Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

poruka: 333
|
čitano: 162.137
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Imam na poslu situaciju da moram "dobacit" net sa zgrade faksa do kakvih 70-tak metara udaljene studentske kuće (prepreke su u vidu par drveća u parku). Mislim da mi je najjednostavnije na vanjski zid zgrade nakačit neki WiFi AP, pa ako bi mi mogli preporučit neki da može pokriti bez problema 100-tinjak metara?

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Imam stari t-com D-Link G122 stick i na 200m se spajam sa autobusnim kolodvorom koji ima free wifi ali kad se skupi u čekaonici putnika koji koriste taj wifi ili neki moj susjed u zgradi koristi isti kanal , veza postaje neupotrebljiva i stalno prekida.

Dakle WiFi nije sretno rješenje ukoliko ima puno korisnika u blizini pa rađe nebi ništa preporučio jer se to može dešavati i sa dobrim antenama kao što su "grid" ili "yagi".

14 godina
protjeran
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
AF139 kaže...

Imam stari t-com D-Link G122 stick i na 200m se spajam sa autobusnim kolodvorom koji ima free wifi ali kad se skupi u čekaonici putnika koji koriste taj wifi ili neki moj susjed u zgradi koristi isti kanal , veza postaje neupotrebljiva i stalno prekida.

Dakle WiFi nije sretno rješenje ukoliko ima puno korisnika u blizini pa rađe nebi ništa preporučio jer se to može dešavati i sa dobrim antenama kao što su "grid" ili "yagi".

 Ma u toj kući ima samo 5-tero studenata i to je maximum koliko ih može biti, pa ne bi smjelo biti problema. A oni svejedno imaju i na faksu prostoriju sa računalima isključivo za potrebe studenata i ovo bi im bilo tak reda radi, kaj budu na fejsu navečer i sl., i tak nemru koristit torrent itd.

Trust me, I'm a Jedi!
9 godina
odjavljen
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Pozz

ako mi neko moze pomoci.
Hvatao sam signal od susjeda s TP-LINK WA701ND stajao bi mi na prozoru u bridge modu. Signal je varirao od 9 pa do 18 dBi s tim i kvaliteta od 30 Mbps pa do 1.5Mbps pa cak i manje ili nikako.

U zadnje vrijeme mi je vecinom losiji pa sam odlucio nesto drugo uzeti ako se moze.(od 200-400KN)

S kompa se spajam preko LAN kabla ali bih htjeo i da imam wi-fi da mogu i preko mob se spajati.

I ja i susjed zivimo na katu pa su ove kuce sve niže, a ovo žuto je oras koji djelomicno pokriva opticku vidljivost.
Molio bih bilo kakav savjet ako se neko razumije, mogao bih i na krov nekakvu antenu ako je potrebno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Moj ti je savjet - nemoj kupovati nikakvu antenu !!! nego si  (ako znaš i umiješ ) napravi antenu 3 D CORNER . odlična je !! ima gain 17.4 db . ja sam imao HB 6 godina i napravio si 3 d corner i imao odličan net . odašiljač mi je bio udaljen oko 7-8 km i to bez optičke vidljivosti je išao net preko 10 mb/s . a transfer rate preko 1 mb/s . nikada nebi mjenjao ovu 3 d (samogradnju) za tvorničku.  za ovu tvoju kratku razdaljinu bi odlično radila.  ps: kupio sam kasnije TP-LINK TL-ANT2409B i nije me zadovoljila radom kao ova 3 d. i nemoj da se obeshrabriš , nego ju napravi( može se napraviti za 1 dan i košta te manje od 200 kn.)  evo link za gradnju :  http://www.qsl.net/yu1aw/ANT_VHF/3D%20Corner%20Reflector%20Antenna.pdf

9 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Razmisli dali bi kupio ovu moju 3 D corner antenu , sa kablom od 1, 5 m i pigtail 50 cm ? Meni više nije potrebna , jer sam prešao na flat !

Isto sam iz Slavonije  ( okolica Valpova ), sve za 200 kn a net češ imati odličan garantiram ! Slika antene je ova moja profilna.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
3 d corner fan kaže...

Razmisli dali bi kupio ovu moju 3 D corner antenu , sa kablom od 1, 5 m i pigtail 50 cm ? Meni više nije potrebna , jer sam prešao na flat !

Isto sam iz Slavonije  ( okolica Valpova ), sve za 200 kn a net češ imati odličan garantiram ! Slika antene je ova moja profilna.

 Mislim da mi to nije rijesenje. Nebih onda  imao dobar wifi u objektu.

9 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

mislio sam na vezu između vaše dvije kuće. grid antena u Osijeku - electronic centar i chipoteka košta 470 kn, ali je to opet veza između dvije kuće. što se tiče wifi-a u kući one omni antene koje su na ruteru su jako malog gain-a, svega nekoliko db, tako da ti nemogu ništa savjetovati osim da staviš - windsurfer na antenu ( alu folija naljepljena na karton ) i to staviš na omni antenu. koliko će pojačati signal je jako upitno ????

10 godina
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Molio bih vas savjet što najbolje uzeti...

Situacija je sljedeća. Otac u svom mjestu imaju besplatni wifi, ništa ekstra al za pogledat email, whatsapp..itd radi cisto ok.

Problem je sljedeći što njegova kuća je oko 250 m od postojeće antene, i naravno ne lovi signal.

Što bi bilo najpametnije složit da uhvati signal od doma?

 

Ako su potrebno još kakve informacije, lako pribavim.

 

Edit: Dobio preporuku što staviti na kuću, te access point unutra.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2016 21:22 (kiki_b).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Znaci trebao bih da se iz jedne kuce u drugoj moze koristiti normalno Wifi udaljenost je najvise 70m izmedu kuca i 2 kuce su izmedu. Znaci oba vlasnika se slazu sa time tako da se moze instalirati u oba pojacivac ili nesto. Najbolje bi bilo da kuca broj 2 bez wifija ima AP ali neznam sto sve treba kupiti da se moze signal uhvatiti i da funkcionira normalno? Cijena do 1000kn bi bila ok ako sve funkcionira

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
Bok,
Koje je najbolje rješenje ako se želim zakačit na prijateljev wifi, udaljenost cca 50-100 metara. Imam stolno računalo i jasno mi je da bi morao uzet neku antenu, al tražim preporuku koju. Također, interesira me mogućnosti kreiranja pristupne točke da se mogu spajati i mobitelom. Unaprijed hvala na odgovoru.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

za kiki , crovan.. i štefa !! antene za razdaljine između 50 i 250 m možete uzeti tvorničke gridovke (cca 450kn) i panelke ,ali sa što večim gainom ( cca 200 kn)  ili napraviti 3 d corner - koja je zaista odlična.  PS : NE REKLAMIRAM  svoju antenu , nego je zaista odlična - svi koji su ju napravili su zadovoljni - nisam čuo NIKOGA  da je rekao nešto loše , a kamoli kritizirao.

14 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Tako sam i mislio Grid antenu stavit nego jel imas preporuku za AP

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
10 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

...samo jedna napomena, ako se misli netko spojiti na ruter koji je udaljen preko 50m mora imati na umu da oko njega a i oko rutera ima korisnika na istom kanalu što dovodi do prekida konekcije ili u najmanju ruku totalnog usporenja veze.

Za primjer sa D-link 122G wifi stikom se zakačim na autobusni kolodvor optički preko 200m daleko i imam download oko 10Mbps , ali kad se pojavi netko u mom kvartu na istom kanalu ( susjednih 3-4 zgrade)  uspori veza i dolazi do prekida a jednako je i kad stigne bus a netko smartfonom počne surfat.

 

Za kako tako upotrebljivu vezu morao bi i vlasnik rutera postaviti opremu i usmjerenu antenu prema vama.

 

Kod planiranja treba znati da korištenje koaksa od wifi adaptera do antene unosi gubitke za razliku od antena koje su građene tako da je u istom kućištu i wifi adapter a dužina USB-kabla do 5m ili LAN kabla do 100m nema gubitaka.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2016 14:00 (AF139).
9 godina
neaktivan
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Pozdrav ljudi. Jedno pitanje! :) imao sam Airlive WL-1700usb wifi antenu (link), no kako je ista krepala trebao bih novu. Ima li mozda ko kakvu preporuku? antena mi treba kako bih hvatao braticev signal. Udaljenost medu nama je 50-70m i nema drugih kuća oko nas... sami nas dvoje na tom brdu! :D uglavnom, Airlive me super služio, al eto... ode u vječna lovišta! x) ono na što sam ja naišao je Asusova USB-N14 wifi antena (link2), međutim, kažu svi da nema bolje antene od Airliveove. Da li je to točno il ne, neznam, zato sam ovdje! :) molim Vas neki savjet, preporuku. Hvala :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
Ja bih na tvojem mjestu uzeo opet nesto sa realtek 8187 chipsetom, cemu riskirat ako je sve radilo kako spada. S alficom ne mozes pogrijesiti ili ako ces najjeftinije mozes uzeti sa ebaya wifisky isto realtek 8187.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
10 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Kao prvo WL-1700USB nije "antena" već je wifi adapter na koji se spaja neka antena kao npr.  na tvojoj slici mala štap antena.

Čipset RTL8187 je zastario i sam ima malu snagu (oko 13dBm) pa se u neke wifi-adaptere  dodaje uz njega čip za pojačenje RTL8255 ..... i nema "n" mod (150-300Mbps) već samo "g" (54Mbps) za razliku od tog Asus adaptera koji je sa daleko boljim mogućnostima.

16 godina
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Ma to sta nema n mode ne vidim neki problem, a sigurno niti nema takvu brzinu s kojom bi mu trebao n adapter. Na long range je definitivno najbolji chipset sa realtekom pa makar i taj stariji 8187l, imas i nove alfice sa n standardom i prije bih njih izabrao nego neki asus

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

to što airlive nije "antena" nego adapter... who cares? shvatili ste poantu! hvala na savjetima! probat ću nać nešto novo od airlive-a! moram priznat da nisam na ništa naišao! :) ako Patrick_cro imaš koju u vidu, slobodno javi ovdje. Hvala! :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Dobro kažeš, što mene briga što ti TV program gledaš na "anteni" i što sa nekim pričaš sa "antene" a ne sa mobitela.

 

Nikad nebi kupio Airlive, wifisky , Kasens itd. kad za istu cijenu imam kvalitetnije brand proizvode ... ali ti slobodno sam odluči što želiš .

16 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
Pa dobro jesi ti ikad imao airlive, alfu, wifisky pa da znas uz prve ruke kako radi na daljinu? Pogledaj na amazonu
AWUS051NH V2
ili AWUS036AC




Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Patrik opet pricas o stvarima koje ne znas.

Sve sto je @AF139 rekao je tocno. Osim toga 70m definirat kao long range haha hahahahaahaha, ahahahahhahaha. Imam link na 60km, e to je long range za wifi. 

S airliveom sam se naradio, mrzim ga iz dna duse, kad naletim na neki dobim slom zivaca.

 

Moze kupiti bilo kakav usb wireless adapter i na njega nasarafiti jacu/vecu antenu i dobit ono sto treba. Definitivno ne bih kupio niti jedan od tih usb-ova vec ulozio u SXT od MikroTik-a, neki Ubiquiti ili jednostavno uzeo tp-link ap za 120-140kn i stavio gore openwrt(ili dd-wrt ako je nekome tako lakse) pa se spojio njime. Kak god okrenes sve je bolje od navedenih.

 

Pazi wifisky ima 2W izlaznu snagu, WTF??? Su mozda u to ukljucili onu malu antenicu s imaginarnih 10dBi???? haha jesi ikad vidio 2,4GHz omnicu od 10dBi, 12dBi? Ko stilj od metle, mos se macevat s time ili nekog zatuc. Sad mi se ne kopa po noci da ti poslikam, ali 2W izlazne snage, lol lololoololololol.

 

Pazi jos ovo, mikrotik metal 2 ima 1.6W izlazne snage i dolazi uz omni antenu od 6dBi za pisljivih 800kn i to se grijalo ko ludo na samo 100mW snage, a kamoli ako neki "genijalac" nafrlji do kraja. Sad stoji u skladistu, a wifisky bi na 2W aahhahaahahahaaha.

 

Sig ti je za ukras.

Linux, Arch Linux.
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2016 0:32 (Ante).
16 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Pa tko spominje snagu od 2w, ne vidim da sam je negdje spomenuo, to su lazne specifikacije i svako s imalo mozga zna da to ne moze biti, wifisky za svoju lovu odraduje super posao i ne vidim smisao kemijanja da kupuje posebno adapter i jos antenu ta nju, i bez beda wifisky radi preko 1km na optickoj udaljenosti, antena i adapter te dodju vise nego gotov proizvod. Znaci cca 20$ i rijesen problem, a ti mu preporucujes mikrotik, long range antene i opremu koja kosta cca 2k kuna. Svaka tebi cast sta si sastavio opremu ali to ne znaci da si pokupio svu pamet svijeta. Preporuci adapter koji ce sigurno raditi bez ikakvih problema ako vec imas znanja, imao sam tih govana i od asusa i od tplinka i sve je to banana bez obzira na cijenu i signal je na kraju bio gori ili ga cak nije niti bilo. Tako da to govno od wifisky radi bolje svoj posao nego ti brandovi. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2016 3:18 (Patrick_cro).
10 godina
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Pozz, router je ostao u jednoj a mi se preselili u drugu sobu na drugi kraj stana. Posto je rupa od kabela bas u prvoj nemam bas volje busiti i provlaciti zice krou cijeli stan da i njega preselim a wifi je katastrofa, spojio sam receiver i pise na 56% a imam 50Mb od bneta. Ne mogu ni youtube 4k niti Netflix gledat kak spada a surfanje da ne spominjem.

 

Trebam neki extender ili kaj vec i kamo njega postavit? Router je Technicolor tc7200.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Preseli si ruter blize drugoj sobi. Samo nemoj one repeater pizdarije kupovat jer ti nece pomoc.

 

Zar nemas po stanu provucene kanalice do svake sobe? Cak i ako nemas do svoje sobe, imas li mozda do koje blize toj?

Mozes shemu stana pokazat?

Linux, Arch Linux.
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2016 15:48 (Ante).
10 godina
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Kod ulaznih vrata su probusili rupu u sobu 1 i tamo sam smjestio router. Vec sam otprije imao u prozoru rupu kroz koju je iz druge sobe s vanjske strane prozora pod plehom isao kabel od satelitske cca 20m pa sam njega iskoristio da sprovedem kabelsku tv u tu sobu. Znaci od routera u sobi 1  imam koaksijalni tu u sobu 2 di mi treba sada router. 

 

Pred godinu dana sam radio u sobi 1 razmjestaj pa sam skracivao i produljivao kabele posto je odmah na rupi spliter za internet i tv valjda kak je vec rasporedeno..

 

Ne koristim bnet receiver vec ci karticu.

 

Mozda da razdrmam konektore i tak prebacim? 

 

Onda moram jos jedan kabel za tv provuc valjda?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

pa jel mozes od rutera provuc jos jedan mrezni kabel kak i taj koaksijalni pa tamo staviti neki drugi ap? ap-ova imas jeftinih, ja puno postavljam ove https://www.protis.hr/products/details/router-tplink-tlwr841n-4port-switch-10100-bezicni/58518 i rade cist ok

 

ja bi svakako provukao kabel, pogotovo ako zelis izvuc sto vise od tih 50Mbit/s

Linux, Arch Linux.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Pozz, moze mala pomoc, imam super signal od susjeda dao mi, destkop racunalo, wl1700 airlive, donekle se kuzim, pa sto bi mi trebalo da wireless rasirim po kuci spojim mob i dr, nekakav access point ili?? hvala unaprijed..

ps.lako na ebayu uzmem sto treba

15 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

neki repeater uredjaj, ne preporucam one kaj se mogu u uticnicu ustekat vec uzmi neki tp-link ko onaj u mom postu iznad i na njemu digni bridge preko wirelessa

 

upute sa slikama ovdje( 99% identicno sucelje, bilo je par updateova, ali mozes se drzat uputa ko pijan plota) http://blog.jeffcosta.com/2011/09/29/create-a-wireless-n-bridge-with-2-inexpensive-tp-link-routers/

Linux, Arch Linux.
7 godina
neaktivan
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Pozdrav,

 

Imam PC koji nema ugraden wifi adapter, tj. nema mogucnost spajanja na wifi.

Zanima me koji wifi adapter bi mi preporucili da se moze uhvatit solidan signal sa nekih 15ak metara, 3 zida izmedu - ili to nece biti izvedivo bez neke dodatne pristupne tocke?

 

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice