Rezolucija slike za tablu velikih dimenzija

poruka: 4
|
čitano: 9.368
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Rezolucija slike za tablu velikih dimenzija

Pozdrav,

 

Zanima me koja bi bila dobra rezolucija za printanje slike velikog formata cca 1 m x 2m... Trebam iz renderirat jedan kadar buduce konstrukcije za građevinsku tablu i sad gledam koliku rezoluciju da stavim da iz renderira da to lici na nesto kada se na veliki format isprinta?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Rezolucija slike za tablu velikih dimenzija

Ovisi s koje udaljenosti ga mislite gledati. Ovaj kalkulator bi ti mogao pomoći: https://www.pointsinfocus.com/tools/minimum-resolution-calculator/

 

15 godina
offline
Re: Rezolucija slike za tablu velikih dimenzija

300 dpi je dovoljno za npr časopis (do pola metra udaljenost oka-printa), proporcionalno za udaljenost je OK (plakati uz cestu imaju ogromne pixele.. pogledaj bliže).

postavi 300 dpi, ostalo se brine render-printer, osim ako nije neki drugi kriterij zadan.

300dpi = 120 po cm.. možeš i tako dobiti broj pixela, može i pola manje ako će se gledati s više od metar.. 150dpi/60 po cm, zadovooljava takve potrebe. Više može, ne smeta (ako nema neko ograničenje-razlog).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Rezolucija slike za tablu velikih dimenzija

Hvala na kalkulatoru. Hvala ihush

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice