Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.432.711
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Dell U2412M ---> AOC Q3279VWFD8

Znam da monitor mogu naručiti online pa ga vratiti u roku 14 dana ali mi moral nalaže da to izbjegnem ako mogu...

Zna li mi netko objasniti što mogu očekivati od promjene monitora iz naslova po pitanju kvalitete slike? Navedeni Dell je bio jako dobar model u svoje vrijeme, ali to vrijeme je bilo davno. Čitam recenzije ovog AOC-a i vidim da, kao i svaki drugi model, ima neke mane, ali iz recenzije ne mogu zaključiti koliko su značajne, a pogotovo kakva je slika u odnosu na Dell.

Primjena je amaterska ali od svega ponešto - filmovi, igre, malo photoshopa, itd. Mislim da primjena nije ni bitna jer me zanima relativna usporedba s Dellom.

 

Ako nešto pomaže evo recenzija:

AOC: https://pcmonitors.info/reviews/aoc-q3279vwfd8/

Dell: http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2412m.htm

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2019 17:47 (kuro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Best buy za video, filmove isl.

Potreban mi je monitor za gledanje filmova, videa i sl.

Nije za igrice.

24 inča, a cjenovni rang od 800 -900 do nekih 1500-1600 kuna.

60(75Hz) ili 144 Hz i dali je razlika u kvaliteti slike između ove dvije vrste monitora toliko velika i vidljiva

vrijedna 500,600 kuna razlike?

Molio bih ako ima tko kakve preporuke i ponude , hvala

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2019 22:21 (jkopinic).
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Best buy za video, filmove isl.
jkopinic kaže...

Potreban mi je monitor za gledanje filmova, videa i sl.

Nije za igrice.

24 inča, a cjenovni rang od 800 -900 do nekih 1500-1600 kuna.

60(75Hz) ili 144 Hz i dali je razlika u kvaliteti slike između ove dvije vrste monitora toliko velika i vidljiva

vrijedna 500,600 kuna razlike?

Molio bih ako ima tko kakve preporuke i ponude , hvala

 

 

144Hz monitor ti nema nikakvog smisla ako ne igraš igrice.

uzmeš ovako nešto klik

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ne igram igrice.
Uglavnom gledanje video programa, filmova, surfanje..
Uspoređivao sam to sa lcd tv koji ipak sa više Hz- a daju i puno kvalitetniju sliku ak se ne varam.
A zakrivljeni monitori? Jesu li oni dobri?
Uglavnom hvala ti na brzom odgovoru, a ako još ima kakvih prijedloga slobodno pišite


5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Koji je best buy <=27inchi ~1440p ako gaming nije znacajan faktor? Koristilo bi se za surfanje/programiranje/video. Nemam neki fiksan budget, vise razmisljam o kupovini monitora (novo ili rabljeno), recimo 1-2k kuna. Jedino sto znam je da zelim 2.5k rezoluciju (bilo 1440p ili 1600p) . Velicina nekih 27 inchi ili malo manje.

Edit: Spajati cu laptop na monitor, ne pc. Tako da je plus ako mozes slika + napajanje laptopa (+ usb hub) preko jednog thunderbolta/usb-c. Ne ocekujem to bas u tom cjenovnom rangu pa bi vjerojatno bio voljan otici preko 2k za to, ali ne znam koliko kostaju takvi monitori pa ce mi mozda svakako biti preskupi :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2019 15:27 (d0nkey).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Amazon ili syswork

 

https://www.amazon.it/dp/B071Z46XQT?m=A11IL2PNWYJU7H&tag=idealoit-21&ascsubtag=C7awW_YzaYMS0BeSVXZscA

 

https://syswork.at/sw/index.html?open&mid=Artikel&artid=mon-0618

 

amazon je 20eur skuplji (ne smeta me razlika u cijeni nego polica vracanja i garancija,

 

cuo sam dobre stvari o amazonu sto se tice toga dok nije 3rd party seller)

1 amazon
0 syswork
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2019 14:53 (Mr.greenx).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Likkkk kaže...

Pozz ekipa,

 

Molio bih vas pomoć za kupnju monitora. Naime, treba mi monitor za brata za posao. Većinom se bavi obradom fotografija i pisanjem u word- excel dokumentu što mu zamara oči prilikom rada... On bi želio monitor od 21-23 inča sa eyecare tehnologijom za cijenu oko 1000kn. Ja sam mu savjetovao ovaj ( 23" ASUS VZ239HE-W ), a molio bih vas koji ste iskusniji da kažete vaš savjet sa kupnjom monitora za njegove potrebe. 

 

Unaprijed se zahvaljujem i pozzz!

 Ima li netko da može dati koji savjet? 

Well met !
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Likkkk kaže...
Likkkk kaže...

Pozz ekipa,

 

Molio bih vas pomoć za kupnju monitora. Naime, treba mi monitor za brata za posao. Većinom se bavi obradom fotografija i pisanjem u word- excel dokumentu što mu zamara oči prilikom rada... On bi želio monitor od 21-23 inča sa eyecare tehnologijom za cijenu oko 1000kn. Ja sam mu savjetovao ovaj ( 23" ASUS VZ239HE-W ), a molio bih vas koji ste iskusniji da kažete vaš savjet sa kupnjom monitora za njegove potrebe. 

 

Unaprijed se zahvaljujem i pozzz!

 Ima li netko da može dati koji savjet? 

 Evo s ovim nemres pogrijesiti:

https://www.nabava.net/search.php?q=Dell+SE2416H

lp

Intel Core™ i7 Forever
8 godina
neaktivan
offline
Re: Best buy za video, filmove isl.

BengGw 2470 ili BenqGw 2480? Koji je bolji ili je svejedno? Ili nešto treče?

Puno hvala 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2019 21:46 (jkopinic).
5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Evo cisto da i ja pohvalim dell s2719dgf.Boje su odlicne,za nekoga tko je dosad koristio samo laptope 1440p 27 inca je WOW,a 144hz je cista perverzija.Nakon dva dana gejmanja vise ne mogu gledat 60hz,imam osjecaj da je teski lag.

Ono sto me najvise brinulo je da li ce gsync ispravno raditi,no i te brige su brzo nestale jer cim sam updateao nvidia drivere automatski ga je aktiviralo,nikakvo resetiranje monitora itd.

Super mi je i sto je monitor jako fleksibilan,ispalo je bas korisno,iako me to isprva nije uopce zanimalo.

 

 

Subjektivni dozivljaj 10/10.

 

Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Attano kaže...

Evo cisto da i ja pohvalim dell s2719dgf.Boje su odlicne,za nekoga tko je dosad koristio samo laptope 1440p 27 inca je WOW,a 144hz je cista perverzija.Nakon dva dana gejmanja vise ne mogu gledat 60hz,imam osjecaj da je teski lag.

Ono sto me najvise brinulo je da li ce gsync ispravno raditi,no i te brige su brzo nestale jer cim sam updateao nvidia drivere automatski ga je aktiviralo,nikakvo resetiranje monitora itd.

Super mi je i sto je monitor jako fleksibilan,ispalo je bas korisno,iako me to isprva nije uopce zanimalo.

 

 

Subjektivni dozivljaj 10/10.

 

Dobro došao u klub.

Boldano - Freesync na monitoru je po defaultu aktiviran na monitoru pa zato se monitor ne isključi/uključi.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
Likkkk kaže...
Likkkk kaže...

Pozz ekipa,

 

Molio bih vas pomoć za kupnju monitora. Naime, treba mi monitor za brata za posao. Većinom se bavi obradom fotografija i pisanjem u word- excel dokumentu što mu zamara oči prilikom rada... On bi želio monitor od 21-23 inča sa eyecare tehnologijom za cijenu oko 1000kn. Ja sam mu savjetovao ovaj ( 23" ASUS VZ239HE-W ), a molio bih vas koji ste iskusniji da kažete vaš savjet sa kupnjom monitora za njegove potrebe. 

 

Unaprijed se zahvaljujem i pozzz!

 Ima li netko da može dati koji savjet? 

 Evo s ovim nemres pogrijesiti:

https://www.nabava.net/search.php?q=Dell+SE2416H

lp

 Hvala na savjetu. Ne vidim je li ovaj monitor ima flicker free/eye care tehnologiju što je i glavni razlog zbog kojeg brat uzima monitor (radi očuvanja vida)?

Well met !
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
sudy_freak kaže...
Attano kaže...

Evo cisto da i ja pohvalim dell s2719dgf.Boje su odlicne,za nekoga tko je dosad koristio samo laptope 1440p 27 inca je WOW,a 144hz je cista perverzija.Nakon dva dana gejmanja vise ne mogu gledat 60hz,imam osjecaj da je teski lag.

Ono sto me najvise brinulo je da li ce gsync ispravno raditi,no i te brige su brzo nestale jer cim sam updateao nvidia drivere automatski ga je aktiviralo,nikakvo resetiranje monitora itd.

Super mi je i sto je monitor jako fleksibilan,ispalo je bas korisno,iako me to isprva nije uopce zanimalo.

 

 

Subjektivni dozivljaj 10/10.

 

Dobro došao u klub.

Boldano - Freesync na monitoru je po defaultu aktiviran na monitoru pa zato se monitor ne isključi/uključi.

 Naručio bi i ja taj monitor ali vidim da neke trgovine imaju dvije verzije tog modela, sad koja je razlika?

 

klik1

klik2

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2019 1:20 (iAvenger).
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Isti je to monitor, razlika u cijeni je zbog drugog dobavljača.

Uzmeš jeftiniji

BF3 [G] Pamark
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2019 11:01 (pamark).
 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Zanima me AOC Q3279VWFD8 monitor, koji monitor 1440p 27-32 bi  još dolazio u obzir po ovoj cijeni, ili je ovaj najbolji?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Crazy Heart kaže...

Zanima me AOC Q3279VWFD8 monitor, koji monitor 1440p 27-32 bi  još dolazio u obzir po ovoj cijeni, ili je ovaj najbolji?

 Takav ne postoji s tim specifikacijama, mozda tamo od 2600kn+..lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2019 22:31 (Stjepanj).
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ima na njuski jedan zakrivljeni 31.5" 1440p AMVA Acer za 1750kn, ak nije oso. Na nabavi imas 2560x1080 ultrawide 29", ako ti odgovara taj nacin prikaza.

5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ovaj je best buy znači, gledao sam na PC Monitors review i prilično dobro je ocijenjen. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Likkkk kaže...

 Hvala na savjetu. Ne vidim je li ovaj monitor ima flicker free/eye care tehnologiju što je i glavni razlog zbog kojeg brat uzima monitor (radi očuvanja vida)?

 kod della je to tesko saznati, onda ovaj:

https://www.protis.hr/products/details/monitor-238-dell-eseries-e2418hn-1920-x-1080-fhd-ips-antiglare-169-10001-250cdm2-8ms5ms-178178-vga-hdmi-tilt-3y/124222?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Ne obaziri se na Tallahassee i njegov TD djetešce se samo uvrijedilo(zipa dečkić igra Apex i glavni je u vrticu).lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2019 1:46 (Stjepanj).
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Dvoumim se između modela U2419H (1080p) i P2418D (1440p), cjenovno su tu negdje. Koji bi model bio bolji što se tiče video obrade? Da li se vidi neka velika razlika? U serija s manjom rezolucijom, al već kalibriranim bojama i boljom oštrinom ili P serija s boljom rezolucijom? Radili bi na laptopu Lenovo Legion Y530.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
1440p na 24" ti nema nikakvog smisla. Oci ce ti iscuriti od naprezanja. Za bilo kakvu obradu/rad je veca dijagonala/vise monitora bolja.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
4 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sinka3 kaže...

Dvoumim se između modela U2419H (1080p) i P2418D (1440p), cjenovno su tu negdje. Koji bi model bio bolji što se tiče video obrade? Da li se vidi neka velika razlika? U serija s manjom rezolucijom, al već kalibriranim bojama i boljom oštrinom ili P serija s boljom rezolucijom? Radili bi na laptopu Lenovo Legion Y530.

Stjepanj kaže...
1440p na 24" ti nema nikakvog smisla. Oci ce ti iscuriti od naprezanja. Za bilo kakvu obradu/rad je veca dijagonala/vise monitora bolja.lp

Definitivno što Stjepan kaže, U2419H je ipak u ovom slučaju puno bolji izbor.
24" 1080p je tvoj izbor.

 


Bolje bi ti bilo veći PPI, ali samo ako ćeš spajati na monitor mac uređaj. Al budući da spajaš Windows, Windows za sada loše skalira, nemoj ići na taj izbor.

Moj glas ide za U seriju.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Hvala obojici na odgovorima.

 

A kad bi se usporedili P2419H i U2419H, oba 1080p, da li se isplati dati tih 500kn više za U seriju?

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
sinka3 kaže...

Hvala obojici na odgovorima.

 

A kad bi se usporedili P2419H i U2419H, oba 1080p, da li se isplati dati tih 500kn više za U seriju?

U2419H model je namjenjen za koristenje u recimo "Daisy Chaining" modu, dakle vise istih monitora na samo jednom izlazu i sl konfiguracije, a i poradi toga ima tanke rubove i vise konektora da to sve funkcionira i izgleda uredno za rad, ako ti to ne treba nabrojano uzmes jeftiniji to ti je prakticki identicni panel, ok vele da bi ultra sharp trebao imati mrvu bolje boje(probrani) no to ti je kod IPS-a teska lutrija.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2019 21:13 (Stjepanj).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
Likkkk kaže...

 Hvala na savjetu. Ne vidim je li ovaj monitor ima flicker free/eye care tehnologiju što je i glavni razlog zbog kojeg brat uzima monitor (radi očuvanja vida)?

 kod della je to tesko saznati, onda ovaj:

https://www.protis.hr/products/details/monitor-238-dell-eseries-e2418hn-1920-x-1080-fhd-ips-antiglare-169-10001-250cdm2-8ms5ms-178178-vga-hdmi-tilt-3y/124222?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Ne obaziri se na Tallahassee i njegov TD djetešce se samo uvrijedilo(zipa dečkić igra Apex i glavni je u vrticu).lp

 Hvala još jednom na pomoći! Prenijet ću bratu tvoj savjet. Pozzz 

Well met !
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ekipa, koje je trenutno best buy 144 Hz | FreeSync (Gsync compatible) | Full HD monitor kod nas? TN zbog cijene.

LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozz ekipa.

Malo offtopic pitanje. Imam R9 380x gpu i naručio sam LG 24MK600M-B monitore (2 komada). Pošto mi gpu ima 1 HDMI i 2 DVI priključka planirao sam jedan monitor spojit preko HDMI i uključit freesync na njemu, a drugi preko DVI i koristit bez freesynca na 60 Hz.

 

Hoće li to raditi bez problema obzirom da bi jedan monitor radio na 75 Hz sa FS, a drugi na 60 bez FS? Ne igram na dual monitor setupu, nego normalno na jednom.

 

I još dodatno pitanje: uskoro prelazim na novu konfu sa rx 580 gpu i pretpostavljam da ću tad moći oba monitora koristit sa freesyncom. U pravu sam ili se varam?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Iskreno mislim da će ti oba izlaza raditi na 60hz, bar je kod mene tako sa telkom i projektorom na mom htpc-u. Sustav se uvijek prilagođuje slabijem izvoru telka je 60p a projektor 50p i radi mi sve na 50hz. Ali ovo je u slučaju kloniranja ekrana , a ako je extendet to nisam probao jer mi ne treba.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, naime u mogućnosti sam kupiti benq zowie xl2546 za jeftine pare međutim zanima me negativne  stvari koje će mi se dešavati ako budem monitor pogonio svojom gtx 1060 6gb ( ne mislim tako brzo kupovat novu ). Kvaliteta slike me ne zanima jer igram fps i oduvijek koristim tn monitore. Zanima me da li će imati monitor screen tearing pošto grafa neće moć sigurno gurati tih 240h. U apexu dobivam oko cca 130fps sa optimizacijom od nvidie. Da li je monitor uopće dobra kupnja pored recimo asus konkurencije tipa xg258q koji sam isto u mogućnosti si pruštiti za cca 100 eura više i koji je g-sync kompaktibilan?

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

danas baš uzeo u Instaru DELL SE2417HG.

Mijenjao zbog ghostinga na starom FHD LG-u.

 

Za te pare sta sam dao, 850KN bolje nije moglo.

Imao je par sitnica, lagani ghosting, ali ispravljeno sa aspect ratio.

garancia 2 godine, tako ako ce netko uzimati, preporuka :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice