Pitanjce o routeru i extenderu

poruka: 5
|
čitano: 1.861
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Pitanjce o routeru i extenderu

Poz,

Imam kod kuce t-comovu optiku i njihov zte 911vii router, ali zbog nosivih zidova i gluposti mi slabo hvata njegov signal pa sam si stavio u sobu jedan D-link dap 1160 koji je zicom spojen na ZTE. Problem mi je taj sto mi mobitel dosta lako gubi konekciju s njim (toliko da ako mi je u trenutku vazna pouzdanost mreze da cu prvo upaliti 4g i zgasit wifi da mi se ne bi iskljucilo), a i nije mi ni neka brzina. Dosta uredjaja je spojeno na tog jadnicka (u svakom trenutku 2 mobitela i jedan tablet, a povremeno i laptop) pa vjerujem da je do toga, no prije nego odbacim taj d-link zanima me jel mi se to usporava (osjetim na dodir da se zna zagrijat kada je vise stvari spojeno) sve jer je to prestara stvar (G standard za wifi...) da bi brzo i kvalitetno prenosio signal na 4 uredjaja ili bi to moglo pak biti do ZTE routera od kojeg se isto nitko nije previse usrecio. Gledam sad malo te routere i access pointove za kupit na nabavi, ali bome nemam bas 500 kuna za novi dobar router, pa bih ako nije do routera radije mijenjao D-link.

Hvala i lijep pozdrav !

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pitanjce o routeru i extenderu

Kao najmudrije je sve uređaje koji imaju LAN priključak kao TV , PC-desktop spojiti kablom jer wifi nije pouzdana veza.

Kod postavljanja tog AP odrediti poziciju što bliže tim korisnicima koji nemaju domet i stabilnu wifi vezu za ruterom.

Podesiti AP na slobodni kanal fiksno koji nema puno smetnji i normalno različit od fiksnog kanala koji je na ruteru.

Normalno da bi brža veza bila sa AP koji podržava i "n" mod.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pitanjce o routeru i extenderu

Da, to sam sve prvo napravio, al me zanima jel to neki poznati fenomen da wifi zakaze kada je vise stvari spojeno ili?

10 godina
offline
Re: Pitanjce o routeru i extenderu

Normalna pojava za wifi,  a ovisna je i o mogućnostima AP-a ...procesorska snaga najviše ako se radi o više client uređaja.

 

Zamisli da si ti AP i pričaš sa clientima a neki su bliži a neki dalje od tebe. Kad priča bliži ne čuješ onog daljeg ili on ne čuje tebe od clienta koji je negdje između vas i upada u riječ. Onog najdaljeg jednostavno isključiš iz razgovora jer ga nečuješ od drugih i nakon više ponavljanja upitnih riječi prema njemu.

15 godina
offline
Pitanjce o routeru i extenderu

Da ne otvaram novu temu.

Planiram uzeti neki wifi ap do 400kn.

Pikiram na Ubiquiti unifi ac lite i xiaomi mi router 4. Ili nesto drugo u tome rangu?

Koji je bolji? Iskustva?

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 21:30 (andreas11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice