Popravak LCD monitora - pomoć

poruka: 4
|
čitano: 3.575
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Popravak LCD monitora - pomoć

Imam monitor LG Flatron W2361V kod kojeg bi htio utvrditi uzrok kvara i popraviti ga.

 

Jučer sam ga pokušao upaliti, te nije radilo, nakon toga sam monitor premjestio na drugo mjesto i spojio u drugu utičnicu, te je proradio. Cijeli dan je normalno radilo, računalo sam ugasio preko noći, monitor je ostao uključen kao u standby. Danas ujutro pokrenem "kantu", do tada je blinkala crvena lampica, te nakon par sekundi od kako se mašina pokrenula, crvena lampica prestala blinkati i monitor kada se trebao upaliti, samo je crko (kao i jučer, ali ovaj put zamjena utičnice i kabela ne pomaže)

 

Star nekih cca 5 godina, ako ne i više. Čitajući po forumima sam utvrdio da bi najjeftiniji kvarovi mogli biti kondenzatori, ali ni sam nisam nesto iskusan oko popravka monitora, pa mi treba vaša pomoć do čega bi moglo biti 100%. Cijelog sam ga danas rastavio da pokušam utvrditi kvar, ima 4 kondenzatora malo napuhana na pločici od napajanja, te ovo žuto na pločici užasno smrdi.

 

Ako netko ima ideju, neka pomogne :)

zadnja strana pločice zadnja strana pločice
druga pločica od monitora, na prvi pogled kondenzatori normalni druga pločica od monitora, na prvi pogled kondenzatori normalni
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Popravak LCD monitora - pomoć

Ta 4 napuhana kondenzatora zamijeni istim takvima tj. istim vrijednostima(napon moze biti i veci ali nikako manji) i pici dalje. A ovo zuto je transformator i ne zamaraj se ako smrdi malo.

Ohne Audi geht es nicht..
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2014 21:07 (andreas11).
Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
moderator
offline
Re: Popravak LCD monitora - pomoć
andreas11 kaže...

Ta 4 napuhana kondenzatora zamijeni istim takvima tj. istim vrijednostima(napon moze biti i veci ali nikako manji) i pici dalje. A ovo zuto je transformator i ne zamaraj se ako smrdi malo.

Upravo tako.

 

Još bih nadodao da nije loše kad se već radi zamijeniti i ostale kondenzatore na toj pločici. Iako nisu napuhnuti, mogu biti neispravni.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
13 godina
neaktivan
offline
Popravak LCD monitora - pomoć

Vraćen iz mrtvih za 21kn i 1 sat laganog posla! :)

 

Promjenio sam sve kondenzatore na toj plocici, jedino je malo bilo zajebano ga rastaviti.. LG logic xd

prilikom registracije na http://www.myprotein.com upišite referal code MP24804619..bodove za popust dobijemo i vi i ja..
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice