Vertikalna linija na LCD monitoru

poruka: 16
|
čitano: 30.439
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Vertikalna linija na LCD monitoru
Evo ovako ide priča: upalim jutros komp i dok se boota vidim na monitoru ogromnu crvenu liniju, koja se vertikalno proteže duž desne polovice ekrana. Na desktopu vjerovatno zbog miješanja boja ta linija postaje ljubičasta, ali ne da bode u oči nego ne možeš raditi notmlano na njemu. Ima li kakvog rješenja, možda servis, ili je problem u nečem drugom?
ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vertikalna linija na LCD monitoru

Prvo probaj s drugim kablom od monitora !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vertikalna linija na LCD monitoru
DmL kaže...
Evo ovako ide priča: upalim jutros komp i dok se boota vidim na monitoru ogromnu crvenu liniju, koja se vertikalno proteže duž desne polovice ekrana. Na desktopu vjerovatno zbog miješanja boja ta linija postaje ljubičasta, ali ne da bode u oči nego ne možeš raditi notmlano na njemu. Ima li kakvog rješenja, možda servis, ili je problem u nečem drugom?

Probaj držat gumb menu 30sec da smartimage stavi na OFF.

Nenad
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2012 12:06 (Nello).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vertikalna linija na LCD monitoru
Nello kaže...

Probaj držat gumb menu 30sec da smartimage stavi na OFF.

Jesam, i bljeskalo je ovo svjetlo oko gumba za paljenje, ali crta nije nestala...

Je li to softverske ili hardverske prirode?

ZOTAC: It's Time to Play.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vertikalna linija na LCD monitoru
DmL kaže...
Nello kaže...

Probaj držat gumb menu 30sec da smartimage stavi na OFF.

Jesam, i bljeskalo je ovo svjetlo oko gumba za paljenje, ali crta nije nestala...

Je li to softverske ili hardverske prirode?

Pogledaj kabel dal nije što dobro spojeno a po potrebi da zamjeniš drugi kabel, pa ti vidi jel do toga? A bilo bi dobro da monitor isprobaš na drugi komp pa vidi jel to toga.

Problem može bit u monitoru, u kabelu i grafičku karticu.

Nenad
13 godina
offline
Vertikalna linija na LCD monitoru

Probaj prikopcat drugi monitor , ako je problem i dalje prisutan onda postoji mogucnost da je cak i graficka krivac ! Treba malo po malo eliminirat moguce uzroke da bi se nasao krivac problema !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vertikalna linija na LCD monitoru
Haf932 kaže...

Probaj prikopcat drugi monitor , ako je problem i dalje prisutan onda postoji mogucnost da je cak i graficka krivac ! Treba malo po malo eliminirat moguce uzroke da bi se nasao krivac problema !

Probao sam napraviti screenshot, i u editoru nema ni traga liniji.

Isto tako probao prikopčati na integrirku, opet se javlja crta. A čak i kada monitor nema source, crta je tu:

  Tako da je vjerovatno onda otišo monitor. Hoću li morati kupiti drugi, ili će ovaj moći na servis?

I ako ću morati novi uzeti, može neka preporuka?

ZOTAC: It's Time to Play.
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2012 20:17 (DmL).
14 godina
neaktivan
offline
Vertikalna linija na LCD monitoru

Ima li smisla nositi monitor na servis, jer garancija je istekla...

Ako nema, razmišljao sam malo o kupnji Dell 2312hm.

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Vertikalna linija na LCD monitoru

A koji je monitor. Jel to jedan od famoznih HP 17" iz 2003? Oni su imali taj ficher pojave vertikalnog crvenila. Onda svakako ne vrijedi popravljati jel cijeli monitor ne vrijedi 150kn ispravan.

 

Dobar monitor

11 godina
protjeran
offline
Vertikalna linija na LCD monitoru

Da monitor mozda nije SyncMaster 931BW.Ja ga imam vec 5 godian i super sljaka.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vertikalna linija na LCD monitoru

isprobaj OVO, ali mislim da je crko, radit će još dugo samo što će počet i plave i zelene i žute linije..dok ne krepa skroz

Life is like a penis - simple, soft, relaxed and hanging freely. Then women make it hard.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vertikalna linija na LCD monitoru

Monitor je Samsungov SyncMaster 206BW.

Probao sam ovaj Dead Pixel Buddy, i imao sam mrtvi pixel to znam već odavno, na crnom ekranu mi svijetli crveno. To je još od kada sam ga kupio, prije 2 - 3 godine.

I malo pored tog mrtvog pixela se pojavila ta hebena vertikalna linija, koja također svijetli crveno.

 

Može li se monitor odnjeti nekamo na popravak?

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vertikalna linija na LCD monitoru
DmL kaže...

Monitor je Samsungov SyncMaster 206BW.

Probao sam ovaj Dead Pixel Buddy, i imao sam mrtvi pixel to znam već odavno, na crnom ekranu mi svijetli crveno. To je još od kada sam ga kupio, prije 2 - 3 godine.

I malo pored tog mrtvog pixela se pojavila ta hebena vertikalna linija, koja također svijetli crveno.

 

Može li se monitor odnjeti nekamo na popravak?

ne

Life is like a penis - simple, soft, relaxed and hanging freely. Then women make it hard.
13 godina
offline
Vertikalna linija na LCD monitoru

Pozz, evo danas sam kupio tv Samsung UE-32EH5000 i spojio sam ga sa HDMI kablom na komp i primjetio sam dok gledam film kao nekakvu liniju koja se spušta od vrha ekrana do dolje ili onako kao da bljeska, kad su brže scene. Onda sam prebacio na max-tv koji je spojen drugim kablom u drugi port na tv-u problema nema(ili ga barem nisam primjetio). Probao zamjenit kablove, portove na tv-u i uvije se svodi na to da kad na kompu gledam film vidi se ta nekakva linija. Pretpostavljam da nije problem u tv-u,pa eto ako netko može pomoći, bio bih zahvalan. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vertikalna linija na LCD monitoru

Imam jedno pitanje, i meni se pojavile iste linije, prvo bela pa crvena koje se vide na svim povrsinama, isto sam probao sa ovim programom, kada kliknem na belu boju ne vidi mi se crvena linija. 

Da li tft-lcd monitorima smeta blizina zvucnika? genius 5.1 je ozvucenje a monitor philips 220e

molim za pomoc :)

isto i ako neko zna da li led monitorima smeta zvucnik blizu, ili ispod njega, u slucaju da kupim nov da ga ne zeznem ako sam ovaj zeznuo tako..

hvaka :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vertikalna linija na LCD monitoru
Dal može netko pomoć, problem je i dalje tu.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice