Mobilni internet - trebam preporuku

poruka: 16
|
čitano: 18.214
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Mobilni internet - trebam preporuku

Trebat će mi nekakav mobilni internet pošto vjerojatno nekoliko mjeseci neću biti blizu svog fiksnog neta pa tražim preporuku.

Provajder nije bitan (iako preferiram "naš" T-Mobile pošto bi to značilo da net mogu koristiti spajanjem nekog moba na laptop

pa da ne treba i novi uređaj), ali je bitno da nema ugovorne obveze. Količina mobilnih podataka je jako bitna u smislu što više

to bolje jer sam "ovisnik o internetu" u smislu da mi treba youtube, web, forumi, online igranje, skype, teamspeak, društvene

mreže, ... Prioritet je barem 3G pokrivenost u području Istre, poželjno HSDPA ali i UMTS može proći, te stabilan signal i po

mogućnosti što manji ping. Na bonove bi mi najbolje odgovaralo, a cijena da me izađe mjesečno što manje (recimo 30ak dana

opcije "Internet dan" bi mi značilo flatrate ali 300-310 Kn mjesečno i obaveza da se svaki dan aktivira opcija ALI htio bih nešto

jeftinije od toga). Zahvaljujem na preporukama.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Mobilni internet - trebam preporuku

Ako si ovisnik onda nema ništa drugo a da bi imalo toliko količinu podataka.

 

Uostalom budi sretan da danas ima i toga jer bi prije samo 5 godina plaćao 512MB 200kn pa osim što je bilo skupo slabo bi vidio Youtube-a sa tim a kamoli što drugo. :)

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mobilni internet - trebam preporuku
Bonbon ti ima 5GB za 45kn ako nadoplatis 80kn. Ali posto ti treba puno prometa onda ne vidim drugacije opcije od Internet dana (na bonove ofc). Ak si mladji od 28, mozes si uzeti i mobilni internet na pretplatu bez ugovorne obveze za 135kn 25GB "flat" u T-comu.
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
13 godina
offline
Mobilni internet - trebam preporuku

Vi bi radili sve što i na fiksnom internetu i još bi da Vam je ping mali i brzna stalna. Izgleda da baš i niste upoznati sa mobilnim internetom.

 

Ping Vam ne može biti mali npr. 10 nikako, a ni brzina Vam ne može biti stalna. Zašto? E pa upravo zato što Vam to sve ovisi o tome koliko ste udaljen od bazne stanice i koliko je ljudi spojeno na nju. 

 

Vama još treba flat internet tako da ja jedinu opciju vidim kao T-Mobile internet dan.

 

Vama bi bilo najbolje da si kupite USB Wi-Fi karticu sa velikim dometom te da onda hvatate otvorene Wireless mreže.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.5.2014 14:59 (Marko :D).
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Mobilni internet - trebam preporuku
Ne podnosim TI poruke, nauci se asertivnosti.

S ADSLom i 15 GB sam jedva spajao početak s krajem mjeseca.
Ono sto trebam je normalan ping za mobilni net - da ne prelazi 100-120.
A prometa, vjerujem da bi mi i 7 GB moglo biti dosta ALI ići cu vjerojatno na 25 za 135 Kn.
Twitter: @191x7
Moj PC  
0 7 hvala 0
13 godina
offline
Mobilni internet - trebam preporuku

Primite moje iskrene isprike ako sam Vas kojim slučajem uvrijedio {#}

 

Eto, uredio sam post. Je li sada sve u redu?

BTW kolege su Vam isto pisale TI ako niste primjetili.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.5.2014 14:58 (Marko :D).
 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mobilni internet - trebam preporuku
Jos ti je jedna prednost te pretplate - 4G povezivost. Ako imas 4G uredjaj iskustvo ti je bolje od klasnicnog adsla za 3 koplja. Ping strava i jako stabilno. Ja imam nekoliko uredjaj na 4G i ping je oko 25 stalno, naravno uz dobar signal. Nekad i nizi (super za igre).
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
13 godina
offline
Mobilni internet - trebam preporuku

4G mu je bolja solucija ako ima uređaj koji podržava 4G i ako je u nekom većem gradu. Ako je udaljen od grada onda mu to ništa ne vrijedi jer je 4G dostupan samo u većim gradovima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mobilni internet - trebam preporuku
Umag je pokriven 4G ALI nemam 4G uređaj.

A ove poruke sto je promijenjeno s ti na vi su i dalje TI poruke. Najniži oblik komunikacije, primitivno.
Twitter: @191x7
Moj PC  
0 9 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mobilni internet - trebam preporuku
Marko :D kaže...

4G mu je bolja solucija ako ima uređaj koji podržava 4G i ako je u nekom većem gradu. Ako je udaljen od grada onda mu to ništa ne vrijedi jer je 4G dostupan samo u većim gradovima.

6 kilometara od Koprivnice, u selu Starigrad 4G oko 30 megabita dl, 3 crtice min. 4G je jako dostupan, bit ce jos vise.

Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
14 godina
offline
Mobilni internet - trebam preporuku

Ja sa 43 godine neću nikome vikati po forumima ali i sa moje strane isprika ako sam nekoga uvrijedio.

 

4G istina nije više samo dostupan po velikim gradovima. Pogotovo kod HT-a koji istina brže pokriva od Vip-a koji je moja stalna pretplata.

 

Ako će 25GB biti dovoljno za navedeno a postoji i mogućnost 4G veze onda ne vidim potrebe za daljnim traženjem. :)

 
2 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Mobilni internet - trebam preporuku

Pozdrav, zna li netko koji je najpovoljniji u austriji prepaid mobilni internet operater.Znaci da ne moram nista potpisivati i davati osobne podatke.

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Mobilni internet - trebam preporuku
Ataka-V kaže...

Pozdrav, zna li netko koji je najpovoljniji u austriji prepaid mobilni internet operater.Znaci da ne moram nista potpisivati i davati osobne podatke.

Provjeri O2 , fenomenalni su,istina,ja sam u Njemackoj,ali bi trebali biti dostupni i u Austriji..Zakonom ti uz broj moraju vezati osobne podatke.

9 godina
protjeran
offline
Mobilni internet - trebam preporuku

Cito sam na netu da neke mreze ne traze osobne podatke.Mislim kako bi bilo dode turist i zeli ostati 2 mjeseca sta bi trebo potpisivati kad nije drzavljan te zemlje.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Mobilni internet - trebam preporuku

Zdravo momci, evo i mene sa pitanjem:

 

Uskoro planiram da si uzmem neku verziju interneta za mobitel, prelazim sa starog dobrog Sonija K800i na Gigabyte GSmart Rey R3.

Izbegavam pretplate što bolje mogu, treba mi između 500-1000MB mesečno, te da košta do 50 kuna.

No to i mogu sam da pronađem, nego gamad ne pokazuju brzinu, barem ne da se vidi.

 

 

Za Smart tarifu kod Tele2 sam pročitao da je brzina jako loša

Možete li mi reći koja je brzina prenosa podataka ukoliko aktiviram ovo:

http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/usluge/podatkovni-paketi-na-bonove/v41/

 

Ukoliko uzmem ovo, da li će se megabajti prebacivati iz meseca u mesec?:

http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/usluge/podatkovni-paketi-uz-pretplatu/v40/

 

Te kolika bi bila brzina interneta kod bonbona ukoliko bi uzeo samo 800MB za 30kn (ako to tako ide i može):

http://www.bonbon.hr/usluge/na-bonove/paketi

 

Ova mi se ponuda čini super, te mi se sviđa što se prelaskom limita samo smanjuje brzina, a ne povećava naknada:

http://www.hrvatskitelekom.hr/mobilne-usluge/korisnici-bonova/opcije/pricam-surfam

no malo mi je problem što ne mogu prebaciti broj bez kupnje mobitela kod njih.

 

 

Mobitel je dual sim, Tele2 trenutno imam, tako da ako budem uzimao BonBon karticu koristiću ju paralelno sa Tele2 karticom samo za net, a Tele2 karticu samo za pozive.

Ukoliko ne, ove megabajte ću aktivirati na trenutnu Tele2 karticu koju imam.

 

Dakle ne treba mi za youtube i ostale video i image servise, treba mi za skype, viber i po koji textualni artikl na netu.

Moj drug ima Tomato Zicer i ponuda je stvarno jeftina, no speedtest je dao 0.20Mbps/D i 0.06Mbps/U.

Download čak nije loš, no upload je strašan, te dok sam probao da pričam preko skype-a sa njim, ja sam ga dobro čuo sa kašnjenjem od cca 5 sekundi no čisto, a on je mene čuo sa kašnjenjem i štekanjem zvuka.

RilEZ5RlV_w
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.7.2014 2:03 (spookymulder84).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Mobilni internet - trebam preporuku

drei mreza, 18 eura mjesecno, flat, meni osobno brzina dl oko 8-10 mbps, ul 3-5 mbps

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice