Ovlašteni servisi u koji prihvaćaju garanciju

poruka: 22
|
čitano: 6.772
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Ovlašteni servisi u koji prihvaćaju garanciju

Pozdrav!
Zanima me tko je ovlašteni servis za Gigabyte u Hrvatskoj, točnije, za GB matičnu.

Isto tako, jel ja mogu preskočiti reklamiranje trgovini u kojoj sam kupio i dati direkt servisu?

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
4 0 hvala 4
13 godina
neaktivan
offline
Ovlašteni servisi u koji prihvaćaju garanciju

irush kaže

"Možeš preskočiti reklamiranje u trgovini. Odnesi direktno u ovlašteni servis. Tako će biti i brže, ne gubiš koji dan na dostavu poštom dok trgovina šalje na servis. Isto tako trgovina je obavezna preuzeti robu i poslati je na servis. Ovlašteni servis ti piše na jamstvenom listu, ovisi tko je uvoznik. Može biti na primjer ASBIS, MSAN."

 

 

@irush, hvala na odgovoru, ali ja na kutiji od matične nemam onu naljepnicu, a ne znam gdje drugdje da tražim pa pitam ovdje :)

A i tako kako kažeš, ne da mi se gubiti vrijeme sa trgovinom kad oni zapravo ništa ne rade.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
4 0 hvala 4
14 godina
moderator
offline
Re: Ovlašteni servisi u koji prihvaćaju garanciju

Piše ti na jamstvenom listu koji si dobio uz ploču.

 

Možeš direktno u servisu uz priloženi jamstveni list i račun.

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
13 godina
neaktivan
offline
Ovlašteni servisi u koji prihvaćaju garanciju

Ne mogu nigdje pronaći jamstveni.

 

irush: "Najbolje ti je onda kontaktirati trgovinu i pitati da ti prema računu kažu tko je ovlašteni servis za Gigabyte. Meni na MBO piše ASBIS, adresa ti je Slavonska avenija 24/6. Isto je ploča Gigabyte."

 

Hvala, budem pitao slijedeći radni dan :)

Nadam se da mogu bez jamstvenog reklamirati ako ga ne pronađem.

 


P.S. irush je novi član pa ne može pisati u temu, nisam poludio :)

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
4 0 hvala 4
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ovlašteni servisi u koji prihvaćaju garanciju
XXX-Man kaže...

Piše ti na jamstvenom listu koji si dobio uz ploču.

 

Mislim da nije dobio jamstveni list ili ga nema kod sebe. Meni na ploči od Gigabyte piše uvoznik ASBIS na adresi ovoj: Slavonska Avenija 24/6. To je naljepnica na kutiji, ujedno i jamstveni list. Za reklamaciju je dovoljna kopija računa, original nije obavezan, što je i bolje jer ga mogu pogubiti.

 

EDIT: kao novi član imam ograničenja po broju poruka koje mogu napisati, evo sad je poruka prošla. Kolega ne priča sam sa sobom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2015 17:15 (irush).
14 godina
moderator
offline
Re: Ovlašteni servisi u koji prihvaćaju garanciju

Ovlašteni servis ti ima pravo ne priznati garanciju ako nemaš priložen jamstveni list.

 

U ovom slučaju najbolje preko trgovine.

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ovlašteni servisi u koji prihvaćaju garanciju
XXX-Man kaže...

Ovlašteni servis ti ima pravo ne priznati garanciju ako nemaš priložen jamstveni list.

 

 U teoriji da kao što je i trgovina dužna izdati pravilno ispunjeni jamstveni list, ali u praksi je drugačije.

13 godina
neaktivan
offline
Ovlašteni servisi u koji prihvaćaju garanciju

Sve kutije čuvam radi jamstva na njoj, ali na kutiji od ploče nemam ništa, a od papira sam dobio upute.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
4 0 hvala 4
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ovlašteni servisi u koji prihvaćaju garanciju

U nekim trgovinama je praksa isporučiti robu bez naljepnice, a račun je dovoljan za ostvarivanje jamstva. Ne bi trebao imati problema, prema serijskom broju može se utvrditi preostalo jamstvo. Nekad prije Gigabyte modeli su išli sa 24 mj. jamstva, a sad idu sa 36 mj. jamstva. Svoju ploču sam kupio prije 12. mj.

13 godina
neaktivan
offline
Ovlašteni servisi u koji prihvaćaju garanciju

Moja je stara 15 mjeseci i ne sekiram se da jamstva nema, nego se sekiram da će dugo trebati da se riješi problem, a komp mi je prijeko potreban.

Sa pločom je sve u redu, ali imao sam problem sa memorijom koji je upućivao na ploču pa se želim "pripremiti" ako potreba reklamacija ploče.

 

Do sada sam s ADM-om imao pozitivna iskustva u vezi reklamacija, ali su malo spori. Treba im po dva, tri dana da pošalju komponentu u servis(bar je tako bilo sa napajanjima).

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
4 0 hvala 4
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ovlašteni servisi u koji prihvaćaju garanciju

Servis se obavezuje riješiti reklamaciju u predviđenom roku. Na žalost taj rok nije zakonski definiran nikakvom brojkom, u pravilu svaki servis je sam sebi definirao da taj rok bude unutar 45 dana. Za vrijeme provedeno u servisu garancija se može produžiti.

9 godina
offline
Re: Ovlašteni servisi u koji prihvaćaju garanciju
chutac kaže...

Moja je stara 15 mjeseci i ne sekiram se da jamstva nema, nego se sekiram da će dugo trebati da se riješi problem, a komp mi je prijeko potreban.

Sa pločom je sve u redu, ali imao sam problem sa memorijom koji je upućivao na ploču pa se želim "pripremiti" ako potreba reklamacija ploče.

 

Do sada sam s ADM-om imao pozitivna iskustva u vezi reklamacija, ali su malo spori. Treba im po dva, tri dana da pošalju komponentu u servis(bar je tako bilo sa napajanjima).

 Nemoj slat u servis direktno, vec preko trgovine. Ustedjet ces si puno bespotrebnih problema koji eventualno mogu naic. Ne moraju, ali mogu. A vidim da je i ADM prodavac, nemogu za njih bas puno dobrih stvari rec u vezi reklamacija. Obavi stvari po PS-u i manje ce te glava bolit. Salji trgovini.

12 godina
neaktivan
offline
Ovlašteni servisi u koji prihvaćaju garanciju

Mozes uvjek maticnu direktno kod gigabyta poslati  takozvani RMA ja sam bar tako poslao svoju process traje svega 2 tjedna cak ti i posalju prepaid lable da im posaljes maticnu.

Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ovlašteni servisi u koji prihvaćaju garanciju
sandokan111 kaže...

 

 Nemoj slat u servis direktno, vec preko trgovine. Ustedjet ces si puno bespotrebnih problema koji eventualno mogu naic. Ne moraju, ali mogu. A vidim da je i ADM prodavac, nemogu za njih bas puno dobrih stvari rec u vezi reklamacija. Obavi stvari po PS-u i manje ce te glava bolit. Salji trgovini.

 Koji problemi mogu naići? Pa logično veće su šanse da naiđu problemi kad se ide obilaznim putem preko trgovine. Može se proizvod zagubiti u trgovini, oštetiti, pa eventualno dostavna služba opet izgubi ili ošteti proizvod.

8 godina
protjeran
offline
Re: Ovlašteni servisi u koji prihvaćaju garanciju

Kako je krenulo ja neću ništa slati u ovlaštene servise na garanciju, nigdje komponenti ni računala na stanju, a preko interneta ne možeš naručiti jer im je web stranica u banani.

13 godina
neaktivan
offline
Ovlašteni servisi u koji prihvaćaju garanciju

lol, slika banane 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
4 0 hvala 4
9 godina
offline
Re: Ovlašteni servisi u koji prihvaćaju garanciju
irush kaže...

 Koji problemi mogu naići? Pa logično veće su šanse da naiđu problemi kad se ide obilaznim putem preko trgovine. Može se proizvod zagubiti u trgovini, oštetiti, pa eventualno dostavna služba opet izgubi ili ošteti proizvod.

 Lol. Zagubiti u trgovini? Ti me zezas ili sta? Ako se zagubi jednostavno ces dobit novi i problem rjesen :) Dostavni proizvodi su osigurani, ostecenja pri transportu su isto osigurana i nisu tvoj problem. Jel vidis koliko besmislenih problema ima koji se samo mogu dogodit ako saljes direktno servisu umjesto odneses u trgovinu gdje se vidi kako su zaprimili?

 

Koji problemi mogu nastat?

Pa problemi takvi da je servis prema tebi doslovno 0% pravno obvezan, posto ugovor o kupnji je izmedju tebe i trgovine. I onda se redovito servisi bahate s raznoraznim glupostima te strankama svakakve bajke pricaju, posto mogu (dajemo vam ovo u zamjenu uzmi il ostavi, neprihvacanje garancija, nema povrata novca itd itd) i onda ljudi misle "u jbt servis je najbitniji, kako on kaze tako je" a u biti im fali karika da svi zakoni se ne odnose na relaciju kupac-servis vec kupac-trgovina.

Ja trenutno imam slucaj da ce najebat trgovina ako mi uredjaj crkne jer je vec zamjenjen dio i na taj dio im je servis dao samo 6mj garanciju pa nakon sto sam se obratio inspektoratu su ovi javili trgovini da je to njen problem, tako da mi je trgovina izdala ponovno punu garanciju, a sluzbeno znam da je njima servis izdao 6mj garanciju na to. Kako ce se oni s tim natezat, naravno, nije moj problem jer ja i dalje imam garanciju koliko ona treba bit, al ce bit veselo trgovini od dobavljaca izvlacit garanciju. I sad ti tu izbaci trgovinu i ubaci mene i servis ja bi izgubio garanciju.

8 godina
protjeran
offline
Re: Ovlašteni servisi u koji prihvaćaju garanciju

laki labud lako plovi lako malu ribu lovi

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ovlašteni servisi u koji prihvaćaju garanciju
sandokan111 kaže...
irush kaže...

 Koji problemi mogu naići? Pa logično veće su šanse da naiđu problemi kad se ide obilaznim putem preko trgovine. Može se proizvod zagubiti u trgovini, oštetiti, pa eventualno dostavna služba opet izgubi ili ošteti proizvod.

 Lol. Zagubiti u trgovini? Ti me zezas ili sta? Ako se zagubi jednostavno ces dobit novi i problem rjesen :) Dostavni proizvodi su osigurani, ostecenja pri transportu su isto osigurana i nisu tvoj problem. Jel vidis koliko besmislenih problema ima koji se samo mogu dogodit ako saljes direktno servisu umjesto odneses u trgovinu gdje se vidi kako su zaprimili?

 

 

 Ti si dao svoje mišljenje, a ja svoje. Nema smisla da i dalje forsiraš svoje mišljenje. Ako želiš zaobilaznim putem to je tvoja stvar. Za reklamaciju ti je dovoljna i kopija računa.

9 godina
offline
Ovlašteni servisi u koji prihvaćaju garanciju

U nedostatku argumenata mozes ti pokusat progurat nesto ko moje misljenje, al postoji zakonska procedura za neke stvari. Procedura je kako sam ja opisao i naveo sam ti razloge zasto je to tako, stoga i savjet da se nikad ne salje direktno u servis. Nista je ne proguravam, moje je zakonski propisano, a posto ti je post pun pitanja na ista sam ti odgovorio.

 
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ovlašteni servisi u koji prihvaćaju garanciju
sandokan111 kaže...

U nedostatku argumenata mozes ti pokusat progurat nesto ko moje misljenje, al postoji zakonska procedura za neke stvari. Procedura je kako sam ja opisao i naveo sam ti razloge zasto je to tako, stoga i savjet da se nikad ne salje direktno u servis. Nista je ne proguravam, moje je zakonski propisano, a posto ti je post pun pitanja na ista sam ti odgovorio.

 Dosadan si više sa tim zakonima...

9 godina
offline
Ovlašteni servisi u koji prihvaćaju garanciju

Rofl. Sad si vec smjesan :)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice