Reklamacija u HG Spotu

poruka: 321
|
čitano: 45.084
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Reklamacija u HG Spotu

Reklamirao sam grafičku karticu (Gainward 8800 GTS 320MB) u HG Spotu prije otprilike mjesec i po. Kartica je pregorila nakon jedne godine korištenja (garancija je bila na dvije godine) , oni su sve fino zaprimili i rekli su da će me zvati kada bude popravljena kartica. Ali evo ni nakon 45 dana niko me još ne zove, ja sam zvao par puta da provjerim je li popravljna ali nije bila... Kada sam im ostavljao karticu rekli su da će biti popravljena za maksimalno mjesec dana ali evo još ništa nisu napravili. Recite mi kome da se obratim u vezi ovoga, imam li pravo da zovem udrugu potrošača ili nešto sl.? Unaprijed zahvaljujem

q9300@3,00/Gigabyte X48-DQ6/ OCZ Reaper DDR2 @ 1066/ASUS 4870/
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Reklamacija u HG Spotu

Obrati se udruzi Potrošač, to uvijek možeš. Mislim da prema zakonu o zaštiti potrošača moraju reagirati unutar 45 dana, ali što možeš realno napraviti u našoj državi ako ne ispoštuju svoju zakonsku obavezu, nemam pojma... Zato, zovi Potrošač i reci im točne datume i traži savjet. Zato su tu.

Pazi, gledam te!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Reklamacija u HG Spotu

Ukoliko sam dobavljač t.j. serviser nije hgspot oni ne mogu ništa. Servis (dobavljač) odobrava eventualne zamjene, na koju ti sada svakako imaš pravo. Nazovi ih i traži broj lika koji je u direktnom kontaktu sa dobavljačima ili broj od dobavljača samog. Ili sam odi do voditelja poslovnice ili odjela. Tako će ti biti najbrže, samo spomeni da je prošlo 45 dana.

--> Moj SIG <-- IBM ThinkPad R61 - C2D T7100 1,8 MHz, nVidia Quadro NVS 140M, 2GB RAM, 120GB HDD, Ubuntu 8.04 acer TravelMate 2483 NWXCi - Pentium M 1.73MHz, 1GB RAM, 60GB HDD, Ubuntu 8.04
16 godina
neaktivan
offline
RE: Reklamacija u HG Spotu
Odi tamo u HG spot u koji si predao karticu i recite im gdje je problem. Nakon toga ako neznaju zovi udrugu potrošaća,pa će se sjetit kad im inspektorat uđe u dućan.I mislim da bi to trebalo biti to :)
Viva La Vida
15 godina
neaktivan
offline
Reklamacija u HG Spotu

HEH zbog toga moze bit sretan jer nakon 45 dana ako ju ne uspiju popraviti vracaju ti novac (to se meni isto desilo)

AMD Phenom 9950 2,6(OC3,0) /Zalman 8700LED/), DFI LanParty DK790FX M2RS, 2X 2GB OCZ, Reaper 1066MHz, Club3D Radeon 4870, Hiper 730W.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Reklamacija u HG Spotu

Koliko sam ja upoznat, mislim da ti pise na njihovoj primki ili garanciji.. nisam siguran, ali unutar 30 dana ti moraju popraviti. Ako ne uklone kvar, duzni su ti dati novu grafu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Reklamacija u HG Spotu

Da ,ne vracaju novac definitivno,ali daju identicnu ili bolju graficku uz malu nadoplatu,probaj se dogovoriti sa šefom smjene poslijepodne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Reklamacija u HG Spotu

Izbjegavaj HG Spot, meni su naplatili 1 monitor a isporucili drugi bez DVI prikljucka, obecali da ce to rijesit, bio sam kod njih 3 puta, zvao telefonom i oni nista, njihov odgovor je da taj model trenutno nemaju u Zagrebu nego samo u drugim poslovnicama. Proslo vec 20 dana a jos uvijek nema tog monitora koji su mi naplatili. Nikad vise u HG Spot, pa da i bili najjeftiniji. Nadam se da ces rijesit svoju reklamaciju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2008 18:27 (Maticna).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Reklamacija u HG Spotu
A ako se odlućiš na nadoplate,uzmi jednu HD4870 ;-)
Viva La Vida
16 godina
protjeran
offline
Reklamacija u HG Spotu

Dobra im je reklama na radiju:

 

"Ova reklama će vam promijeniti život..blabla...HG-šrot, tisuću mogućnosti, jedno mjesto."

 

Koje gluposti pamtim, nevjerovatno, ali dobro ide uz ovu temu.

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2008 19:25 (the_tux).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Reklamacija u HG Spotu
Strontium kaže...

Da ,ne vracaju novac definitivno,ali daju identicnu ili bolju graficku uz malu nadoplatu,probaj se dogovoriti sa šefom smjene poslijepodne.

 pa kad nemate nista u tim vasim glavama meni su vratili, a jos sam uspio vratit maticnu ispravnu da bi zamijenio za neku drugu(lijepo sam poslao mail ovom u servisu da radi maticna i da ima sve kutiju itd. i oni su mi zamijenili):
AMD Phenom 9950 2,6(OC3,0) /Zalman 8700LED/), DFI LanParty DK790FX M2RS, 2X 2GB OCZ, Reaper 1066MHz, Club3D Radeon 4870, Hiper 730W.
16 godina
neaktivan
offline
Reklamacija u HG Spotu

Hg Spot je prema meni najkorektniji od svih dučana..... evo jedan primjer od prije tjedan dana.

Lijepo doneso grafičku kojoj je riknuo prvi dvi port...imala je garanciju i isti tren sam otišao odabrati novu (bolju) uz nadoplatu. Osmijeh

 Odi kod njih i dogovorite se.

when my mama ask me will I change I tell her yeah, but it's clear I'll always be the same Until the end of time
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Reklamacija u HG Spotu

Ali ako mi preporuče da zamjenim karticu za neku drugu uz nadoplatu da li će mi oni računati cijenu koja je bila u vrijeme kada sam uzeo karticu, a bila je preko 2k kn, ili će uraditi neku procjenu vrijednosti? A da li bi možda mogao uzeti neku drugu komponentu, npr. CPU ili HDD pošto sam u međuvremenu kupio drugu grafičku (ATI 4780)?

q9300@3,00/Gigabyte X48-DQ6/ OCZ Reaper DDR2 @ 1066/ASUS 4870/
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Reklamacija u HG Spotu
zoka kaže...

Ali ako mi preporuče da zamjenim karticu za neku drugu uz nadoplatu da li će mi oni računati cijenu koja je bila u vrijeme kada sam uzeo karticu, a bila je preko 2k kn, ili će uraditi neku procjenu vrijednosti? A da li bi možda mogao uzeti neku drugu komponentu, npr. CPU ili HDD pošto sam u međuvremenu kupio drugu grafičku (ATI 4780)?

 cijenu s računa, dakle ona cifra po kojoj si kupio Namigiva -tak bi recimo trebali....no da se o tome puno diskutirati....        

...a za drugu komponentu se pokušaj dogovorit s njima....
when my mama ask me will I change I tell her yeah, but it's clear I'll always be the same Until the end of time
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2008 22:32 (Core2Duo2).
12 godina
protjeran
offline
Reklamacija u HG Spotu
Trebao bi reklamirati jednu od tri grafe r9 280x(svaka placena 2800kn)kupljena u hg spot prije 7mjeseci, dali ce mi htjeti zamjeniti za neku nvidiju tih cifru, kako to kod njih ide??lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 11:03 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Reklamacija u HG Spotu
Stjepanj kaže...
Trebao bi reklamirati jednu od tri grafe r9 280x(svaka placena 2800kn)kupljena u hg spot prije 7mjeseci, dali ce mi htjeti zamjeniti za neku nvidiju tih cifru, kako to kod njih ide??lp

Pitaj.

Formalno moraju zamijeniti za istu, a što će točno biti i hoće li ti uvažiti želju ne može nitko prognozirati jer je ovisno o dosta stvari.

12 godina
protjeran
offline
Reklamacija u HG Spotu
Ali ja ne zelim istu vec novu gtx-icu:)
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
online
Re: Reklamacija u HG Spotu
Stjepanj kaže...
Ali ja ne zelim istu vec novu gtx-icu:)

Jedno je zakon, drugo je tko pokriva troškove, tvoja želja je najmanje bitna i moguća samo ako nosilac jamstva želi i može izaći ti u susret.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Reklamacija u HG Spotu

Nakon par dana natezanja sa prodavačima meni konačno uvažili reklamaciju na matičnu ploču. Servis odobrio reklamaciju, ali voditelj prodaje počeo stvarati probleme oko zamjene. Nije isti model bio više u ponudi, a nisam htio ništa drugo. Jedva dobio novce nazad.

13 godina
offline
Re: Reklamacija u HG Spotu
Brian kaže...

Jedva dobio novce nazad.

Tako ti i treba kad kupuješ u lošem dućanu.

Sve je to dobro dok ne dođe do reklamacije, kad do toga dođe, onda se vidi tko i koliko pošteno radi.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
13 godina
odjavljen
offline
Reklamacija u HG Spotu

Danas mi otkazala pržilica Samsung, izbaciva error kod prženja i zablokira npr na 77%, a rijetko sam je koristio.

Kupljena u HG Spotu prije godinu i po, a ima garu 2 godine.

Odnio sam je s računom u poslovnicu, zaprimili je, pa ide u servis.

Baš me zanima šta će biti s tim.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Reklamacija u HG Spotu

S obzirom da je sat tehničara i transport tog smećenca (čija je VPC oko 50kn) skuplji, vjerojatno ćeš dobiti novu. Jednostavnije je i jeftinije. To je praktički potrošna roba po cijeni.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
odjavljen
offline
Reklamacija u HG Spotu

 Da ako priznaju reklamaciju,  i ne kažu da je kvar uslijed lošeg rukovanja bla bla, ovo ono...a stala cijelo vrijeme u kučištu od kad sam je kupio, koristio možda 20-30 puta i crkla???

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Reklamacija u HG Spotu
osvit kaže...

 Da ako priznaju reklamaciju,  i ne kažu da je kvar uslijed lošeg rukovanja bla bla, ovo ono...a stala cijelo vrijeme u kučištu od kad sam je kupio, koristio možda 20-30 puta i crkla???

 Na vlastite oči sam vidio kako priznaju garanciju osobi koja je matičnu montirala direktno na kućište, bez standoffa... Pa ako to nije nestručno rukovanje onda tebe sigurno neće odbiti ako je pržilica riknula nakon skoro 2 godine.

14 godina
offline
Re: Reklamacija u HG Spotu
osvit kaže...

Danas mi otkazala pržilica Samsung, izbaciva error kod prženja i zablokira npr na 77%, a rijetko sam je koristio.

Kupljena u HG Spotu prije godinu i po, a ima garu 2 godine.

Odnio sam je s računom u poslovnicu, zaprimili je, pa ide u servis.

Baš me zanima šta će biti s tim.

 Ide u ovlašteni servis na procjenu.

Kad utvrde neispravnost, dobit ćeš novu.

13 godina
odjavljen
offline
Reklamacija u HG Spotu

Evo, bili ste u pravu, jutros dobio email da dođem po novu.

Dali mi tu drugu pržilicu, odnio je doma i isprobao ali je bila neispravna ne može pokrenuti DVD.

Vratio je odmah nazad,i zamjenili mi je za drugu, ta radi.

Međutim, kad sam je spojio doma, pržila mi iso fie od 3,4 GB na DVD otprilike 1h ???

Već sam mislio evo opet nesipravna, a nova.

Updateao sam firmware, provjerio da je na svim chanells Ultra DMA a ne PIO, deinstalirao u device manageru IDE ATA controllers, ATA chanells i restartao.

Sad mi prži OK, nekih 7-10 minuta DVD.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2016 20:08 (osvit).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Reklamacija u HG Spotu

Pohvale za HG spot, brzi, usluzni, bilo nekih sitnih problema, rijeseno u roku tjedan dana. Prezadovoljan sam.

Ako napredujem, prati me. Ako stanem, gurni me. Ako se povucem, ubij me.
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Reklamacija u HG Spotu

Krtika HG webshopu, naime nema uopće opcije da ugasiš račun na njihovoj stranici, promjeniš email, a najgore ne možeš uopće mjenjati korisničke podtake na svom računu,iako tokom godina ljudi mjenjaju adresu, prezime, gradove, mobitel itd, ne prihvaća izmejne korisničkih podataka na njihovom webshop računu, očito neki amater to radio.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.4.2016 9:21 (osvit).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Reklamacija u HG Spotu
osvit kaže...

Krtika HG webshopu, naime nema uopće opcije da ugasiš račun na njihovoj stranici, promjeniš email, a najgore ne možeš uopće mjenjati korisničke podtake na svom računu,iako tokom godina ljudi mjenjaju adresu, prezime, gradove, mobitel itd, ne prihvaća izmejne korisničkih podataka na njihovom webshop računu, očito neki amater to radio.

 Radije nazovi njihov web shop i ukaži im na manjkavost.

Možda te nagrade nekim popustom a usput i isprave grešku.

13 godina
odjavljen
offline
Reklamacija u HG Spotu

jesam putem emaila, ispričali se  rekli da je tako kako je nažalost.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice