Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.431.505
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 

 Prvo nam reci koji to vrhunski va 10bit imas doma ,

a onda reci sta ti je smijesno u ovoj vrhunskoj preporuci?

7 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Forumska pošast prerasta u epidemiju, low budget VA perfektni za gaming, a takve se ni za filmove na 30fps ne preporucaju osim ako nisi na terapiji phenobarbitonom 

Moj PC  
1 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Djozaa kaže...

 

 Prvo nam reci koji to vrhunski va 10bit imas doma ,

a onda reci sta ti je smijesno u ovoj vrhunskoj preporuci?

 Ma na CRT-u sam. Uskoro prelazim na High End AOC od 1500kn. Takve boje i kontrast nitko do sad nije vidio. A tek brzina samog panela. Monitor ima Parkinson certifikat.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 17:26 (mislioc).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
lav1000 kaže...

Forumska pošast prerasta u epidemiju, low budget VA perfektni za gaming, a takve se ni za filmove na 30fps ne preporucaju osim ako nisi na terapiji phenobarbitonom 

 Udruzili se konzolaš,  lazov koji izmislja da ima doma stvari koje nije ni vidio uzivo, jos vam samo war.tf fali.

Tko ih to ne preporucuje, odkud si sad ti s padobranom uletio. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 17:29 (Djozaa).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mislioc kaže...
Djozaa kaže...

 

 Prvo nam reci koji to vrhunski va 10bit imas doma ,

a onda reci sta ti je smijesno u ovoj vrhunskoj preporuci?

 Ma na CRT-u sam. Uskoro prelazim na High End AOC od 1500kn. Takve boje i kontrast nitko do sad nije vidio. A tek brzina samog panela. Monitor ima Parkinson certifikat.

 A vjerojatno jadan i jesi, ili ces nam rec koji je to 10bit vrhunski va

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Djozaa kaže...

 A vjerojatno jadan i jesi, ili ces nam rec koji je to 10bit vrhunski va

 Pa rekao sam ti CRT nemam ja para za High End AOC-a.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mislioc kaže...
Djozaa kaže...

 A vjerojatno jadan i jesi, ili ces nam rec koji je to 10bit vrhunski va

 Pa rekao sam ti CRT nemam ja para za High End AOC-a.

 Reko si da imas 2 vrhunska 10bit va panela, tv i monitor, da imas i tn ko profi gamer te naravno to znaci da imas i ips jer va je samo za filmove na svjetlu. Dakle, nisi valjda lagao?

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

To je taj. Hebiga nije bezel less ali je vrhunski panel.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 17:35 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mislioc kaže...

To je taj. Hebiga nije bezel less ali je vrhunski panel.

 Dobar si ti covjek, al dobar sam i ja staces.

Samo se prestani blamirat i izmisljat stvari, vjerumi nikog zapravl nije ni briga sta imas doma ili nemas, a kamoli sta izmisljas da imas.

Al da vrhunski 10bit va monitor za gledanje filmova samo ne svjetlu nemas, e pa nemas. 

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Djozaa kaže...
mislioc kaže...

To je taj. Hebiga nije bezel less ali je vrhunski panel.

 Dobar si ti covjek, al dobar sam i ja staces.

Samo se prestani blamirat i izmisljat stvari, vjerumi nikog zapravl nije ni briga sta imas doma ili nemas, a kamoli sta izmisljas da imas.

Al da vrhunski 10bit va monitor za gledanje filmova samo ne svjetlu nemas, e pa nemas. 

 https://www.displayspecifications.com/en/model/973a1165 kaj misliš jel ovo bolje od AOC-a?

 Vidim da se kužiš u panele pa reko ništa me ne košta pitat.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 17:42 (mislioc).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mislioc kaže...

 https://www.displayspecifications.com/en/model/973a1165 kaj misliš jel ovo bolje od AOC-a?

 Naravno, se moze nabavit za 1600kn ili mijesa kruske i jabuke?

Nekuzim zasto si linko taj monitor kakve veze ima sa panelima od 1600kn. Jel to napokon taj sta si izmislio da imas pa si ga napokon izguglao?

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Djozaa kaže...

 Boze sacuvaj, nemoj slusat Mislioca , ova preporuka je za ban. Ako se zelis upropastiti poslusaj ga...

Tu kantu sa nikakvim kontrastom , bojama , tn šrot ti preporucuje naspram bestbuy c24g1 od aoc.

I da smanjivat sa 144 na 75hz.... no comment.

Kazem, treba bit oprezan sa slusanjem savjeta na forumima od ovakvih trolova.

 "Kad ovako uletiš još brže iz rasprave izletiš".

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mislioc kaže...
Djozaa kaže...

 Boze sacuvaj, nemoj slusat Mislioca , ova preporuka je za ban. Ako se zelis upropastiti poslusaj ga...

Tu kantu sa nikakvim kontrastom , bojama , tn šrot ti preporucuje naspram bestbuy c24g1 od aoc.

I da smanjivat sa 144 na 75hz.... no comment.

Kazem, treba bit oprezan sa slusanjem savjeta na forumima od ovakvih trolova.

 "Kad ovako uletiš još brže iz rasprave izletiš".

 Pa da, al jos si tu, nekuzim kako ti se da od srama tipkat vise,  naspram perfektnog allaround aoc ti preporucis neku tn kantu i kazes da spusti fps na 75. Ja bi od srama odlogirao se na 24h.

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Djozaa kaže...

 Pa da, al jos si tu, nekuzim kako ti se da od srama tipkat vise,  naspram perfektnog allaround aoc ti preporucis neku tn kantu i kazes da spusti fps na 75. Ja bi od srama odlogirao se na 24h.

 Ako želiš moguče je i to na 144hz monitoru.

14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Nađite si sobu vas dvoje i prestanite spammat temu osobnim prepucavanjem. Ni jedna pametna rečenica unazad 20 postova.

Moj PC  
13 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Aguirre kaže...
solaris kaže...

 

Jucer sam uzeo monitor u Protisu, AOC I2490VXQ. Spajam ga kao vanjski monitor na  2018 MBP 15" (Macbook Pro 15 Retina) preko USB C na HDMI input. No, slika je reci cu, ocajna. Na poslu imam sto godina star 24" Dell U serije sa 1920x1200 maksimalnom rezolucijom i tu slika izgleda OK. Prije sam trosio 2x Dell U25 sa 2K rezom, i slika je bila "jebena". Znam da je Dell Dell, al da bu bas takve razlike, ne vjerujem. 

 Pozdrav!

 

Da li se sto promijenilo, odnosno jesi li uspio postelati sliku? Naime, narucio sam isti takav model na Mall.hr jos 17. 11. Naravno, jos mi nista nije doslo.

Potaknut ovim tvojim postom razmisljam da otkazem narudzbu i negdje drugdje kupim Dell P2417h ili P2419h.

 Pozdrav. Ovisi za koliko si ga kupio. Iskreno, radi se o IPS matricama identicne rezolucije, Dell je Dell, i ovaj je skuplji mozda samo 100kn. Rekao bi da je kvaliteta izrade na strani Della, no iskreno od Della bi uzimao samo U seriju koja mi je trenutno preskupa. 

 

Poanta je da me je Retina ekran na MBP-razmazio, a i vjerojatno je dio problema u tomu sto je FullHD rezoulcija nestandardna za Apple OS. 

9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Mislim da već i ptice na grani znaju razlike između Tn--IPS--vA panela...niti jedan nije savršen i svaki ima neke prednosti i mane...znači to kaj nekome ne smeta/ne primjećuje lošije boje ili kut gledanja Tn ne znači da ih nema ili ne postoje...isto i za VA po pitanju ghostinga...ako ti je neprimjetan u toj količini da ti ne smeta...ok vozi dalje...ips glow---backlight bleed.

 

Zbrojite si cons/pros svakih sa upotrebom/namjenom i amen 

IIII
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Aguirre kaže...

 Pozdrav!

 

Da li se sto promijenilo, odnosno jesi li uspio postelati sliku? Naime, narucio sam isti takav model na Mall.hr jos 17. 11. Naravno, jos mi nista nije doslo.

Potaknut ovim tvojim postom razmisljam da otkazem narudzbu i negdje drugdje kupim Dell P2417h ili P2419h.

 UPDATE: Kupuj monitor, tj. slobodno ga pricekaj. Ja sam svog uzeo na licu mjesta u Protisu, tako da je vjerojatno u Mallu jeftiniji. Spojio na drugi laptop i slika je savrsena. 

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
solaris kaže...

Pozdrav ekipa, 

 

Jucer sam uzeo monitor u Protisu, AOC I2490VXQ. Spajam ga kao vanjski monitor na  2018 MBP 15" (Macbook Pro 15 Retina) preko USB C na HDMI input. No, slika je reci cu, ocajna. Na poslu imam sto godina star 24" Dell U serije sa 1920x1200 maksimalnom rezolucijom i tu slika izgleda OK. Prije sam trosio 2x Dell U25 sa 2K rezom, i slika je bila "jebena". Znam da je Dell Dell, al da bu bas takve razlike, ne vjerujem. 

 

Sad...kaj uopce napraviti? Moliti Protis da uzmu monitor natrag, uzeti neki bolji monitor barem sa 2K rezom, ili si pucati u nogu? 

 UPDATE: MBP je problem, odnosno ne standardna rezolucija. 

 

P.S. Zeli li netko kupiti isti od mene? Star 4 dana. Izgleda da cu morati ici na 1920x1200 ili 2K. 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
solaris kaže...

 UPDATE: Kupuj monitor, tj. slobodno ga pricekaj. Ja sam svog uzeo na licu mjesta u Protisu, tako da je vjerojatno u Mallu jeftiniji. Spojio na drugi laptop i slika je savrsena. 

  

 Hvala na informacijama! U Mallu je tada kostao 1009 kuna + besplatna dostava i to mi se činilo dosta povoljno. Koliko citam po netu, slika je prilicno dobra, ali kvaliteta izrade bas i ne.

Ali koliko para, toliko muzike. Da sam znao da cu ovoliko cekati, kupio bih ga negdje drugdje.

6 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Dobar dan. Dali mi mozete preporuciti neki monitor do 1500kn. Svrha je povremeno igranje igrica. Graficka je rx480 4gb. I5 procesoe. 16gb ram. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Mozes komotno uzeti ovako nesto, 24", brza matrica, freesync koji mozes iskorisiti sa tom grafom a ostatak para stavi u dzep ili potrosi na nesta drugo

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 12:10 (ibme74).
6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

jel vrijedi to i za mene ni ja baš nebi bacio novac a imam sličnu grafu kao gore potpisani ;)

šalim se ne mora biti 144 ali barem da je freesync 75hz gledam i ja taj samsung f350 ili f352 neznam koja je razlika  ista je cijena 845kn me izađu

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

 Taj monitor je izasao ove godine, nedavno, nema  recenzija ni testova, al vjerojatno je kao i svaki tn u tom rangu. Nativni refresh mu je 120 rastegnut na 144. Necu komentirat dal moze bolje jer ce opet rat izbit.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...

Pozdrav!

 

1440p, 100 ili 144hz, 24 ili 27"

2000-2500kn

Igre (cs, fortnite, škola... Neće biti strašno i ako bude TN ..)

 

Nešto ovakvo?

https://www.centro.hr/acer-xf240yubmiidprzx-led-monitor-wqhd-freesync.aspx

Ne bih išao na 2k ispod 27" definitivno.
Morat ćeš prtljati po Windows scalingu, a to Windows ne voli (jer ne zna raditi s tim).

2K @27"

FHD @24"


To je meni osobno što se pokazalo najboljim. Daleko od toga da veća rezolucija na manjoj dijagonali ne daje bolji i kvalitetniji prikaz, ali samo u igrama.
U slučajevima rada u OS-u, jednostavno je blaga katastrofa.

Patrick_cro kaže...

Ovako nesto za tu lovu link

Kakva su iskustva s ovim monitorom?
Vidim da je to apgrejdana verzija i da su ljudi/recenzenti generalno zadovoljni omjerom uloženog i dobivenog.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sudy_freak kaže...
Patrick_cro kaže...

Ovako nesto za tu lovu link

Kakva su iskustva s ovim monitorom?
Vidim da je to apgrejdana verzija i da su ljudi/recenzenti generalno zadovoljni omjerom uloženog i dobivenog.

 odlican monitor, njega sam i ja planirao kupit ali ga nema vise kod nas, nece ga se vise proizvodit pa se sad prodaje sta je ostalo, ako potrefis panel bez bleeda, vrhunski. ako ne, vise srece s drugim, zato mi ga se ni neda izvana narucivat.

12 godina
offline
Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...

Pozdrav!

 

1440p, 100 ili 144hz, 24 ili 27"

2000-2500kn

Igre (cs, fortnite, škola... Neće biti strašno i ako bude TN ..)

 

https://www.alzashop.com/27-dell-gaming-s2719dgf-d5472061.htm

https://www.alzashop.com/27-hp-27xq-d5443531.htm

 

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mislioc kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Pozdrav!

 

1440p, 100 ili 144hz, 24 ili 27"

2000-2500kn

Igre (cs, fortnite, škola... Neće biti strašno i ako bude TN ..)

 

https://www.alzashop.com/27-dell-gaming-s2719dgf-d5472061.htm

 Ovaj je kod nas oko 2700kn, takodjer nedavno izasao, trebao bi biti slican panel ko njegova gsync verzija , koja je vec par godina jedan od preporucivanijih tn panela , ne samo za pucacine nego sveukupno gejmanje i surfanje.

Samo kvragu i dell, neda podesavanje gamma u postavkama monitora nego moras icc profil ako zelis ljepu sliku. Poneki ljudi tvrde da nemozes primjetit razliku izmedju ips i njega kad ga se kalibrira i  gledas ravno u monitor. Za gsync verziju, ovaj bi trebo bit isti ako ne i bolji zbog mozda novijeg panela.

12 godina
offline
Koji monitor kupiti
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice