Router i 2 Acces pointa kako?

poruka: 11
|
čitano: 2.151
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Router i 2 Acces pointa kako?

Imam znaci experia v8 router ,radi dobro zadovoljan sam. E sad imam i 2 TP routera ,jedan je P-LINK TL-WR841N WiFi a drugi je TP-LINK TL-WR1043ND WiFi ,jedan hocu da na gornji sprat stavim a drugi dole u drugu sobu na prizemlju ,hocu da ih stavim kao AP obadva znaci da ih povezem kablovski.

Na glavnom routeru je IP 192.168.2.254

Da li moze neko pomoci ili slikovito ili primerom kako povezati ovo i ukoje lan otvore i kako postaviti IP postavke?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Router i 2 Acces pointa kako?

Točne upute ti ne mogu dati, ali mogu općenite.

 

Postavi na druga dva routera IP adrese iz iste mreze kao na glavnom (preporuka 192.168.2.253 i 192.168.2.252) te na glavnom izbaci te adrese iz DHCP pool-a ako ih dodijeljuje. Na ova druga dva ugasi DHCP i NAT, postavi ih u bridge mod te kao adresu DHCP servera postavi 192.168.2.254. Trebalo bi ti biti svejedno na koje portove ih spajas.

 

Sto ce bezicne mreze tice, na sve stavi isti naziv mreze (SSID) i lozinku ali razlicite kanale (za 2,4 GHz su ti slobodni kanali 1,6 i 11) tako da svaki ima svoj kanal. To ti je to.

 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Router i 2 Acces pointa kako?
Cogent kaže...

Točne upute ti ne mogu dati, ali mogu općenite.

 

Postavi na druga dva routera IP adrese iz iste mreze kao na glavnom (preporuka 192.168.2.253 i 192.168.2.252) te na glavnom izbaci te adrese iz DHCP pool-a ako ih dodijeljuje. Na ova druga dva ugasi DHCP i NAT, postavi ih u bridge mod te kao adresu DHCP servera postavi 192.168.2.254. Trebalo bi ti biti svejedno na koje portove ih spajas.

 

Sto ce bezicne mreze tice, na sve stavi isti naziv mreze (SSID) i lozinku ali razlicite kanale (za 2,4 GHz su ti slobodni kanali 1,6 i 11) tako da svaki ima svoj kanal. To ti je to.

 

Meni to radi, iako sam izostavio neke stvari iz tvog odgovora. Dakle, najbitnije je isključiti DHCP na oba klijentska rutera i postaviti ih u bridge mod. Na klijentskim sam ruterima zadao fiksne IP adrese koje nisu u rangu kojeg DHCP s glavnog rutera dodjeljuje. Nazive wireless mreža nisam ih mijenjao. I sve radi OK.

Plehani vikleri
6 godina
neaktivan
offline
Re: Router i 2 Acces pointa kako?

Možeš i tako. Da, IP i nije toliko ključan, ali je poželjno da su im adrese iz istog range-a.

 

Nazive wireless mreža je preporučljivo staviti iste (i passworde također) tako da klijentski uređaji odrade prebacivanje. Npr. Android mob ako ima istu mrežu sa drugim AP-om će samostalno odraditi prebacivanje, što nije slučaj ako ima više različitih poznatih mreža. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Router i 2 Acces pointa kako?
Cogent kaže...

Točne upute ti ne mogu dati, ali mogu općenite.

 

Postavi na druga dva routera IP adrese iz iste mreze kao na glavnom (preporuka 192.168.2.253 i 192.168.2.252) te na glavnom izbaci te adrese iz DHCP pool-a ako ih dodijeljuje. Na ova druga dva ugasi DHCP i NAT, postavi ih u bridge mod te kao adresu DHCP servera postavi 192.168.2.254. Trebalo bi ti biti svejedno na koje portove ih spajas.

 

Sto ce bezicne mreze tice, na sve stavi isti naziv mreze (SSID) i lozinku ali razlicite kanale (za 2,4 GHz su ti slobodni kanali 1,6 i 11) tako da svaki ima svoj kanal. To ti je to.

 Postavio sam kako si gore i naveo ,internet i wifi mi rade dobro ali mi ne radi tv gore kad ga spojim sa utp kablom direkt u tvbox,ima li kakvih rjesenja za ovo ?

PS:Juce sam spojio i namjestio sa IP:192.168.2.250 i radilo je sve uredno pa cak i tv je juce radio spojen ko idanas sa utp kablom u routeru ,medzutim kad sam jutros upalio gore pravio po preporuci gorenije mi nista radilo nemam pojma zasto a sve sinoc okey bilo !!! Tako da sam sad opet napravio po preporuci gore samo sam sad stavio IP:192.168.2.252 i wifi sam ime stavio gornji sprat a pasword isti ko i na glavnom routeru,samo me sad muci sto tv nece da radi?Help....

6 godina
neaktivan
offline
Router i 2 Acces pointa kako?

O kakvom se TV-boxu radi?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Router i 2 Acces pointa kako?
Cogent kaže...

O kakvom se TV-boxu radi?

 O lokalnom boxu (NL) evo sad promijenio kabl stavio onaj deblji mrezni i sad evo opet radi ,valja sacekati do sutra da vidimo hoce li opet biti isto da se sve poremeti, inace trazio sam od provajdera za internet da mi posalju novi router (Experia v10) na ovaj v8 mnogo se ljudi zali....

6 godina
neaktivan
offline
Router i 2 Acces pointa kako?

Jesi siguran da si uklonio IP adrese drugih routera iz DHCP-a? Jesi provjerio treba li i taj tvoj box imati fiksnu IP adresu?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Router i 2 Acces pointa kako?
Cogent kaže...

Jesi siguran da si uklonio IP adrese drugih routera iz DHCP-a? Jesi provjerio treba li i taj tvoj box imati fiksnu IP adresu?

 sad gledam gore u tl-u u dhcp stoji ovako:

 

 start ip adres:192.168.2.100

 end ip adres:  192.168.2.199

i default gataway :192.168.2.252

 

a tv box netreba nikakvu adresu koliko znam ,ovaj treci router jos nisam danas pokopco ,sutra cu....

6 godina
neaktivan
offline
Re: Router i 2 Acces pointa kako?
zte3 kaže...
Cogent kaže...

Jesi siguran da si uklonio IP adrese drugih routera iz DHCP-a? Jesi provjerio treba li i taj tvoj box imati fiksnu IP adresu?

 sad gledam gore u tl-u u dhcp stoji ovako:

 

 start ip adres:192.168.2.100

 end ip adres:  192.168.2.199

i default gataway :192.168.2.252

 

a tv box netreba nikakvu adresu koliko znam ,ovaj treci router jos nisam danas pokopco ,sutra cu....

 Ne kužim- na čemu to gledaš?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Router i 2 Acces pointa kako?

Gledam na ovom gore znaci na 1spratu a gore je TL-841 kao AP ,znaci citam ti iz njegovog DHCP kako mu stoji unutra s tim naravno da je DHCP na njemu iskljucen , prikopco sam i na donjem spratu drugi AP i namjestio po tvojim uputstvima i sve radi Okey , jedino sam imena wifi-a stavio razlicite i testiro sam preko wifi analizera i to radi sve uredno vide se sve trirazlicite wifi imena ,zasad cu ovako ostaviti ako sve ostane u redu onda cu ove kablove fino razvuci da to izgleda kako treba ,Hvala na pomoci i uputstvima !!!!Danas nema nikakvih smetnji sve radi dobro ,nek tako i ostane .....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice