Elektroničar mehaničar!?

poruka: 6
|
čitano: 7.441
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Elektroničar mehaničar!?

Nakon ispipavanja lokalnog tržišta i razmišljanja hladne glave, odlučio sam legalizirati otvoriti obrt: servis računala. Posao se već polako zahuktava, i vjerojatno sam jedan od rijetkih sretnika koji to mogu reći. Međutim, nakon višemjesečnog informiranja o zakonima i ostalim važnim informacijama, došao sam do jedne prepreke. Prema Zakonu o obrtima, servis računala spada u vezane obrte, a to su oni za koje je potrebno imati prikladnu kvalifikaciju, a to je u mom slučaju elektroničar mehaničar. To me izluđuje, jer ja sam samo gimnazijalac s CompTIA A+ certifikatom, koji je u hrvatskim zakonima važeći poput tariguza. Pokušavam naći način na koji bi se to moglo zaobići, ali nikako ne uspijevam. Trebao bih otići do lokalne obrtničke komore i iznijeti svoj slučaj, možda bih se mogao pozvati na "olakotnu činjenicu" da bi obrt djelovao na otoku... Pa je moje pitanje onima koji su bili u sličnoj situaciji: jeste li, i kako ste uspjeli prijeći tu prepreku?

 

Hvala!

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Elektroničar mehaničar!?

ja sam po struci elektroničar :)) samo cu ti reci Jrvatska je po pitanju toga papirlogija boli glava zato smo zadnja zemlaj po investiranju smatram da treba pobuditi to zanimanje za odrzavanje racunala i ostale elektroničke kompomente ako mislimo domnirati europom :))

Benac SB
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Elektroničar mehaničar!?

otvori d.o.o. i radi što god želiš.

http://www.youtube.com/glodalica
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Elektroničar mehaničar!?

nisi u pravu, i d.o.o. ima ista ograničenja. Možeš staviti kod otvaranja svašta kao djelatnost ali za obavljanje određenih djelatnosti zahtjeva se da je u d.o.o. zaposlena barem jedna stručna osoba za tu djelatnost. Npr. samim otvaranjem projektnog biroa ne znači da automatski dobivaš mogućnost da projektiraš bez da imaš diplomu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2012 23:48 (dastefan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Elektroničar mehaničar!?

otvori d.o.o. i radi , inspekcija te ne davi niko ništa ne pita dok plačaš porez ko i moj alkos koji to radi več godinama a kada je otvarao bila je škola upitna jer za obrt te dave sa diplomom a d.o.o. ga niko ništa nije pitao i tako več godinama, i usput otvaranje firme je bilo zbog prijave za obavljanje obrta bez obrtnice koju mu je podnio susjed radi nekakvih njihovih trzalica u vezi međe.

http://www.youtube.com/glodalica
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Elektroničar mehaničar!?

Htio bi pitat ako je netko tko prati ovu temu te je upisao smijer za Elektronicar mehanicar-a.

E sad htio bi pitat u kakvim firmama mogu obavljati praksu?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice