Linije pixela na rubovima ekrana

poruka: 5
|
čitano: 1.549
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Linije pixela na rubovima ekrana

Monitor je LG 27UD68-W. Nemam pojma kad se pojavilo to, samo sam primjetio odjednom. S lijeve strane uz sami rub linija pixela crvene boje, s desne strane isto tako uz sami rub linija plave boje. Također vidljiva samo kad gledam monitor normalno, ravno. Pod nekim većim kutem se izgube. Pretražio opcije monitora da nisam nešto slučajno uključio, ali ništa.

 

Jesu to fkt samo smrznuti pixeli, ili je ovo nešto drugo? Volio bih izbjeć bit bez monitora 2 tjedna dok servis odradi svoje

Well that was pretty fu*kin ninja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Linije pixela na rubovima ekrana

Bilo bi dobro da si uslikao. Ali da - vjerojatno smrznuti pikseli.

14 godina
offline
Re: Linije pixela na rubovima ekrana
mbaksa kaže...

Bilo bi dobro da si uslikao. Ali da - vjerojatno smrznuti pikseli.

 Vjerovatno, ali mi nije jasno da su obje točno uz sami rub ekrana i različite boje. Obično bude random linija negdje na ekranu, a ne baš ovak savršeno pozicionirano

Well that was pretty fu*kin ninja
7 godina
offline
Re: Linije pixela na rubovima ekrana

To ti je philips ambilight 

 

Šalu na stranu, više smrdi na loš spoj na konektoru ili nekaj slično.

Možda čak i nekaj s LVDS izlazom nije ok.

 

 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Linije pixela na rubovima ekrana

.. da nešto sa signalom, kao loš fokus (rezultat).. je vjerojatnije, mada neobično na lcdu.

-ali, kad nešto crkne, tad je čitava linija-dio ekrana lcda takva, pravilnog patterna, pa je moguće (mada ovo više liči na signal..).

 

btw, za servis (pod ili izvan garancije, jednako) nema potrebe očekivati 2 tjedna.. banalna stvar, koju servis obavi za pola sata. Ostalo je vrijeme (ako je pod garancijom) pribavljanja novog ili čekanja originalnog dijela ali i tad su to recimo max rokovi, ne nešto što je normalno. Traži stanje, radni nalog, svaki dan.. i bez 'više sile' mora biti gotovo u razumnom roku, par dana do tjedan.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2018 19:38 (ihush).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice