Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.813
|
čitano: 4.432.466
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

trebam preporuku:

27" ,

1440p,

IPS ili VA ( do sad sam imao samo IPS, pa bih mogao probati i VA),

60hz ili 75 hz,

što bolji prikaz boje, hdmi( da se može plejka spojiti), bit će korišten za multimediju(filmovi, serije), tu i tamo nešto igranje (ali više single player)

do/oko 2000kn

(znam za AOC 32")

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2019 10:08 (null).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Trebala bi mi preporuka za monitor jer mi je danas krepo 27" 144hz asus
Cijena do 3 000 (eventualno 500kn vise ukoliko je ponuda jako dobra).

Volio bih da monitor bude 1440p, minimalno 27" i da imam 144hz. Ne razumijem sta radi G-sync i free sync, pa mi to nije neophodno (da li je bolje imati jedno od tog 2 nego 144hz?).

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2019 15:59 (Imsovcanin).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Uzeo bi jos jedan monitor.E sad pitanje. Ovaj sto imam je 144hz a drugi bi bio 60hz.Jel moze to funkcionirat?

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

null

Ja bih osobno probao s ovim koji ima sve sto trazis, ali ti se mozda ne svidi VA iz nekog razloga jer si navikao na IPS: https://www.nabava.net/search.php?q=JG50+Samsung Imas obicno 14 dana za povrat robe, ako ti se ne svidi, samo pazi na ambalazu jer neki naplacuju povrat potrgane ambalaze. Citao sam uglavnom pozitivno o monitoru, ali pojma nemam kako se iz prve ruke VA ponasa na 144Hz, no posto je Samsung u pitanju vjerujem da su dobro to rjesili. Ovaj lik 

 spominje nekakvo neugodno zujanje pri nizoj svjetlini, al ko ce ga znat jel do njegovog modela ili pravilo u toj seriji. Eh da, jedan kolega, a imas toga i po internetu, je pisao da taj panel dolazi u MSI gaming Optix MAG modelima..

 

Imsovcanin

Mozes probat s gore navedenim Samsungom ili mozda TN panel sa Dellom: https://www.nabava.net/search.php?q=S2719DGFhttps://pcmonitors.info/reviews/dell-s2719dgf/, a IPS mislim da je prvi najjeftiniji: https://www.nabava.net/search.php?q=MG279Q sto je previse s obzirom na konkurenciju s drugom vrstom panela. TN vs IPS vs VA je 100 puta prozvakano, ili pretrazi forum ili zguglaj ili upisi u YT.

 

Kill Frenzy

Ja osobno ne bih. To je kao da stavis u istu sobu zarulju na 50Hz i drugu na 60Hz, vrlo vjerojatno da ce te nakon nekog vremena pocet boljet glava, mogu mislit kak je 144 i 60Hz jedno do drugog, ali ako ovaj od 60Hz nebi bio stalno upaljen mozes probat.. Moguce da i nebi bio problem, ako su oba flicker-free sto je danas skoro svaki novi monitor, ali na tebi je odluka.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2019 21:27 (The_Fichek).
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Taj Samsung bi bio savršen samo da ima freesync. 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Meh, fuckas freesync, ako mozes namjestit fps lock u igri i imas tolko fps.

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Meh, fuckas freesync, ako mozes namjestit fps lock u igri i imas tolko fps.

 A tearing?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

G-sync i Freesync su fičri za šminkere pravi frajeri to ne koriste. 144hz bez syncova na low detaljima je kraljevska disciplina.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
CyberDemonVZ kaže...
The_Fichek kaže...

Meh, fuckas freesync, ako mozes namjestit fps lock u igri i imas tolko fps.

 A tearing?

U OSD menu se moze namjestiti 60, 100, 120 ili 144Hz refresh rate. S obzirom na mogucnosti grafe i detalje namjestis da fps ne pada ispod jedne od tih brojki i to je to. Nezz zasto Bug ne dozvoljava tocan link, nego video mora krenuti ispocetka. Stavi na 4:57 di to pokaze, jako je brz pa uspori video da ga ulovis.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2019 16:24 (The_Fichek).
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Uzeo sam jos jedan monitor i stvarno tek sad vidim koliko je to super.Uzeo sam isto 2k 44hz i sve radi bez problema.E sad me zanima.može li se namjestiti recimo da mi je ikonaa browsera na jednom monitoru i kad je otvorim da se na isom otvori.nego mi se uvijek otvara na glavnom ili ako prevucem na drugi onda se otvara na drugom.Jel se moze to nekako namjestit ili mroa ovako biti

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
zatvori ju na drugom monitoru pa bi se na njemu drugi puta i trebala pokrenuti...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

To znam.Ali moze li se stavit recimo dvije ikone.Svaka na jednom i da svaka otvara browser na istom

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Mislim da mora tak bit, nemres kompu reci da su 2 monitora 1 monitor. Mozda bi se moglo da na 1 kabel povezes 2 monitora s nekim spliterom, ali sumnjam.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Zato mene privlači onaj Dell. Ima Freesync, ali isto tako navodno podržava G-Sync.
11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

Svrbe me prsti za kupiti pa ako može neki brzi savjet :)

 

Uzeo bi dodatni monitor - trenutno imam Dell U2715H, a razmišljam o DELL U2719DC (koristio bi ga kao glavni)

 

Većinu vremena monitor koristim za posao, ali se povremeno i igram (Fallout 4, Xcom2, Frostpunk i sl.).

 

Ono kaj me muči je opcija 4K - Dell U2718. Ili ostati na 1440P?

 

Kaj vi mislite? Neka druga bolja opcija? 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Nije navodno, nego radi (imam taj model). :D

6 godina
offline
Koji monitor kupiti

Što sam ja došao ovdje na dokumentarni kanal di me interesiraju monitori, kad ono uleti pretjerana reklama di se svađate i brojite si krvna zrnca 

hose who see are not seen. Those who know are not known. Invisibility and silence are great indicators. Hush now.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ekipa, navodno ovaj monitor podrzava gsync tj radi na Nvidia karticama : https://www.njuskalo.hr/led-monitori/asus-mg279q-27-ips-wqhd-144-hz-freesync-oglas-28022895

 

vrijedi li ovaj novac ili manje?

Batalio bih se svog UW Predator x34a i uzeo nesti 1440p s gsync podrskom sa 144hz ili vise..

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Nego, kada ce 32 inčni 4k monitori s refresom preko 60 hz?

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stigao danas S2719dgf, eh sad spojio sam ga DP-om al brate mili ja ne vidim nikakvu razliku između 60hz i 144hz, neam pojma... Svuda u postavkama je 144hz al recimo kursor miša ostavlja tragove kao i na 60hz, jel to normalno i u čemu bi mogao biti problem?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Klipson kaže...
Stigao danas S2719dgf, eh sad spojio sam ga DP-om al brate mili ja ne vidim nikakvu razliku između 60hz i 144hz, neam pojma... Svuda u postavkama je 144hz al recimo kursor miša ostavlja tragove kao i na 60hz, jel to normalno i u čemu bi mogao biti problem?

Možeš na samom monitoru provjeriti na kojem se refresh rate-u vrti, otvoriš OSD-Game-Game Enhance Mode-Frame Rate...Pa će ti u lijevom gornjem kutu pisati na koliko se vrti.

 

Razliku između 60 i 144Hz ćeš najviše vidjeti u igrama i trebala bi biti očita, no ja vidim i veliku razliku samo surfajući, no zavisi do osobe.

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

null

Ja bih osobno probao s ovim koji ima sve sto trazis, ali ti se mozda ne svidi VA iz nekog razloga jer si navikao na IPS: https://www.nabava.net/search.php?q=JG50+Samsung Imas obicno 14 dana za povrat robe, ako ti se ne svidi, samo pazi na ambalazu jer neki naplacuju povrat potrgane ambalaze. Citao sam uglavnom pozitivno o monitoru, ali pojma nemam kako se iz prve ruke VA ponasa na 144Hz, no posto je Samsung u pitanju vjerujem da su dobro to rjesili. Ovaj lik 

 spominje nekakvo neugodno zujanje pri nizoj svjetlini, al ko ce ga znat jel do njegovog modela ili pravilo u toj seriji. Eh da, jedan kolega, a imas toga i po internetu, je pisao da taj panel dolazi u MSI gaming Optix MAG modelima..

 Kao što sam napisao u svom postu, htio bih 60Hz-a jer želim koristi 2 monitora (trenutno imam jednog 24"(60hz), a drugi je 19"(60hz) star 10godina - pa bi toga zamijenio).

 

Druga stvar je što su monitori lutrija, QC je dosta slab, pa ne znas što ćeš dobiti - opet imas 14 dana za povrat ali to nije poanta, pa ne želim potrošiti neku veliku lovu na njega.

 

Mislim da ću uzeti nekog 24" jer 27" su ili skupi ili su 1080p. Pa bih volio neku preporuku 24", što bolje boje, veliki plus je pivot.

 

Gledao sam ovog dell-a - ima netko, pa da podijeli neke utiske?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2019 14:38 (null).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti

za malo više love dobiješ freesync i HDR klik

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Mislim da nema nekog smisla kupovati 24" 1080p monitor za 1700kn u 2019, makar imao HDR. Hajde da ima Pivot i sve ergonomske funkcije bi mogao oprostit, ali taj Dell je preskup.


null

Na tom Samsungu kao sto sam napisao post nakon mozes smanjiti refresh rate na 60, 100, 120 Hz sa 144. Za filmove i serije je VA bolja stvar od IPS, a veci refresh rate rjesava generalni problem VA matrice, iako i jeftiniji 60Hz VA Samsunzi po YT izgledaju ok za igranje. Nije mi jasno na koji ces nacin igrat plejku, zar ti treba dodatni monitor dok igras pa oba moraju imat isti refresh rate, al oke. Za tvoju namjenu sto si pisao je VA po meni bolji izbor od IPS. To ti velim kao neko ko ima 22" VA od 700kn i IPS 100% sRGB od 2000kn u istoj sobi, no Ultrawide je tolko dobra stvar da nisam mogao preskociti, a VA UW nema za male pare. Za igranje plejke s kauca kreveta te gledanje filmova, serija je po meni bolje 27", bilo IPS ili VA, ako bi se zabavljao sa stolca pred monitorom onda oke 24". 27" sa stalkom za male pare bas i ne nalazim.

Ugl, moja nova preporuka ti je: C27F396FHU, prvi na ovoj listi: https://www.nabava.net/search.php?q=27+va+samsung 396 ima bolji stalak od 390, ali ako ti ne pase Mall.hr ducan idi na 390. Isplati se kupit nosac za monitor pa si se rjesio stalka, npr. https://www.nabava.net/search.php?q=vonhaus+nosa%C4%8D, ja imam ovaj ~2g i jako sam zadovoljan. Kaj se IPS tice ponuda je ogromna, mozda https://www.nabava.net/search.php?q=DELL+SE2717H. Ako ti tolko smeta 1080p na 27" ga fuckaj.., makar za multimediju ne vidim problem.

Btw. U2417H je iz 2016. kada je konkurencija bila puno slabija, a naravno da ni prodavaci ni Dell ne korigiraju cijenu bez obzira na stanje trzista.

Btw2 27" 1440p 144hz za 2400kn je jako povoljno, zato sam i preporucio. Prije par god i manje su 1440p 27" 60Hz isli od 2700kn pocevsi s TN modelima. Checkiraj si jos kompletnu 1440p 27" ponudu: https://www.nabava.net/search.php?q=1440+27+monitor, mozda AOC Q27P1, makar uredski monitori obicno malo zaostaju u gamingu, ali to zavisi kolko brzo oko imas, puno ljudi misli da moze osjetit razlike izmedju nekolko ms..

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2019 15:29 (The_Fichek).
16 godina
odjavljen
offline
Koji monitor kupiti

Meni monitor radi na 75 hza i jednoj rezoluciji, a TV na 60 hz i drugoj reuolucioji, nikakv  problem imati različiti refresh rate na dva ekrana istovremeno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
XXX kaže...

Meni monitor radi na 75 hza i jednoj rezoluciji, a TV na 60 hz i drugoj reuolucioji, nikakv  problem imati različiti refresh rate na dva ekrana istovremeno.

 ja kad namjestim da tv bude na 4k malo malo se desava blank screen na par sekundi i onda se vrati nazad...ne znam zasto se to desava...sad kad je na 1080p i telka onda ne ali ako vratim rezoluciju na 4k pocne se desavati

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
sseennoonn kaže...
XXX kaže...

Meni monitor radi na 75 hza i jednoj rezoluciji, a TV na 60 hz i drugoj reuolucioji, nikakv  problem imati različiti refresh rate na dva ekrana istovremeno.

 ja kad namjestim da tv bude na 4k malo malo se desava blank screen na par sekundi i onda se vrati nazad...ne znam zasto se to desava...sad kad je na 1080p i telka onda ne ali ako vratim rezoluciju na 4k pocne se desavati

 Probaj zamjeniti HDMI kabel, staviti neki kvalitetniji koji sigurno može propustiti 4K rezoluciju, također prouči koje HDMI utore imaš na TV-u i da li su svi jednake propusnosti....tj. probaj uključiti u neki drugi HDMI ulaz.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Klipson kaže...
Stigao danas S2719dgf, eh sad spojio sam ga DP-om al brate mili ja ne vidim nikakvu razliku između 60hz i 144hz, neam pojma... Svuda u postavkama je 144hz al recimo kursor miša ostavlja tragove kao i na 60hz, jel to normalno i u čemu bi mogao biti problem?

 Idi na testufo web stranicu, nebo i zemlja razlika, onaj prvi pattern i onaj di text scrolla

8 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Nije problem u HDMIu ..mogu ja imat  4k rez na tvu ...ali mi monitor kao da se refresha svakih nekoliko i blank screen mi radi na monitoru...i onda  normalno radi  sat vremena i onda opet baca blank screen na monitoru jel

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Probat ću sutra neku igru pa ću valjd vidjet razliku malo jače, jest da je sve puno fluidnije (ne znam šta sam ja očekivao hahah)... Nego za sam monitor da nešto kažem, vrh! Baš je odličan, gimnastičar po podesivosti, a kad sam u nvidia cp podesio gammu boje su buknule, milina! Tako da preporuke svima koji traže odličan monitor.
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice