"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.309
|
čitano: 5.722.523
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Može preporuka moba do 200$ sa shippingom. Nekako mi zapeo za oko LeEco Le 2, na to2c.com ispadne 181.06$ sa shippingom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2017 15:28 (šaki01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
blaf kaže...

Pozdrav ekipa,

 

zanima me kupnja preko to2c.com, ali mi je najbitnije da to prođe bez carine i PDV-a. Oni se reklamiraju da slanje preko EU expressa nema toga:

"EU Express can avoid the tax , No Tax , No VAT . the shipping cost is also very cheaper , it is a better shipping method for European countries . 

The shipping time is about 15-30 working days (some country is much longer) from shenzhen ship to your country by Singapore Post or Netherland Post,if you can not afford the long time,you can choose other shipping method such as EU Express ,EMS (5-10 working days ) or DHL (3-7 working days)."

Nude i povrat između ostalog ako se paket vrati:

"The refunds will be refunded to your PayPal account immediately once we received return package. And you will receive 2 confirmation E-mails from PayPal and To2c. You may check it on your PayPal Account or call PayPal to verify your refund. Their USA toll free phone number is 1-888-221-1161."

Zanima me da li je tko imao iskustva s njima i shippingom preko EU expressa?

Prijatelj je već desetak mobitela naručivao preko honorbuya, ali ovdje je povoljniji mobitel i shipping također. Kod honorbuya ispadne 34$ shipping, a kod to2c 17$.

Nije mi problem pričekati da prođu njihovi praznici, ni što je slanje tjedan dana duže nego preko honorbuya.

 I mene zanima

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Mah, oko baterije.. najstariji xiaomi ima skoro 3 godine, nikad nisam pazio kako ga punim, vec duze vrijeme sluzi kak deezer player i ne skidam ga sa punjaca uopce... Uglavnom baterija jos drzi skroz pristojno, nemoj se zabrinjavat time, prije ces promjenit mob neg bateriju.
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
šaki01 kaže...

Može preporuka moba do 200$ sa shippingom. Nekako mi zapeo za oko LeEco Le 2, na to2c.com ispadne 181.06$ sa shippingom.

Možda Umi Plus jel,ok ipak je neusporedivo sporiji od Samsunganera ali zato je i jeftiniji četri puta+.

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_446574.html

 

16 godina
moderator
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
šaki01 kaže...

Može preporuka moba do 200$ sa shippingom. Nekako mi zapeo za oko LeEco Le 2, na to2c.com ispadne 181.06$ sa shippingom.

Pogledaj si malo recenzije na YouTubeu. I meni je jedan takav zapeo za oko, nisam siguran je li baš taj ili ima neka malčice jača verzija, no nakon gledanja reviewa sam se ohladio - softver je kilav i ne iskorištava potencijal hardvera i nema konektor za slušalice (moraš koristiti onaj pimpek USB Type C -> 3,5 mm stereo).

14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

A šta kažete na Xiaomi Redmi 4 Prime ili Xiaomi Redmi Note 4. Sad ih gledam na giztopu, 199$. Ima netko iskustva s njima? Vidim ima dosta izbora do 200$. Neznam za kojeg se odlučiti

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2017 16:12 (šaki01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mbaksa kaže...
šaki01 kaže...

Može preporuka moba do 200$ sa shippingom. Nekako mi zapeo za oko LeEco Le 2, na to2c.com ispadne 181.06$ sa shippingom.

Pogledaj si malo recenzije na YouTubeu. I meni je jedan takav zapeo za oko, nisam siguran je li baš taj ili ima neka malčice jača verzija, no nakon gledanja reviewa sam se ohladio - softver je kilav i ne iskorištava potencijal hardvera i nema konektor za slušalice (moraš koristiti onaj pimpek USB Type C -> 3,5 mm stereo).

 Ja imam navedeni uredaj i jako sam zadovoljan. Ne znam u cemu je to softver kilav, al dobro. Ovo za slusalice nije neki problem jer sam odmah na svoje stavio taj mali konektor koji je stalno prikljucen, a i lako se mogu uzet slusalice sa type c prikljuckom. Jedina mana kod njega mi je baterija koja bi trebala biti bolja, al sve ostalo je odlicno, a pogotovo za te pare. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ljudi zanima me Xiaomi R3X odnosno R3S
Imate li mi predloziti jos neki uređaj sa 32GB ROM-A i dual sim.
Možda Meizu M3/S? Ili nesto drugo samo predložite.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Njih par imaju Redmi 4 Prime i prezadovoljni su s njim, jer košta 170$, a dobije se puno više za uloženi novac.

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
blackeagle29 kaže...
Nece ti tak brzo izgubit kapacitet, a i nije prekomplicirano promijenit, jedino kaj se zadnji poklopac makne i baterija se treba opet zaljepiti.. Ima na yt sigurno puno videa kak promijenit.. A i mislim da u lokalnom servisu nebi puno kostalo

Nije problem zamijeniti bateriju, 5 minuta posla, ja sam mijenjao na Redmiju 3 - jedino na što treba paziti je da se prilikom vađenja (zalijepljena je dobro s dvije trake na kučište) ne ošteti s nečim oštrim, ja sam ju uspio probušiti pa je bilo malo šikljanja vatre  A i nisam novu lijepio nanovo jer i nema potrebe, em što se zalijepi na postojeću traku em što je i poklopac stisne...

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
6996 kaže...
ljudi zanima me Xiaomi R3X odnosno R3S
Imate li mi predloziti jos neki uređaj sa 32GB ROM-A i dual sim.
Možda Meizu M3/S? Ili nesto drugo samo predložite.

Pa eto, dobro si suzio izbor, to je to ili neki od Redmi 4...

9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Čisto da izvijestim, naručio Redmi Note 3 Pro 3/32GB Global version sa Honorbuya u ponedjeljak, došao jutros, bez ikakvih komplikacija, carinjenja, etc. 172€ - 5€ mob.hr kupon + 32€ dostava. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
šaki01 kaže...
blaf kaže...

Pozdrav ekipa,

 

zanima me kupnja preko to2c.com, ali mi je najbitnije da to prođe bez carine i PDV-a. Oni se reklamiraju da slanje preko EU expressa nema toga:

"EU Express can avoid the tax , No Tax , No VAT . the shipping cost is also very cheaper , it is a better shipping method for European countries . 

The shipping time is about 15-30 working days (some country is much longer) from shenzhen ship to your country by Singapore Post or Netherland Post,if you can not afford the long time,you can choose other shipping method such as EU Express ,EMS (5-10 working days ) or DHL (3-7 working days)."

Nude i povrat između ostalog ako se paket vrati:

"The refunds will be refunded to your PayPal account immediately once we received return package. And you will receive 2 confirmation E-mails from PayPal and To2c. You may check it on your PayPal Account or call PayPal to verify your refund. Their USA toll free phone number is 1-888-221-1161."

Zanima me da li je tko imao iskustva s njima i shippingom preko EU expressa?

Prijatelj je već desetak mobitela naručivao preko honorbuya, ali ovdje je povoljniji mobitel i shipping također. Kod honorbuya ispadne 34$ shipping, a kod to2c 17$.

Nije mi problem pričekati da prođu njihovi praznici, ni što je slanje tjedan dana duže nego preko honorbuya.

 I mene zanima

 Jel netko ima iskustva

8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
šaki01 kaže...

Može preporuka moba do 200$ sa shippingom. Nekako mi zapeo za oko LeEco Le 2, na to2c.com ispadne 181.06$ sa shippingom.

vjerojatno  je losa baterija na tom mobitelu

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2017 17:33 (Deutsch).
15 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

pozdrav

evo moje negativno iskustvo sa UMI ROME X

 

ekran mjenjan 3 puta jer im je slaba cvrstoca i pri slabijem padu ode u nepovrat

znaci zadnji put je pad bio sa pola metra na moju nogu a pritom je jos mob u futroli

 

nema signalne lampice tako da nemas pojma da ti je dosla poruka ili slicno dok ga neprobudis

 

pri razgovoru stalno "pimpla" jer je preosjetljiv na dodir tako da slucajnim mrdanjem uz uho popalis sve moguce i nemoguce 

 

sto se tice rada samog moba to je ok, dovoljno brz ali primjetan slabiji signal

 

 

eto ako je neko u dvojbi mozda mu pomogne moje misljenje

 

i umalo da zaboravim: od veceras nece da upali nakon jednog pad, opet u futroli

radi punjenje tako da znam da nije opet ekran crko

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2017 23:36 (nibleri).
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
nibleri kaže...

pozdrav

evo moje negativno iskustvo sa UMI ROME X

 

ekran mjenjan 3 puta jer im je slaba cvrstoca i pri slabijem padu ode u nepovrat

znaci zadnji put je pad bio sa pola metra na moju nogu a pritom je jos mob u futroli

 

nema signalne lampice tako da nemas pojma da ti je dosla poruka ili slicno dok ga neprobudis

 

pri razgovoru stalno "pimpla" jer je preosjetljiv na dodir tako da slucajnim mrdanjem uz uho popalis sve moguce i nemoguce 

 

sto se tice rada samog moba to je ok, dovoljno brz ali primjetan slabiji signal

 

 

eto ako je neko u dvojbi mozda mu pomogne moje misljenje

 

i umalo da zaboravim: od veceras nece da upali nakon jednog pad, opet u futroli

radi punjenje tako da znam da nije opet ekran crko

 Pa tebi toliko pada mob da bi i nokiu 3310 sjebo

Šala naravno, opće je poznato da ti kojekakvi umi, cubot i sl. nisu baš najkvalitetnije izrade. zato im je i cijena takva kakva je.

10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Sto dobijem skidanjem tvornicke folije sa ekrana na P9 Lite? Cura je skinula sa pravog P9 i staklo je oleofobicno kao na mojoj S7ici. Ne bi htio da ki na P9 Lite bude obicno staklo. Jednom sam tako skinuo foliu na Xperiji Z i staklo je vrsilo otpor pri klizanju sa prstima.

Senza cuore saremmo solo macchine
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Normalno kad je cisto ko suza (zato ne klize)
Potpis
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Foz-matija kaže...
Normalno kad je cisto ko suza (zato ne klize)

 Naravno. Moje pitanje je jel P9 Lite ima oleofobican premaz ispod folije kao i P9 ili je cisto staklo kao ta Xperia Z npr.

Senza cuore saremmo solo macchine
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav, tražim mobitel za ne zahtjevnog korisnika do 100$ naišao sam na Cubot Note S  na Gearbestu, do sad sam jednom od njih naručivao slušalice sa kineskog skladišta i stigle su za malo manje od 2 tjedna tako da s moje strane dobro iskustvo. Zanima me ako netko ima iskustva sa naručivanjem iz Eu skladišta jer vidim da je i to mogućnost. I ako netko ima nekakav drugi prijedlog za mob do ispod 100$, bitno je da ima dobru kameru i koliko toliko dobar ekran ( veličina nije bitna, može sve od 4,5 do 5,5") bitno je i da je konstrukciski pošten za tu cijenu, osobno imam preko godinu dana Xiaomi rn 2 i s njime sam zadovoljan, tako da sad tražim nešto slično kvalitetom samo slabije i jeftinije. Isto tako može i aliexpress i ebay, neke druge poznatije stranice, samo da je pouzdano i "tax and vat free"

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ti si neki šaljivđija? Do100$ sa uključenim PDV-om, a da ima dobru kameru ... i još da je iz EU skladišta.

To ti ne postoji .... još.

Najbliže bi bio ovaj Oukitel, ali ostao je samo jedan, pa se požuri.

dak
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nepotreban komentar, pod dobru kameru mislim na dobru kameru za taj buđet a ne kameru kompetetivnu sa s7, napisao sam odmah da je za nezahtjevnog korisnika. To znači korisnik koji neće surfati po full pc neoptimiziranim web stranicama, neće igrati zahtjevne 3d igre, neće gledati yt. Mobitel koji će služiti isključivo za poruke i pozive te tu i tamo koju sliku sa "rođendana unuke" i sličnih događaja. Ne tražim nikakvu zvjer nego mobitel koji će koliko toliko izdurati dan bez punjača i da se neće raspast nakon 2 mjeseca korištenja. 

 

edit: čisto za referencu, mobitel koji treba biti zamjenjen je nokia c6-01 koji bi i dalje bio dobar da je bilo kakav android na njemu a ne symbian i da nije počeo s vremena na vrijeme odbijati poslušnost što je razumljivo nakon 6 godina korištenja. Zahtjevi nisu visoki i nema potrebe ni za LTE ni za full hd, ni milijun MP kamerama. Treba imat android, izdržat dan bez punjenja i biti koliko toliko razumno kvalitetan

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.1.2017 11:33 (berzerker).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pa svi koje sam do sad probao u rangu do 100$, a probao sam ih puno, su solidne izvedbe,

a svima su kamere najlošija komponenta. Tek iznad 100$ se možeš nadati boljoj kameri.

A ti si naveo kameru i ekran kao prvi uvjet, jbg.

 

dak
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Što se na kraju desilo sa Giztop-om.

Jesu li mobiteli završili na carini ili ne, ako jesu kako ste riješili problem (ako jeste) troškova PDV-a i obrade sa Giztop-om,  ili ste tražili direktno na Paypal, ili već...

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
šaki01 kaže...

A šta kažete na Xiaomi Redmi 4 Prime ili Xiaomi Redmi Note 4. Sad ih gledam na giztopu, 199$. Ima netko iskustva s njima? Vidim ima dosta izbora do 200$. Neznam za kojeg se odlučiti

 Oba su jako dobra i vrlo slična, prvenstveno ovisi koliki ekran trebaš (5" ili 5.5"). Note 4 ima nešto jaći procesor (iako se igre dobro vrte na oba). Samo pazi od kuda ih naručuješ jer iz Kine dolaze s prerađenim (Vendor) romom koji nema updates pa se moraš gnjaviti sa stavljanjem normalnog global ili eu roma. Honorbuy šalje s normalnim EU romom...

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.1.2017 12:15 (goldfinger).
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dz_cak kaže...

Što se na kraju desilo sa Giztop-om.

Jesu li mobiteli završili na carini ili ne, ako jesu kako ste riješili problem (ako jeste) troškova PDV-a i obrade sa Giztop-om,  ili ste tražili direktno na Paypal, ili već...

Odokativnim zbrajanjem, pola ih je završilo na carini, pola nije pa računaj koeficijent 

13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Redmi 4 prime za cca 1400 kn ili Mi5 za cca 2000 sa grossoshopa? jel se isplati dat 600 kn vise za mi5? bojim se kamere na redmiju jer ju nitko ne hvali pogotovo nocne slike, sad imam letv le 1s i njegovu kameru smatram fakat losom, prednja je ok..sad neznam jel redmi ima tu daje po kvaliteti istu ili bolju sliku od mog le 1s...znam da na giztopu ima par sto kuna jeftinije ali trebam mobitel sto brze a ne da cekam 2 tjedna

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dz_cak kaže...

Što se na kraju desilo sa Giztop-om.

Jesu li mobiteli završili na carini ili ne, ako jesu kako ste riješili problem (ako jeste) troškova PDV-a i obrade sa Giztop-om,  ili ste tražili direktno na Paypal, ili već...

 Zavrsilo na carini, ne isplati se natezati sa povratom love. Jedino da trazis da ti prije vrate lovu nego preuzmes paket a to nece napraviti, dok preuzmes vec je kasno i nece ti vratiti lovu nego dobis neki kredit kod njih.

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
odjavljen
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
domac5 kaže...

Redmi 4 prime za cca 1400 kn ili Mi5 za cca 2000 sa grossoshopa? jel se isplati dat 600 kn vise za mi5? bojim se kamere na redmiju jer ju nitko ne hvali pogotovo nocne slike, sad imam letv le 1s i njegovu kameru smatram fakat losom, prednja je ok..sad neznam jel redmi ima tu daje po kvaliteti istu ili bolju sliku od mog le 1s...znam da na giztopu ima par sto kuna jeftinije ali trebam mobitel sto brze a ne da cekam 2 tjedna

 Svi ti oni daju loše slike u low light, čime pročitaš u nekoj recenziji gdje kažu zadovoljavajuće fotke u noćnim uvjetima znaš da je banana. Ja sam pročitao dosta tih stranica o recenzijama navedenih mobitela i nakraju sam se odlučio za Redmi Pro. Po svemu mob rastura, ali da ti kažem iz prve ruke, noćne slike(bez blica) su prilično užasne.

SkorvY
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Evo update baterije na Xiaomiu Redmiu 3s nakon nešto više od 3 mjeseca korištenja.

 
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice