Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet

poruka: 32
|
čitano: 37.282
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet

Pozdrav, 

htio bi kupiti router sa kojim se mogu spojiti na Tele2 i koristiti onaj njihov net za 170kn/mj. Živim u Varaždinu pa mislim da bi mi brzina trebala biti super. 
Vidim da oni nude Huawei B315s-22 WiFi CAT4 koji naplaćuju 850 kn i 100% sam siguran da ima boljih routera za te novce ili routera koji će raditi isto za manje :)
Može nekakva preporuka za router koji će raditi sa njihovom mrežom ili bi svi sa sim card slotovima trebali raditi? 

Ja sam gledao po netu i pronašao ovoga: https://www.links.hr/hr/adsl-router-tp-link-tl-mr6400-802-11a-b-g-n-3x-lan-wan-2x-interna-antena-4g-modem-s-2x-odvojiva-antena-053524146

Unaprijed hvala :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet

I ja sam u istoj situaciji. Baš tražim kojim router da uzmem.
Ja sam zagledao ovaj DWR-921, ali i ovaj tvoj izgleda super, a cijene su im tu negdje u 50ak kuna.

Pa eto, valjda će nam neko dati savjet/preporuku ko je već koristo iste, ili možda ima bolju opciju.

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet

I D-Link i TPLink su vrlo dobar izbor. 

 

Za odlikaše tu je Asus AC55U...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet

Imam viška 4g router huawei e5172as-22 radi na sve mreže ako koga zanima neka se javi

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet
bajo7 kaže...

I ja sam u istoj situaciji. Baš tražim kojim router da uzmem.
Ja sam zagledao ovaj DWR-921, ali i ovaj tvoj izgleda super, a cijene su im tu negdje u 50ak kuna.

Pa eto, valjda će nam neko dati savjet/preporuku ko je već koristo iste, ili možda ima bolju opciju.

bajo7 

Ja sam na kraju kupio ovaj koji sam linkao gore i koristim ga od početka mjeseca. 
Brzina u Varaždinu mi je oko 70/45 mbita i sve radi super tako da za sada mogu preporučiti taj router :) 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2017 12:47 (Cricket).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet
Cricket kaže...
bajo7 kaže...

I ja sam u istoj situaciji. Baš tražim kojim router da uzmem.
Ja sam zagledao ovaj DWR-921, ali i ovaj tvoj izgleda super, a cijene su im tu negdje u 50ak kuna.

Pa eto, valjda će nam neko dati savjet/preporuku ko je već koristo iste, ili možda ima bolju opciju.

bajo7 

Ja sam na kraju kupio ovaj koji sam linkao gore i koristim ga od početka mjeseca. 
Brzina u Varaždinu mi je oko 70/45 mbita i sve radi super tako da za sada mogu preporučiti taj router :) 

 

Cricket ta brzina ti ide na kompu kad se spojis kablom ili preko Wirellesa?
I možeš još samo napisat ako imaš kakav tips & tricks, orijentacija modema, ili neki dodatni setup?

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.9.2017 19:54 (bajo7).
12 godina
offline
Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet

I ovaj je odličan veza ne puca radi besprijekorno

e5172as-22 imam ih dva jedan mi je viška e5172as-22 imam ih dva jedan mi je viška
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet
DDavorin kaže...

Imam viška 4g router huawei e5172as-22 radi na sve mreže ako koga zanima neka se javi

 Otišao na more

10 godina
neaktivan
offline
Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet

Ima tko koji update za ovu temu možda? Uzeo prekjučer tele2 pokućni, imam max 2.5 MBps (ali u prosjeku bliže 1-1.5) brzinu u Gorici što je super u odnosu na tcom prije ali ako može bolje sa custom ruterom kupio bi neki za do oko 800kn. Koje karakteristike rutera bi trebao gledat, ima tko koje preporuke ili iskustva... bi li se jačina signala uopće promjenila značajno sa ruterom, je li bolja solucija kupit dodatne antene za ovaj defaultni huawei, itd?

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.10.2017 7:25 (Kaldoreign).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet

Imam router Huawei E5186s-22a korišten tri mjeseca ako je netko zainteresiran mozemo se dogovoriti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet

Mene zanima pa vas molim da mi se javite na broj tel.0979586557

12 godina
offline
Re: Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet
Tilla kaže...

Mene zanima pa vas molim da mi se javite na broj tel.0979586557

 imas poruku u inbox

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2017 19:43 (DDavorin).
11 godina
offline
Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet

Pozz..

 

I ja upravo gledam u tele2 da si uzmem taj pokucni internet... Al ja bi uzeo sony i + evo tv.  Izaslo bi me 334 kn mijesecno. Dali se to isplati ? 

 

Jer kod T-mobile ne zelim vise niti minutu provesti. 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet
razermario kaže...

 

 Što se tiče uređaja isplati se. Jedino je upitno kakav DL i UL ćeš imati na tvojoj lokaciji na tele2

10 godina
offline
Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet

Ima li to cudo mogucnost bridge mode-a, tak da dobijes "pravi" ip na svom routeru?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet
filter160 kaže...

Ima li to cudo mogucnost bridge mode-a, tak da dobijes "pravi" ip na svom routeru?

 Ima evo i prilog pa pogledaj

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet
Cricket kaže...

Pozdrav, 

htio bi kupiti router sa kojim se mogu spojiti na Tele2 i koristiti onaj njihov net za 170kn/mj. Živim u Varaždinu pa mislim da bi mi brzina trebala biti super. 
Vidim da oni nude Huawei B315s-22 WiFi CAT4 koji naplaćuju 850 kn i 100% sam siguran da ima boljih routera za te novce ili routera koji će raditi isto za manje :)
Može nekakva preporuka za router koji će raditi sa njihovom mrežom ili bi svi sa sim card slotovima trebali raditi? 

Ja sam gledao po netu i pronašao ovoga: https://www.links.hr/hr/adsl-router-tp-link-tl-mr6400-802-11a-b-g-n-3x-lan-wan-2x-interna-antena-4g-modem-s-2x-odvojiva-antena-053524146

Unaprijed hvala :)

 

Evo i ja gledam routere za Tele2 pa i mene zanima je li ovaj gore (još uvijek aktualan) najbolja kupovina ili bi se dalo naći nešto bolje za te novce ili neki sličan njemu, a jeftiniji. Bitno mi je da ima (najmanje) 3 LAN porta.

 

I je li netko možda probao kombinaciju sa jeftinijim routerom (bez SIM utora) + neki USB stick sa SIM karticom? Isplati li se gledati u tom smjeru?

12 godina
offline
Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet

tim tp - linkom nećeš moći dobiti veće brzine od 100Mbps naime tolika mu je propusnost lan porta a wifi još slabiji na 2.4ghz. zte mf286 od tele2 ili huawei5186s-22a to su cat6 routeri i imaju GBlan nešto skuplji od tp -linka ali isplati se. Moj huawei je još u ponudi

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2018 15:52 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet

Trenutno teško da mogu očekivati brzine iznad 100 Mbps, al treba razmišljati u budućnost, tak da se slažem s tobom. 

 

Jedini Huawei koji sam našao u njihovoj ponudi je https://www.tele2.hr/privatni-korisnici/internet/mobilni-internet/huawei-b315s-22-wifi-cat4-router/mbb22/

Ovaj koji ti spominješ nisam vidio.. :/ 

 

Kakvo je tvoje mišljenje o ovom iz linka? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet
Buljko kaže...

Tog tele2 nema više u ponudi sad imaju ZTE MF 286 cat6 router to je dobar router ima ga moj brat, a ja imam huawei e5186s-22a cat6 tog nema u ponudi ni jedan operater u HR kupljen je vani. Prodajem ga jer sam nabavio novi router Huawei B618s-22d pošto si iz vž tele2 ima dosta dobre brzine al treba ipak prije isprobati ja sa par km van vž i kod mene su brzine od 65 do 120 Mbps

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2018 15:37 (DDavorin).
8 godina
neaktivan
offline
Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet

Nešto si pobrkao sa citiranjem jer ovo nije moj post. ;) 

 

Nisam iz Vž, iz Zg sam. Pošto prodaješ?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet

Da malo bumpam stariju temu.

Trebam koristiti Pokućni internet svega jedan kratak vremenski period (par mjeseci) pa razmišljam umjesto routera koji oni imaju u ponudi uzeti neki 4G router direktno u dućanu.

 

Gledao sam ovaj https://www.links.hr/hr/mobilni-router-d-link-dwr-921-4-port-switch-802-11b-g-n-3g-4g-sim-bezicni-053524095 za 800 kn i čitajući ovaj topic sam došao do zaključka da bi trebao biti ok.

Međutim, gledao sam i ovaj model: https://www.links.hr/hr/adsl-router-tp-link-tl-mr3420-4-port-switch-10-100-bezicni-3g-4g-router-usb-2-0-053524054, a on košta samo 236 kn.

Kaj s njim ne štima? :)
Zbunjuje me "4G", ali ne vidim da se, za razliku od prvog linkanog routera, spominje SIM.

Hoće li se TP-Link s drugog linka moći koristiti za ovo ili ću ipak morati iskeširati 800 kn? :)

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet
knjazor kaže...

Da malo bumpam stariju temu.

Trebam koristiti Pokućni internet svega jedan kratak vremenski period (par mjeseci) pa razmišljam umjesto routera koji oni imaju u ponudi uzeti neki 4G router direktno u dućanu.

 

Gledao sam ovaj https://www.links.hr/hr/mobilni-router-d-link-dwr-921-4-port-switch-802-11b-g-n-3g-4g-sim-bezicni-053524095 za 800 kn i čitajući ovaj topic sam došao do zaključka da bi trebao biti ok.

Međutim, gledao sam i ovaj model: https://www.links.hr/hr/adsl-router-tp-link-tl-mr3420-4-port-switch-10-100-bezicni-3g-4g-router-usb-2-0-053524054, a on košta samo 236 kn.

Kaj s njim ne štima? :)
Zbunjuje me "4G", ali ne vidim da se, za razliku od prvog linkanog routera, spominje SIM.

Hoće li se TP-Link s drugog linka moći koristiti za ovo ili ću ipak morati iskeširati 800 kn? :)

 

Hvala!

 Ma kupi u tele2 mf286 bolji od oba ova tp-linka za ovog drugog trebaš još usb sim dongle jer nema utor za sim karticu.

11 godina
neaktivan
offline
Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet

Pozdrav!

 

Evo ja sad gledam isto taj pokucni internet samo za ljeto, na 2-3 mjeseca i pokušavam proći što jeftinije.

 

Sama opcija je 170kn/mj, ali treba mi neka jeftina kombinacija da izvucem internet iz te simice. 500kn za ruter mi je malo previse.

Jel ima neka opcija, ruter ili samo usb stick koji ide u laptop, a da je sto povoljnija?

 

Koliko moram dati za 4G?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet

gdje se u hrvatskoj moze kupiti asus AC55U?

nema ga nigdje... :(

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet

Pogledaj po oglasima , već par puta sam vidio da ga prodaju oni što su vjerovatno mislili da se skupim ruterom mogu rješiti wifi smetnji koje uzrokuju smanjen domet i malu brzinu.

12 godina
neaktivan
offline
Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet

Bok, jel ovo bolji router od onog gore u temi od tele2?

https://www.bonbon.hr/ducan/uredaji/ostali-uredaji/alcatel-link-zone-mw40v


 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet
osta_os kaže...

Bok, jel ovo bolji router od onog gore u temi od tele2?

https://www.bonbon.hr/ducan/uredaji/ostali-uredaji/alcatel-link-zone-mw40v


 nije bolji

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet

Jel ima koji bolji u tom cijenovnom rangu.

 

tnx btw

12 godina
offline
Kupnja routera za Tele 2 pokućni internet

CAT6 routera nemaš ispod 1000kn kao što je od Tele2 ZTE MF286

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice