Titranje slike na monitoru

poruka: 19
|
čitano: 9.970
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Titranje slike na monitoru

Bok svima,otvaram ovu temu jer imam problem sa novim monitorom Dell U2412M od 2,500 kn.

Uzeo sam dva testna računala za taj problem i jedan Grundig televizor.Moj problem je taj da slika titra na jednom računalu dok na drugom ne.Prvo sam mislio da možda nisam ispravno naredio frekvenciju osvježavanja no na obadva su 60Hz.Na tom računalu na kojem je problem max. rezolucija je 1024x768, a monitor je FullHD.Na monitoru piše "1024x768 @60Hz".Na drugom testnom računalu monitor radi bez problema.Prvo sam mislio da je problem u monitoru pa sam spojio računalo na kojem titra slika na televizor.Na televizoru slika ne titra.Sad moje je pitanje da li je monitor neispravan ili je problem u računalu jer računalo je spojeno VGA kabelom na monitor.Neki informatičari su mi rekli da je to normalno jer je taj monitor jako kvalitetan i osjetljiv pa možda zato titra slika jer je osjetljiv.

 

Ako trebaju neke dodatne informacije samo pitajte.

 

Unaprijed,hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Titranje slike na monitoru

U pravu su ti šta ti kažu da HD signal baš i ne ide preko VGA kabela. Posudi u nekog DVI ili DP kabel pa probaj.

Imao sam isti problem s Dell U2312HM, i upravo kupovina DP kabela je rješila problem.

Zdravi i veseli bili :)
16 godina
moderator
online
Re: Titranje slike na monitoru
bradonja_85 kaže...

U pravu su ti šta ti kažu da HD signal baš i ne ide preko VGA kabela.

To koliko vidim nitko mu nije rekao, a nije ni točno. Preko VGA ide i viša rezolucija ako treba.

 

Osobno imam laptop VGA kablom spojem na Dell P2414H, uz korištenje rezolucije Full HD (1920x1080) pri 60 Hz i sve radi kako treba.

 

HrcaA3000 kaže...

Na tom računalu na kojem je problem max. rezolucija je 1024x768, a monitor je FullHD.Na monitoru piše "1024x768 @60Hz".

Probaj drugi VGA kabel. Grafička kartica ti baš ima VGA konektor ili koristiš DVI->VGA adapter?

 

Ne znam o kakvog treperenju govoriš - VGA kabeli, s obzirom da je riječ o analognom signalu, su podložniji elektromagnetskom zračenju, poput onom iz računala. Probaj VGA kabel odmaknuti od strujnih kabela i od računala ili bilo kakvih drugih uređaja.

13 godina
offline
Re: Titranje slike na monitoru
mbaksa kaže...
bradonja_85 kaže...

U pravu su ti šta ti kažu da HD signal baš i ne ide preko VGA kabela.

To koliko vidim nitko mu nije rekao, a nije ni točno. Preko VGA ide i viša rezolucija ako treba.

 

HrcaA3000 kaže...

Bok svima,otvaram ovu temu jer imam problem sa novim monitorom Dell U2412M od 2,500 kn.

Uzeo sam dva testna računala za taj problem i jedan Grundig televizor.Moj problem je taj da slika titra na jednom računalu dok na drugom ne.Prvo sam mislio da možda nisam ispravno naredio frekvenciju osvježavanja no na obadva su 60Hz.Na tom računalu na kojem je problem max. rezolucija je 1024x768, a monitor je FullHD.Na monitoru piše "1024x768 @60Hz".Na drugom testnom računalu monitor radi bez problema.Prvo sam mislio da je problem u monitoru pa sam spojio računalo na kojem titra slika na televizor.Na televizoru slika ne titra.Sad moje je pitanje da li je monitor neispravan ili je problem u računalu jer računalo je spojeno VGA kabelom na monitor.Neki informatičari su mi rekli da je to normalno jer je taj monitor jako kvalitetan i osjetljiv pa možda zato titra slika jer je osjetljiv.

 

Ako trebaju neke dodatne informacije samo pitajte.

 

Unaprijed,hvala.

 Da ne bi bilo da izmišljam...premda nije napisano da su ti ''informatičari''mislili da je VGA kabel uzrok problema predpostavio sam da je autor na to mislio.

 

I ne bi mu pisao ništa da mi se upravo to nije dogodilo. Uostalom šta ga košta posudit DP ili DVI kabel pa vidit šta se događa.

Zdravi i veseli bili :)
8 godina
neaktivan
offline
Re: Titranje slike na monitoru
mbaksa kaže...
bradonja_85 kaže...

U pravu su ti šta ti kažu da HD signal baš i ne ide preko VGA kabela.

To koliko vidim nitko mu nije rekao, a nije ni točno. Preko VGA ide i viša rezolucija ako treba.

 

Osobno imam laptop VGA kablom spojem na Dell P2414H, uz korištenje rezolucije Full HD (1920x1080) pri 60 Hz i sve radi kako treba.

 

HrcaA3000 kaže...

Na tom računalu na kojem je problem max. rezolucija je 1024x768, a monitor je FullHD.Na monitoru piše "1024x768 @60Hz".

Probaj drugi VGA kabel. Grafička kartica ti baš ima VGA konektor ili koristiš DVI->VGA adapter?

 

Ne znam o kakvog treperenju govoriš - VGA kabeli, s obzirom da je riječ o analognom signalu, su podložniji elektromagnetskom zračenju, poput onom iz računala. Probaj VGA kabel odmaknuti od strujnih kabela i od računala ili bilo kakvih drugih uređaja.

 Probat ću to sa micanjem kablova od uređaja.Ja sam obilazio po svim mogućim trgovinama da nađem DVI-D (Dual link) na VGA ali svi kažu da nepostoji, međutim na e-Bayu ima za 4 $(Pokušavam što manje kupovati preko interneta,ustvari i ako mi pošalju kamen a ne konverter to je samo 4$ nije ništa puno propalo).Probo sam i naći konverter VGA na DisplayPort ali sam našo samo u obrnutom smjeru.

16 godina
moderator
online
Re: Titranje slike na monitoru
bradonja_85 kaže...
I ne bi mu pisao ništa da mi se upravo to nije dogodilo.

Ako ti se to dogodilo, to čak nije ni rijedak slučaj, nego anomalija.  Ako ti se tako nešto dogodilo, razni su mogući razlozi (ali ne i VGA kao takav): loš kabel, slab kontakt, nekompatibilnost monitora i grafičke kartice (recimo da grafička kartica nije uspjela iščitati karakteristike monitora). VGA veza kao takva je sasvim sposobna za Full HD rezoluciju.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Titranje slike na monitoru
bradonja_85 kaže...
mbaksa kaže...
bradonja_85 kaže...

U pravu su ti šta ti kažu da HD signal baš i ne ide preko VGA kabela.

To koliko vidim nitko mu nije rekao, a nije ni točno. Preko VGA ide i viša rezolucija ako treba.

 

HrcaA3000 kaže...

Bok svima,otvaram ovu temu jer imam problem sa novim monitorom Dell U2412M od 2,500 kn.

Uzeo sam dva testna računala za taj problem i jedan Grundig televizor.Moj problem je taj da slika titra na jednom računalu dok na drugom ne.Prvo sam mislio da možda nisam ispravno naredio frekvenciju osvježavanja no na obadva su 60Hz.Na tom računalu na kojem je problem max. rezolucija je 1024x768, a monitor je FullHD.Na monitoru piše "1024x768 @60Hz".Na drugom testnom računalu monitor radi bez problema.Prvo sam mislio da je problem u monitoru pa sam spojio računalo na kojem titra slika na televizor.Na televizoru slika ne titra.Sad moje je pitanje da li je monitor neispravan ili je problem u računalu jer računalo je spojeno VGA kabelom na monitor.Neki informatičari su mi rekli da je to normalno jer je taj monitor jako kvalitetan i osjetljiv pa možda zato titra slika jer je osjetljiv.

 

Ako trebaju neke dodatne informacije samo pitajte.

 

Unaprijed,hvala.

 Da ne bi bilo da izmišljam...premda nije napisano da su ti ''informatičari''mislili da je VGA kabel uzrok problema predpostavio sam da je autor na to mislio.

 

I ne bi mu pisao ništa da mi se upravo to nije dogodilo. Uostalom šta ga košta posudit DP ili DVI kabel pa vidit šta se događa.

 Kontaktirao sam neke stručne osobe koje su pokušale riješit taj problem no nisu uspjeli pa su većina njih rekli da je u tom problem dok su neki rekli da bi trebao nabavit konverter.Ja sam tražio svugdje DVI-D (Dual Link) na VGA no nisam nigdje našo osim na e-Bayu za 4$.Tražio sam i VGA NA DP no našo sam sam u obrnutom smjeru.Grafička mi ima jedini izlaz VGA.

16 godina
moderator
online
Re: Titranje slike na monitoru
HrcaA3000 kaže...
Probat ću to sa micanjem kablova od uređaja.Ja sam obilazio po svim mogućim trgovinama da nađem DVI-D (Dual link) na VGA ali svi kažu da nepostoji, međutim na e-Bayu ima za 4 $(Pokušavam što manje kupovati preko interneta,ustvari i ako mi pošalju kamen a ne konverter to je samo 4$ nije ništa puno propalo).Probo sam i naći konverter VGA na DisplayPort ali sam našo samo u obrnutom smjeru.

Toplo bih ti preporučio da ne kupuješ jeftine kabele s eBaya jer su nerijetko jako loše kvalitete izrade.

 

HrcaA3000 kaže...
Kontaktirao sam neke stručne osobe koje su pokušale riješit taj problem no nisu uspjeli pa su većina njih rekli da je u tom problem dok su neki rekli da bi trebao nabavit konverter.Ja sam tražio svugdje DVI-D (Dual Link) na VGA no nisam nigdje našo osim na e-Bayu za 4$.Tražio sam i VGA NA DP no našo sam sam u obrnutom smjeru.Grafička mi ima jedini izlaz VGA.

Monitor ti znači ima DVI, VGA i DisplayPort konektor.

 

Koje konektore imaš na grafičkoj kartici?

 

 

PS uredi svoje poruke i obriši višak citiranog. I ubuduće kad odgovaraš nekome na poruku obriši iz odgovora nepotrebne dijelove citata. Ako imaš problema s citiranjem, pogledaj ovaj video:

HrcaA3000 kaže...
Probat ću to sa micanjem kablova od uređaja.Ja sam obilazio po svim mogućim trgovinama da nađem DVI-D (Dual link) na VGA ali svi kažu da nepostoji, međutim na e-Bayu ima za 4 $(Pokušavam što manje kupovati preko interneta,ustvari i ako mi pošalju kamen a ne konverter to je samo 4$ nije ništa puno propalo).Probo sam i naći konverter VGA na DisplayPort ali sam našo samo u obrnutom smjeru.

Toplo bih ti preporučio da ne kupuješ jeftine kabele s eBaya jer su nerijetko jako loše kvalitete izrade.

 

HrcaA3000 kaže...
Kontaktirao sam neke stručne osobe koje su pokušale riješit taj problem no nisu uspjeli pa su većina njih rekli da je u tom problem dok su neki rekli da bi trebao nabavit konverter.Ja sam tražio svugdje DVI-D (Dual Link) na VGA no nisam nigdje našo osim na e-Bayu za 4$.Tražio sam i VGA NA DP no našo sam sam u obrnutom smjeru.Grafička mi ima jedini izlaz VGA.

Monitor ti znači ima DVI, VGA i DisplayPort konektor.

 

Koje konektore imaš na grafičkoj kartici?

 

 

PS uredi svoje poruke i obriši višak citiranog. I ubuduće kad odgovaraš nekome na poruku obriši iz odgovora nepotrebne dijelove citata. Ako imaš problema s citiranjem, pogledaj ovaj video:

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2016 18:41 (mbaksa).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Titranje slike na monitoru
mbaksa kaže...

Monitor ti znači ima DVI, VGA i DisplayPort konektor.

 

Koje konektore imaš na grafičkoj kartici?

 

 

 E hvala na savjetu za citiranje,novi sam na forumu, nemam iskustva.

Na grafičkoj samo VGA.

8 godina
neaktivan
offline
Titranje slike na monitoru

Znači kad slika treperi vide se crte uvijek su vodoravne koje titraju i kreću se po ekranu,sive su boje i dosta prozirne ali na crnoj površini se vide jako.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Titranje slike na monitoru
HrcaA3000 kaže...
mbaksa kaže...

Monitor ti znači ima DVI, VGA i DisplayPort konektor.

 

Koje konektore imaš na grafičkoj kartici?

 

 

 E hvala na savjetu za citiranje,novi sam na forumu, nemam iskustva.

Na grafičkoj samo VGA.

Probaj znači razmjestiti malo kabele, a ako ne pomogne, probaj nabaviti drugi VGA kabel ili posudi grafičku karticu od nekog pa probaj s drugom grafičkom karticom.

 

Zaboravio na VGA->nešto adapter, jer to ne bi bila riječ o pasivnim adapterima (koji samo prespajaju žice), nego o aktivnim konverterima signala - znači o elektroničkim uređajima koji se ne mogu kupiti za par kuna.

 

HrcaA3000 kaže...

Znači kad slika treperi vide se crte uvijek su vodoravne koje titraju i kreću se po ekranu,sive su boje i dosta prozirne ali na crnoj površini se vide jako.

Klasična interferencija analognog signala. Neko drugo elektromagnetsko polje ti utječe na VGA kabel, jer je prejako ili je preblizu ili je VGA kabel preslabo izoliran.

 

 

PS imamo pravilo i o pisanju poruke za porukom - umjesto pisanja poruke za porukom, urediš zadnje napisanu poruku tako da u nju dopišeš ono što si zaboravio napisati.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2016 18:54 (mbaksa).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Titranje slike na monitoru
mbaksa kaže...

Klasična interferencija analognog signala. Neko drugo elektromagnetsko polje ti utječe na VGA kabel, jer je prejako ili je preblizu ili je VGA kabel preslabo izoliran.

 

 

PS imamo pravilo i o pisanju poruke za porukom - umjesto pisanja poruke za porukom, urediš zadnje napisanu poruku tako da u nju dopišeš ono što si zaboravio napisati.

 E oprosti što kršim pravila moram ih još jedanput detaljno pročitati.Probat ću sa razmještajem kablova i micanjem od nekih uređaja.

16 godina
moderator
online
Re: Titranje slike na monitoru
HrcaA3000 kaže...
Probat ću sa razmještajem kablova i micanjem od nekih uređaja.

Makni što dalje od bilo kojih 220V kablova - znači od kabela koji ti idu u napajanje kompjutera i u monitor.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Titranje slike na monitoru

Evo uspio sam riješiti problem.Kabel napajanja monitora i VGA su na jednom mjestu bili upetljani.Hvala puno.

9 godina
neaktivan
offline
Titranje slike na monitoru

Imao sam isti problem al nisam mogo ništa napraviti da nestane osim kupovine monitora koji ima podršku za DVI spajanje. Izgleda da jednostavno na gtx 970 vga kabel kupi previše smetnji od okolnih kablova pa je kod mene jedino rješenje bilo prelazak na DVI.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Titranje slike na monitoru
Magibagi kaže...

Imao sam isti problem al nisam mogo ništa napraviti da nestane osim kupovine monitora koji ima podršku za DVI spajanje. Izgleda da jednostavno na gtx 970 vga kabel kupi previše smetnji od okolnih kablova pa je kod mene jedino rješenje bilo prelazak na DVI.

 I ja bih rado prešao sa VGA na DVI ili DP, no grafička mi samo ima vga pa ak znaš ikakav konveretr i gdje se može nabavit.Monitor mi ima tri ulaza VGA,DVI-D (Dual Link)(dobio sam kabel DVI-D (Single link),DisplayPort.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Titranje slike na monitoru

Zaboravi adaptere jer nije 100% sigurno da će radit, barem kako sam ja čitao u to vrijeme ako me pamćenje najbolje služi. A i takav adapter je 200+kn, barem tad bio. Ako si otklonio smetnje nemaš potrebe uzimat novu grafičku jer to je jedini način da "pređeš" na DVI. Ako radi na vga bez smetnji, rješio si problem i uživaj u monitoru.

6 godina
neaktivan
offline
Titranje slike na monitoru

Meni treperi ona skroz početna slika na windows 10. Dakle slika koja se pojavljuje na par sekundi prije nego se pojavi desktop. Kad se pojavi desktop pa nadalje slika na monitoru mi je sasvim u redu.

 

Zbog čega bi mogla treperiti skroz početna slika? I to treperi u gornjem dijelu ili ja to tako vidim. I prije sam to primjećivala, ali je prošlo ili više nisam vidjela. Danas sam promijenila kabel (zbog reorganizacije prostora i stavljanja više utičnica u jedan kabel, a prije sam imala 2 kabela) i opet taj problem uočavam. Sad ne znam da li to ima veze s novim kabelom. A ovaj je prvi neki kvalitetni koji imam, sa prednaponskom zaštitom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2018 18:39 (Verden).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Titranje slike na monitoru

Riješeno je. U isto vrijeme mi je prestao raditi fiksni telefon. Došao je čovjek iz HT-a radi telefonske linije, maknuo višak žica (neke je i skratio) i nakon toga i telefon radi i slika je dobra.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice