Innbox v45 (v51) Web UI sigurnosni propust

poruka: 2
|
čitano: 9.921
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Innbox v45 (v51) Web UI sigurnosni propust

Pozdrav,

Otac mi se bavi najmom nekretnina i poslao me da konfiguriram novi router u jednom objektu.

Otišao sam tamo i konfigurirao WiFi AP, sa default credentials (user/user), ali nigdje nisam mogao naći opciju da se promijeni password od web UI-a.

Dakle tko god se od gostiju u apartmanu spoji na WiFi, može slobodno prčkat po sučelju od routera i mijenjat štogod hoće.

 

Zvao sam podršku od Optima/H1 Telekoma, i potvrdili su mi "Da, gospodine, ne možete promijeniti. Ne možemo ni mi."

E, sad, znam da postoji već otvorena tema na temu ovog routera, i da mogu dobit password od admin usera, ali svejedno, nije li ovo veliki sigurnosni propust?

 

Postoji li netko kome se mogu žaliti?

If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed. - Mark Twain
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Innbox v45 (v51) Web UI sigurnosni propust

-žaliti...? teško :) tj već si se žalio operateru..

-oprema i opcije operatera su takve, kupi svoj router (normalan, s wan portom i ostalo po želji).. 70-200kn naviše (54g pa i neki n može biti ispod 100kn, ostalo 150-.. do kategorije firewalla i sl koji su par kila kuna, tad možeš sve što želiš i tako to pogotovo poslovno treba raditi, + tad u slučaju promjene operatera ili npr dodatne linije kao tele2, nemaš promjenu interne mreže-postavki..)

 

ili pravo 'profi' rješenje je neki pc-server/router s loginom-Gateway.. kao što imaš npr po hotelima i sl. upravo zbog prava pristupa, passa/guesta itd. + zakonski si kao vlasnik odgovoran za sve što se desi (npr torrent-kazne, za sad si miran.. ali jednom lako i to počne..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.7.2018 14:23 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice