Zyxel P660HW-D3 kao wireless adapter

poruka: 17
|
čitano: 13.615
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Zyxel P660HW-D3 kao wireless adapter

Pozdrav. 

 

Imam jedno problem koji mi lomi kičmu cijeli dan. Naime, želim malo raščistit sobu od kablova, počevši s ruterom i njemu prikopčanim kablovima za liniju telefon i ethernet.

 

Imam u kutiji stari Zyxel P660HW-D3 router, iz starih T-com dana, prije VOIP tehnologije, a trenutni ruter je ADB A4202N na koji je sve spojeno. Pošto nemam Wireless adapter na kompu, a žao mi je dat ~100kn za USB govnance ako ne moram, postoji li ikakvi način da starog Zyxela koristim kao Wireless adapter kojim bi se bežično spojio na ADB router te time imao pristup internetu?

 

Pokušavao sam cijeli dan nešto napravit, donekle je radilo (čitaj - mogao sam uć u setup svakog rutera, ništa drugo) kada sam komp spojio na Zyxel kablom, pa onda opet kablom spojio Zyxel i ADB ali s tim apsolutno ništa nisam napravio pošto mi je cilj rješiti se kablova.

 

Do sada sam probao u Zyxelu namjestiti LAN IP na 192.168.1.11 kako bi mu mogao pristupiti kad su oba rutera spojena, ugasio sam DHCP server, Wireless stavio na isti kanal, isti SSID i password ali ništa od toga - ne mogu ih povezati nikako, a nisam ni siguran jel bi funkcioniralo kako sam naumio.

 

Ukratko, želim koristiti Zyxel P660HW-D3 kao WLAN antenu te se preko njega spojiti na ADB ruter. Obrnuto ne mogu spojiti, iako vidim da ADB ima poprilično jednostavan sistem postavljanja istog kao Access Point, zato što u Zyxela ne mogu ukopčati telefon, samo liniju.

 

 

Shema bi bila: PC + Zyxel kao antena - ADB Router (internet + tel).

 

Jel to moguće napravit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zyxel P660HW-D3 kao wireless adapter

Možeš,samo ga moraš postavit u client mod.

E sad dal on po defaultu podržava taj mod ne znam,ali možeš probat na njega stavit openWRT

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zyxel P660HW-D3 kao wireless adapter

Ne ide openWRT na njega ni ddWRT. Preslab chipset.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
offline
Zyxel P660HW-D3 kao wireless adapter

99.99? da ne moze ic u client mod. cini mi se da nema ni openwrt za njega. jedino sto mozes je izvaditi iz njega mini pci wifi karticu, kupiti na ebayu adapter sa mini pci na klasicni pci x8 za par $ i u adapter utaknuti karticu sa routera i sve to skupa tutnut u slobodan pci port u kompu. samo bi bio problem naci drivere. za win xp postoje jer sam ja u (pra)stari laptop umjesto modema stavio tu wifi karticu (laptop prije nije imao wifi) i malo se namucio dok nisam nasao drivere. nakon toga sve je radilo i uredno se spajao na wpa2 mrezu. samo je signal slab zbog nespretnog implementiranja antene

edit: kartica je izvađena iz zyxel prestige 660hw-63

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.6.2014 22:06 (peace_of_cake).
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zyxel P660HW-D3 kao wireless adapter
zerocool12 kaže...

Možeš,samo ga moraš postavit u client mod.

E sad dal on po defaultu podržava taj mod ne znam,ali možeš probat na njega stavit openWRT

ddwrt sam pogledao malo, ne podržava Zyxela, a bogami ni ADB-a. Nisam našao postavku za client mode u Wireless LAN (a stariji modeli ili pak možda poslovni modeli istog rutera imaju, jer sam čitao da su drugi tako to riješili, a meni nema ni slične postavke), što bi onda značilo da apsolutno nema nikakve šanse da ga koristim kao antenu jelda? Neću ga rastavljat i vadit karticu iz njega, više bi pokidao nego napravio, a opet bi morao kupovat adapter, tako da ću teškog srca otić kupit taj USB WiFi adapter.

 

Hvala svima na brzoj pomoći, nisam ni pomislio da bi ovak brzo mogao dobit odgovor.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zyxel P660HW-D3 kao wireless adapter
peace_of_cake kaže...

99.99? da ne moze ic u client mod. cini mi se da nema ni openwrt za njega. jedino sto mozes je izvaditi iz njega mini pci wifi karticu, kupiti na ebayu adapter sa mini pci na klasicni pci x8 za par $ i u adapter utaknuti karticu sa routera i sve to skupa tutnut u slobodan pci port u kompu. samo bi bio problem naci drivere. za win xp postoje jer sam ja u (pra)stari laptop umjesto modema stavio tu wifi karticu (laptop prije nije imao wifi) i malo se namucio dok nisam nasao drivere. nakon toga sve je radilo i uredno se spajao na wpa2 mrezu. samo je signal slab zbog nespretnog implementiranja antene

edit: kartica je izvađena iz zyxel prestige 660hw-63

Znaci velis da je unutra ona mala kartica kao što se nalazi u laptopima?

buljo781 kaže...
zerocool12 kaže...

Možeš,samo ga moraš postavit u client mod.

E sad dal on po defaultu podržava taj mod ne znam,ali možeš probat na njega stavit openWRT

ddwrt sam pogledao malo, ne podržava Zyxela, a bogami ni ADB-a. Nisam našao postavku za client mode u Wireless LAN (a stariji modeli ili pak možda poslovni modeli istog rutera imaju, jer sam čitao da su drugi tako to riješili, a meni nema ni slične postavke), što bi onda značilo da apsolutno nema nikakve šanse da ga koristim kao antenu jelda? Neću ga rastavljat i vadit karticu iz njega, više bi pokidao nego napravio, a opet bi morao kupovat adapter, tako da ću teškog srca otić kupit taj USB WiFi adapter.

 

Hvala svima na brzoj pomoći, nisam ni pomislio da bi ovak brzo mogao dobit odgovor.

E a Bridge mode isto nema?

I radije kupi PCI karticu što ide u PC nego USB, USB je spor i nemam dobra iskustva sa USB wlan karticama.

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.6.2014 22:17 (zerocool12).
12 godina
offline
Re: Zyxel P660HW-D3 kao wireless adapter

tako je. mini pci je unutra. u mom routeru nije bila zalemljena te se vadila i stavljala kao sodimm (ram) memorija kod laptopa. ja sam rastavljao i router i laptop i trazio drivere tako da ne govorim napamet

edit: kartica koja je u zyxelu je kao ova lijeva i ta ide u stare laptope. u novije (primjerice u laptope u kojima je core 2 duo znaci stare bar 6 godina) dok u najnovije ide ista takva samo je duplo kraća

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.6.2014 22:27 (peace_of_cake).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zyxel P660HW-D3 kao wireless adapter
zerocool12 kaže...

E a Bridge mode isto nema?

Ima bridge mode, samo dalje od tog prebacivanja sa Routing na Bridging ne znam. Čitam sada ovaj manual http://www.zyxeltech.de/snotep660hw/app/i_p660hwm.htm , ali opet i da to namjestim ne znam šta bi dalje trebao napravit da se poveže na ADB-a, a da ga komp prepozna kao WiFi adapter {#}.

 

Nov sam u ovome, znam samo uć, pogasit fajrvol, namjestit DMZ i port forward, ovo sve što pričam znam površno iz onoga što sam pročitao kroz prošlih par sati.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zyxel P660HW-D3 kao wireless adapter
buljo781 kaže...
zerocool12 kaže...

E a Bridge mode isto nema?

Ima bridge mode, samo dalje od tog prebacivanja sa Routing na Bridging ne znam. Čitam sada ovaj manual http://www.zyxeltech.de/snotep660hw/app/i_p660hwm.htm , ali opet i da to namjestim ne znam šta bi dalje trebao napravit da se poveže na ADB-a, a da ga komp prepozna kao WiFi adapter {#}.

 

Nov sam u ovome, znam samo uć, pogasit fajrvol, namjestit DMZ i port forward, ovo sve što pričam znam površno iz onoga što sam pročitao kroz prošlih par sati.

Komp ga neće prepoznat kao wifi adapter, komp ga prepoznaje kao lokalnu mrežu.

 

Također možda moraš isključit DHCP jer ti to ne treba.

 

Također ti Zyxel kompu ne može dat IP adresu ako ga prije toga ne spojiš na ovaj drugi ruter,što znaći da na kompu moraš postavit ručno IP adresu na npr 192.168.1.14 (ako ti je ruter na 192.168.1.1). Također oba rutera ti ne smiju imati iste IP adrese,tako da jedan može biti na npr 192.168.1.1 a drugi na npr 192.168.1.2.
Nakon povezivanaj ta 2 rutera bežično,na kompu postaviš IP adresu i sve ostalo na automatski i pričekaš da ti komp povuće IP adresu.

Tak to barem ide u client modu a vjerujem da je isto i u Bridgeu

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.6.2014 23:19 (zerocool12).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zyxel P660HW-D3 kao wireless adapter

Evo, trenutno sam spojen s ADB routerom, a u njega je spojen kablom Zyxel, po ovom gore manualu sam napravio sve u Zyxelu što je navedeno i mogu pristupiti obojici preko preglednika (192.168.1.1 ADB, 192.168.1.15 Zyxel). DHCP je u Zyxelu isključen o i dalje nemam sreće s WLAN-om, odnosno ne znam kako povezati rutere bežično. Pomoć?

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.6.2014 23:27 (buljo781).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zyxel P660HW-D3 kao wireless adapter
buljo781 kaže...

Evo, trenutno sam spojen s ADB routerom, a u njega je spojen kablom Zyxel, po ovom gore manualu sam napravio sve u Zyxelu što je navedeno i mogu pristupiti obojici preko preglednika (192.168.1.1 ADB, 192.168.1.15 Zyxel). DHCP je u Zyxelu isključen o i dalje nemam sreće s WLAN-om, odnosno ne znam kako povezati rutere bežično. Pomoć?

Kaj ti piše pod Wireless mode?

Ako staviš isti SSID na oba rutera i istu enkripciju jel onda radi?

Teško mi je neš više ti objasnit jer ni sam ne razumijem najbolje razliku imeđu Clienta i Bridge-a,baš se osječam ko budala sad -.-...Nadam se da će naletit netko tko zna pa ti to bolje objasnit :/

 

EDIT: ako sam dobro skuzio oba trebaju biti u bridge modu.

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.6.2014 23:52 (zerocool12).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zyxel P660HW-D3 kao wireless adapter

Pod wireless lan mi apsolutno ništa ne piše osim checkboxa za active, SSID, kanala i enkripcije. Stavio sam WLAN na isti kanal, isti SSID, isti password i svejedno ga ADB ne pronalazi, a ni Zyxel ADB-a.

 

Kad mi je ideja pala na pamet mislio sam da će bit puno jednostavnije, spoji ruter s kompom, ADB makni i u postavkama Zyxela probaj preko Wirelessa pronać ADB i spojit se na njega. Nope, mora sve bit komplicirano. Bezveze.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Zyxel P660HW-D3 kao wireless adapter

ADB nema client mode? Pa da ih zamijenis,samo ti je onda problem sa telefonom :/

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zyxel P660HW-D3 kao wireless adapter

ADB toliko stvari ima da se u njemu ne snalazi ni onaj koji je sučelje pravio, garant. Da mi je ostao Samsung SX763 mislim da bi bilo puno jednostavnije, taj ruter je imao ulickano sučelje. Odustajem, puno je to strke. Hvala ti što si se trudio pomoć iako sam jednostavno škrt dat 100kn za antenicu {#}.

 

 

12 godina
offline
Zyxel P660HW-D3 kao wireless adapter

e da imaš sx763 lako biš tutnuo na njega ddwrt ili openwrt koji gotovo sigurno imaju client mode i sve bi radilo

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zyxel P660HW-D3 kao wireless adapter

A krepo je, šta da radim. Nisam ga dugo ni imao. Koliko vidim nisam jedini kojem je iz čistog mira pandrknio.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zyxel P660HW-D3 kao wireless adapter
buljo781 kaže...

ADB toliko stvari ima da se u njemu ne snalazi ni onaj koji je sučelje pravio, garant. Da mi je ostao Samsung SX763 mislim da bi bilo puno jednostavnije, taj ruter je imao ulickano sučelje. Odustajem, puno je to strke. Hvala ti što si se trudio pomoć iako sam jednostavno škrt dat 100kn za antenicu {#}.

 

 

Ma ništa,nego najlakše je kupit ali nema tu one čari kad neš napraviš sam :D

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice