Nativno 60, dizanje na 75 herca - da ili ne

poruka: 5
|
čitano: 1.862
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Sa 60 na f5 herca - da ili ne

 ovako

 

gledam malo si validation link cpu-id, i vidim da mi pod specifikacijama monitora stoji da je raspon refresh rate-a od 50 do 76 - https://valid.x86.fr/9in5zq

nativno i tvornički stoji na 60, ali me zanima, pošto tako pokazuje cpu-id, dizanje na 75 herza mi je normalna stvar ili se to smatra clockanje monitora ??

tj neće biti nikakvih problema na duže razdoblje sa njim ??

jer najveća opcija za refresh rate mi je 60 (bilo grafički program, bilo svojstva video adaptera, 75 mogu postić jedino sa custom rezolucijom unutar nvidia programa za grafičku

već sam probao dal bi to radilo, i ide, sve funkcionira, ali sam se vratio na 60 od straha da se što ne pošemeri sa monitorom pošto sam radio custom rezoluciju da dobijem taj refresh rate 

isto tako, opciju da stavim kvačicu da mi prikaže refresh rate koji monitor ne može prikazati nemam, tj zamućena / siva mi je (slika u prilogu)

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Sa 60 na f5 herca - da ili ne

Neće se monitoru ništa dogoditi od 75 Hz. Jedino je pitanje što ti time dobivaš. Možda malo glađi prikaz pokreta u igrama (pod uvjetom da igre možeš igrati u 75+ fps)? Ako primjećuješ razliku, slobodno digneš osvježavanje na 75 Hz. Ako ne, nema razloga da to radiš.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Sa 60 na f5 herca - da ili ne
mbaksa kaže...

Neće se monitoru ništa dogoditi od 75 Hz. Jedino je pitanje što ti time dobivaš. Možda malo glađi prikaz pokreta u igrama (pod uvjetom da igre možeš igrati u 75+ fps)? Ako primjećuješ razliku, slobodno digneš osvježavanje na 75 Hz. Ako ne, nema razloga da to radiš.

 A ni to što mu piše na validate stranici u biti ne znači ništa. Takav raspon piše i za moj monitor a najviše što sam ga mogao OC je na 68Hz, a mislim da sam puno i rekao. Uglavnom, vratio sam nazad na stock jer nije bilo nikakve razlike. Barem ne mom oku vidljive.

 

Editirao sam post jer sam ga usred pisanja poslao

steam: skank666 origin:IhrvojeI
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.10.2017 9:05 (skank666).
15 godina
offline
Nativno 60, dizanje na 75 herca - da ili ne

jedini 'benefit' za gaming i benč.. :) i to ako je tako u samoj igri-directxu.. (neovisno o win postavci, dx je def.na 60hz, igra ne mora detektirati win opcije ili postavke..).

U benču se isključuje vsync, tad nema utjecaja, u gamingu bolje da je uključen... i to ako vga može više/jača.. ako je ispod onda je oboje uzalud a 75 hz je tad beskoristan broj.

 

a sad, jel bolje ili placebo? oboje :) .. ako radi, tad neće biti lošije, mada će se dio ljudi kleti da je slika bolja.. da je CRT to bi imalo smisla, na LCDu ne pretjerano, po meni placebo.

rizik, elektornika koja ako i radi pitanje koliko dugo.. a možda crkne neovisno o hz danas, možda nikad.. Kad crkne onda je kasno (a ne možemo eliminirati kao uzrok).

 

postoji i obrnuti primjer, 'pola' TVa podržava npr 50 (56 i sl.) ovisno kako će se sporazumjeti vga-tv, elektronika između, skaliranje, driver.. pa i sam priključak vga-ili-hdmi.. (analog-dig). Na TVu je često 50-60Hz i slika je sasvim OK, ako se ne primjeti 10hz manje, kao smetnja i sl. ne vjerujem da netko osim batmana može primijeti toliko više.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.10.2017 0:51 (ihush).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Nativno 60, dizanje na 75 herca - da ili ne

ostaviti ću onda na 60 

znam da dizanje refresh rate-a na monitoru ne može napraviti ništa loše sve dok monitor prikaže sliku sa testiranjem rezolucije, i ako nema nekih anomalija (frame skipping i slično)

te stvari sam testirao na svojem dok sam dignuo na 75, ali kažem, pošto to nije tvornički biranje, već je stavljanje custom rezolucije, bojao sam se da bi možda to moglo utjecati na dugoročnost samog monitora 

za grafičku imam gtx 1060 6 gb, tako da ću se s obzirom na to držati 60 refresh rate-a, da imam 1080 ili nešto tako, onda bi stavio 75, jer mi nebi bio problem držati fps na 75, ovako ću ostaviti na 60, nije da mi je to sad od životne važnosti i da ću ja nekako "osjetiti" tih 15 frameova više, pošto sve igram causal 

a i s obzirom da sam prešao sa 1366x768 sve na low i manje od 30 fps-a u bilo čemu, na 1080p sve na ultra 60 fps, to mi je ogroman pomak, i igranje u 60 fps-a mi je trenutno ogroman plus

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice