Spora veza sa WD-EX4 personal cloud

poruka: 4
|
čitano: 1.169
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Spora veza sa WD-EX4 personal cloud

Posjedujem Western digital personal cloud WD-4 sa 4 6 TB WD red diska i imam užasno spor i nestabilan upload i download od više desetaka Mb (što bi bilo Ok) pa do nekoliko Kb unutar desetak sekundi, graf izgleda kao češalj, vidi sliku!.

Po forumima na webu sam pokušao naći neko rješenje, dosta ljudi ima isti problem, ali ništa mi nije pomoglo, kao ni standardni savjeti resetiranje routera, tvornički reset WD clouda, reset modema, promjena kablova, portova i sl. Router-modem je inače T-Comov ZTE ZXDSL 931 series na 30 mega downloada, procesor Core i7-4790k, Asusova matična. Molim neki savjet ili rješenje problema. 

upload na wd cloud upload na wd cloud
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Spora veza sa WD-EX4 personal cloud

Jel išta spojeno preko WiFi-a?

 

Možeš li sve isprobat na žici, pa onda nakon toga probaj kako radi na wireless-u.

Ne govorim o tebi, ali ne znam kolko puta treba ljudima ponavljat da je wifi "shared spectrum", i to ne samo između tvojih uređaja nego i svih ljudi oko tebe.

 

Dalje... ako je sve spojeno žicom, probaj preko nekog drugog uređaja (kompa). Također jel se to događa dok si na lokaciji, spojen žicom u router, ili izvana s neta?

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2018 11:42 (filter160).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Spora veza sa WD-EX4 personal cloud

Isključio WiFi na routeru, probao samo na žici, isti problem na sva tri kompa, preko WiFi izgleda da ide OK!

Pročitao na Webu da je možda greška u krivom setupu routera, no moje znanje o tome je oskudno.

Pokušat ću na korisničkoj službi T-Coma, iako sumnjam da ću saznati nešto upotrebljivo.

Hvala na odgovoru

LP

10 godina
offline
Spora veza sa WD-EX4 personal cloud

Korisnička služba.. tamo jedino kaj možeš saznati je kolka je cijena trave u blizini Draškovićeve i naučiti ugasit, pa upalit router.

 

Prvo kaj bi ti reko je stavi zadnji firmware na WD-EX4

 

Tu imaš relese notes, pa pogledaj dal ima kaj oko tvog slučaja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2018 14:50 (filter160).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice