Wifi software

poruka: 12
|
čitano: 6.029
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Wifi software

Poštovani,

možete li preporuciti koji program koji  ce davati neke osnovne podatke o wifi mreži tipa: SSID, Speed, Channel, Security, jačinu signala, MAC adresu uređaja na koji je spojen, koliko uređaja ima mreža, itd......ja  sam našao neki wirlessMonitor ali nisam s njim skroz zadovoljan, a još kad bi taj programcic bio free to bi bilo super.

 

hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Wifi software

WirelesMon

WiFi Hopper

 

Nisu free

 

NetStumbler---> freeware

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.5.2008 19:12 (Verbatim).
16 godina
neaktivan
offline
Wifi software

NetStumbler je OK, ako nemaš posebnih zahtjeva.... Ako hoćeš nešto naprednije probaj WireShark, ili moj osobni izbor (radi bolje sa nekim WLAN karticama, Intel3945abg konkretno) je OmniPeek Personal for Windows v4.1 koji je također besplatan (ima novijih verzija ali nisu besplatne). Sa njima možeš raditi analize kakve hoćeš, opcija ko u priči, zahtjevaju malo predznanja, ali ništa strašno, valjda....

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Wifi software

Uklonio zbog pogresnih informacija. Molim moda da obrise.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.5.2008 15:28 (ontherunfromthelibians).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Wifi software

Ma daj.... Dao sam mu opći savjet o mreži pa neka gugla malo. Nemam namjeru prepirat se s tobom, ali ako u wiresharku napraviš analizu prometa, možeš saznat koliko je uređaja spojeno u mrežu, njihove MAC-ove, IP-e i još masu toga, a to preko NetStumblera nikad neće doznat.... I prije nego što daješ nekakve procjene o nekome razmisli malo (što TI očito nisi napravio).... Pogledaj features i oznaku IEEE 802.11.... Pozdrav

16 godina
neaktivan
offline
RE: Wifi software

exxe ispricavam se zabrijao sam.

 

Dakle exxe je u pravu cijeli vrijeme, svih ovih godina nisam zalazio drugi dio Ethereala.

 

Svi ispadenmo budale - neki cesce, neki stalno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.5.2008 15:30 (ontherunfromthelibians).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Wifi software
ontherunfromthelibians kaže...
......SSID, Speed, Channel, Security, jačinu signala, MAC adresu uređaja na koji je spojen............
 

Nevjerovatan si, ovo je moj zadnji komentar, makar napisao neznam što poslije......Instaliraj Wireshark i pogledaj sam, negdje pod adapter properties ili tako nešto, zaboravio sam jer ga ne koristim više....Ovo sve (gore citirano) Wireshark daje bez analize prometa, za sve ostalo mora raditi analizu (za IP brojeve, broj uređaja u mreži i njihove MAC adrese).... Ali da, za početak NetStumbler ti je dovoljan....

16 godina
neaktivan
offline
RE: Wifi software

imas program koji se zove kismet.... ali doticni ima samo na linuxu

15 godina
neaktivan
offline
Wifi software

Zna li netko mozda kakav program koji ima mogucnost prikazati sto vise podataka o wireless mrezi? Radi se o tome da koristim AP, ali je problem sto nisam nasao nikakav program koji moze prepoznati da se radi o AP-u (da sam spojen mreznim kablom). Dobro bi mi dosao neki tipa NetStumblera... Cisto da nadem sto bolji signal, da okrenem antenu gdje ce signal bit sto konstantiniji i bez pucanja... Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Wifi software

Probaj http://www.metageek.net/products/inssider . Nema previše naprednih opcija ali je free i radi stabilno.

"The three golden rules to ensure computer security are: do not own a computer; do not power it on; and do not use it." Robert "Bob" H. Morris
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Wifi software

Hvala na trudu, ali ne pomaze mi... Ne moze prepoznati da se radi o AP-u... Pronade mi samo mreznu, ali nikako ne moze skuziti da se radi o AP-u preko kojeg se spajam...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Wifi software

Da li je možda u postavkama tvog AP uređaja postavljeno da ne broadcasta SSID? Takvu mrežu ovaj inSSIDer bilježi pod nazivom Unknown ali je možeš identificirati po MAC adresi AP-a. U koloni NetworkType inSSIDer ispisuje da li se radi o AP ili ad-hoc tipu mreže.

"The three golden rules to ensure computer security are: do not own a computer; do not power it on; and do not use it." Robert "Bob" H. Morris
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice