Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.456.060
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

jedan je kralj 1440p gaming kategorije, zove se 2719dgf, a ovo sve su pričice za malu dječicu 

Moj PC  
2 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...

Naravno da nije...Za 3 soma kuna 144 Hz, VA, 1440p i 32" ...

 

Nema dalje.

 

Kad bolje promislim ovo je jedini smisleni upgrade path sa fhda.

 

Po meni.

 Slažem se potpuno. Osobno preferiram ovako: VA panel pa 32" pa 144Hz, herce zadnje jer traže prevelika ulaganja. Zato imam forumski monitor br. 1.

 

sudy_freak kaže...


Kao što je već poznato, ako odeš s fhd 24" na 1440p 32" doslovno ništa nisi postigao što se tiče PPI-a. Ostaješ na niskih 91.79!

 Kao što je već poznato, ako s vulagris TNa prijeđeš na najbolji TN opet si na najgorem tipu panela 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 11:01 (Paolo Maldini).
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sudy_freak kaže...
DarthMarkus kaže...

Naravno da nije...Za 3 soma kuna 144 Hz, VA, 1440p i 32" ...

 

Nema dalje.

 

Kad bolje promislim ovo je jedini smisleni upgrade path sa fhda.

 

Po meni.

Po tebi.

Po meni je Dell S2719DGF.



Kao što je već poznato, ako odeš s fhd 24" na 1440p 32" doslovno ništa nisi postigao što se tiče PPI-a. Ostaješ na niskih 91.79!

 Da ppi je isti, međutim to je na ipak 32" što je sasvim u redu.

 

Al pogotovo nisam ništa postigao ako idem sa TN, na IPS pa onda ponovo na TN .

 

Ako tako nastavim budem na kraju završio na CRT 15" Belineji

  

Dovoljno mi je samo ovo vidjet 3:59

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 11:13 (DarthMarkus).
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Cordas kaže...

Ima netko ovaj monitor? Ne mogu nigdje pronaći nikakvih informacija. 

Stjepanj je stranicu prije linkao recenziju za 1440p model pa pogledaj: http://hdtelevizija.com/2018/06/17/philips-brillance-272b8qjeb-1440p-ips-monitor-recenzija/ Uglavnom, super, ako ti odgovara 4K na 27".

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...
Cordas kaže...

Ima netko ovaj monitor? Ne mogu nigdje pronaći nikakvih informacija. 

Stjepanj je stranicu prije linkao recenziju za 1440p model pa pogledaj: http://hdtelevizija.com/2018/06/17/philips-brillance-272b8qjeb-1440p-ips-monitor-recenzija/ Uglavnom, super, ako ti odgovara 4K na 27".

What? Pa to nije isti monitor. Ne znam je li panel isti, ali ovaj što si linkao je neki uredski monitor. 

Kod ovog monitora (što sam ja linkao) me jedino malo koči to što nije podesiv po visini i što nisam nikad koristio 4k na 27". Strah me skaliranja. Iako bi trebalo biti ok ako postavim skaliranje na 200%, ali opet ne mogu znati kako će to izgledati dok ne kupim. 
Volio bih što veći PPI zbog tog što čitam većinu vremena na ekranu (tj programiram), igre ne igram.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...

 Da ppi je isti, međutim to je na ipak 32" što je sasvim u redu.

 

Al pogotovo nisam ništa postigao ako idem sa TN, na IPS pa onda ponovo na TN .

 

Ako tako nastavim budem na kraju završio na CRT 15" Belineji

  

Dovoljno mi je samo ovo vidjet 3:59

 

To što je prikazano na 3:59 nema veze s onim kako meni izgleda crna na istom tom monitoru.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Paolo Maldini kaže...
sudy_freak kaže...


Kao što je već poznato, ako odeš s fhd 24" na 1440p 32" doslovno ništa nisi postigao što se tiče PPI-a. Ostaješ na niskih 91.79!

 Kao što je već poznato, ako s vulagris TNa prijeđeš na najbolji TN opet si na najgorem tipu panela 

Onda očito nisi vidio ovaj panel.
Ja ne komentiram uopće vaše aoce benkjue koje nisam vidio.

Ja samo kažem da je minorna razlika između IPS U2715H i TN S2719DGF.

Dva monitora koja sam uživo vidio i imao.

DarthMarkus kaže...
sudy_freak kaže...
DarthMarkus kaže...

Naravno da nije...Za 3 soma kuna 144 Hz, VA, 1440p i 32" ...

 

Nema dalje.

 

Kad bolje promislim ovo je jedini smisleni upgrade path sa fhda.

 

Po meni.

Po tebi.

Po meni je Dell S2719DGF.



Kao što je već poznato, ako odeš s fhd 24" na 1440p 32" doslovno ništa nisi postigao što se tiče PPI-a. Ostaješ na niskih 91.79!

 Da ppi je isti, međutim to je na ipak 32" što je sasvim u redu.

 

Al pogotovo nisam ništa postigao ako idem sa TN, na IPS pa onda ponovo na TN .

 

Ako tako nastavim budem na kraju završio na CRT 15" Belineji

  

Dovoljno mi je samo ovo vidjet 3:59

Kao što rekoh i gore..

Nemojte komentirati nove TN matrice bez da ste ih vidjeli.


Hvala! laprdanja bez pokriča

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Gle, ja vjerujem da je nekima to prihvatljivo ili ne primjećuju kontrast/bleed. 

 

Mene jako iritira čak i kod IPS-a.

 

Ista stvar je i za ghosting kod VA panela, meni nije toliko primjetan ,nekome je.

 

Stvar kompromisa.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 12:04 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...

Gle, ja vjerujem da je nekima to prihvatljivo ili ne primjećuju kontrast/bleed. 

 

Mene jako iritira čak i kod IPS-a.

 

Ista stvar je i za ghosting kod VA panela, meni nije toliko primjetan ,nekome je.

 

Stvar kompromisa.

Vjeruj mi, imam jako dobro oko. I vidim.
Ali bitniji mi je i primjetniji ghosting, kojeg ne možeš riješiti, dok igranjem s gammom "loš" kontrast kod S2719DGF možeš umanjiti kroz dodatne postavke nVidia Control Panela.

 

 

Gotovo nikad ne igram i ne koristim komp u mraćnoj prostoriji te ne igram tamne i crne igre tako da meni to ne igra ulogu.
Ali mi itekako igra ulogu komentiranje nečega na neviđeno.
Što mnogi rade.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sudy_freak kaže...
DarthMarkus kaže...

 

 

Gotovo nikad ne igram i ne koristim komp u mraćnoj prostoriji te ne igram tamne i crne igre tako da meni to ne igra ulogu.
Ali mi itekako igra ulogu komentiranje nečega na neviđeno.
Što mnogi rade.

 E to je već druga pričica.

 

Ja gotovo uvijek igram u mračnoj prostoriji (još se zagrnem dekom) i obožavam mračne igre tipa Metro, Doom, Diablo etc.

 

I nema tog CP-a gdje mogu kompezirat kontrast kakav po defaultu imam na VA panelu. 

 

Nekome nešto.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 12:19 (DarthMarkus).
16 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Pretpostavljam da TN-ac guraju igrači online pucačina? Kaj je sa SP gamerima kojima je prikaz boja, kontrast i sl. primarna stvar?

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
sudy_freak kaže...

Ali mi itekako igra ulogu komentiranje nečega na neviđeno.
Što mnogi rade.

 Samo malo zakoči - tu se prodaješ kao umjereni i neutralni komentator a tvrdiš da 24" i 32" monitori imaju nizak PPI. To je u rangu s tvrdnjom da oči krvare na 60 FPSova.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 12:25 (Paolo Maldini).
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
XXX kaže...

Pretpostavljam da TN-ac guraju igrači online pucačina? Kaj je sa SP gamerima kojima je prikaz boja, kontrast i sl. primarna stvar?

 U sridu...Ja uživam u SP-u...Tu mi je 10x bitniji prikaz od responzivnosti.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

SP gameri svih platformi, ujedinite se 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 12:24 (Paolo Maldini).
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Paolo Maldini kaže...

SP gameri svih platformi, ujedinite se 

 Uđem u Metro, on iz sivila iskoči sivo čudoviste i zasljepi me baklight bleedom.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Trenutno na mom monitoru....😁
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
XXX kaže...
Trenutno na mom monitoru....😁

 Hrvatski titlovi, znam da ih GOW ima, baš me zanima kako funkcionira u praksi. Na mom se trenutno vrti ovo (čeka se GPU)

 

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Paolo Maldini kaže...
XXX kaže...
Trenutno na mom monitoru....😁

 Hrvatski titlovi, znam da ih GOW ima, baš me zanima kako funkcionira u praksi. Na mom se trenutno vrti ovo (čeka se GPU)

 

 "Iđeš vamo prinče, đava ti mudo odnia."

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Cordas

Naravno da nije isti, ucinilo mi se da je ista linija jer sam gledao oznake, sorry. Obicno je kvaliteta ista/slicna u istoj liniji monitora, neovisno o dijagonali. Ja isto programiram i npr. smeta mi na 24", tj. 23.8" 1080p, tj. 92,5 PPI, a na 2560x1080p 29", tj. 28.6" mi je osjetno bolja ostrina, tj. 97 PPI, tako da sve da ides na 27" 1440p ces imat jako dobru ostrinu i po meni za programiranje nije potreban 4K. Osobno, iako nisam isprobao, imam dojam da je 4K previse za 27", pogotovo za citanje, tj. tekst bi bio presitan, makar imas skaliranje, ali koja je onda poanta dodatno ulozenog novca.. 

EDIT: i ovo kaj se ekipa raspravlja oko VA i IPS isto uvazi, makar nema puno argumenata, ali prouci. Npr. programiranje na tamnoj podlozi je zgodnije na VA matrici, a na bijeloj podlozi zgodnije na IPS.. Ako slucajno nosis leće ili ti se oci cesto znaju zacaklit isto je zgodnije VA jer nema tolko glowa.. Osobno za multimediju i general shit, sve sto nije foto/video editanje i igre bih uzeo VA bez razmisljanja, a + igre sa/bez foto/video editanja bi mogao proci VA, ali bih pazio na model. Znaci vidi jos kaj tocno zelis, reza i vrsta panela.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 12:59 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Paolo Maldini kaže...
sudy_freak kaže...

Ali mi itekako igra ulogu komentiranje nečega na neviđeno.
Što mnogi rade.

 Samo malo zakoči - tu se prodaješ kao umjereni i neutralni komentator a tvrdiš da 24" i 32" monitori imaju nizak PPI. To je u rangu s tvrdnjom da oči krvare na 60 FPSova.

Tako je.
Prije 27" 1440p monitora, bio sam godinama na U2312HM koji je bio 23,5" FHD i pikseli su bili vidljivi s prosječne udaljenosti, a imao je viši PPI nego 24" FHD.
Na poslu radim na 2 HP E232 (23" FHD) i itekako se vidi razlika u PPI-a u odnosu na kod kuće 27" 1440p ekran.

Tako da ću i dalje tvrditi da je za mene PPI ispod 100 danas neprihvatljiv.


Hvala lijepa na raspravi, ali branitelje 1440p na 32" ću saslušati i prihvatiti da postoje dok god ne vrijeđaju oprečno mišljenje ljudi kontra njih.
Samo uživajte, ali se pomirite da ima ljudi s očito boljim vidom od vašeg.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Onda ti više nisi umjeren već ekstreman primjer. Nitko relevantan ne gura teorije da 24" FHD monitori imaju prenizak PPI, baš naprotiv danas je FHD na 24" vjerojatno najraširenija kombinacija. Svaka tebi čast na dobrom vidu ali nemoj prodavati priče o niskom PPI na 24" i 32" jer to ne stoji.

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Cordas

Naravno da nije isti, ucinilo mi se da je ista linija jer sam gledao oznake, sorry. Obicno je kvaliteta ista/slicna u istoj liniji monitora, neovisno o dijagonali. Ja isto programiram i npr. smeta mi na 24", tj. 23.8" 1080p, tj. 92,5 PPI, a na 2560x1080p 29", tj. 28.6" mi je osjetno bolja ostrina, tj. 97 PPI, tako da sve da ides na 27" 1440p ces imat jako dobru ostrinu i po meni za programiranje nije potreban 4K. Osobno, iako nisam isprobao, imam dojam da je 4K previse za 27", pogotovo za citanje, tj. tekst bi bio presitan, makar imas skaliranje, ali koja je onda poanta dodatno ulozenog novca.. 

EDIT: i ovo kaj se ekipa raspravlja oko VA i IPS isto uvazi, makar nema puno argumenata, ali prouci. Npr. programiranje na tamnoj podlozi je zgodnije na VA matrici, a na bijeloj podlozi zgodnije na IPS.. Ako slucajno nosis leće ili ti se oci cesto znaju zacaklit isto je zgodnije VA jer nema tolko glowa.. Osobno za multimediju i general shit, sve sto nije foto/video editanje i igre bih uzeo VA bez razmisljanja, a + igre sa/bez foto/video editanja bi mogao proci VA, ali bih pazio na model. Znaci vidi jos kaj tocno zelis, reza i vrsta panela.

A gle, povremeno sam u photo/video editing tako da mi je IPS ipak bolja opcija. Ne bih koristio 4k na 27" bez skaliranja to je sigurno, ali skaliran tekst na 4k je i dalje oštriji nego 2k na istoj dijagonali, ne? 1440p bi mi bio taman na 27", ali ne pronalazim uopće neku opciju za oko 2000 kn, s tim da su mi slim bezels baš baš must jer ne mogu podnijeti u 2019. godini meso oko ekrana. Ovaj je 4k za 2200 kn i uopće ne vidim 1440p konkurenta da je bitno jeftiniji, a jednako dobar. Naravno, ako imaš nešto, pucaj 

7 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Dell 2719dgf

No1 monitor u poznatom svemiru i svjetski best seller

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sudy_freak kaže...
Paolo Maldini kaže...
sudy_freak kaže...

Ali mi itekako igra ulogu komentiranje nečega na neviđeno.
Što mnogi rade.

 Samo malo zakoči - tu se prodaješ kao umjereni i neutralni komentator a tvrdiš da 24" i 32" monitori imaju nizak PPI. To je u rangu s tvrdnjom da oči krvare na 60 FPSova.

Tako je.
Prije 27" 1440p monitora, bio sam godinama na U2312HM koji je bio 23,5" FHD i pikseli su bili vidljivi s prosječne udaljenosti, a imao je viši PPI nego 24" FHD.
Na poslu radim na 2 HP E232 (23" FHD) i itekako se vidi razlika u PPI-a u odnosu na kod kuće 27" 1440p ekran.

Tako da ću i dalje tvrditi da je za mene PPI ispod 100 danas neprihvatljiv.


Hvala lijepa na raspravi, ali branitelje 1440p na 32" ću saslušati i prihvatiti da postoje dok god ne vrijeđaju oprečno mišljenje ljudi kontra njih.
Samo uživajte, ali se pomirite da ima ljudi s očito boljim vidom od vašeg.

Ljudi s boljim vidom bi trebali više bit osjetljivi na TN u 2019. godini.

 

**Ducks for cover**

 

lav1000 kaže...

Dell 2719dgf

No1 monitor u poznatom svemiru i svjetski best seller

 Vidio sam ih par u Instaru upaljenih.

 

Stavio sam ruku na čelo (kao u Hamletu) i rekao  : "Bježte ! Bježte, sivi oblaci !!!"

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 14:01 (DarthMarkus).
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Dell 2719dgf

No1 monitor u poznatom svemiru i svjetski best seller

 Vidio sam ih par u Instaru upaljenih.

 

Stavio sam ruku na čelo (kao u Hamletu) i rekao  : "Bježte ! Bježte, sivi oblaci !!!"

 Vidio i ja "slavnog" AOC-a u instaru pa s rukom na čelu rekao, Bježte mutni oblaci !!!

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
lav1000 kaže...

Dell 2719dgf

No1 monitor u poznatom svemiru i svjetski best seller

 Vidio sam ih par u Instaru upaljenih.

 

Stavio sam ruku na čelo (kao u Hamletu) i rekao  : "Bježte ! Bježte, sivi oblaci !!!"

 Vidio i ja "slavnog" AOC-a u instaru pa s rukom na čelu rekao, Bježte mutni oblaci !!!

 Ja vidio Della, pitam u trgovini:  Dečko, kolko dođe ovaj TN ?

 

On meni: 2,5 soma

 

Ja : Mile, zabrijo si, nije ti ovo 2010.

 

On : Ali 1ms input lag !?

 

Ja : *zapalim mu trisku*

 

On : Ali lav je rekao...*fljas još jedan* ...hvlala vam na edukaciji, dođite nam opet..

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 15:03 (DarthMarkus).
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...
lav1000 kaže...

Dell 2719dgf

No1 monitor u poznatom svemiru i svjetski best seller

 Vidio sam ih par u Instaru upaljenih.

 

Stavio sam ruku na čelo (kao u Hamletu) i rekao  : "Bježte ! Bježte, sivi oblaci !!!"

 Vidio i ja "slavnog" AOC-a u instaru pa s rukom na čelu rekao, Bježte mutni oblaci !!!

 Ja vidio Della, pitam u trgovini:  Dečko, kolko dođe ovaj TN ?

 

On meni: 2,5 soma

 

Ja : Mile, zabrijo si, nije ti ovo 2010.

 

On : Ali 1ms input lag !?

 

Ja : *zapalim mu trisku*

 

On : Ali lav je rekao...*fljas još jedan* ...hvlala vam na edukaciji, dođite nam opet..

 

 

 Duhovit si ko Rambox 

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Nećemo se vrijeđat Lave.

 

Pretjero si.

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
DarthMarkus kaže...

Nećemo se vrijeđat Lave.

 

Pretjero si.

 

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 22:37 (ivan72478).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice