Futura it - iskustva

poruka: 1.179
|
čitano: 473.776
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Drvosječa kaže...

Pozdrav, 

imam jedno pitanje u vezi Future. 

Ja sam iz Splita,  ali planiram naručiti kompjuter iz Future zbog ponude i besplatnog sastavljanja. 

Teoretski da se meni sutra pokvari neki dio,  hoću li ga ja morati slati u Zagreb ili i u Splitu ima neki ovlašteni servis u kojeg ću odonijeti taj dio s granacijom iz Future? 

Kako to inače rade ljudi koji nisu iz Zagreba? 

Hvala {#}

Samo im pošalješ pokvarenu komponentu, i zdogovoriš se s njima preko maila ili telefona

Strm
12 godina
offline
Futura it - iskustva

12mj imas besplatnu dijagnostiku tj garanciju na cijeli komp, onda poslje toga garanciju po dijelovima

 

Ako se šta dogodi u tih 12mj, najbolje je im poslati cijelo računalo pa neka se oni igraju s njime i utrvđuju što ne valja :=)

 

A kao i svuda, njima šalješ na svoj trošak a oni ako je nešto neispravno vračaju tebi komp na njihov trošak

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Moj PC  
2 0 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva

Znači li to da kompjuter dolazi zatvoren sa naljepnicom ili se može otvarati jer moram DVD-RW ugraditi? 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva

Samo da podijelim svoje iskustvo sa ovim savršenim computer shopom:

 

1) prošle godine u 6-om mjesecu kupio sam nove dijelove za računalo (proc, mb, memoriju, cooler,..), sve je došlo sastavljeno na moju molbu odmah idući dan!! (Iz ZG u RI)

2) nakon pola godine ispostavilo se da je memorija neispravna (jedna pločica), poslana im je na servis, te sam nakon 4 radna dana uredno dobio nazad svoju novu memoriju

3) savršena komunikacija u svako doba dana (bez šale, u 22:30 sam dobio skype IM od njih da li je sve u redu sa novom memorijom)

 

 

Preporučam svakome, vanserijski ozbiljan computer shop sa odličnim cijenama. Dodajte ih na skype i dobiti ćete svaki odgovor u roku od 30sekundi.

12 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Drvosječa kaže...

Znači li to da kompjuter dolazi zatvoren sa naljepnicom ili se može otvarati jer moram DVD-RW ugraditi? 

ne...nemaš naljepnice

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
10 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Mora li se kod njih potvriti narudžba?

Mail mi je nešto blokiran, pa ne mogu ući u njega.

 

LP!
:)

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Futura it - iskustva

Ja sam potvrđivao !

 

Ako ti ne radi mail , nazovi ih !

Music As A Weapon !!
10 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Moje isksutvo sa FuturomIT :

Naručio printer, poslali mi potvrdu na mail koji mi je blokiran ( Moja krivica što sam stavio taj mail ).

Nazavao ih , morao reći neke podatke, na drugi mail mi poslali broj paketa.

 

Na isporuku sam čekao 2 dana ( Jer ja spadam u 2. zonu ) .

 

 

Svaka pohvala i preporuka!


LP!
:) 

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
 
6 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva
Doctor Freak kaže...
LordNIbbler kaže...

 

 

Mogao bi ti citirat svaku drugu rečenicu ali ću par stvari samo, onako iz duše.

 

Kakav si ti lik koji traži preporuke od prodavača tipa što ima u kučištu ili koji cooler preporučate?

 

Jel pitaš i radnice u konzumu koju pastu za zube preporučuju tebi pametnjakoviću?

 

Da ti oni updejtaju bios??? Lik ono, dobro da im nisi rekao da ti instaliraju i pir*tsku verziju crysisa jer si ti nesposoban.

 

Ovo drugo neću ni čitat kaj si si ti zabrijao. Radi takvih, ono oprosti ali moram reć kretena nije ni čudno da nakon nekog vremena shopovi totalno polude i ne hebu nikog 5%.

 

Oni prodaju komponente, i samo je njihova dobra volja hoće li reć neki savjet i dal će taj savjet biti dobar za tebe ili ne.

Al da bi ti ja updejtao bios, davao savjete oko komponenti i da bi me još na kraju hebao za jedan sata kabel e nebi sinko.

 

 

S druge strane daj Bože da jednom radiš na sličnoj poziciji i da dobiješ stranke slične sebi, pa da vidiš kako je s njima lijepo. Ja bi te prvi posjetio i hebeao u mozak dok nebi samostalno dao otkaz. 

 

 

 

 

Baš nisi nikada pitao tete u konzumu i sl. za neki savjet? :) Ja ih uvijek molim za mišljenje kada kupujem nešto curki u nekoj trgovini ;)

http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/Hurki_CRO/
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Nedavno sam naručio kod njih neke komponente, imam samo riječi hvale.

Čim sam im uplatio odmah su poslali paket, sve je bilo uredno zapakirano i ispravno.

Moj PC  
7 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Futura it - iskustva

evo pitao sam futuru dali mi mogu naruciti zalmana z3 plus "white" po akcijskoj cijeni "crnog", nazalost rekli su ne, no dali su mi izlozbeni primjerak po jeftinijoj cijeni! svaka cast{#}danas idem po njega i vodeno za i7!

 {#}

LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
5 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Futura it - iskustva
Stjepanj kaže...

- Očekujemo slike kad se to sve složi. {#}

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ---------- Sva pitanja, nejasnoće, prigovore molim na PM. :D
12 godina
protjeran
offline
Re: Futura it - iskustva
Valentin17 kaže...
Stjepanj kaže...

- Očekujemo slike kad se to sve složi. {#}

naravno!{#}stay tuned! LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.3.2014 12:19 (Stjepanj).
15 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Koristim ovu priliku da pohvalim Futuru IT.Koja profesionalnost :), na ovo jos nisam naisao.U 11:30 narucim konfiguraciju, u 6 popodne stize mail da je sklopljena i poslana preko kurirske sluzbe iz Zagreba u Split.Jutros u 10h zove me covjek za dostavu da je ispred vrata :D

 

Znaci 22.5h od narudzbe do prijedenih 400km i kucnih vrata.

Mozda vam zvuci smijesno ali mi u Splitu stvarno nismo na to navikli :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.3.2014 14:27 (shinobi.kid).
Moj PC  
19 0 hvala 3
13 godina
online
Re: Futura it - iskustva
shinobi.kid kaže...

Koja profesionalnost :), na ovo jos nisam naisao.

- Si vidio kako se radi, ne radimo mi ovdje preporuke isključivo iz toga shopa bezveze.

- ps. očekujemo slike u ovoj temi, naljepnice na kućištu nemaš, tako da ga smiješ otvoriti i slikati.

- Svakako si popuni Moj PC rubriku u profilu.

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ---------- Sva pitanja, nejasnoće, prigovore molim na PM. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.3.2014 14:32 (Valentin17).
10 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Evo i mene :)

 

Neki od vas su vec vidjeli i pomogli mi oko one "zgnjecene" R9 270 koju am kupio u Futuri IT(vise o tome http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/radeon-r97-serija/195648.aspx?page=103). Cim sam ugledao zgnjecen hladnjak, prvo sta sam napravio sam dosao na Bug.hr i pitao vas dali to tako treba bit ili ne, jer mi je cudno bilo. Dobio sam dosta odgovora koji su mi puno pomogli i nakraju se ustanovilo da je ostecena roba. Odmah nakon sam kontaktirao Futuru IT preko njihove facebook stranice i rekao im za kvar. Covjek je napisao da posaljem grafu postom, posto zivim 360km udaljen od Zagreba. Sljedeci dan sam isao na postu uzeo paket, doma zapakirao i poslao im u Zagreb. Vec u petak(dan poslije) covjek mi salje poruku da je grafa stigla kod njih i da ce krenut s reklamacijom kod uvoznika. U subotu oko 9 sati dolazi mi poruka:

 

 

Pozdrav,

uvoznici su nam se javili da je grafička fizički oštećena te da nam ju ne mogu zamjeniti. Nakon toga smo zvali šefa servisa, te ih malo pritisnuli i objasnili da to nije moglo biti učinjeno sa vaše ili naše strane, jer da je grafička pala, pukla bi i plastika hladnjaka. Nakon puno natezanja, uspjeli smo isposlovati da vam daju novu istu takvu grafičku. 

U ponedjeljak će vam biti poslana na vašu adresu. Nadam se da ste zadovoljni, jer ovo što smo vam mi učinili vam nebi niti jedan dućan učinio, te toliko izašao u susret. 

 

P.s. grafičku ćemo otvoriti, pregledati, te cijelu poslikati i istestirati, kako bismo i mi i vi bili osigurani da se ovako nešto više nebi ponovilo.

 

 

Nakon te poruke ostao sam paf, kako sam citao po stranim forumima da te reklamacije traju po tjedan-dva, a oni sredili sve u 19sati :D, jedva cekam tu grafu pa da napokon vratim ljevu stranicu kucista i stisnem power button. Sada ih mislim pitat, ako mogu zapakirat R9 270x pa cu pouzecem nadoplatit, posto mi je putem bilo zao sto nisam dao jos 200kn pa x model uzeo. Sve u svemu, kako i oni kazu ovo niti jedan ducan nebi napravio. Moja ocjena za njih je 10/10. Stvarno da ima vise ovakvih ducana, svijet bi bio ljepse mjesto :D . Kada dodje grafa i stavim Windowse, stavit cu slike posto mi je sve iz Future IT osim Rama i HDD-a.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.3.2014 22:58 (Skillzor69).
Moj PC  
16 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva
Skillzor69 kaže...

 

 

 Nadam se da ste zadovoljni, jer ovo što smo vam mi učinili vam nebi niti jedan dućan učinio, te toliko izašao u susret. 

 

 

Ma daj :D pa nisi ti pokidao to haha... al dobro, nek su ti riješili zamjenu, ali ovo im nije trebalo

http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/Hurki_CRO/
12 godina
offline
Futura it - iskustva

Pa fizičko oštećenje je to, koliko znam to ne ulazi u garanciju.

 

Imao sam sličan slučaj s jednim slušalicama, di je mikrofon došao puknut, u jednoj drugoj trgovini. Isti dan im odnio nazad, nisu mi htjeli ni zaprimiti sluške kamo li dati nove. Po kratkom postupku su mi rekli "fizičko oštećenje ne ulazi u garanciju, trebali ste pregledati proizvod prilikom preuzimanja" moja krivica što kada sam ih kupovao nisam pregledao na kasi. Mislim razumijem ih, kako oni znaju da ja nisam to potrgao?!

 

Što se mene tiče futura je sasvim korektna kao i inače bila, iako sam očekivao da će ovo drugačije završiti. Svaka čast još jednom!

 

p.s. Futura, hvala vam opet na nagradnoj igri! nadam se ovaj put nešto i dobijem :D

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.3.2014 9:01 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Moje iskustvo sa futurom. U četvrtak nazvao i naručio određenu konfu ! Pitao dal može do subote biti sve spremno da dođem podići. Drugi dan zvali da je komp spreman za isporuku tj. čeka me. Pokupio komp ( dečko koji radi , komunikacija 5(odličan) . Sve u sve prezadovoljan !! ;) 

Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Futura it - iskustva
ne može bolje od Future IT :D.. jako brzo odgovaraju na mailove i odgovore na sva pitanja, ljubazni su i puni poštovanja.. u ponedjeljak dopodne sam naručio komponente kod njih, složili su komp i danas je stigao kod mene u 13h, znači komp je bio složen i zapakiran nazad u kutiju od kućišta da se ne polupa, i dobio sam sve kutije od komponenti.. kad su poslali paket su javili mailom i dobio sam broj pošiljke da mogu pratiti i dogovoriti vrijeme dostave
 
5 0 hvala 1
10 godina
offline
Futura it - iskustva

Gledam na  stranici FUTURA IT prosesor AMD FX 8320 i piše da košta 1.103,70 kn  , 1.118,93 kn  ,1.163,39 kn , 1.198,98 kn

Sad kad bih naručio preko interneta koja je prava cijena procesor.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.4.2014 10:39 (REAKTOR).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva
REAKTOR kaže...

Gledam na  stranici FUTURA IT prosesor AMD FX 8320 i piše da košta 1.103,70 kn  , 1.118,93 kn  ,1.163,39 kn , 1.198,98 kn

Sad kad bih naručio preko interneta koja je prava cijena procesor.

frend kad je naručival je uzel najjeftiniju cijenu i tu je platio kasnije kod preuzimanja..

12 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

REAKTOR

 

Sve su ti to isti proizvodi samo su cijene razlicite jer nisu sve isti dobavljaci - primjetis po ID-u.

 

Uglavnom narucis najjeftiniji, a ako ti kazu da ga nema barem znas koji je sljedeci najjeftiniji.

 

 

Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.4.2014 13:01 (zober).
 
6 0 hvala 3
11 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Osim sto su profesionalni,takoder su i ljubazni: (vidi SS)

 

 

 

 

 

Definitivno se prebacujem kod njih.Nakon H110,sve vaznije kupujem kod njih,a i izgleda da ce uskoro bit i opcenito sve tehnikalije :D

:D :D
Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
Moj PC  
4 0 hvala 2
12 godina
offline
Futura it - iskustva

ehh da i ja uhvatim vremena da pohvalim Futuru, kako kažu bauštelci tako se radi u Njemačkoj...

Prije nekoliko dana sam uzeo većinu djelova za konfiguraciju iz Future ( sve osim napajanja) sve iz "Moj PC".

 

Prije kupnje sljedilo je dogovaranje preko email-a FB-a o nabavi komponenti, naručivanja itd pa sve do uputa kojim tramvajem doći od autobusnog kolodvora do njih, sve odgovori u roku par minuta čisto profesionalni, iako sam ja odgovarao sve na "ti" nisu se dali nagovoriti i nastavili sa "Vi".

 

I tako sam ja odnio svoje napajanje koje sam kupio od člana foruma i naručio ostatak konfiguracije, sve je bilo spremno za sutra za slanje osim ventilatora na kučištu kojih nisu imali na lageru pa su mi ih rekli poslati kad stignu, pošto im je sljedeća narudžba od Noctue išla za 3 tjedna pa da ne čekam toliko.

 

No sutra poruka na FB da su naručili ventilatore pa da stižu sutra ako sam voljan da se strpim da će ih oni ugraditi, ma reko što je još jedan dan, usput ih dam još par zahtjeva o poziciji ventilatora, da maknu srednji kavez za hardove itd.

 

i došao je taj dan stiže komp (sljedeće nema veze s Futurom) zove lik na mob, pita gdje živim, da izađem na dvorište da me vidi. Ja izašao i dolazi kombi od Overseesa sa nekih 100kmh prolazi pokraj mene ( u ulici dugačkoj 200m) skuži me i naglo koči, vraća se natrag, otvara vrata, samo moje 2 kutije u kombiju, ničim vezane, izvadi kutije, nema vanjskog oštećenja a dobro preuzeti ću. Kombi je sav izudaran sa svih strana, lik odlazi iz dvorišta i zapadne u jarak......

 

(dalje ima veze s Futurom) Spojio komp, sve radi sve šljaka, idem ga poslikati ponosno za forum, sve su napravili kako sam im napisao, skinuli srednji kavez, bolji cable managment ne bih napravio ni sam da sebi radim, kad ono svi kaži pa smotan ti je hladnjak...

 

To je bilo u petak prije Uskrsa oko 21h, pošaljem poruku preko FB, pa valjda budu kad rade odgovorili tamo u utorak, kad ono za par minuta odgovor da im pošaljem sliku. Kažu da usporedim sliku s FB nakon slaganja sa svojom pa da vidim da je kod njih sve bilo uredu te da je oštećeno u transportu. I što me je najviše iznenadilo kažu iako sutra ne radimo dođite pa ćemo otvoriti i zamjeniti hladnjak ( tko bi to napravio), no zbog problema s buđenjem nisam stigao u ZG na vrijeme pa sam odlučio otići u utorak ( druga je opcija bila slanje kompa natrag s Overseesom sve o njihovom trošku, ali nikad više ). U utorak zamjenjen hladnjak i sve je sad u tip top stanju, još sam usput uzeo 2 Xbox gamepada

 

Tako da svaka preporuka za Futuru, da ne kažem *ebeš 50-100 kn ako su 1-2 komponente skuplje (iako su u većini jeftinije) kad imaš takvu uslugu, svima preporučujem i nadalje sve uzimam od tamo (uz mogućnost izbjegavanja dostave)

 

Moj PC  
6 0 hvala 3
11 godina
offline
Re: Futura it - iskustva

Kako se covjek izneneadi kad netko radi po pravilima struke i dobrog gazde.....

12 godina
offline
Futura it - iskustva

Jednostavno kod nas nisam vidio bolji odnos prema kupcu i bolji after sale service, jednostavno skidam kapu. Uvijek me iznova uspiju razveseliti!

 

Sinoć me kolega iz Future cima na skype (ono pol 11 navečer), siroti smišlja što ćemo i kako ćemo da napravimo konfu kako se spada... to spada u klasu da ne možeš vjerovat, da je čovjek spreman svoju "slobodnu" večer posvetit tvome problemu.

Fuck me I'm famous.
Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Futura it - iskustva

Ja jučer naručio susjedu komp on danas ujutro stigao,ali nisu poslali kabel za napajanje. :/

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Futura it - iskustva
Karlo.barcelona kaže...

Ja jučer naručio susjedu komp on danas ujutro stigao,ali nisu poslali kabel za napajanje. :/

 

Možda ne bi trebao ni doći, kontaktiraj ih i poslati će ti . 

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
12 godina
offline
Re: Futura it - iskustva
Karlo.barcelona kaže...

Ja jučer naručio susjedu komp on danas ujutro stigao,ali nisu poslali kabel za napajanje. :/

 

koji komp si narucio? njihov gotov sa weba ili ste sami slagali, koje napajanje?

Plačanje: Keš/Kartica (koja,koliko rata) Namjena? Monitor imaš,koji?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice