Mrtvi pixeli - politika vraćanja?

poruka: 11
|
čitano: 3.896
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Mrtvi pixeli - politika vraćanja/popravak?

Kupio sam novi DELL ips monitor prije par dana i danas surfajuci primijetim da mi jedan pixel plav na crnoj pozadini, kako sam njega uočio počeo gledati dalje i nekih 10cm nize isto sivkasti piksel na bijeloj podlozi.. vrag ne dao mira i upalio pixel testove i kad sam vrtio boje testa uocio još par

 

Sad zanima me ima li kakav popravak? Imao sam sličnu situaciju na starom monitoru, samo jedan plavi, protrljao malo i nakon toga bi se "upalio", ovdje ne pali to.

 

Može li se popraviti ili ne? I imam li pravo traziti novi monitor? Posto je monitor tek kupljen mogu se pozvati na 10 dana zakona o zaštiti potrošača u slučaju da imaju politiku "do 6 piksela je normalno". Savjeti?

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2018 15:40 (ficosime).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Mrtvi pixeli - politika vraćanja?

Ako piksel ne radi, monitor nije ispravan.

Ako je pod garancijom, vraćaj.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mrtvi pixeli - politika vraćanja/popravak?

Ako je piksel u nekoj boji (crvena, zelena ili plava), radi se o zapelom pikselu. U većini slučajeva, iste možeš popraviti preko JScreenFix-a i sličnih stranica/programčića. Ostavi JScreenFix da radi oko pola sata do sat vremena jer bi u tom vremenskom periodu zapeli pikseli trebali proraditi.

 

Ako je pixel crn, radi se o mrtvom pikselu i teško da ga možeš nekako popraviti. U malom broju slučaja, mrtvi pixeli nekada znaju proraditi sami od sebe, nakon nekog vremena, no to je rijetkost. U takvim se situacijama monitor nosi na garanciju. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2018 16:44 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Mrtvi pixeli - politika vraćanja/popravak?
ficosime kaže...

..mogu se pozvati na 10 dana zakona o zaštiti potrošača ..

..u slučaju da imaju politiku "do 6 piksela je normalno". Savjeti?

 -? 10 dana? ne postoji 10 dana u zakonu, postoji jamstvo/garancija, postoji materijalni nedostatak, postoji 'politika mrtvih pixela' (kako se tumači jamstvo) i postoji povrat kupljenog (na daljinu, online) u roku od 14 dana, bez razloga (ne reklamacija). Savjet, ne miješaj razlog-osnovu povrata/reklamaciju jer tad nećeš ništa napraviti.

-prvo, pitaš trgovca, tražiš zamjenu, pa ako to ne prođe brineš o zakonu.. + ne pristaj na reklamaciju-servis, traži novo-odmah jer imaš pravo na ispravan proizvod kupnjom, no to nije ni grijeh trgovca.

+ nakon prvog teh.poziva i pitanja što s pixelom, ostalo obavljaj mailom, piši, traži rokove i ako se nešto otegne-zakomplicira prijavi na mingo.hr.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Mrtvi pixeli - politika vraćanja/popravak?

Isprobao sam već PixelHealer i JScreenFix, ali ništa
Niti jedan nije crn, svaki se vidi na razlicitoj podlozi u testu, ali nije upalila ni masaza ni programi, tako da mislim da cu nositi na zamjenu.

 

Sad problem je što trgovina ne daje testirati monitor prije kupnje (kada sam kupovao htio sam vidjeti ekran jer nisam bio siguran hoce li mi velicina biti prevelika, ali su rekli da nemaju pravilo otvarati monitore jer jednom otpakirani to je to) - smijem li se žaliti na to i tražiti isprobavanje monitora prije kupnje iako je on u kutiji?

15 godina
offline
Re: Mrtvi pixeli - politika vraćanja/popravak?
ficosime kaže...

..- smijem li se žaliti na to i tražiti isprobavanje monitora prije kupnje iako je on u kutiji?

 -ti si kupac i ti biraš gdje ćeš što i pod kojim uvjetima kupiti. Ako te uvjeti ne zadovoljavaju, kupiš u drugoj trgovini. Stvar dogovora-kompormisa. + dobar razlog za inzistiranje na zamjeni za novi + traženje testiranja ispravnosti odnosno, prijava nadležnima ako bi idući monitor bio jednako neispravan.

-roba se ne mora otvarati kao što ne moramo otvarati kg šećera, provjeravati, vagati.. ali kad se neki problem pojavi, tad imamo pravo sve to tražiti, no druga strana ne mora ispuniti. To je tržište, biraš.. i pristaješ, kako na cijenu tako na sve ostalo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
protjeran
offline
Mrtvi pixeli - politika vraćanja?

Zato se monitori, a pogotovo skuplji, uzimaju na daljinu, pa ako ima mrtvih piksela vracas bez problema.

 

Ako si kupio u ducanu i ako ima manje od 6 sje*anih piksela (mislim da je to Dellova politika za tu liniju monitora), onda je monitor ispravan i 90% ti ga nece zamijenit...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mrtvi pixeli - politika vraćanja?
ansha kaže...

Zato se monitori, a pogotovo skuplji, uzimaju na daljinu, pa ako ima mrtvih piksela vracas bez problema.

 

Ako si kupio u ducanu i ako ima manje od 6 sje*anih piksela (mislim da je to Dellova politika za tu liniju monitora), onda je monitor ispravan i 90% ti ga nece zamijenit...

 

Ne razumijem koja je razlika (vidim da piše u pravilniku da) ako sam ja naručio monitor i dobio ga na adresu i ako sam ga kupio, u oba slučaja ga otvaram i spajam na računalo tek kod kuće i tek tamo mogu uočiti pogrešku, ali dobro, logika nikad nije bila jača strana naših pravilnika... Znači jedino mi ostaje nada da će prodavac biti razuman

15 godina
offline
Re: Mrtvi pixeli - politika vraćanja?
ficosime kaže...
..

.., ali dobro, logika nikad nije bila jača strana naših pravilnika... Znači jedino mi ostaje nada da će prodavac biti razuman

- nema to veze s logikom ili 'našima', to je zakon + eu. Kupljeno na daljinu, nije isto kao kupljeno u trogvini. (mada u slučaju kad se roba ne može otvoriti iz kutije i provjeriti ispadne isto, može se reći da je preporučljivo zbog toga baš monitore kupovati narudžbom.. jer tad nemaš problem tumačenja jamstvenih uvjeta +pixeli/prebrojavanje ''grozdova'' i razlike koje svaki brand može imati za svoju seriju kao što to tad i svaki trgovac ili njegov susjed tumači drugačije..).

 

-razum također nije nešto na što se treba osloniti u trgovanju (zakon!), ali kreni od tog ga nazoveš i pitaš.. razumno? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
protjeran
offline
Re: Mrtvi pixeli - politika vraćanja?
ficosime kaže...

 

Ne razumijem koja je razlika (vidim da piše u pravilniku da) ako sam ja naručio monitor i dobio ga na adresu i ako sam ga kupio, u oba slučaja ga otvaram i spajam na računalo tek kod kuće i tek tamo mogu uočiti pogrešku, ali dobro, logika nikad nije bila jača strana naših pravilnika... Znači jedino mi ostaje nada da će prodavac biti razuman

Ili ako imas 6 komada, onda bi garancija to trebala pokrivat...

13 godina
offline
Re: Mrtvi pixeli - politika vraćanja?
ansha kaže...
ficosime kaže...

 

Ne razumijem koja je razlika (vidim da piše u pravilniku da) ako sam ja naručio monitor i dobio ga na adresu i ako sam ga kupio, u oba slučaja ga otvaram i spajam na računalo tek kod kuće i tek tamo mogu uočiti pogrešku, ali dobro, logika nikad nije bila jača strana naših pravilnika... Znači jedino mi ostaje nada da će prodavac biti razuman

Ili ako imas 6 komada, onda bi garancija to trebala pokrivat...

 

Ma na svu "sreću" taman ih je 6, ali šta mi to znači kada koliko shvaćam nemam pravo na povrat novca već samo zatražiti od istog prodavača novi monitor (kojeg on trenutno nema u raspolaganju ni na skladištu ni u ijednoj poslovnici prema informacija na web shopu), pa mi novi monitor opet može doći sje*an ili još bolje nek mi dode s 5 sje*anih ovaj put pa da se ne mogu niti žaliti.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice