Kriptirane slike

poruka: 6
|
čitano: 5.938
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Kriptirane slike
Postoji li način da se otključaju slike na kompu? Problem je sa zaštićenim korisničkim računom. Instaliran je Windows 7 preko Windows Xp-a. Slike postoje u D i u C disku, ali kad otvoris sliku piše Preview is not available! U Zg-u nisu bili sposobni to napravit. Cak su i microsoft zvali.(To je ono sto su mi iz servisa rekli). Nisam nikad imala password na slike! Svaka informacija je dobrodosla. Hvala
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Kriptirane slike
Iva1989 kaže...
Postoji li način da se otključaju slike na kompu? Problem je sa zaštićenim korisničkim računom. Instaliran je Windows 7 preko Windows Xp-a. Slike postoje u D i u C disku, ali kad otvoris sliku piše Preview is not available! U Zg-u nisu bili sposobni to napravit. Cak su i microsoft zvali.(To je ono sto su mi iz servisa rekli). Nisam nikad imala password na slike! Svaka informacija je dobrodosla. Hvala

to ti je ms nes zakenjo motku, no defintivni krivac je taj servis koji ti je naplatio instalaciju neceg za sto ociton nisu kvalificirani obaviti

 

podignes neki live linux sa sticka i nadas se da ne koristis ntfs (vrlo malo vjerojatno) i prebacis te fotografije par sto gigabajta s mjesta a na mjesto b koje nije pod win ... ili instaliras "live winxp" na stick (u slucaju da je vrlo vjerojatni ntfs) i od tamo kopiras. uglavnom ne pustat limacima da ti apgrejdaju komp jer su culi da je win7 zaaakon.

16 godina
moderator
online
Kriptirane slike

Ako nema passworda, onda ni slike ne bi trebale biti kriptirane. Onda bi problem trebao biti samo u pravima pristupa, odnosno trebalo bi promijeniti vlasnika (owner) tih datoteka i mapa u trenutni korisnički račun i datoteke bi tada trebale biti čitljive. Ili, kao što kolega reče, drugo rješenje je neka live distribucija Linuxa.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kriptirane slike

Hvala na vašim odgovorima, nažalost nisam majstorica u kompjuterima.. instalirala sam taj linux live,al se ne znam koristit. {#}

Pošto sam bila bez laptopa 2 mjeseca, i prosao 3 ''majstora,, ..instaliran mi je windows 7 i ugrađen mi je novi hard disc jer je onaj stari počeo rikavat... neki bad sector je bio u pitanju. 

Kriptirane slike imam na starom hardu, i na vanjskom hard disku(general properties piše system : NTFS).. slike NE mogu kopirat na laptop.  Kaže You will need to provide administrator permission to copy this file. Isla sam pogledat na Properties jedne slike -> Attributes -> Advanced -> details ->  i piše User who can acces  this file Administrator Iva( to se sjećam sa starog laptopa da je bio user name) i Certificat Thumbrint neki brojevi.( bit će stari certifikat)  Mogu ja Add-at i instalirat sad novi certifikat sto mi je na ovom kompu al se bojim da nešto ne zeznem. {#} 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.5.2014 19:02 (Iva1989).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kriptirane slike
Iva1989 kaže...

Hvala na vašim odgovorima, nažalost nisam majstorica u kompjuterima.. instalirala sam taj linux live,al se ne znam koristit. {#}

Pošto sam bila bez laptopa 2 mjeseca, i prosao 3 ''majstora,, ..instaliran mi je windows 7 i ugrađen mi je novi hard disc jer je onaj stari počeo rikavat... neki bad sector je bio u pitanju. 

Kriptirane slike imam na starom hardu, i na vanjskom hard disku(general properties piše system : NTFS).. slike NE mogu kopirat na laptop.  Kaže You will need to provide administrator permission to copy this file. Isla sam pogledat na Properties jedne slike -> Attributes -> Advanced -> details ->  i piše User who can acces  this file Administrator Iva( to se sjećam sa starog laptopa da je bio user name) i Certificat Thumbrint neki brojevi.( bit će stari certifikat)  Mogu ja Add-at i instalirat sad novi certifikat sto mi je na ovom kompu al se bojim da nešto ne zeznem. {#} 

Siguran sam da su ti ovo iz servisa nešto tu zeznuli i sad se vade da se ne može ovo ono...

Probaj ovo metodu

 

"Connect the drive that contains the encrypted file. Connect the drive that contains the backed-up certificate and key. Start certmgr.msc Import the certificate."

 

Sada je pitanje da li imaš key?

KLIK dobro pročitaj pa napravi tako, ali nemoj raditi ako nisi sigurna. Nije teško, ali može se lako zeznuti. {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.5.2014 22:23 (Stux).
15 godina
offline
Re: Kriptirane slike
Iva1989 kaže...

..provide administrator permission to copy this file...

- podesi permissione, take ownership. Nema nikakve veze s enkripcijom i ostalim matrixovskim idejama.

- to se radi na folderu/disku gdje se slike nalaze (ne na pojedinoj slici).

- admin ima sva prava, ali ne znači da je vlasnik. Moraš kao admin preuzeti vlasništvo.

 

btw, nisi instalirala live, samo bootala (live medij).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.5.2014 15:12 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice