Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.435.027
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

sa 144hz koje covjek trazi ima jedino onaj katastrofalan VA acer sto je Stjepan preporucio na kojem su boje ocaj za jedan VA panel uz sve ostale mane koje VA donosi sa sobom. Ne uzivaju svi u ghostingu i mrljavoj slici na VA penelima, pogotovo ovim jeftinim gdje je to jos vise izrazeno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 12:02 (war3_tft).
16 godina
offline
Koji monitor kupiti
Nema postenog monitora s gsyncom sa postenom slikom, bez obzira dal kosta 2tkn ili 6tkn, eventualno Eizo al ni taj nije gsync neg freesync 144Hz, cijena je bogovska, al bar dobijes ono kaj platis i to je jedina svijetla tocka u moru monitora sa IPS matricom od tog proizvodjaca, ovo sve ostalo, nedovoljno dobro, osim ak imas srece pa se namjeris na neki dobar primjerak, ostalo je lutrija.

Ocito se moramo pomirit s manama koje IPS ima.

Evo tip ocito isprobal vise monitora a razocarenju nema kraja..

Now first off let me tell you that I've tried so many Free- and G-Sync monitors that I've actually lost count lol. The crappy AUO panels slowly got me insane until I settled for the Dell solely due to price and coating. There is not a single monitor on the market that delivers acceptable image quality at 144hz+ that is worth buying currently Period

AHVA sucks due to super poor quality control and IPS glow. I will never touch AUO IPS panels ever again

TN has washed out colors and poor viewing angles

VA is too slow to be used with FPS (at least for me)

The lesser evil of them is TN for me because I'm still a fairly competitive player that cannot live without 144hz anymore.

I had the BenQ XL2730 which had a fairly decent gamma tracking as well as a ton of options to make the image look like you want. Thing is, it broke after just 3 weeks of use. Since that was the third monitor from BenQ I've had that failed prematurely I will not buy BenQ products anymore.

The AOC Agon series all suffered from heavy cloulding, super thick coating and a buggy OSD - disqualified

The Asus MG248Q had a VERY yellowish white that could not be calibrated to make it white - bye bye

Acer products look terrible and I had bad customer experiences with my Acer notebook so that wasn't an option either.

The only manufacturer remaining was Dell. I went for it I am actually quite satisfied with it exept ofc the banding and the greenish tint on the bottom edge of the panel. I ordered another unit to see if it gets better though none of these issues are actually dealbreakers for me because there simply aren't any alternatives.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Neko iskustva sa ASUS MX279H? Jeste da je malo stariji, a da li je panel bolji u odnosu na jeftinije novije IPS modele do 1000 kuna npr?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Gorstak79 kaže...

 

1.) Na TN-u ti boje izgledaju pomalo isprano, no da ce ces znati razliku izmedju zelene i plave, hoces....

2.) Takodjer, ips ce ti vise zamarati oci od tn-a, i crna ce ti biti siva, jer nema kontrast poput va panela...sad sve ovisi o tebi i sto pase tvom oku i novcaniku...

3.) ja se igram na 22" tn-u, rabljenom, od 500kn i nis mi ne fali, osim radnog prostora. Netko drugi bi ovaj moj bacio u smece prvi dan...

4.) nvidijin fastsync npr jednostavno racuna unaprijed frejmove i optereti grafu na maks, kao i amdov ekvivalent, ali kosta nula kuna i ne zahtijeva poseban monitor, sto ti je i moja preporuka. Kupi neki normalan monitor, nek svih deset livela bude blizu sredine, ukljucis fastsync u drajverima i miran si...

 

1.) Da, ali zato crvena, anrančasta i rozna izgledaju kao tri nijanse isprane crvene 
2.) Svaki ekran zamara oči ako se preduga pred njime. To je možda tebi u glavi crna siva na IPS-u, da crna bolje izgleda na TN/VA panelu ali to ne znači da je na IPS-u "siva".

3.) Fali ti očito love da si kupiš nešto pošteno a ne taj komad plastike sa ispranim bojama i rezom iz prošlog desetljeća

4.) Po tko zna koji put pišeš jednu te istu glupost o fast syncu iako ti je već 100 puta objašnjeno. Fast Sync ti ništa ne vrijedi ako konstantno nemaš veći broj frejmova nego što ti je refresh rate od monitora, u protivnom ćeš opet imati screan tearing a igra će ti djelovati kao da se igraš na 25fps-a i vidjet ćeš puno veći stutter nego sa vsyncom. Fast Sync je koristan ako imaš high end konfu i igraš se na 1080p 60Hz monitoru i možeš izvući osjetno jači frajm nego što ti je refresh rate ili kod solidnih gaming konfi na kojima igraš esport igre i ostale ne zahtjevne i stare naslove gdje također izvlačiš velik FPS. Da je FastSync to što ti veliš da je tko normalan bi kupovao g-sync i freesync monitore? 

 

Mani se budalaština i pogotovo preporuka jer ti je znanje i iskustvo na razini humora 

6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

 

 

moj vlastiti video sa g4560 + 1050ti + fastsync

 

molim prisutne da ukazu na stuttering i tako to...

žene ga vole
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Razmišljam o kupnji 24" monitora za cca 1000-1100kn.

 

Za oko mi je zapeo Philips 246E9QJAB. Vidim da je IPS koji ima nešto širi color gamut, ima Freesync i ima HDMI i DP ulaze... i zvučnike (nije da očekujem nešto od njih, ali bit će ok za windoze kad nemam slušalice). Ima li netko iskustva s navedenim monitorom? Kakva je slika u stvarnosti, koliko je dobro podešen?

 

Druga opcija mi je Acer Nitro Nitro VG240Ybmiix. Ne treba mi neki gamerski monitor (igre igram svakih par mjeseci pa me drzi tjedan -dva... onda RL preuzme :D ) , ali trazim Fressync IPS...a Freesync u tom cjenovnom razredu vecinom imaju gamerski monitori.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

ovakav neki PLS

 

 

meni se svidja, jedini minus je glossy premaz...

žene ga vole
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 9:02 (Gorstak79).
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Taj Samsung LS24F356FHUXEN mi je isto opcija... ali ono što mi mi često smeta kod Samsung PLS matrice je jako izražen IPS glow, čak i u solidno osvjetljenoj prostoriji. Barem kod onih primjeraka 24 i 27 inch monitora koje sam ja imao prilike vidjeti u RL. Bar se meni čini da je to to.

 

Zato gledam i alternative, a kod ovog Philipsa mi se sviđa što je color gamut izgleda proširen u smjeru zelenih nijansi, koje su obično slabije izražene kod standardnog color gamuta...a ljudsko oko ih navodno najviše zapaža u RL.

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Koji monitor kupiti

Nakon prilično dugotrajne dvojbe kupiti li 2x24" 16:10 monitora ili jedan veći, kupljen je

Philips Brilliance 4K Ultra HD LCD monitor BDM4350UC/00, 43 (dijagonala 42, 51" / 108 cm), 4K UHD (3840 x 2160).

 

Pitanje je ima li tko preporuku za sw za manipulaciju prozorima koja daje više opcija nego snap na w10? Naime, Philipsov Smart Control v4.3.10. koji je dostupan na supportu za navadeni model ne radi

https://www.philips.hr/c-p/BDM4350UC_00/brilliance-4k-ultra-hd-lcd-monitor/support

dok neka starija verzija koju sam skinuo radi (poslao upit Philips supportu pa čekam odgovor).

Opcije raspodjele prikaza u toj verziji koja radi su mi dovoljne, međutim smeta mi što ostane prazan prostor između prozora. I ne može se definirati proizvoljna veličina za pojedini prozor.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo gotovo sam se odlučio za LG 24MP68VQ...još me samo zanima događa li se frame skipping kada se uključi FreeSync (budući da on uvjetuje 75Hz refresh rate)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 Ne na 24", 27 vec da ali na 24" je to po onome sto sam ja iskusio lose..

u pravilu zakrivljenost je najbolja kod UW monitora.

Nadi nesto sto nije zakrivljeno.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
toxic kaže...

 Ne na 24", 27 vec da ali na 24" je to po onome sto sam ja iskusio lose..

u pravilu zakrivljenost je najbolja kod UW monitora.

Nadi nesto sto nije zakrivljeno.

 Objavio sam link na zakrivljeni (VA) i nezakrivljeni (PLS). 

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Almin94 kaže...
toxic kaže...

 Ne na 24", 27 vec da ali na 24" je to po onome sto sam ja iskusio lose..

u pravilu zakrivljenost je najbolja kod UW monitora.

Nadi nesto sto nije zakrivljeno.

 Objavio sam link na zakrivljeni (VA) i nezakrivljeni (PLS). 

 onda imas i moj odgovor zar ne :)

16 godina
offline
Koji monitor kupiti
Ljudi, jel ima ko od vas monitor, Acer Predator XB271HU?
Taj ima IPS matricu..
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

.... trenutno na Amazon.de je ponuda "dana" od nekoliko modela,pa mi je zapeo za "oko" ovaj model: BenQ GW2780 . Da li je OK izbor ili...? Ponuda završava u 00:00.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2018 22:57 (lion002).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

kupio sam Dell 24" U2417H, došao mi je danas i išao sam provjeriti IPS glow i sada ne znam je li ovo u granicama normale ili da pakiram ekran i da ga šaljem natrag... Općenito mi se monitor jako sviđa, samo ne bih davao 1700 kn za nešto što ne radi korektno. 

Svaki savjet je dobrodošao, pretjerujem li ili je za povrat? 

 

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Lac95 kaže...

Pozdrav,

 

kupio sam Dell 24" U2417H, došao mi je danas i išao sam provjeriti IPS glow i sada ne znam je li ovo u granicama normale ili da pakiram ekran i da ga šaljem natrag... Općenito mi se monitor jako sviđa, samo ne bih davao 1700 kn za nešto što ne radi korektno. 

Svaki savjet je dobrodošao, pretjerujem li ili je za povrat? 

 

Hvala unaprijed.

Jesi siguran da je to IPS glow, a ne backlight bleed?

Stani jedno 2-3m od ekrana i onda slikaj opet u mraku, pa ako se ta neravnomjernost opet primjeti onda je vjerojatno backlight bleed u pitanju.

 

A za vraćanje, vrati ga ako ti ne paše i ne možeš/ne želiš živjet s tim.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Bleed, krivo sam se izrazio (nov sam u ovom svemu oko monitora)

 

Ovako izgleda udalejno na 30% brightnesa i 30% contrasta... 

Stvarno ga ne bih vraćao, ali u drugu ruku ne želim da išta bude defektno za te novce... Nisam pametan što učinit pa zato pitam, bi li vi vraćali ili ne?

8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ak se tak vidi i uživo i ako ti to smeta vrati ga.

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Lac95 kaže...

Bleed, krivo sam se izrazio (nov sam u ovom svemu oko monitora)

 

Ovako izgleda udalejno na 30% brightnesa i 30% contrasta... 

Stvarno ga ne bih vraćao, ali u drugu ruku ne želim da išta bude defektno za te novce... Nisam pametan što učinit pa zato pitam, bi li vi vraćali ili ne?

 Imam Acer Predator 27", isto imam blb..

Doduše na slici izgleda dramatičnije, al uživo nije tak jako izraženo, brajtnes sam stavil na 36..

A gle tipičan problem za IPS matricu, i te stvari nemreš izbjeć..

Ak vratiš ne znaš kaj te bude dočekalo na sljedećem modelu, može bit gore, može i bolje, može bit veći izražen ips glow, može te zahvatit color banding, lošija uniformiranost boja itd.

 

Defektno? To je jednostavno tak i to nemreš potpuno eliminirati, a svi monitori pate od tih (s tom matricom) problema, od 1000kn do 9tkn; čak sam vidio recenziju od Eizo freesync 144Hz, monitor košta oko 8500-9000kn,  isto ima blb, al doduše manje izrežan, al opet on je tu, on postoji, a monitor košta boli glava..

Dok recimo, prije ovog predatora imao sam filips, blb je bio prisutan al u znatno manjoj mjeri, ips glow naravno isto prisutan..

 https://imgur.com/a/ooIbGbb

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2018 21:39 (zvonac).
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

planiram kupiti novi monitor 27"

50/50 lagani gaming (mmo) i office rad (word/pp/excel), ne gledam filmove, ne radim photo/video editing, al bih da su boje živahne

full hd, što duža garancija i da se može pomicati po visini

do 2500kn

 

Za sad sam našla Dell P2719H

 

Ako netko ima još neki prijedlog, bila bih zahvalna

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Za tu lovu biraš 1440p monitor tih dimenzija i karakteristika...hvala

IIII
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
one.ryu kaže...

Pozdrav,

planiram kupiti novi monitor 27"

50/50 lagani gaming (mmo) i office rad (word/pp/excel), ne gledam filmove, ne radim photo/video editing, al bih da su boje živahne

full hd, što duža garancija i da se može pomicati po visini

do 2500kn

 

Za sad sam našla Dell P2719H

 

Ako netko ima još neki prijedlog, bila bih zahvalna

 

ZGamer kaže...

Za tu lovu biraš 1440p monitor tih dimenzija i karakteristika...hvala

 Da bi prica bila sretna, trebali bi znati cilu konfiguraciju, grafa posebno. A i hoce li upgrade grafe, u slucaju da ne moze vuci 2k...

coffe,coffe,coffe.....
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

...mehh u slučaju da nemože?! ide downscale koji se nemože obrnuto primjeniti...hvala 

IIII
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ZGamer kaže...

...mehh u slučaju da nemože?! ide downscale koji se nemože obrnuto primjeniti...hvala 

 Kolegica nije slucajno spomenula full hd, ili?

Mozda moze dobit kvalitetniji takav monitor nego 2k za isti ili manji iznos..?

 

P.s. naravno da moze sa FullHD na vise reze uz VSR, probao osobno jos davno sa Amd r7850. Hvala!

coffe,coffe,coffe.....
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

...ajde onda jedan takav kvalitetniji...hvala  

IIII
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

 

metallic kaže...

 

ZGamer kaže...

Za tu lovu biraš 1440p monitor tih dimenzija i karakteristika...hvala

 Da bi prica bila sretna, trebali bi znati cilu konfiguraciju, grafa posebno. A i hoce li upgrade grafe, u slucaju da ne moze vuci 2k...

Radeon RX 560 4 GB

i5 6600 @ 3.30

8gb rama

 

ne planiram nadogradnju konfe

igre koje igram imaju očajan UI scaling, tako da ne vidim neku korist od 1440p, ili?

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.9.2018 22:56 (one.ryu).
11 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
one.ryu kaže...

 

Radeon RX 560 4 GB

i5 6600 @ 3.30

8gb rama

 

ne planiram nadogradnju konfe

igre koje igram imaju očajan UI scaling, tako da ne vidim neku korist od 1440p, ili?

 

Ništa od toga. 

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
one.ryu kaže...

 

metallic kaže...

 

ZGamer kaže...

Za tu lovu biraš 1440p monitor tih dimenzija i karakteristika...hvala

 Da bi prica bila sretna, trebali bi znati cilu konfiguraciju, grafa posebno. A i hoce li upgrade grafe, u slucaju da ne moze vuci 2k...

Radeon RX 560 4 GB

i5 6600 @ 3.30

8gb rama

 

ne planiram nadogradnju konfe

igre koje igram imaju očajan UI scaling, tako da ne vidim neku korist od 1440p, ili?

Eto, kako i kolega kaže, u svakom slučaju bolje ne.

 

Da sad ne podilazim trendu i preporučam specifični monitor jer kao znam što je najbolje za tebe, ako ti je moguće svratit do trgovine i pogledat monitore uživo.

Ako je osoblje dobro nek ti dopusti da konfiguriraš sliku kako voliš, pa usporedi na licu mjesta.

Također vidiš koji model paše izgledom, mogučnosti podešavanja, dijagonalom i rezolucijom.

 

npr. ja sam u zadnje vrime samo na LG/DELL kombinacijama...

coffe,coffe,coffe.....
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice