Preimenovanje fotografija po datumu

poruka: 3
|
čitano: 1.546
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Preimenovanje fotografija po datumu

Bok, nakon kupnje Xperie Z3 susreo sam se sa gadnim problemom zbog načina na koji imenuje slike. 

 

DSC_001, DSC_002 itd.  Nakon prebacivanja fotki na komp i brisanja istih sa mobitela on kreće ispočetka. 

 

To sam riješio sa aplikacijom DSC Auto Rename koja funkcionira savršeno. 

 

E sad, postoji li način na koji to mogu napraviti na kompu? Kako još uvijek na kompu imam nekoliko foldera sa slikama DSC_001 pa na dalje htio bih i njih 

preimenovati u "ddMMyyyy_HHmmss" tako da mogu to sve potrpati u isti folder jednom zauvjek. 

 

Unaprijed hvala!!

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Preimenovanje fotografija po datumu

Takvih programa imaš ko u priči, i to besplatnih, npr. ovdje: http://www.snapfiles.com/freeware/system/fwfilerename.html

 

Eto recimo već i prvi, ReNamer Lite, ti podržava EXIF, iz kojeg može iščitati datum/vrijeme okidanja i druge parametre. Zapravo, datum/vrijeme bi se moglo uzeti i iz datuma/vremena datoteke, samo ne znam resetira li se to prilikom prebacivanja fotki na kompjuter. Ako se ne resetira, možeš koristiti datum/vrijeme datoteke, ako se resetira, možeš koristiti datum/vrijeme iz EXIF-a.

10 godina
offline
Preimenovanje fotografija po datumu

Pff, ovo je bilo brzo 

 

Probat ću s time onda, hvala!!

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice