Router ili wifi extender?

poruka: 6
|
čitano: 4.324
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Router ili wifi extender?

 Zelim prosiriti wifi signal pa me zanima je li bolje kupiti wifi extender kojeg samo ustekam u utucnicu ili da kupim drugi ruter kojeg bi povezao ethernet kablom?

EDIT: budget mi je do 250kn

 

Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2018 20:20 (MihaCRO10).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Router ili wifi extender?
MihaCRO10 kaže...

 Zelim prosiriti wifi signal pa me zanima je li bolje kupiti wifi extender kojeg samo ustekam u utucnicu ili da kupim drugi ruter kojeg bi povezao ethernet kablom?

Dobar dio WiFi extendera (valjda svi oni koji imaju Ethernet port) mogu funkcionirati i kao WiFi AP-ovi, tako da ti i to dolazi kao opcija.

13 godina
offline
Re: Router ili wifi extender?
Najbolje ti je povezat sadasnji router i AP kabelom. Nemoj uzimat ona bezicna cuda. Vise stete nego koristi od njih. Za 250kn uzmi neki Asus ili Tplink i miran si. Nije to neki veliki budzet da mozes birat.
https://www.nabava.net/access-point__2990/tp-link-access-point-tl-wa901nd-1x-3x-300mbps-450mbps__3846191 Imaj na umu da ovaj AP ima samo jedan lan port. Mislis nesto zicno povezivat na njega ili samo radi pokrivenosti WiFi-a ti treba?
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2018 22:31 (GeneralPag1997).
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Router ili wifi extender?

https://www.instar-informatika.hr/tp-link-bezicna-pristupna-tocka-ap-300mbps-24ghz-80211ngb-podrska-za-pasivni-poe-apclientbridgerepeater-multi-ssid-2-x-4dbi-odvojive-antene-/TL-WA801ND-Lost/product/

 

Je li ovaj dovoljno dobar? Znaci ja bi iz svog rutera spojio ethernet kabl u ovaj AP tako da imam signal gdje ga trenutno nemam i eventualno spojio android TV na njega ali nije nuzno.

16 godina
moderator
offline
Re: Router ili wifi extender?

Android TV bi spajao žično ili bežično? Ako bi ga spajao žično, onda ti treba router. A koliko vidim, u toj firmi imaš i routere za oko 150 kuna, tako da baš i ne vidim opravdanja kupovanja AP-a za 100 kuna više. Za oko 250 kuna možeš si kupiti i AC750 router. A ako si pustolovan duh, za 260 kuna si možeš naručiti Xiaomijev AC router s Gearbesta (s europskog skladišta GW5).

10 godina
neaktivan
offline
Re: Router ili wifi extender?

Za android TV mi je svejedno, trenutno mi je bitna samo jednostavnost i da cim manje toga trebam radit. Bitno mi je da imam signal u toj prostoriji u kojoj trenutno nema. Mislim da cu uzeti ovo sto sam poslao prije.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice