Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.432.476
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
toxic kaže...

a krv te... 

doslovno 40 sekundi avengera :)

 testiraj na crnoj boji s barem 30% brightnessa u totalno mracnoj sobi pa javi onda ili nedaj boze na 70+, blb/glow je glavna mana ips-a bez obzira kostao on 1kn ili 20000kn

evo ti poznati test 20 komada vrhunskih pg279q

kao sto vidis poprilicno lose:

https://imgur.com/a/jWO59

no taj problem je najizrazeniji u mracnijim prostorijama kad se gledaju zaista tamne scene, tebe je "mozda" zapao primjerak s minimalnim blb-om. Meni osobno je rijetko kad to zasmetalo, no kako koristim vec 6g Va panel eto primjetim tu i tamo kod drugih.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Je li ovo valja? Ima li nešto bolje za te novce?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pozdrav,
Može preporuka nekog 27" monitora do 1500 kn za navednu konfu pod moj pc? Razmišljao sam o 1440p iako znam da grafa nije najoptimalnija za tu rezu, ali monitor je barem future proof.
Najradije bih uzeo onaj 32" AOC IPS ali nemam prostora za njega.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Može preporuka nekog Dell monitora 24" za oko soma kn u adm-u ? Bitno mi je da ima dobru sliku, HDMI i mogućnost nagiba. Vidim da u tom rangu ima dosta monitora pa nisam ni sam siguran šta bih uzeo.

 

https://www.adm.hr/subcategory.asp?subcate=monitori-pc&cate=monitori&id=1698&cond=1211:{dell}

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Može preporuka novog monitora do max 100 eura, plaćanje american karticom, čovjek ima laptop pa bi ga povremeno spojio na monitor tako da mu je lakše radit na većem ekranu. Hvala

 

Kaj kažete na ovaj monitor?

 

https://www.links.hr/hr/monitor-23-led-acer-r231-um-vr1ee-001-ips-4ms-250cd-m2-100000000-1-dvi-vga-hdmi-zvucnici-crni-100300292?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.8.2018 9:52 (hrčak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti

Ok je taj što si linkao.

Ako može izdvojiti još nekih 100kn više može uzeti i veći monitor klik

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, nešto malo razmišljam i gledam freesync/g-sync..

Kako nVidia radi s Freesyncom?
Kad se javlja tearing? Isplati li se dati dodatnu lovu za g-sync monitor?

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Radi odlicno ako uspijes to pokrenuti😂a sad ozbiljno😎g-sync je moguce pokrenuti iskljucivo s nvidia karticom, g-sync je neisplativ isto to amd daje s freesyncom besplatno, screentearing drasticno manje vidljiv na vecem framerateu nego na manjem, na 60hz monitoru ako imas recimo 300fps-a daje skoro  isti rezultat kao bilo koja vrsta sinkronizacije na 60hz/fps-a...ako imas dovoljno jak stroj osobno bi to zanemario tj kupnju gsynca, gledaj na monitoru sve ostalo.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 9:22 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
sudy_freak kaže...

Pozdrav, nešto malo razmišljam i gledam freesync/g-sync..

Kako nVidia radi s Freesyncom?
Kad se javlja tearing? Isplati li se dati dodatnu lovu za g-sync monitor?

 Radi jednako kao i sa monitorima koji nemaju freesync.

 

Tearing se javlja kad FPS i refresh rate monitora nisu jednaki, bilo da je FPS nizi od rr monitora ili visi, ukoliko FPS uspijes zakljucati na rr monitora tearinga neces imati. Sve opet ovisi od igre do igre, na nekima je tearing vise izrazen, a na nekima manje.

 

Osobno kad sam malo testirao tearing mi se javljao kod gotovo svih igara cak i na 120+ FPS i kvario mi ugodaj do te mjere da se ne mogu zamisliti igrati na taj nacin.

 

Posto je g-sync svojevrsan porez na budale pa te monitor sa g-syncom i istim specsima kao i neki freesync monitor ispadne 1000-1500kn vise tesko je sad nekome samo tako preporuciti da kupi g-sync monitor.

 

Najbolje bi ti bilo kad bi mogao kod nekoga isprobati na nekoliko igara kako izgleda kad igras na high rr monitoru bez synca pa da vidis da li primjecujes tearing i da li ti smeta.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 9:27 (war3_tft).
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

A što recimo ako stavim 120 Hz rr monitora i igru zaključam na stabilnih 120 FPS-a?
Onda će se ponašati kao 60 Hz/60 FPS monitor?

Jer sad na U2715H igram tako. Isključen V-Sync, stavio target frame rate preko EVGA Precisiona na 60 FPSa i igra radi kao da imam vsync uključen.

 

Je li moguće na svim novijim visoko osvježavajućim (bože kak glupo zvuči) monitorima staviti proizvoljni refres rate?

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
sudy_freak kaže...

A što recimo ako stavim 120 Hz rr monitora i igru zaključam na stabilnih 120 FPS-a?
Onda će se ponašati kao 60 Hz/60 FPS monitor?

Jer sad na U2715H igram tako. Isključen V-Sync, stavio target frame rate preko EVGA Precisiona na 60 FPSa i igra radi kao da imam vsync uključen.

 

Je li moguće na svim novijim visoko osvježavajućim (bože kak glupo zvuči) monitorima staviti proizvoljni refres rate?

 

Naravno, preko Precisiona, ili još bolje RTSS-a, možeš proizvoljno odabrati maksimalni framerate. To ne ovisi o monitoru.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 10:47 (NiramX).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
NiramX kaže...
sudy_freak kaže...

A što recimo ako stavim 120 Hz rr monitora i igru zaključam na stabilnih 120 FPS-a?
Onda će se ponašati kao 60 Hz/60 FPS monitor?

Jer sad na U2715H igram tako. Isključen V-Sync, stavio target frame rate preko EVGA Precisiona na 60 FPSa i igra radi kao da imam vsync uključen.

 

Je li moguće na svim novijim visoko osvježavajućim (bože kak glupo zvuči) monitorima staviti proizvoljni refres rate?

 

Naravno, preko Precisiona, ili još bolje RTSS-a, možeš proizvoljno odabrati maksimalni framerate. To ne ovisi o monitoru.

Ok, ali zanima me onda, kako će se to ponašati na monitoru, hoće li dolaziti do tearinga ako tako poštimam?


Ili se tearing javlja samo kad grafička renderira više sličica nego što je RR monitora?
Ako je tako onda je sve jasno 

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
sudy_freak kaže...

Ok, ali zanima me onda, kako će se to ponašati na monitoru, hoće li dolaziti do tearinga ako tako poštimam?


Ili se tearing javlja samo kad grafička renderira više sličica nego što je RR monitora?
Ako je tako onda je sve jasno 

 

Ako imaš stabilan framerate tearinga ne bi trebalo biti. U svakom slučaju, ovo bi ti moglo biti zanimljivo. https://www.blurbusters.com/howto-low-lag-vsync-on/

10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav znalci. Trebao bi mi neki jednostavan monitor za spojiti HDMIjem na laptop. Kupio bih ga u najradije negdje u Zagrebu, da mi nije tlaka sa reklamacijama i popravcima.

Gledao bih na njemu povremeno filmove, igrao neke uglavnom strategije i RPGe (ne treba mi veliki refresh rate, niti g/free synch) , te radio na njemu.

Načelne specifikacije bi bile: FullHD , 27" - 32", HDMI, negdje oko 300+ EURa. Pojma nemam kakve su cijene, tako da sam možda lupio premalo, pa slobodno predložite i skuplje.

Hvala vam unaprijed!

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Kako je kolega rekao FPS mozes ograniciti pomocu Riva Tunera na rr monitora, ali ces i dalje imati tearing. Ja sam mislio da se tearing moze sprijeciti ako sa programom tipa Riva Tuner FPS ogranicis na rr monitora, ali kad sam malo citao o tome svemu skupa to ipak nije tako, jedini nacin za izbjeci tearing u potpunosti je v-sync ili freesync/g-sync posto jedino oni mogu kako im i ime govori mogu syncati FPS sa rr monitora.

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...

Kako je kolega rekao FPS mozes ograniciti pomocu Riva Tunera na rr monitora, ali ces i dalje imati tearing. Ja sam mislio da se tearing moze sprijeciti ako sa programom tipa Riva Tuner FPS ogranicis na rr monitora, ali kad sam malo citao o tome svemu skupa to ipak nije tako, jedini nacin za izbjeci tearing u potpunosti je v-sync ili freesync/g-sync posto jedino oni mogu kako im i ime govori mogu syncati FPS sa rr monitora.

 

 

 

Iskreno govoreći, imam ograničen framerate preko RTSS-a na refresh rate monitora, bez Vsynca, i ne primjećujem apsolutno nikakav tearing. Možda sam slijep.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
NiramX kaže...
war3_tft kaže...

Kako je kolega rekao FPS mozes ograniciti pomocu Riva Tunera na rr monitora, ali ces i dalje imati tearing. Ja sam mislio da se tearing moze sprijeciti ako sa programom tipa Riva Tuner FPS ogranicis na rr monitora, ali kad sam malo citao o tome svemu skupa to ipak nije tako, jedini nacin za izbjeci tearing u potpunosti je v-sync ili freesync/g-sync posto jedino oni mogu kako im i ime govori mogu syncati FPS sa rr monitora.

 

 

 

Iskreno govoreći, imam ograničen framerate preko RTSS-a na refresh rate monitora, bez Vsynca, i ne primjećujem apsolutno nikakav tearing. Možda sam slijep.

 O kojoj grafičkoj/monitoru je riječ?

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

A gle sve opet ovisi od igre do igre. Bas cu doma staviti monitor na 120hz, ugasiti v-sync i g-sync, sa RTSS-om ograniciti FPS na 120 pa pokrenuti Overwatch na kojem znam da ima tearinga kad sam teatirao sto se dogada kad FPS prede rr monitora.

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
s0me0ne kaže...
Pozdrav,
Može preporuka nekog 27" monitora do 1500 kn za navednu konfu pod moj pc? Razmišljao sam o 1440p iako znam da grafa nije najoptimalnija za tu rezu, ali monitor je barem future proof.
Najradije bih uzeo onaj 32" AOC IPS ali nemam prostora za njega.

 S obzirom da nitko nije ima prijedloga, suzio sam izbor na ova 3 modela:

  1. AOC i2490VXQ
  2. AOC 27V2Q
  3. AOC P270SH

 

Zaboravio sam napomenuti da je namjena casual gaming, surfanje i gledanje filmova.

Hvala na pomoći 

3 1
1 2
0 3
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 11:48 (s0me0ne).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
sudy_freak kaže...

 O kojoj grafičkoj/monitoru je riječ?

 

GTX 1060 i Dell U2312HM.

7 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Od ta 3, AOC 27V2Q, 27" bez razmisljanja.

 

https://geizhals.at/?cmp=1777025&cmp=1847071

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
NiramX kaže...
sudy_freak kaže...

 O kojoj grafičkoj/monitoru je riječ?

 

GTX 1060 i Dell U2312HM.

Aha, pomislio sam da je riječ o nekom monitoru s višim refresh rate-om.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
sudy_freak kaže...

Aha, pomislio sam da je riječ o nekom monitoru s višim refresh rate-om.

 

I bilo bi, samo očito ne postoji 144Hz 1080p 24" IPS ili VA monitor koji nema ozbiljnih problema.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
NiramX kaže...
sudy_freak kaže...

Aha, pomislio sam da je riječ o nekom monitoru s višim refresh rate-om.

 

I bilo bi, samo očito ne postoji 144Hz 1080p 24" IPS ili VA monitor koji nema ozbiljnih problema.

A što te konkretno muči? Što je deal breaker da ne uzmeš?

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
sudy_freak kaže...

A što te konkretno muči? Što je deal breaker da ne uzmeš?

 

Jedini koji bi više-manje odgovarao je Samsung C24FG73, a on ima zaista spektakularan problem. https://www.reddit.com/r/Monitors/comments/76jdnt/c24fg73_purple_ghosting/

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Steta sto taj AOC nije 1440 p!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pretpostavljam da je riječ o ovom AOC 27V2Q

I sam tražim 1440p ali kada se usporedi sa onim AOC 32" ništa 1440p s manjom dijagonalom nije isplativo, a ovaj monitor se čini odličan samo što je novi model pa nema nikakvih recenzija.

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Dizajn je fenomenalan,bar ovako na slikama!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...

A gle sve opet ovisi od igre do igre. Bas cu doma staviti monitor na 120hz, ugasiti v-sync i g-sync, sa RTSS-om ograniciti FPS na 120 pa pokrenuti Overwatch na kojem znam da ima tearinga kad sam teatirao sto se dogada kad FPS prede rr monitora.

 Evo testirao sam par igara, u Overwatchu je bilo konstantnog tearinga kad sam sam pogasio syncove i sa RTSS-om limitirao na 120 FPS dok je monitor bio na 120hz. U Wolfensteinu 2 je bilo malo tearinga, a u AC Origins ga nisam primjetio. Na kraju sve ovisi od igre do igre kak sam i rekao.

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...

 Evo testirao sam par igara, u Overwatchu je bilo konstantnog tearinga kad sam sam pogasio syncove i sa RTSS-om limitirao na 120 FPS dok je monitor bio na 120hz. U Wolfensteinu 2 je bilo malo tearinga, a u AC Origins ga nisam primjetio. Na kraju sve ovisi od igre do igre kak sam i rekao.

ranije taj tearing baš i nisam primjećivao dok nisam uzeo jaču grafu

recimo u gta5 gdje sam ranije imao gtx 570, pa onda 1050ti i uopće nisam viđao tu pojavu, jer sam postavke namjestio da ne padaju ispod 40-45 fps-a i kad se igra vrti na 50-70 fps-a na monitoru od 60hz, onda valjda nije toliko izražen ili ga ja ne vidim

 

e čim sam probao s gtx 1070 i prosjek fpsa je drastično porastao, taj tearing je postao stravično izražen bez vsynca

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice