utora jer se spajaju i PC i PS4 na njega. Budžet bi mi bio do 1800kn i uzimao bi se na rate, tak da popust na gotovu otpada.

 

Tnx unaprijed!

 

klik

 

ako bi nešto veći i 1080p ti niej prezrnčasto na 27" ovo 

6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

odlicno si mu preporucio...ni na jedan ni na drugi ne moze istovremeno spojit pc i ps4...coek ima gt440, triba mu monitor sa dva hdmi ulaza...

Salt n Pepa - Push It
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2018 3:00 (Gorstak79).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gorstak79 kaže...

odlicno si mu preporucio...ni na jedan ni na drugi ne moze istovremeno spojit pc i ps4...coek ima gt440, triba mu monitor sa dva hdmi ulaza...

 

šta ti laprdaš? ne pravi se pametan stalno a ne znaš ni provjeriti nešto prije nego lupiš glupost

+ ta grafa ima vga/dvi/hdmi izlaz pa taman da monitor i nema 2xhdmi moze racunalo spojiti preko dvi/vga i problem rijesen.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2018 3:14 (ibme74).
6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

ne znam koji se kaco petljam uopce...

Salt n Pepa - Push It
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Prvo pravilo ove teme:

1. Ne slusaj Gorstaka.
Moj PC  
11 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...
Prvo pravilo ove teme:

1. Ne slusaj Gorstaka.

 

Ono kad citas gorstakove preporuke i objasnjenja

 

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...
luxxxfromhell kaže...

Ekipa, tražim monitor koji je kvalitetan i na povoljnijoj strani:

 

Vako, monitor bi bilo poželjno da je barem 22" (al ne mora bit nužno), obavezno da ima 2 utora jer se spajaju i PC i PS4 na njega. Budžet bi mi bio do 1800kn i uzimao bi se na rate, tak da popust na gotovu otpada.

 

Tnx unaprijed!

 

klik

 

ako bi nešto veći i 1080p ti niej prezrnčasto na 27" ovo 

Dečki, a što ako bi se uzimala malo jeftinija verzija za istu upotrebu?

 

klik mozda ovako nesto, dva hdmia, 75hz? Doduse pc cu tek slagati, ali planiram uzeti gtx 1060, tako da je ovaj freesync malo visak

 

ili klik?

 

EDIT: cijeli zivot sam pred laptopima, pa nemam bas neku percepciju o monitorima, tako da cijenim svaki savjet

“In every crowd there are certain persons who seem just like the rest, yet they bear amazing messages.” Antoine de Saint-Exupery, Night Flight
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2018 11:57 (Johnny4286).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice