Powerline adapter spojen na produžni kabel

poruka: 9
|
čitano: 4.999
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Powerline adapter spojen na produžni kabel

Pozdrav svima, trebam savjet. Komp za gejmanje mi je u boravku i tam je i router (FTTB optika 100/50). Međutim zbog kretenskog rasporeda utičnica i dužine boravka meni je komp i sve drugo od njega (externi uređaji tipa kontroleri, modem itd) strujno spojeno preko produžnog (jasno s prenaponskom zaštitom i prekidačem). Dvije sobe dalje imam Mac pro 5.1 ("šljakerska mašina") koji je spojen opet na produžni (ovaj pak na utičnicu u toj sobi). S macom imam velikih problema s vezom prek WiFia iako je signal na mobovima tamo ok (probao sam sve fixeve na Sierra OSu). Znam da bi preko powerline adaptera mogao dobiti super brzine (Wifi jedva funkcionira a nekad i nikako). Koliko vidim powerline lan adapteri rade ok i preko produžnog (ovi noviji) ali svugdje na netu nalazim da bi moglo biti problema kod ovog kojeg spajam na produžni sa prenaponskom zaštitom. Ne bi baš komp spajao na obični produžni pa me zanima koja su vaša iskustva. Powerline adapter koji sam gledao je TP-LINK AV600 TL-PA4010KIT.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 15:02 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Powerline adapter spojen na produžni kabel

Nisam baš upućen u takve situacije, ali pretpostavljam da varistori koji rade kao prenaponska zaštita ne bi trebali predstavljati problem, premda lako moguće da se ne ponašaju linearno na tim frekvencijama pa možda bude problema.

Ne znam, možda je netko od forumaša probao, zapravo uopće ne sumnjam u to.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 15:09 (fer-de-lance).
16 godina
offline
Re: Powerline adapter spojen na produžni kabel
Ja sam imao isti powerline i internet sa optikom, na kompu sam cupao cca 40 megabita u oba smjera. Udaljenost je bila iz jedne sobe u drugu (soba do) na istom katu i nisam kacio na produzni, ali cak i u uputstvima ti pise da nije pozeljno spajat na produzne zbog mogucih problema. Kaj se tice stabilnosti veze ista je kao da spojis sa ethernet kablom, kaj se tice brzine - obavezno uzeti jaci model. Ja sam na kraju odustao od toga, uzeo asus ac wifi karticu, ac asus ruter i to je to. Iskoristavam full brzinu na kompu (+ nema razlike ni u latenciji ako se bas ocu igrati).
11 godina
offline
Re: Powerline adapter spojen na produžni kabel
gnomisa kaže...

Dvije sobe dalje imam Mac pro 5.1 ("šljakerska mašina") koji je spojen opet na produžni (ovaj pak na utičnicu u toj sobi). S macom imam velikih problema s vezom prek WiFia iako je signal na mobovima tamo ok (probao sam sve fixeve na Sierra OSu).

 

How 'bout neki solidan WiFi adapter? Nemam osjecaja Mac wise, ni koliko kosta, ni gdje kupiti. 

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
10 godina
offline
Re: Powerline adapter spojen na produžni kabel

Produžni ništa ne smeta power-line adapterima osim kad ima ugrađene zaštitie i RFI filtere .

13 godina
neaktivan
offline
Powerline adapter spojen na produžni kabel

Spojio sam ih i ipak mu smeta na produžnom prenaponska zaštita. Ovaj drugi je bio spojen na obični produžni i lampica je bila zelena a dok je prvi bio preko produžnog s prenaponskom zaštitom onda je bila narančasta. Dakle mjerio sam tada 16Mbps download. Čim sam prvi prebacio direkt u struju pa na njega produžni brzina se digla na 50Mbps. Ali i dalje imam drop od nekih 40 ak Mbps....na prvom kompu na koji je router spojen mjerim 95 Mbps (paket 100/50). Ne kužim di izgubi tih 40 Mbps...Stan je iz 2005....Mislim 50Mbps mi je dosta ali eto malo mi čudan tako veliki drop...kabel koji ide iz routera u prvi komp je cat5e (1m) a ova dva na lan adapterima su cat6 3m....

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 11:30 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Powerline adapter spojen na produžni kabel

Powerline adapteri jednako kao wifi rade simpleksno samo je drugi protokol za komunikaciju preko kućne el. instalacije.

Dakle kako sa wifi "g" mod imaš modulaciju od 54 a u praksi brzinu do 27Mbps tako i kod powerline je manja u praksi.

Brzinu koju imaš je još i dobra za powerline a i njih ima danas kupit sa različitim brzinama modulacije.

.....  duplex ima mrežni kabal sa RX i TX zasebnim paricama.

15 godina
offline
Powerline adapter spojen na produžni kabel

Ja imam i to dva skuplja uredaja koja mi skupljaju prasinu...

fora je u tome sto dosta zuje i nekak imam strah od toga jos uvijek... nisam dovoljno educiran valjda.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 15:17 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Powerline adapter spojen na produžni kabel
AF139 kaže...

Powerline adapteri jednako kao wifi rade simpleksno samo je drugi protokol za komunikaciju preko kućne el. instalacije.

Dakle kako sa wifi "g" mod imaš modulaciju od 54 a u praksi brzinu do 27Mbps tako i kod powerline je manja u praksi.

Brzinu koju imaš je još i dobra za powerline a i njih ima danas kupit sa različitim brzinama modulacije.

.....  duplex ima mrežni kabal sa RX i TX zasebnim paricama.

 Ma to su stari netgearovi adapteri koje sam dobio za male novce pa se neću žalit. Inače u manualu im piše da podržavaju do 200Mbps. Pitanje je koliko bi bolje radili ovi novi tplink adapteri kaj su 300+ kn.

 

toxic kaže...

Ja imam i to dva skuplja uredaja koja mi skupljaju prasinu...

fora je u tome sto dosta zuje i nekak imam strah od toga jos uvijek... nisam dovoljno educiran valjda.

 Ovi ne zuje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 15:20 (gnomisa).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice