"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.308
|
čitano: 5.719.607
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
frulex kaže...
Korny1603987 kaže...

 

Može onda prijedloga nekoliko uređaja od 4.5 inča koji se danas smatraju najisplativijim kinezima?

Koje cijene da uopće gledam; 150 dolara (Cubot GT99). Koliko se mora dati novaca da se ne dobije kineskog kineza (ako me razumijete) :-D... već solidan middle class uređaj.

 

 

Evo imaš na Pandi u četvrtak na akciji ovog za 135$, sad je 158$. Ili ovaj  Amoi za 136$, iz prve ruke znam da je izrazito kvalitetan uređaj, naručio sam ga šogoru prije koji mjesec.

  Odakle ti ovo za akcije? Prvi puta kupujem mobitel pa se baš i ne snalazim na tim stranicama..

15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
assassin.st kaže...
Fabregas4 kaže...

neznam za vas ali ovo mi je prvi i zadnji put da narujujem mobitel iz Kine.
Nisam ga jos dobio za 4 dana ce biti mjesec dana od kada sam ga kupio, 8 dana stoji na carini i ako se kome zuri sa mobitelom kao meni nek ga neuzima jer ce se nacekati

Nema što, stvarno katastrofa, da nije bilo carine došao bi ti za 19 dana, a zbog carine ćeš ga čekati oko 30dana..

 

 

Ja sam na to već navikao. Kad naručujem od Kineza sa eBaya, ispod 30 dana nema šanse da dođe. Sad dal carina odugovlači ili je nešto drugo - ne znam. Ali takvoj kupnji više priskačem kad je cijena jako konkuretna, ili kad mi nešto ne treba hitno. Glavno da dođe, a ako ne dođe, tek onda dižem paniku. Baš sam neki dan jednom Kinezu otvorio ticket, prošlo je već 5 tjedana otkad je poslano. Drugoj dvojici je stiglo (Čile i Australija), al mene neće :( Al stvar je bila duplo jeftinija nego kod nas, pa kad god dođe bude dobro. Ako ne, money back i traži dalje :)

Slušaj mater!
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2013 16:40 (Burs).
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
BOGDO kaže...

Dječaci i djevojčice evo vam kupon za geekbuying pa ko prvi njegova djevojka.

Jel postoje kuponi i za fastcardtech? Našao sam jednu predobru priliku, ali bilo bi još bolje da ima i neki kupon :)

Slušaj mater!
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Taj MySaga je zapravo Cubot GT99. M1 će biti na akciji u četvrtak za 135$ ali samo za prvih 5 kupaca. Praktički je nemoguće biti tako brz i kupiti kada počne akcija.

GT99 ili Mysaga je ovo http://www.banggood.com/CUBOT-GT99-4_5-Inch-4G-ROM-Android-4_2-MTK6589-Quad-Core-Smart-Phone-p-77689.html

A ako već nisi pročitao recenziju ni vidio custom romove, možeš tu.

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
assassin.st kaže..

Nema što, stvarno katastrofa, da nije bilo carine došao bi ti za 19 dana, a zbog carine ćeš ga čekati oko 30dana..

 

 

  Ista stvar, za četiri dana biti će mjesec dana od naruđbe. Puko čekajući, a ti si mi baš "assassin.st" rekao da sa Geekbuyinga dolazi za desetak dana. Nikad više Geek, čini mi se da je Minideal najbolji shop.

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Burs kaže...
BOGDO kaže...

Dječaci i djevojčice evo vam kupon za geekbuying pa ko prvi njegova djevojka.

Jel postoje kuponi i za fastcardtech? Našao sam jednu predobru priliku, ali bilo bi još bolje da ima i neki kupon :)

 Možda na njihovom forumu dijele kupone ili preko Facebooka pa probaj.

 

Edit: Vidim da i ma ebay imaju problema sa isporukom proizvoda iz Kine, jer se neki proizvodi vračaju selleru zbog sastava materijale ili tvari koji sadrže u sebi.

 

Odite na ovaj link pa pogledajte možda je vezano i za ovu temu http://announcements.ebay.com/2013/09/changes-to-hong-kong-mail-regulations-may-cause-delayed-shipments/.

 

Link je sa ebay/ General Announ Cements i ovo je informativnog karaktera što ne mora znaćiti da vrijedi i za direktno naručivanje ali i može.

"Just A Dream ".
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2013 17:23 (Fero).
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Fero kaže...
Burs kaže...
BOGDO kaže...

Dječaci i djevojčice evo vam kupon za geekbuying pa ko prvi njegova djevojka.

Jel postoje kuponi i za fastcardtech? Našao sam jednu predobru priliku, ali bilo bi još bolje da ima i neki kupon :)

  Možda na njihovom forumu dijele kupone ili preko Facebooka pa probaj.

OK, hvala. Ali sad me ovo uplašilo:

http://www.trustpilot.com/review/www.fastcardtech.com

Nema tog kupona koji bi mogao popraviti tako lošu ocjenu.

Morat ću još dobro razmisliti o njima, ili dati drugima 50-ak baksa više :(

Slušaj mater!
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Burs kaže...
Fero kaže...
Burs kaže...
BOGDO kaže...

OK, hvala. Ali sad me ovo uplašilo:

http://www.trustpilot.com/review/www.fastcardtech.com

Nema tog kupona koji bi mogao popraviti tako lošu ocjenu.

Morat ću još dobro razmisliti o njima, ili dati drugima 50-ak baksa više :(

 Ma bježi od njih ako je rating loš.

"Just A Dream ".
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bodija kaže...
assassin.st kaže..

Nema što, stvarno katastrofa, da nije bilo carine došao bi ti za 19 dana, a zbog carine ćeš ga čekati oko 30dana..

 

 

  Ista stvar, za četiri dana biti će mjesec dana od naruđbe. Puko čekajući, a ti si mi baš "assassin.st" rekao da sa Geekbuyinga dolazi za desetak dana. Nikad više Geek, čini mi se da je Minideal najbolji shop.

Ova moja izjava gore je sarkazam, ali ne shvaćaju ga svi izgleda.

 

Meni stvarno nije jasno, znači problem je čekati mjesec dana na mobitel koji dolazi iz zemlje udaljene tisućama kilometara?

 

Ja sam na svoj čekao 11,12 dana, a razlog je što sam izbjegao carinu. To što vi čekate po mjesec dana, zahvalite se carini u Zagrebu koja zna zadržati mobitele po 7,8 radnih dana  te ako ulete dva vikenda, eto 2 tjedna na carini.

 

Sad vas ja pitam, na koga se više ljutiti, na geekbuying činiji mobitel za max 20 dana stigne u HR iz Kine, ili na našu poštu?? Samo vi kupujte preko tih neprovjerenih shopova koji vam se "čine" bolji, pa poslije plačite.

Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2013 18:06 (assassin.st).
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
assassin.st kaže...
bodija kaže...
assassin.st kaže..

Nema što, stvarno katastrofa, da nije bilo carine došao bi ti za 19 dana, a zbog carine ćeš ga čekati oko 30dana..

 

 

  Ista stvar, za četiri dana biti će mjesec dana od naruđbe. Puko čekajući, a ti si mi baš "assassin.st" rekao da sa Geekbuyinga dolazi za desetak dana. Nikad više Geek, čini mi se da je Minideal najbolji shop.

Ova moja izjava gore je sarkazam, ali ne shvaćaju ga svi izgleda.

 

Meni stvarno nije jasno, znači problem je čekati mjesec dana na mobitel koji dolazi iz zemlje udaljene tisućama kilometara?

 

Ja sam na svoj čekao 11,12 dana, a razlog je što sam izbjegao carinu. To što vi čekate po mjesec dana, zahvalite se carini u Zagrebu koja zna zadržati mobitele po 7,8 radnih dana  te ako ulete dva vikenda, eto 2 tjedna na carini.

 

Sad vas ja pitam, na koga se više ljutiti, na geekbuying činiji mobitel za max 20 dana stigne u HR iz Kine, ili na našu poštu?? Samo vi kupujte preko tih neprovjerenih shopova koji vam se "čine" bolji, pa poslije plačite.

  nemoj se ljuttiti, ali zbog tvog odgovora za koliko bi mi mogao doći mobitel ja sam u bedu (bolje bi bilo da ga nisam pročitao), iako sam se pomirio da ću ga dobiti za mjesec dana.

14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

ovako suzio sam izbor mobitela izbeđu kojih se mislim:

 

Jiayu G3T - zasad prvi izbor, jedini problem je šta na bangu ne daju silikonsku masku i foliju za ekran u bundlu, a navodno je ekran sklon grebanju unatoč gorilla glassu

Cubot one - nema gorilla glass, pa me malo strah da ću uništit ekran brzo

Iocean x7 - pari znaimljiv iako nisam čuo po forumima puno o njemu. i mislim se između young turbo i plus verzije. jedina bitna razlika je rom memorija, ali izgleda mi isplativije kupiti sd card (razlika u cijeni modela je 20$)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo, da olakšamo izbor i naručivanje mobitela, složio sam jednu anketu od par pitanja o iskustvima naručivanja i korištenja kineskih mobitela.

 

Pa molim da je popune ljudi koji su mobitele naručivali i koristili barem nekih mjesec dana, ne samo isprobali ili čitali o eventualnim nedostacima.

Anketa je anonimna, a rezultati su svima dostupni.

Bilo bi dobro da se proširi i na ostale forume...

 

 

ANKETA

 

REZULTATI

 
11 0 hvala 8
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
vlovrec kaže...

Evo, da olakšamo izbor i naručivanje mobitela, složio sam jednu anketu od par pitanja o iskustvima naručivanja i korištenja kineskih mobitela.

 

Pa molim da je popune ljudi koji su mobitele naručivali i koristili barem nekih mjesec dana, ne samo isprobali ili čitali o eventualnim nedostacima.

Anketa je anonimna, a rezultati su svima dostupni.

Bilo bi dobro da se proširi i na ostale forume...

 

 

ANKETA

 

REZULTATI

Ajd neka se netko i toga sjetio, sad barem možemo samo linkat ljudima kad budu htjeli naša mišljenja vidjet/čut o kinezima. {#}

Ja sam Bošnjak i time se dičim, kome smeta lopatom ga spičim !
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
vlovrec kaže...

Evo, da olakšamo izbor i naručivanje mobitela, složio sam jednu anketu od par pitanja o iskustvima naručivanja i korištenja kineskih mobitela.

Odlična ideja! Siguran sam da će anketa doprinijeti raščišćavanju nedoumica i nesigurnosti kupnji.

Slušaj mater!
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
vlovrec kaže...

Evo, da olakšamo izbor i naručivanje mobitela, složio sam jednu anketu od par pitanja o iskustvima naručivanja i korištenja kineskih mobitela.

 

Pa molim da je popune ljudi koji su mobitele naručivali i koristili barem nekih mjesec dana, ne samo isprobali ili čitali o eventualnim nedostacima.

Anketa je anonimna, a rezultati su svima dostupni.

Bilo bi dobro da se proširi i na ostale forume...

 

 

ANKETA

 

REZULTATI

ovo zavređuje da bude u prvom postu ove teme. Nadam se d će se mnogi uključiti.

magistar prava
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Prva kupnja na banggood-u i dobijem ovo :(

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2013 23:48 (dalton).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Može li preporuka mobitela...gledao sam zopo c2  ali vidim i c3....koja je razlika? je li se isplati kupiti vani kada ga ima u Hangar18 za nesto vise od 2k kuna?....može li neki drugi bolji za te pare?

Frka85
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dalton kaže...

Prva kupnja na banggood-u i dobijem ovo :(

 

Da nije onaj kupon od 15 $?? možda je zato otkazana narudžba

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ag008 kaže...

Taj MySaga je zapravo Cubot GT99. M1 će biti na akciji u četvrtak za 135$ ali samo za prvih 5 kupaca. 

135$ je cijena za drugih 200 kupaca, cijena za prvih 5 će biti 127$, to mu nisam ni spominjao... LINK

11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Znači 

da nevjeruješ da mobitel prije iz singapura do zagreba dođe,,nego od zagreba do osijeka.

Poslao sam carini račune,naime, 2 moba sam naručio,jedan sebi,jedan curi,,stoji 3 dana i ne miče se ništa

I nazovem danas,a teta kaže,pa gužva nam je,,danas obrađujemo mailove od devetoga,,

a ja poslao 14oga,daj nevjerujem,,pa 15 dana će kod njih biti

-.-

pas mater birkoratsku,,vjerovatno jedan crnac koji napola zna hrvatski sam to čisti

-.-

 
4 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

stvarno smijesno 
ja sam im poslao podatke 09.10 (izgleda da zena nelaze) i tek se danas malo pomaklo na carini 

No Pain No Gain
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2013 15:25 (Fabregas4).
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pa ja sam im poslao prije 10 dana račun, da bi prije 2 dana poslali mail

da im ponovno pošaljem račun jer da im se "srušio informatički sustav" (čitaj - štef se igrao delete tipkom),

pa da nemaju račun u arhivi.

 

Meni ne ginu 3 tjedna carine.

 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

OMG,

ali to nije normalno,,pa stvarno ,,kolko je teško u execelu upisati pcp,,pomnožiti sa 0,25 iznos sa računa,,

ergo jedan mail jednago najviše 5 min,,,al očito jedan čiko radi, ma više ništa ne očekujem kad se pomakne,,pomakne,,

valjda će za tjedan dana stići

uffff

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav, zanima me jel ima gdje jeftiniji NEO n003 advanced od vopmarta na kojem je $260?

[url=http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Travn0Shik][img]http://bfbc2.statsverse.com/sig/clean1/pc/Travn0Shik.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nema nigdje, to je najniža cijena, svugdje je oko 260$, dolar gore-dolje. Ako nađeš dosta niže nemoj ni kupovati jer je vjerojatno neki scam ili barem sumnjivo. Da ga sad naručujem uzeo bih najprije odavde makar za 10$ skuplje.

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
skytep27 kaže...

OMG,

ali to nije normalno,,pa stvarno ,,kolko je teško u execelu upisati pcp,,pomnožiti sa 0,25 iznos sa računa,,

ergo jedan mail jednago najviše 5 min,,,al očito jedan čiko radi, ma više ništa ne očekujem kad se pomakne,,pomakne,,

valjda će za tjedan dana stići

uffff

 

Možda si mislio na 1.25 :-D jer to inače nije množenje.

magistar prava
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav,

ispričavam se na padobranstvu, al mi se čini da ste ovdje najiskusniji.

 

Naime, ujak mi uvalio neku ciglu koju je na ebayu upiknuo i hoće da mu stavim neki custom rom.

 

Sad, mene zanima ako je netko imao iskustva s priloženim na slikama.

To je kopija HTC sensation XL-a, al čisto sumnjam da bi radili romovi za htc.

 

Pa, evo, ako netko zna s kojim alatom bi ga mogao rootati/otključati bootloader ili koji rom da piknem.

 

Fala unapred

 

edit: bootloader je otključan

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2013 18:09 (Markus Dignus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nema vajde od slika... Trebaš znati točno koji je to (kineski) model (HDC, Star ili što već) pa onda hop na ovu stranicu nadajući se da postoje ROMovi za upravo taj model. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zato sam tu došo pitati, ako netko ga možda prepoznaje.
Po IMEI sam ga našo kao HTC evo 3d 0.o
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
frulex kaže...

Nema nigdje, to je najniža cijena, svugdje je oko 260$, dolar gore-dolje. Ako nađeš dosta niže nemoj ni kupovati jer je vjerojatno neki scam ili barem sumnjivo. Da ga sad naručujem uzeo bih najprije odavde makar za 10$ skuplje.

vidim da ga ima i na to2c.com, jel to pouzdana stranica? isto je 270 ali se dobije otg kabel i leather case

 

edit: evo naso sam ga na antelifeu, s kuponom je za $256 pa cu tamo vjerojatno uzet

[url=http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Travn0Shik][img]http://bfbc2.statsverse.com/sig/clean1/pc/Travn0Shik.png[/img][/url]
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2013 20:52 (Travn0Shik).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice