crop, resize fotki za slider

poruka: 8
|
čitano: 5.324
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
odjavljen
offline
crop, resize fotki za slider

Trebam ubacit 3 slike u slider  u wordpressu, default dimenzije slidera 1500x470.

Kako da svoje fotke cropam i resizam, a da ne izgledaju izduženo?

Hvala Vam.

 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
crop, resize fotki za slider

Jesi probao sa Ashampoo Photo Commander ?

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: crop, resize fotki za slider
osvit kaže...

Trebam ubacit 3 slike u slider  u wordpressu, default dimenzije slidera 1500x470.

Kako da svoje fotke cropam i resizam, a da ne izgledaju izduženo?

Misliš da ne izgledaju "razvučeno"? Kad resizeaš, odaberi opciju za zadržavanje omjera širine-visine. S obzirom da ti je ukupna širina 1500 piksela, znači da ti pojedinačne fotke moraju biti širine 500 piksela, a visine 470. To je skoro pa kvadrat, a fotke su ti vjerojatno pravokutnici, zar ne? Onda znači da fotke moraš resizeati (uz zadržavanje omjera širine-visine) tako da im visina bude 470 piksela, i onda kropaš (odrežeš) višak s lijeve i/ili desne stranice tako da ti budu široke 500 piksela.

13 godina
odjavljen
offline
Re: crop, resize fotki za slider
mbaksa kaže...
osvit kaže...

Trebam ubacit 3 slike u slider  u wordpressu, default dimenzije slidera 1500x470.

Kako da svoje fotke cropam i resizam, a da ne izgledaju izduženo?

Misliš da ne izgledaju "razvučeno"? Kad resizeaš, odaberi opciju za zadržavanje omjera širine-visine. S obzirom da ti je ukupna širina 1500 piksela, znači da ti pojedinačne fotke moraju biti širine 500 piksela, a visine 470. To je skoro pa kvadrat, a fotke su ti vjerojatno pravokutnici, zar ne? Onda znači da fotke moraš resizeati (uz zadržavanje omjera širine-visine) tako da im visina bude 470 piksela, i onda kropaš (odrežeš) višak s lijeve i/ili desne stranice tako da ti budu široke 500 piksela.

 ne ukupna nego dimezija svake fotke slidera je 1500x470, dakle svaku fotku moram resizeat cropat da bude dimenzija 1500x 470 i onda uploadat na wordpress.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2015 13:38 (osvit).
16 godina
moderator
offline
Re: crop, resize fotki za slider
osvit kaže...
ne ukupna nego dimezija svake fotke slidera je 1500x470, dakle svaku fotku moram resizeat cropat da bude dimenzija 1500x 470 i onda uploadat na wordpress.

Princip je praktički isti - resizeaš originalnu fotku na širinu od 1500 piksela uz zadržavanje omjera širine/visine (ovisi koji program koristiš - obično imaš nekakav lokot kojim zaključaš omjer) i onda kropaš sliku na 1500x470 (znači, određeš gore i/ili dolje).

 

Ako ne želiš cijelu širinu fotke, onda prije resizeanja kropaš fotku po širini, odnosno s lijeve i desne strane odrežeš što ti je višak.

13 godina
odjavljen
offline
Re: crop, resize fotki za slider
Silwncer kaže...

 Dobar je program, kad sam pokušavao s paintom nije bilo opcije da vidim kolika mi je širina prilikom cropanja, kod sumo.fm sam isto imao problema, s ovim tvojim programom je jednostavno.

Dakle, to je jedini način za uploadat sliku ovih dimenzija, resize pa crop?

16 godina
moderator
offline
Re: crop, resize fotki za slider
osvit kaže...
Dakle, to je jedini način za uploadat sliku ovih dimenzija, resize pa crop?

Ne vidim baš koja druga metoda bi bila moguća. Možeš ti kropat i prije nego resizeaš, ali ti je onda teže proračunati dimenzije.

10 godina
odjavljen
offline
crop, resize fotki za slider

I kažu Ashampoovi programi ne valjaju... Dobar je to program,ja imam 11 pokupio sa giveawaya i imao sam sve njihove programe i dobri su. Sa PC je dosta lakše a kvalitet je odličan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice