Protis šrot " Akcija "

poruka: 20
|
čitano: 6.162
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Protis šrot " Akcija "

Kupih u Protisu na akciji monitor Acer V226HQLBbd UM.WV6EE.B04, 5ms. Što reći, monitor je užas, jeftin, ali koji kufer preporučuju takve krševe ja ne znam.Idu na zaj.eb. U tom cjenovnom rangu stvarno postoji veliki izbor, i nemoguće je da su svi monitori u toj cijeni baš takvi krševi.A oni preporučuju baš krš.Neka, jednom su me zajeb.ali, neće više nikada od mene dobiti jedne kune, da ništa ne kažem da ću ih ubuduće potapati pismeno i usmeno kada god me netko pita za preporuku dućana.

 

Jeb.eš takav način poslovanja.Ja kužim da se prodaje i lošija roba, ali je ne možeš onda preporučiti.Mislim možeš, jednom.Sjeb.ao sam 700 kuna, OK.Ali kada će biti vrijeme da kupim nešto za deset somova, onda to sigorno neću potrošiti negdje gdje su me zajeb.ali, pa ni za sto kuna.

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
0 8 hvala 0
16 godina
offline
Re: Protis šrot " Akcija "

Hahaha jesi me nasmijao 

 

Znači glupani prodaju robu koja je lošija od druge. I još ju stave na akciju, zamisli. Logično je da na akciju ide samo najbolja roba, to je neki standard.

700kn dati za monitor i očekivati da će biti dobar 

 

 

I da, pazi se onih K-plus proizvoda u Konzumu, uvijek su na akciji i nisu baš najkvalitetniji! Da se ne bi isto zayebo.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
neaktivan
offline
Re: Protis šrot " Akcija "
Pa napisi bar sta mu fali
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2018 13:46 (Abomb).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Protis šrot " Akcija "
Fali mu par dasaka u glavi :D.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Protis šrot " Akcija "

Pozdrav Baotica, dugo te nisam vidio na forumu. Izgleda da te je ova frustracija ponukala da se javiš.

 

Ne mora značiti da je proizvod kvalitetan, ako je na akciji. Akcije su uglavnom rješavanje zaliha i sl.

Nikada se ne zalijetati, pročitati par recenzija na netu ili priupitati na forumu.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=406

 

 

Btw, nisam upoznat sa detaljima kupovine ali zar nemaš pravo na povrat robe u roku od 14 dana ako nisi zadovoljan?

 

https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees-returns/index_hr.htm

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2018 13:56 (boxer).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Protis šrot " Akcija "
Pa nisam ni ja dao puno vise za benq amva monitor od 22" prije par godina i super sam zadovoljan. Nije nista losiji od iiyame 24" sa slicnim panelom koji je kolega plati duplo od mojeg. Tako da se da ubost i dobar monitor po nizoj cijeni
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Protis šrot " Akcija "

Mislim da si pomiješao riječ akcija i preporuka

 
8 0 hvala 0
10 godina
offline
Protis šrot " Akcija "

Čim sam u opisu vidio "TN LED panel" - odmah je sve jasno. Ovdje možeš krivit samo sebe, nikako trgovinu. 

Isto kao da si otišao kupit auto - piše akcija VW Passat , a nisi čitao specifikacije. Platio, upalio i krenuo, a ono jedva ide - 1.0 motor, oprema Basic

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 2:36 (GreenLife).
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Protis šrot " Akcija "
GreenLife kaže...

Čim sam u opisu vidio "TN LED panel" - odmah je sve jasno. Ovdje možeš krivit samo sebe, nikako trgovinu. 

Isto kao da si otišao kupit auto - piše akcija VW Passat , a nisi čitao specifikacije. Platio, upalio i krenuo, a ono jedva ide - 1.0 motor, oprema Basic

Cim si vidio TN LED sve je bilo jasno? TN LED koji se nalazi i u monitorima od par tisuca kn?

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 2:42 (love2ml86).
10 godina
offline
Re: Protis šrot " Akcija "
love2ml86 kaže...
GreenLife kaže...

Čim sam u opisu vidio "TN LED panel" - odmah je sve jasno. Ovdje možeš krivit samo sebe, nikako trgovinu. 

Isto kao da si otišao kupit auto - piše akcija VW Passat , a nisi čitao specifikacije. Platio, upalio i krenuo, a ono jedva ide - 1.0 motor, oprema Basic

Cim si vidio TN LED sve je bilo jasno? TN LED koji se nalazi i u monitorima od par tisuca kn?

 S obzirom da znam kakvi su TN paneli, pogotovo u tom cjenovnom razredu, evo jednog teksta vezano za to:

"The drawbacks to the technology is the color shifts that occur at wider viewing angles. There are large differences in quality between different products, but the lower-end ones will exhibit color shift even at moderate angle changes. A TN-based display can usually be identified through these color distortions when viewing the picture from above or from the sides."

6 godina
offline
Re: Protis šrot " Akcija "
GreenLife kaže...
love2ml86 kaže...
GreenLife kaže...

Čim sam u opisu vidio "TN LED panel" - odmah je sve jasno. Ovdje možeš krivit samo sebe, nikako trgovinu. 

Isto kao da si otišao kupit auto - piše akcija VW Passat , a nisi čitao specifikacije. Platio, upalio i krenuo, a ono jedva ide - 1.0 motor, oprema Basic

Cim si vidio TN LED sve je bilo jasno? TN LED koji se nalazi i u monitorima od par tisuca kn?

 S obzirom da znam kakvi su TN paneli, pogotovo u tom cjenovnom razredu, evo jednog teksta vezano za to:

"The drawbacks to the technology is the color shifts that occur at wider viewing angles. There are large differences in quality between different products, but the lower-end ones will exhibit color shift even at moderate angle changes. A TN-based display can usually be identified through these color distortions when viewing the picture from above or from the sides."

Naravno da ima nedostatke, ali za gaming je pogotovo za neku normalnu cijenu najbolja solucija.  I koliki postotak ljudi gleda monitor from wider viewing angles?

15 godina
offline
Re: Protis šrot " Akcija "
Diablo86 kaže...

Mislim da si pomiješao riječ akcija i preporuka

 igzektli. za preporuke se pita dečke na šanku u dućanu. dobri su k'o nekad stara ekipa u linksu (sad u raspuću)  i kuže se u robu. osim toga, kad si škot, pravo ti budi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
neaktivan
offline
Protis šrot " Akcija "

Znam da je generalno cijena hardware-a prenapuhana, jer moze, ali biti kivan na monitor od 700 kuna iz ducana.Ak nisi dobil 3 mrtva piksela i izbijanje na pol ekrana lutrija.

To je za kratkorocne office izlete (ak ne zelis vecer zavrsiti sa oblogama na ocima) ili ko ''servisni'' monitor.Znaci alu folija na glavu, brightness na 40 i hrabro.

 

Sto se TN opaski tice, hmm bio sam jedan od IPS,SPVA jehovih svjedoka , no kad uzmes isti cijenovni rang u za dokolicu IPS-a i TN-a recimo 1500-2000kn opsegu, uzevsi u obzir da su to zasigurno ''kucni'' monitori svaki put bi blasfemio s TN preoporukom.Kut koji je realno u praksi beznacajan faktor naspram lutrije iole podnosljive jeftine ipse i sivosti.TN (puj, puj, puj, puj) svakako

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Protis šrot " Akcija "
Pero Dinamit kaže...

Hahaha jesi me nasmijao 

 

Znači glupani prodaju robu koja je lošija od druge. I još ju stave na akciju, zamisli. Logično je da na akciju ide samo najbolja roba, to je neki standard.

700kn dati za monitor i očekivati da će biti dobar 

 

 

I da, pazi se onih K-plus proizvoda u Konzumu, uvijek su na akciji i nisu baš najkvalitetniji! Da se ne bi isto zayebo.

 Gle sve je to za krasan k.urac. U normalnoj državi ne možeš niti prodavati ako nije ispunilo nekakav standard uporabljivosti.Doduše tko mi je kriv, ne živim u uređenoj državi pa mi tako i treba.Kada nešto kupuješ izvoli četiri dana pretraživati forume i youtube, samo pazi da recenzije nisu iz Afrike, Južne amerike ili Indije, jer njima je sve solidno.

boxer kaže...

Pozdrav Baotica, dugo te nisam vidio na forumu. Izgleda da te je ova frustracija ponukala da se javiš.

 

Ne mora značiti da je proizvod kvalitetan, ako je na akciji. Akcije su uglavnom rješavanje zaliha i sl.

Nikada se ne zalijetati, pročitati par recenzija na netu ili priupitati na forumu.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=406

 

 

Btw, nisam upoznat sa detaljima kupovine ali zar nemaš pravo na povrat robe u roku od 14 dana ako nisi zadovoljan?

 

https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees-returns/index_hr.htm

Ne radi se o " kvaliteti " već se radi o kvaliteti ispod granica uporabljivosti.Razlika je to.

 

I ovo o povratu ne stoji, naši trgovci gledaju u naše zakone, a to da možeš vratiti robu koji su kupio u dućanu ako nisi sa njome zadovoljan nigdje službeno ne stoji.No i da stoji, pa nisam ja našao gorivo i svoje vrijeme da bi vraćao proizvode koji su u principu ispod razine minimalne kvalitete i razine uporabljivosti. Takvu šrot robu bi se moralo zabraniti preko cijelog hrvatskog tržišta.

GreenLife kaže...

Čim sam u opisu vidio "TN LED panel" - odmah je sve jasno. Ovdje možeš krivit samo sebe, nikako trgovinu. 

Isto kao da si otišao kupit auto - piše akcija VW Passat , a nisi čitao specifikacije. Platio, upalio i krenuo, a ono jedva ide - 1.0 motor, oprema Basic

 Naglašavam, TN matrica može biti u solidnom monitoru, gledam TN monitore i na poslu, nisu IPS, ali daleko da se kut gledanja u vertikali mijenja na par stupnjeva promjene položaja glave.Nitko ne govori o pomicanju glave po horizontali, to mogu shvatiti, ali po vertikali je apsolutno neprihvatljivo. 

 

love2ml86 kaže...
GreenLife kaže...
love2ml86 kaže...
GreenLife kaže...

Čim sam u opisu vidio "TN LED panel" - odmah je sve jasno. Ovdje možeš krivit samo sebe, nikako trgovinu. 

Isto kao da si otišao kupit auto - piše akcija VW Passat , a nisi čitao specifikacije. Platio, upalio i krenuo, a ono jedva ide - 1.0 motor, oprema Basic

Cim si vidio TN LED sve je bilo jasno? TN LED koji se nalazi i u monitorima od par tisuca kn?

 S obzirom da znam kakvi su TN paneli, pogotovo u tom cjenovnom razredu, evo jednog teksta vezano za to:

"The drawbacks to the technology is the color shifts that occur at wider viewing angles. There are large differences in quality between different products, but the lower-end ones will exhibit color shift even at moderate angle changes. A TN-based display can usually be identified through these color distortions when viewing the picture from above or from the sides."

Naravno da ima nedostatke, ali za gaming je pogotovo za neku normalnu cijenu najbolja solucija.  I koliki postotak ljudi gleda monitor from wider viewing angles?

 Ma, da se mijenja kontrast po horizontali pomicanjem glave, boli bi me đon, kako i kažeš, nitko ne gleda u monitor sa strane, no na ovom govnu se mijenja kontrast pri pomicanju glave po vertikali, a t svi činimo stalno jer mijenjamo položaj u kojemu sjedimo pri dužem sjedenju ispred monitora.

Tcherot kaže...

Znam da je generalno cijena hardware-a prenapuhana, jer moze, ali biti kivan na monitor od 700 kuna iz ducana.Ak nisi dobil 3 mrtva piksela i izbijanje na pol ekrana lutrija.

To je za kratkorocne office izlete (ak ne zelis vecer zavrsiti sa oblogama na ocima) ili ko ''servisni'' monitor.Znaci alu folija na glavu, brightness na 40 i hrabro.

 

Sto se TN opaski tice, hmm bio sam jedan od IPS,SPVA jehovih svjedoka , no kad uzmes isti cijenovni rang u za dokolicu IPS-a i TN-a recimo 1500-2000kn opsegu, uzevsi u obzir da su to zasigurno ''kucni'' monitori svaki put bi blasfemio s TN preoporukom.Kut koji je realno u praksi beznacajan faktor naspram lutrije iole podnosljive jeftine ipse i sivosti.TN (puj, puj, puj, puj) svakako

 

 Rekoh već, ali neka opet. Nabijem ja kolektivno sve trgovce, sa prodavanjem ovakvih prouzvoda, na akciji, preporučeno, izdvojeno ili što li već. Stalno tupim da ne može biti na tržištu proizvoda koji su ispod minimalnog standarda kvalitete i uporabljivosti, nema veze sa cijenom.Je.bi ga stalno nas tretiraju kao potrošaće trećeg svijeta. Prodaju nam lošiju rodu nego na zapadnom tržištu, ZA ISTU CIJENU. Rade od nas budale. Treba samo otići na matične web sajtove proizvođača i tamo skužiš da bilo kakvu tehničku robu prodavali, modeli koji se prodaju kod nas su za tržište Afrike, Indije i Južne Amerike, dok su na njihovim službenim stranicama potpuno drugačiji modeli koji se prodaju na zapadnom tržištu, a cijene su manje više tu negdje. Dakle deri budale kad možeš. 

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Protis šrot " Akcija "
Jel te i to netko natjerao, da kupujes u hr?

Ako smatras da je kod nas sve srot roba zas onda nisi kupil vani. Imas net, a dostava je danas brza.
I kaj su ti prodavaci krivi, jel ti mislis da oni svaki artikl testiraju...naj bit smijesan.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Protis šrot " Akcija "

Netko je drugi kriv, što ti neznaš običan monitor kupiti. Ajde se ti ostavi tehnike u uhvati lopate, i prvo ju pregledaj da ti ne uvale kakvu afričku

16 godina
offline
Protis šrot " Akcija "

S dužnim poštovanjem, ali monitor (je)proizvodi(o) acer, ne protis. Ako je tehnički ispravan, identičan bi dobio u bilokojem drugom dućanu. 
Postoji i razlog zašto je na akciji (ljudi malo pogledaju na tri klika mišem što kažu korisnici koji su ga kupili, pa odaberu neki drugi, a ovaj onda dućan stavi na akciju da ga se riješi) Tako je lako vidjeti da taj monitor star 3 godine. Recenzija iz tog doba kaže "this entry level monitor intended for the business market is cheap, but misses an HDMI-input. What we see as a downside is the abysmal contrast, caused by a black level that is 1 cd/m² (higher than 0.3 cd/m² is already not that great). The maximum brightness at 217 cd/m² could be better. Add to that the measured gamma of 1.76 instead of the desirable 2.2. A shame. This screen should not be on your shortlist when shopping for a 22-inch monitor."
No mislim, ako je monitor ispravan, Tn je to što je. Takve stvari ipak malo pregledaš u cjeniku, postaviš pitanje ovdje ako naš nemaš pojma i tako to... za te novce ljudi bi ti preporučili vjerojatno nešto ovako.
https://www.ekupi.hr/BENQ-monitor-GW2270-VA-VGA-DVI-5ms-Tilt-215-1259216.aspx?

Uglavnom tu možeš biti ljut samo na sebe. Tako sam ja, kupovao neki bluetooth zvučnik da bolje čujem tablet dok gledam gluposti prije spavanja, ne pazeći kupio rezonantni zvučnik. 
dakle ako nije položen na neku membranu (policu, kutiju) ne čuje se uopće. A toga jasno u krevetu baš nema u izobilju.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 5:22 (overhaul).
Moj PC  
6 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Protis šrot " Akcija "

evo kupis ovaj za neznatan trosak...vjerojatno je bolji...

Brajanov život
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Protis šrot " Akcija "
GreenLife kaže...
 S obzirom da znam kakvi su TN paneli, pogotovo u tom cjenovnom razredu, evo jednog teksta vezano za to:

"The drawbacks to the technology is the color shifts that occur at wider viewing angles. There are large differences in quality between different products, but the lower-end ones will exhibit color shift even at moderate angle changes. A TN-based display can usually be identified through these color distortions when viewing the picture from above or from the sides."

Jaooooo...otkrio si Amerku s tim kutovima gledanja.

Imam Samsung SyncMaster T240 iz 2008, nikad se nije kvario, slika je i danas perfektna kao i prvog dana.

Za neko čudo, uvijek kad nešto radim ili se sigram sjedim ispred monitora ane sa strane, tko bi rekao.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Protis šrot " Akcija "

tomica neki inteligentan momak :)

Lifes a piece of shit, when you look at it, so always look on the bright side of life...
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice