Wifi se neda upaliti

poruka: 21
|
čitano: 2.870
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Wifi se neda upaliti

Pozdrav,
znam da ima sličnih tema al nigde nisam pronašao ni jedno rješenje pa otvaram ovu

Problem je sljedeči:
laptop acer aspire es 15 je u pitanju, ne mogu upaliti wifi.
Laptop je sve do sad bio normalno spojen na wifi i sve je super radilo i onda sam nešto trebao,ugasio wifi sa tipkama (fn+F3) i spojio sam ga s kablom na ruter i to je sve radilo i kada sam završio i htio opet upaliti na iste tipke uopće ne reagira. Probao sam i preko Windows Mobility Center al ne mogu kliknuti na Turn Wireless On,zamagljeno je...
Reinstalirao sam drivere ali opet ne radi..
Preko žice sve normalno
Molim pomoć!

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.5.2017 14:57 (Iamdanny).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Wifi se neda upaliti

Što imaš u Device Manageru, pod Network adapters? Daj screenshot.

11 godina
offline
Re: Wifi se neda upaliti
A upravo sam izbrisao drivere i idem ponovo pa javim
11 godina
offline
Re: Wifi se neda upaliti

evo

16 godina
moderator
offline
Re: Wifi se neda upaliti

Još uvijek ti je "zamagljeno"? Čini se da su driveri korektno instalirani i funkcionalni.

 

Jedino izgleda da nisi instalirao drivere za Bluetooth - probaj još i to instalirati, da ne bi bilo da imaju neke veze jedno s drugim.

 

Također instaliraj drivere za USB sabirnicu.

 

 

Ako ne uspiješ upogoniti WiFi pod Windowsima, pokreni neku live distribuciju Linuxa poput Ubuntu ili Mint - ako ti pod njim radi, onda znači da je hardverski sve OK i da je problem u driverima za Windowse.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.5.2017 17:38 (mbaksa).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi se neda upaliti
Iamdanny kaže...

evo

 Napravi i reinstalaciju bluetooth adaptera, jel često su bluetooth i Wifi skupa na FN+F tipkama

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.5.2017 17:44 (Flying Dutchman).
11 godina
offline
Re: Wifi se neda upaliti
Kad ove drivere za wireless pokusam instalirati, setup je na cirilici tak da nez kj tocno pise al izbaci mi obavjest dole u traci da je uspjesno instalirano za bluetooth
11 godina
offline
Re: Wifi se neda upaliti
Da probam sa win 10 ? Jer trenutno je 7 gore.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi se neda upaliti
Iamdanny kaže...
Da probam sa win 10 ? Jer trenutno je 7 gore.

 Možeš i napisat točno koji je Acer ES-15 u pitanju, ima ih dosta, napiši part number (trebala bi bit naljepnica u desnom čošku)

 

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
11 godina
offline
Re: Wifi se neda upaliti

eto

14 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi se neda upaliti

Evo probaj sa ovim Link

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
11 godina
offline
Re: Wifi se neda upaliti

traži da odaberem jezik a sve je na čirilici... -.- 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi se neda upaliti
Iamdanny kaže...

traži da odaberem jezik a sve je na čirilici... -.- 

 ovaj link je sa acerovog global site-a ne traži nikakav jezik, očito ti imaš nekih drugih problema sa tim Windows 7 sistemom, uštedi sebi vrijeme, backupiraj si kaj trebaš, i digni si Windows 10 kako si sam rekao, nek ti povuće update za sve i stvar riješena

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.5.2017 18:37 (Flying Dutchman).
11 godina
offline
Re: Wifi se neda upaliti

uglavnom,preveo sam,instalirao ali ko da nisam napravio apsolutno ništa,idem probati sa win 10 ali prije da pitam,moguće da je neka hardverska greška? Ioako nije pao,udaran i sl.

16 godina
moderator
offline
Re: Wifi se neda upaliti
Iamdanny kaže...

uglavnom,preveo sam,instalirao ali ko da nisam napravio apsolutno ništa,idem probati sa win 10 ali prije da pitam,moguće da je neka hardverska greška?

Rekoh ti - pokreni Linux Ubutnu ili Mint s USB sticka i provjeri - ako WiFi radi pod nekim od njih, onda znači da je s hardverom sve OK.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi se neda upaliti
Iamdanny kaže...

uglavnom,preveo sam,instalirao ali ko da nisam napravio apsolutno ništa,idem probati sa win 10 ali prije da pitam,moguće da je neka hardverska greška? Ioako nije pao,udaran i sl.

 Jedina eliminacija da budeš uvjeren da nije hardverski problem je bootanje nekog Live Linuxa, kako ti je kolega mbaksa napisao gore, inače proizvođači vole kemijat sa više firmi adaptera bilo za bluetooth ili wireless (Atheros, Broadcom, Intel itd.) u tom slučaju kad ne znaš koji je onda se preko Hardware ID tražiš Vendor tj. proizvođača i device PN, a taj hardware ID nađeš u device manageru

 

 

tipa ovako:

 

 

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
11 godina
offline
Re: Wifi se neda upaliti

i kak po tom onda nađem koji je? 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Wifi se neda upaliti
Iamdanny kaže...

i kak po tom onda nađem koji je? 

 primjer: PCI\VEN_8086&DEV_109A&SUBSYS_30A58086&REV_00

trebaju ti samo boldane vrijednosti

 

Ven:8086 ti je ID proizvođača i Dev_ je ID uređaja

 

Link PCI VENDOR

 

imaš na stranici search: Upišeš vendor ID napraviš search, imat ćeš listu ID uređaja tj. modela po chipu i tražiš koji tebi odgovara, pod general information > pod notes imat ćeš direktan link za download (možda), ak ne direktno onda na isti taj od nekog drugog proizvođača laptopa

bitno je da se podudara tvoj adapter tj. chipset.

 

Primjer Intel

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.5.2017 19:26 (Flying Dutchman).
11 godina
offline
Re: Wifi se neda upaliti

Hvala šefe!

btw, uspio sam ovo, stavio sam win 10 i sam je povuko sve pa sad radi. Hvala svima koji su pokusali pomoći ;) 

13 godina
offline
Wifi se neda upaliti

Da ne otvaram novu temu zanima me (neko vaše mišljenje) koji Wireless Range Extender preporučate a da se može kupiti u našim trgovinama? Odnosno da su kvalitetni?

Te dali jedan mora biti spojen LAN kablom sa roterom a drugi recimo povezan s njime ili ne?

 

EDIT: dali netko ima iskustva sa Wireless range extender D-LINK DAP-1320, 802.11b/g/n

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.6.2017 18:39 (Gale92).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Wifi se neda upaliti

Dobri su svi "brand" firmi ( a ne "no name" kineske ) koji imaju vanjske antene na sebi i radi bolje pozicije oni koji se ne uštekavaju u utičnicu jer su obično previše nisko za bolji domet.

Bolje je kad se spoji u AP modu tj. na LAN kabal ako ga je moguće provući do željene pozicije jer  u "repeater" modu ima manju max brzinu (Mbps).

 

Kupuje se jedan a ne par.

Par komada se obično računa za "power-line" adaptere kojih ima sa izlazom LAN i WiFi.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice