Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.457.222
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
suspendiran
online
Re: Koji monitor kupiti
Gorstak79 kaže...

  

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2018 20:43 (ibme74).
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima trebam preporuku gaming monitora do 4000 kn.

Namjena za gaming u prvom planu.

I5 2500k 

8gb rama

Gtx 1080 phoenix

U planu je kupnja i7 8700k.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
anto te nakanto kaže...

Pozdrav svima trebam preporuku gaming monitora do 4000 kn.

Namjena za gaming u prvom planu.

I5 2500k 

8gb rama

Gtx 1080 phoenix

U planu je kupnja i7 8700k.

 Rezolucija, dijagonala? Inace ti je ogranicen budžet za neku jaču kupnju, tipa IPS 27" 144hz... 

12 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
anto te nakanto kaže...

Pozdrav svima trebam preporuku gaming monitora do 4000 kn.

Namjena za gaming u prvom planu.

I5 2500k 

8gb rama

Gtx 1080 phoenix

U planu je kupnja i7 8700k.

 https://www.instar-informatika.hr/monitor-acer-predator-30-z301cbmiphzx-gaming-g-sync-144hz-full-hd/ACR-1933/product/ nabaci još soma i uživaj

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.9.2018 18:31 (mislioc).
7 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

https://www.njuskalo.hr/led-monitori/monitor-acer-predator-oglas-26419325

Vrlo dobra ponuda tko trazi gsync brzi gaming monitor

Moj PC  
1 1 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

pozdrav moze preporuka za monitor maximalna cijena 1800-2000kn...planiram kupit AOC LED 27" G2778VQ, 1ms, HDMI, DP, FreeSync, 1ms dali se isplati..hvala

 

p.s uzimat cu i5 8600k i 16gb ddr4 rama, trenutno imam msi rx 580 8gb grafu..pa planiram uzet nesta uz to..trenutno imam 2232bw samsungow dali mi se isplati prelazit na 1920 x 1080 jer trenutna rezolucija je 1650:1050..iako bi htjeo samsungov monitor jer sam stvarno zadovoljan ovog trenutno imam preko 10god. al razumijem da je samsung dosta skup.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.9.2018 16:42 (MinimalSB).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Uzmi acera, pogledaj nabava.net jer mozes ga nabaviti jeftinije nego u instaru.

Pogledaj i oglas sta je stavio kolega lav dva posta iznad, ako je sve ok s monitorom i garancijom 2000kn je odlicna cijena.
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

 Ovaj sto sam stavio oglas je xb241, ako to sve stima, za 2000kn teski best buy... prodajem ja ovdje na bug oglasima model slican kao ovaj alienware sto si stavio 240hz panel, no bez jaceg procesora ti takav monitor nema smisla 

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Trenutno imama neki lg IPS 21,5 inch koji jos uvijek radi.

Da li se isplati uzeti ovaj monitor.

Hitno mi treba odgovor. htio bi napraviti dual monitor setup, ako bi ga uzimao.

https://www.instar-informatika.hr/monitor-acer-24-nitro-vg240ybmiix-ips-gaming-freesync-75hz-umqv0ee001-full-hd-best-buy/ACR-1959/product/

Mechanical Engineer★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2018 14:18 (Gamerx:)xxx).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gamerx:)xxx kaže...

Trenutno imama neki lg IPS 21,5 inch koji jos uvijek radi.

Da li se isplati uzeti ovaj monitor.

Hitno mi treba odgovor. htio bi napraviti dual monitor setup, ako bi ga uzimao.

https://www.instar-informatika.hr/monitor-acer-24-nitro-vg240ybmiix-ips-gaming-freesync-75hz-umqv0ee001-full-hd-best-buy/ACR-1959/product/

 

tih monitora ima u ponudi vishe nego misheva...cisto sumnjam da uopce ima netko da je isprobao...

 

po specifikacijama se cini ok i jos je i lijepi...

 

ako kupujes preko weba, imas 14 dana fore vratiti ga nazad 

žene ga vole
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2018 19:03 (Gorstak79).
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Koji monitor bi mi preporučili za development? Znači igrice i to ništa, bitno mi je da je kvalitetan, dobar prikaz, i da umara oči što manje. 24"-27". Da li ići sa većom rezolucijom tipa 2560x1440 ili full hd? Vjerojatno bi ga montirao na zid, tako da mi nije bitan njegov stalak.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
Bellegar kaže...

Htio sam isprva kupiti neki BenQ AMVA, al kad sam vidio razna muljanja i zatamljenja na VA panelima odustao sam. Meni je problem što ima toliko opcija i ne želim se zaljetati i kupiti nešto za čime ću žaliti. A ima loših izbora na pretek...

 osobno si to vidio? ako nije problem da velis koji model/i?

Monitori poput BENQ GW2470H ili Iiyama XB2483HSU B2. Nisam osobno vidio, ali za svaki monitor provjerim na netu recenzije i rezultate testiranja.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
picajzla0707 kaže...
Bellegar kaže...

Htio sam isprva kupiti neki BenQ AMVA, al kad sam vidio razna muljanja i zatamljenja na VA panelima odustao sam. Meni je problem što ima toliko opcija i ne želim se zaljetati i kupiti nešto za čime ću žaliti. A ima loših izbora na pretek...

 ja sam prije par godina tražio monitor za kolegu sa sličnim zahtjevima - net, filmovi i igrice, pročitao sam desetke recenzija i ovaj se učinio ok. Kad je stigao jednostavno sam bio oduševljen koliko bogate boje ima, kontrast i općenito kvalitetu slike. Muljanje slike nisam primijetio iako je bio par dana kod mene (žena je bila također oduševljena), black crush baš minimalno, isključivo kod primjerice bijelih slova na tamno sivim površinama.

vidjelo ga je i nekoliko grafičara s posla i isto su bili oduševljeni, jedan ga je također uzeo za doma.

meni je bio malo preskup u to vrijeme, pa sam uzeo benq gw2265 i on je ok, nema tako dobre boje kao iiyama čak niti nakon kalibracije, no solidan je, također bez primjetnog muljanja

 

što da ti kažem - loš primjerak se može dogoditi u bilo kojem slučaju, nisu ni ips paneli cijepljeni od problema - pogotovo u jeftinim kategorijama, probaj ga uzeti i vjerujem da nećeš požaliti

u svakom slučaju kad ga naručiš preko web shopa poput alzashopa, imaš ga pravo vratiti u roku 14 dana, čak i bez ikakvog opravdanja

no poprilično sam siguran da ćeš i ti biti oduševljen kao i svi koji su ga vidjeli uživo

 Toliko si ga dobro opisao da sam ga skoro kupio. Na kraju zaboravio na to sve na par dana da se malo odmorim. Evo rezultati testiranja Iiyama ProLite XB2483HSU-B3

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

 osobno si to vidio? ako nije problem da velis koji model/i?

 
Ja sam osobno vidio na nekoliko monitora. Na Benq gw2760hs, na Benq Ew2750zl kojeg sam imao, a primjetim i na
svom trenutno 144hz Aceru xz271, koji koristi samsungov SVA panel. SVI VA paneli imaju tu manu, istina je da danasnji

noviji VA paneli imaju puno manje tog muljanja, ali ga imaju. Takoder po internetu po recenzijama, po  iskustvima drugih ljudi 

cete nac i brojna iskustva o tome. Muljanje se desava u tim nekim prelazima tamnih i svjetlih nijansi i to je prisutno.
Jos jednom, danas je toga puno manje i u dosta igara nece se ni primjetiti, ali to je mana VA panela.
Ja planiram prijeci na QHD panel, 144hz i takoder VA, jer meni to ne smeta, a drazi mi je VA nego IPS zbog manje bleeda i bolje crne.
Svako ima svoje, nekome IPS, nekome VA,. a nekome i TN, ali ne treba se praviti slijep na odredene probleme odredenih panela. 

14 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Boysi. Jel se kaj gubi ak se s nvidijam grafom spaja na monitor koji ima podršku za freesync?

 

Da li isključivo bolje uparit nvidija grafu sa monitorom koji ima gsync ili zapravo je tak svejedno?

Govorim radi ovih 144Hz monitora sa podrškom za freesync odnosno gsync.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Radit ce ti freesync monitor sa nvidijom najnormalnije, ali naravno sync nece raditi tako da racunaj na tearing slike negdje vise negdje manje.
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
war3_tft kaže...
Radit ce ti freesync monitor sa nvidijom najnormalnije, ali naravno sync nece raditi tako da racunaj na tearing slike negdje vise negdje manje.

 Pa ček, ak je monitor freesync 144Hz, zbog čeg bi trebalo doć do tearinga ak je fps ispod 144Hz?

Čitam malo po netu da bi do tearinga došlo ak bi fps bio veći od 144Hz..

 

Kaj nije ista situacija i s monitorima koji imaju 60Hz, znači do tearinga dolazi ak se pređe tih 60fpsa, npr.80-90fps, onda je isti slučaj sa monitorima sa freesyncom 144Hz, ak bi fps bio naravno veći od 144Hz, npr.160-170+ itd.

 

A razlika u cijeni između monitora sa freesyncom i gsyncom je onak, vidljiva, cca 500tinjak kn+

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 10:54 (zvonac).
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
zvonac kaže...
war3_tft kaže...
Radit ce ti freesync monitor sa nvidijom najnormalnije, ali naravno sync nece raditi tako da racunaj na tearing slike negdje vise negdje manje.

 Pa ček, ak je monitor freesync 144Hz, zbog čeg bi trebalo doć do tearinga ak je fps ispod 144Hz?

Čitam malo po netu da bi do tearinga došlo ak bi fps bio veći od 144Hz..

 

Kaj nije ista situacija i s monitorima koji imaju 60Hz, znači do tearinga dolazi ak se pređe tih 60fpsa, npr.80-90fps, onda je isti slučaj sa monitorima sa freesyncom 144Hz, ak bi fps bio naravno veći od 144Hz, npr.160-170+ itd.

 

A razlika u cijeni između monitora sa freesyncom i gsyncom je onak, vidljiva, cca 500tinjak kn+

 

 Monitor ne funkcionira na nacin na koji ti mislis ako nema free/g sync tehnologiju dakle ne spusta i dize rr dok se frame rate spusta.

Moraju biti na istom nivou kako nebi bilo tearinga

 

dakle ako zelis monitor s 144hz i bez free/g sync tehnologije tada je pozeljno imati lock na toliko je u suprotnom ces kod padova/rasta imati ne samo tearing vec i stuttering.

Riješenje može biti da u windowisma taj monitor spustiš na npr 120hz kako bi imao konstantnih 120 frejmova jeer 144 sigurno neces drzati non stop i samim time imao manje takvih situacija..

 

No fora je jos u tome sto kada nemas te tehnologije i kada lokaš frejmove opet se dogadaju preskakanja i imat ces navedeno.. 

Znam to jer se dogada svima koji imaju i free/g sync monitore gdje moras lokat par frejmova nize od maks rr monitora tako ja npr igre imam lokano na 96 fpsa i tada mi zna dobacit do 99/98 a kada vec lokam na 97/98 prebaci se na 101/102 i imas problem..

 

ia za kraj freesync radi samo s amdom a gsync samo s nvidia grafom..

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 11:07 (toxic).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
toxic kaže...

 

 Monitor ne funkcionira na nacin na koji ti mislis ako nema free/g sync tehnologiju dakle ne spusta i dize rr dok se frame rate spusta.

Moraju biti na istom nivou kako nebi bilo tearinga

 

dakle ako zelis monitor s 144hz i bez free/g sync tehnologije tada je pozeljno imati lock na toliko je u suprotnom ces kod padova/rasta imati ne samo tearing vec i stuttering.

Riješenje može biti da u windowisma taj monitor spustiš na npr 120hz kako bi imao konstantnih 120 frejmova jeer 144 sigurno neces drzati non stop i samim time imao manje takvih situacija..

 

No fora je jos u tome sto kada nemas te tehnologije i kada lokaš frejmove opet se dogadaju preskakanja i imat ces navedeno.. 

Znam to jer se dogada svima koji imaju i free/g sync monitore gdje moras lokat par frejmova nize od maks rr monitora tako ja npr igre imam lokano na 96 fpsa i tada mi zna dobacit do 99/98 a kada vec lokam na 97/98 prebaci se na 101/102 i imas problem..

 

ia za kraj freesync radi samo s amdom a gsync samo s nvidia grafom..

 

Ma to sam mislio napisat, da je fiksnih 144Hz..

A baš gledam, slušam, čitam:D ekipa ima freesync monitore sa nvidijinim grafama i većina je prezadovoljna, drugim riječima, preporodili su se od kad su otišli sa 60Hz monitora..

Zato su mene zanimale neke stvari pošto mi je još to nejasno malo..

 

Za ovo zadnje znam..

Baš gledal ovaj monitor a tu je i recenzija

 

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
zvonac kaže...

 

Ma to sam mislio napisat, da je fiksnih 144Hz..

A baš gledam, slušam, čitam:D ekipa ima freesync monitore sa nvidijinim grafama i većina je prezadovoljna, drugim riječima, preporodili su se od kad su otišli sa 60Hz monitora..

Zato su mene zanimale neke stvari pošto mi je još to nejasno malo..

 

Za ovo zadnje znam..

Baš gledal ovaj monitor a tu je i recenzija

 

 preporod je sigurno iz 60 na 144 i to je to.. no bez ovih tehnologija mozes imati problem koje s vremenom ne vidis jer ti odu u naviku.. pa sad vidi sto ti je vazno/bitno.

btw najmanji response lag ti je kada nemas nikakve syncove ukljucene i nikakav lock.. tak da ima tu i nekih prednosti ako si mp igrac..

 

ovo je 1440p monitor i tu nemaš teoretske mogucnosti drzati 144fpsa osim u league of legends i mozda counter strikeu te slicnim naslovima sve ostalo ce ti biti u vecini slucajeva cak i s gtx 1080ti ispod 100 frejmova

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 11:29 (toxic).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
zvonac kaže...

 Ukratko ako nemas kombinaciju AMD + freesync ili Nvidia + g-sync tearing je neizbjezan cak i ako ti igra ne dropa ispod 144 FPS-a i ako FPS limitiras na 144 preko drivera ili Riva Tunera.

 

Jedini nacin da ga izbjegnes je da imas stabilnih 144 FPS-a i da upalis v-sync, ali tada ces imati osjetan input lag za razliku od minimalnog input laga koje dobijes paljenjem freesynca/g-synca. Zapravo kad iskljucis sve limitere tj g-sync/freesync/v-sync/limiter u Riva Tuneru tad je input lag bolji od onog kad imas upaljen g-sync/freesync jedino kad ti je FPS u igri 5 ili vise puta veci od rr-a monitora.

 

Imas to sve skupa objasnjeno u ovom clanku pa si procitaj ako te zanima klik.

12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

evo, zamolio bih za pomoć jer se gubim u ovim svim informacijama za monitore i ne mogu se odlučiti što kupiti.

 

Kupio bih novi monitor za do ~1500 kn +/- (ako je razlika značajna). 

 

Svrha bi bila programiranje, tu i tamo neka igrica (WoW, Witcher etc, nista prezahtjevno) i multimedija. 

Ono što mi je najvažnije je da mi se oči ne umaraju, da je slika čista i oštra. Trenutno koristim Samsung 19" monitor iz 2008. i očajno mi je potreban upgrade...

Što se tiče veličine, mislim da bi mi 24" ekran odgovarao.

 

Konfa mi je kanta kao i trenutni ekran, no u skoroj budućnosti planiram upgrade u rangu od 5-6k kn gdje vjerujem da će i grafa i proc biti sposobni iskoristiti mogućnosti nekog malo boljeg ekrana.

 

Sve u svemu, nešto pristojno, najbolje za tu cifru koju trenutno mogu odvojit za novi ekran. 


Hvala unaprijed na savjetima. :)

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ima neko iskustva sa Dellom U2518D?

Po reviewima ljudi ili kazu da je monitor odlican, ili kazu da je backlight bleed najgori koji su vidjeli i neki se žale na zamrzavanje slike svakih par sekundi. 

Znam da je kod IPSa lutrija kakav panel ću dobiti, al ako je vjerojatnost da ću dobiti loš panel veća od nego da ću dobiti dobar, onda bi ga preskočio.

I jel moguće u nekoj od trgovina tražiti da otvore i upale monitor da ga mogu pogledati prije kupovine?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
clutch kaže...

I jel moguće u nekoj od trgovina tražiti da otvore i upale monitor da ga mogu pogledati prije kupovine?

Nema šanse. 

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Contra omnes kaže...
Ekipa sta mislite o ovom monitor https://www.hgshop.hr/aoc-ips-23-8-i2490pxqu-vga-hdmi-dp-zvu-has/proizvod/226623 grafa je 1070 ti a namjena je gaming

 Evo kao ponosni vlasnik navedenog monitora nije sve u onom sta kazu da je tn najlosiji posto prije njega sam imo ips i jes da su boje malcice izbjljedene ali nije to strasno + toga ako igras igre koje su mracne bolje vidis nego sa ips to znam iz iskustva posto igram escape from tarkov i sa ips po mraku nisam nista vidio a sada sa ovime aoc je mala razlika izmedu igranja podanu ili noci.

Tako da je moja preporukoa ako igras brze igre da ga uzmes.

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Iwan7SeVeN kaže...
Contra omnes kaže...
Ekipa sta mislite o ovom monitor https://www.hgshop.hr/aoc-ips-23-8-i2490pxqu-vga-hdmi-dp-zvu-has/proizvod/226623 grafa je 1070 ti a namjena je gaming

 Evo kao ponosni vlasnik navedenog monitora nije sve u onom sta kazu da je tn najlosiji posto prije njega sam imo ips i jes da su boje malcice izbjljedene ali nije to strasno + toga ako igras igre koje su mracne bolje vidis nego sa ips to znam iz iskustva posto igram escape from tarkov i sa ips po mraku nisam nista vidio a sada sa ovime aoc je mala razlika izmedu igranja podanu ili noci.

Tako da je moja preporukoa ako igras brze igre da ga uzmes.

 Edit: Nisam vidio da je drugi model ako mozes rastegnuti do Aoc g2590px uzmi njega.

Ili mozda ovaj.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2018 12:18 (Iwan7SeVeN).
16 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Ti TN paneli su teška katastrofa. Nisu ni za surfanje...

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

 Moze li mi neko reci kakvi su opcenito danas jeftiniji IPS a kakvi MVA paneli? Vidim da ih ima dostupnih za svaciji dzep.  Imao sam priliku vidjeti skuplje MVA i IPS TV panele koji izgledaju odlicno. Ne znam sada sta bi bilo bolje uzeti za desktop? IPS ili MVA? Koji panel ce mi dati onako malo jace boje? Na trenutnom TN monitoru sve izgleda isprano, a nakon quantum dot panela iz dnevne sobe, moj desktop TN panel izgleda kao crno bijeli... 

Citam opcenito o VA zaslonima te za iste kazu da imaju nesto losije uglove gledanja od IPS, a proizvodjaci na svojim stranicama navode da su uglovi gledanja identicni za MVA i IPS? Mozda je stvar proslosti to da IPS ima bolje uglove gledanja? Npr. dva monitora koje sam nave u poruci iznad imaju IPS i MVA panele ali iste uglove gledanja - 178/178

 

Procitao sam zadnjih nekoliko stranica ove teme, ali nisam naisao na neke pretjerano bitne informacije i objasnjenja. Ako neko moze pomoci bio bih zahvalan. Lp

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice