Zamucenje slike monitora tokom skrolovanja

poruka: 4
|
čitano: 1.390
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Zamucenje slike monitora tokom skrolovanja

Pozdrav!

Nedavno mi se pokvario monitor i uzao sam jedan LCD monitor.Taj monitor ima prikljucke za VGA i DVI kabl. Ja sam kod sebe imao VGA i HDMI, pa sam povezao VGA jer nije imao HDMI prikljucak. Sve je super, osim sto se pojavljuje zamucenje tokom skrolovanja slike, i to zaista smeta ocima. Pa se pitam da li je do toga sto je povezan VGA kablom jer je to kabl koji salje analogni signal, ili je do neceg drugog. Pomislio sam da je i do onog refresh rate-a, ali on je namesten na 75Hz i smatram da nije ni do toga. U koliko neko zna neka odgovori, hvala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Zamucenje slike monitora tokom skrolovanja

Koji monitor? Koliko star? Vjerojatno jednostavno ima sporu matricu pa ako te smeta - nabavi drugi.

14 godina
protjeran
offline
Re: Zamucenje slike monitora tokom skrolovanja
mrnaske7 kaže...

Pozdrav!

Nedavno mi se pokvario monitor i uzao sam jedan LCD monitor.Taj monitor ima prikljucke za VGA i DVI kabl. Ja sam kod sebe imao VGA i HDMI, pa sam povezao VGA jer nije imao HDMI prikljucak. Sve je super, osim sto se pojavljuje zamucenje tokom skrolovanja slike, i to zaista smeta ocima. Pa se pitam da li je do toga sto je povezan VGA kablom jer je to kabl koji salje analogni signal, ili je do neceg drugog. Pomislio sam da je i do onog refresh rate-a, ali on je namesten na 75Hz i smatram da nije ni do toga. U koliko neko zna neka odgovori, hvala.

Trebao bi bit namjesten na 60hz, al vjerojatno ti to nece pomoc nego je, kako ti je receno, matrica spora..

14 godina
offline
Re: Zamucenje slike monitora tokom skrolovanja

Probaj sa drugim kablom. Nekvalitetan vga zna pravit takve gluposti. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice