IPhone 4S - full restore

poruka: 13
|
čitano: 17.422
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
IPhone 4S - full restore

Pozdrav.

 

Kako mogu napraviti kompletni restore, da mi se pobrišu svi podatci, i da bude u stanju kao kad sam ga izvadio iz kutije?

Gledao sam na službenoj stranici, pomoću iTunesa, a onda vidio i na mydigitallife, piše da ga prvo treba staviti u neki DFU mode, pa onda napraviti restore.

 

Što je onda potrebno učiniti da ga vratim kako je bio? I hoću li morati ponoviti absinthe jb ili?

ZOTAC: It's Time to Play.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.3.2012 13:14 (DmL).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 4S - full restore
DmL kaže...

Pozdrav.

 

Kako mogu napraviti kompletni restore, da mi se pobrišu svi podatci, i da bude u stanju kao kad sam ga izvadio iz kutije?

Gledao sam na službenoj stranici, pomoću iTunesa, a onda vidio i na mydigitallife, piše da ga prvo treba staviti u neki DFU mode, pa onda napraviti restore.

 

Što je onda potrebno učiniti da ga vratim kako je bio? I hoću li morati ponoviti absinthe jb ili?

  Na tvornicke postavke, kao "out of the box" ne moras nikakav restore radit: Settings -> General -> Reset -> Reset All Settings, i sve ostalo

 

Restoranjem ces napravit upgrade na 5.1 i onda bye bye JailBreak 4 long time, jer nema nacina da se vratis na stari Firmware (5.0, 5.0.1), ni sa sejvanim SSH Blobovima, nikako....

 

Na moj gore navedeni nacin Jailbreak ce ti ostat, jedino kaj se nece zbrisat su Cydiine aplikacije, a to mozes sve u Cydiin queue za uninstall stavit i sve odjednom zbrisat

Justin Bieber - God created me to sing ! Rise Against - No, i don't
14 godina
neaktivan
offline
IPhone 4S - full restore

Da, nisam update-ao na 5.1, niti ću još dok nema JB-a.

 

Našao sam na netu firmware za iPhone 4S, 5.0.1 9A405.

Moja trenutna verzija je ista ta, 9A405, a iOS je 5.0.1.

 

Čitao sam da u iTunesu držim pretisnut Shift i pretisnem Restore , te da onda mogu izabrati skinuti restore file sa neta: iPhone4,1_5.0.1_9A405_Restore

 

Ja sam kupio iPhone 4S dok je na njemu bio iOS 5.0.0, pa sam ga naknadno nadogrado na 5.0.1.

 

 

Hoću li sa ovim postupkom gore moći vratiti na original factory stanje?

 

ZOTAC: It's Time to Play.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.3.2012 16:11 (DmL).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
IPhone 4S - full restore

Po meni, i koliko ja znam, NE mozes, jer je Apple stopirao potpisivanje 5.0.1 Firmwarea, sto je potrebno za 4S 5.0.1....Mozda mozes, ali to sto prije to bolje, jer mozda jos nisu skroz prestali, i upamti da time JAKO riskiras gubitak JBa, i da postoji velika mogucnost da ce doc do greske i da ces morat na 5.1....Your Call...Ali po meni ona moja gore naedena metoda ti radi isto, potpuno brisanje svega, mob ti opet ucitava onaj iPhone setup screen, sve kao iz kutije, bez tog restorea, ne vidim razlog da to radis, osim nekog problema, zabrinutost za neke ostale podatke NEMA

Justin Bieber - God created me to sing ! Rise Against - No, i don't
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
IPhone 4S - full restore

A ako zelis maknut Cydiu (tek sad vidim da bi ti to moglo znacit ovo tvoje, mozes to i bez restoranja)

Justin Bieber - God created me to sing ! Rise Against - No, i don't
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
IPhone 4S - full restore

tu ces imat pun qurac posla, ja na tvom mjestu nebi restorao iphone ako nije bas nuzno.... kako god okrenes kad ga ides restorat morat ces napravit update na 5.1 (jedino nisam siguran za restore preko iphone-a) prvo spremis shsh blobove http://www.ijailbreak.com/how-to/how-to-save-your-shsh-blobs-with-tinyumbrella-and-downgrade-using-tinyumbrella/ a onda downgredat iphone na 5.0.1 http://www.redmondpie.com/downgrade-ios-5-to-4.3.3-4.3.5-on-iphone-4-3gs-ipad-2-ipad-1-ipod-touch-how-to-tutorial/ i moras prevarit itunes (korak 2) ... e sad, uvjek postoji rizik da ti to nece uspit i mozda ti se desi kao meni da ti ostanu neke datoteke koje ce ti napunit 3 gb memorije (kod mene slucaj) sto nije puno ali meni je jer imam 8 gb verziju iphone-a i na kraju napravit jb

the sound of engine is cure for everything!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 4S - full restore
Genoxxx kaže...

tu ces imat pun qurac posla, ja na tvom mjestu nebi restorao iphone ako nije bas nuzno.... kako god okrenes kad ga ides restorat morat ces napravit update na 5.1 (jedino nisam siguran za restore preko iphone-a) prvo spremis shsh blobove  http://www.ijailbreak.com/how-to/how-to-save-your-shsh-blobs-with-tinyumbrella-and-downgrade-using-tinyumbrella/  a onda downgredat iphone na 5.0.1  http://www.redmondpie.com/downgrade-ios-5-to-4.3.3-4.3.5-on-iphone-4-3gs-ipad-2-ipad-1-ipod-touch-how-to-tutorial/  i moras prevarit itunes (korak 2) ... e sad, uvjek postoji rizik da ti to nece uspit i mozda ti se desi kao meni da ti ostanu neke datoteke koje ce ti napunit 3 gb memorije (kod mene slucaj) sto nije puno ali meni je jer imam 8 gb verziju iphone-a i na kraju napravit jb

  O cem ti pricas? Pa ne postoji nacin da se 4S downgradea, sto se ostalih mobova tice, nije to tolika znanost, uvijek se uspije na kraju, sam se treba ispraksati

 

No point je da on to NE moze, i eto, od danas bas apsolutno nikako, jer je official da je Apple stopirao potpisivanje za restore na 5.0.1 (sto ne znaci da non A5 uredaji ne mogu, no to je zbog bootrom exploita)

 

I btw kako mislis "restore preko iphonea"?

15 godina
odjavljen
offline
IPhone 4S - full restore

Ako nisi sačuvao SHSH od 5.0.1, moći češ samo napraviti update na 5.1.

 

Ako želiš sve pobrisati, otiđeš u iTunes, zatim klikneš restore i kad zavrsi proces nemoj kliknuti na iTunes-u Restore From Backup, nego klikni Sat As New.

 

I to je to. :)

http://isvijet.com.hr
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 4S - full restore
Edge kaže...

Ako nisi sačuvao SHSH od 5.0.1, moći češ samo napraviti update na 5.1.

 

Ako želiš sve pobrisati, otiđeš u iTunes, zatim klikneš restore i kad zavrsi proces nemoj kliknuti na iTunes-u Restore From Backup, nego klikni Sat As New.

 

I to je to. :)

  Ljudi moji, pokusavam vec koliko rec, ni sa sejvanim SHSH NE postoji nacin za napravit restore na isti (5.0.1) ili jos bolje downgrade sa 5.1 ....Ne smije restorat nikako, ni s kojim Firmwareom!!!!! I tocka (ako ne zeli izgubit mogucnost JBa)

13 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 4S - full restore
Mojpismonosa kaže...
DmL kaže...

Pozdrav.

 

Kako mogu napraviti kompletni restore, da mi se pobrišu svi podatci, i da bude u stanju kao kad sam ga izvadio iz kutije?

Gledao sam na službenoj stranici, pomoću iTunesa, a onda vidio i na mydigitallife, piše da ga prvo treba staviti u neki DFU mode, pa onda napraviti restore.

 

Što je onda potrebno učiniti da ga vratim kako je bio? I hoću li morati ponoviti absinthe jb ili?

  Na tvornicke postavke, kao "out of the box" ne moras nikakav restore radit: Settings -> General -> Reset -> Reset All Settings, i sve ostalo

 

Restoranjem ces napravit upgrade na 5.1 i onda bye bye JailBreak 4 long time, jer nema nacina da se vratis na stari Firmware (5.0, 5.0.1), ni sa sejvanim SSH Blobovima, nikako....

 

Na moj gore navedeni nacin Jailbreak ce ti ostat, jedino kaj se nece zbrisat su Cydiine aplikacije, a to mozes sve u Cydiin queue za uninstall stavit i sve odjednom zbrisat

Da li se to može i na iPhone 4 bez da mi se updata?

Hoću ga prodat. I nemam pojma kako da pobrišem račune.Što će biti ako idem na reset? I na koji treba ići reset svega ili izbriši sav sadržak i postavke?

Miro
14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 4S - full restore

Oboje....Odnosno sve kaj ima, i onda si apsoluno siguran da ti je sve zbrisano :)

 

Druga metoda (za iPhone 4, ne 4S, ako zelite Jailbreakat) je napravit restore na isti 5.0.1 Firmware, mozes cak i updateat na 5.1 i prodat pa rec da ia sejvane SSH za 5.0.1 pa si kupac moze i Jaibreakat i downgradeat, po meni najsigurniji nacin i najvise se ogradujes od problema pri prodaji

Justin Bieber - God created me to sing ! Rise Against - No, i don't
14 godina
neaktivan
offline
IPhone 4S - full restore

Vidim da pod2g radi na traženju zaštite iOS-a 5.1.

 

 

Radije ću čekati onda da izbaci JB nego sada na 5.1 bez njega...  Zna li se kad bi trebao biti vani? Treba li opet čekati kao i za 5.0 ili će ovaj ranije izaći?

ZOTAC: It's Time to Play.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2012 9:53 (DmL).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone 4S - full restore
DmL kaže...

Vidim da pod2g radi na traženju zaštite iOS-a 5.1.

 

 

Radije ću čekati onda da izbaci JB nego sada na 5.1 bez njega...  Zna li se kad bi trebao biti vani? Treba li opet čekati kao i za 5.0 ili će ovaj ranije izaći?

pod2g ne trazi nikakvu zastitu za 5.1, vec trazi crash reportove nativnih aplikacija i samog springboarda, odredene vrste (ne cesti low mem crash ili time bug) i to da je ponovljiv, i to odredenim postupkom (univerzalan)ž

 

I naravno nije nikako u igri samo pod2g, vec i cijeli nedavno osnovani Jailbreak Dream Team (u suradnji s chronic dev), greenp0ison blog

 

I kako bi netko znao kad izlazi JB? Pa ni hakeri sami ne znaju, i sami uvijek govore o jedinstvenom pravilu JB comunityja, NO ETAs!!! Ai i bootrom exploit jos uvijek nije naden za A5(X), na sto je sad glavnina snage usmjerena

 

tako da sto se tice JB 5.1+, itekako ces se nacekat! Ocekuj kao do sad ili dulje.... Ak imas iPh 4 (ne 4S) sam daj ak oces (cak ima i beta tethered JB) i imas sejvan SSH, da uvijek mozes vratit na 5.0.1 (untethered)....Po meni nema nikakve potrebe na 5.1

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice