"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.308
|
čitano: 5.719.306
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ako imaš 1+3 probaj promjenit samo kabl kod punjenja.

Taj kabl koji se dobije sa lemax2 je totalni drek od kvalitete.

Probaj svoj kabl na punjac od lemax2 i vidi ako puni dobro. Ako puni kako treba kupi drugi kabl kvalitetniji, ja sam kupio drugi u Pevecu i radi ok.

16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Što uzeti u rangu do 2000 kn (može i malo više), a da ima što bolju kameru?

Ekran oko 5.2", ali prolazi i 5.5". Drugo nije bitno, no nekako preferiram Xiaomi. Ima li smisla rastegnuti se do Mi 5s naspram Mi 5 ili Redmi Note 4x?

www.petvolta.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_633548.html?wid=11

Pozdrav ekipa.

Ukvatio danas na flash pretprodaji ovaj mob za 180 dolara, ustedio 50. To sam trebao pitati prije kupovine, no ima li tko iskustva sa Elphonom. Ove karakteristike su vrh, 2.5 Ghz, 6 Gb rama, kamera 21 mpx sa Sonyjevim senzorom, ekran kao u iPhonea 7....sve to zvuči krasno, no što je u stvarnosti?
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
St.h kaže...
http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_633548.html?wid=11

Pozdrav ekipa.

Ukvatio danas na flash pretprodaji ovaj mob za 180 dolara, ustedio 50. To sam trebao pitati prije kupovine, no ima li tko iskustva sa Elphonom. Ove karakteristike su vrh, 2.5 Ghz, 6 Gb rama, kamera 21 mpx sa Sonyjevim senzorom, ekran kao u iPhonea 7....sve to zvuči krasno, no što je u stvarnosti?

 je da, kad te carina odere ces bit na nuli..

-inace lijepo izgleda

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2017 13:08 (Deutsch).
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Mislim da je odluka pala ipak na Xiaomi mi max 2 . Tata mi ima mi max i super je zadovoljan.. Gledam mi max 2 preko Goldwaya, i ispada 309$ sa silikonskom navlakom i DHL shippngom. Ne nalazim nigdje jeftinije..

Jel to 100% da neće ići na carinu? 

Koja opcija plaćanja je najpovoljnija.. da me banka ne odere na najjače?

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2017 13:39 (tanja123).
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
St.h kaže...
http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_633548.html?wid=11

Pozdrav ekipa.

Ukvatio danas na flash pretprodaji ovaj mob za 180 dolara, ustedio 50. To sam trebao pitati prije kupovine, no ima li tko iskustva sa Elphonom. Ove karakteristike su vrh, 2.5 Ghz, 6 Gb rama, kamera 21 mpx sa Sonyjevim senzorom, ekran kao u iPhonea 7....sve to zvuči krasno, no što je u stvarnosti?

 Imas provjereni xiaomi mi5 64 gb na goldway za iste pare, ne placa se ni carina ni pdv.. ne bih riskirao s ovim a i u startu ga Mi 5 dere u svemu.. to kaj ima puno mpx na kameri ne vrijedi apsolutno nista + puno ghz procesor a daje svega 80 000 bodova dok ovaj u Mi5 daje preko 130 000 i baterija 3500 mah na 5,5" nije nis bolja od ove 3000 mah na 5,15" kod Mi 5

8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
domac5 kaže...

 Imas provjereni xiaomi mi5 64 gb na goldway za iste pare, ne placa se ni carina ni pdv.. ne bih riskirao s ovim a i u startu ga Mi 5 dere u svemu.. to kaj ima puno mpx na kameri ne vrijedi apsolutno nista + puno ghz procesor a daje svega 80 000 bodova dok ovaj u Mi5 daje preko 130 000 i baterija 3500 mah na 5,5" nije nis bolja od ove 3000 mah na 5,15" kod Mi 5

 za procesor se gleda geekbench, npr. 4321 x20 na noteu 4 vs 4600 mi 5 .Ono gdje mi5 dere x20 ili ostale mtk mobitele je grafika i ram 

 

/ samo da razjasnim, ali slazem se definitivno da treba uviejk uzet provjereno

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
pozdrav ekipa.

Moze preporuka koji mob da uzmem?
5.5 inch, dobra baterija, dobra kamera...

Do sad sam imao meizu m2 note...i extra je bio (baterija mu oslabila)

redmi note 4 SD?
nesto drugo?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Možda Xiaomi redmi note 4x. Dosta je povoljan.

Pucaaaajjjj :)
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
shegyman kaže...
pozdrav ekipa.

Moze preporuka koji mob da uzmem?
5.5 inch, dobra baterija, dobra kamera...

Do sad sam imao meizu m2 note...i extra je bio (baterija mu oslabila)

redmi note 4 SD?
nesto drugo?

 Do kolko para? sto se tice baterije taj redmi note 4x je odlican ali kamera bas i ne.. sad imas za cca 1500 na goldway Mi 5, odlican za te pare, kamera osjetno bolja nego na note 4x ali baterija ti je onak 5,5h sot dnevno znaci zdura od jutra do navecer kad legnes u krevet dok ce redmi note 4x u to vrijeme bit na 50% baterije.. no ako ti je budget 1000 kn nista bolje od note 4x neces dobiti..

8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
domac5 kaže...
shegyman kaže...
pozdrav ekipa.

Moze preporuka koji mob da uzmem?
5.5 inch, dobra baterija, dobra kamera...

Do sad sam imao meizu m2 note...i extra je bio (baterija mu oslabila)

redmi note 4 SD?
nesto drugo?

 Do kolko para? sto se tice baterije taj redmi note 4x je odlican ali kamera bas i ne.. sad imas za cca 1500 na goldway Mi 5, odlican za te pare, kamera osjetno bolja nego na note 4x ali baterija ti je onak 5,5h sot dnevno znaci zdura od jutra do navecer kad legnes u krevet dok ce redmi note 4x u to vrijeme bit na 50% baterije.. no ako ti je budget 1000 kn nista bolje od note 4x neces dobiti..

 mislim da je njemu kod mi 5 problem to sto ima 5.2 incha, ali ako si bio zadovoljan kamerom na meizuiju trebao bi ti i note 4x bit u redu

 

 

iako da zanima i mene koji bi mobitel u tom cjenovnom rangu(1500kn) imao najbolju kameru, a da je 5.5 incha?

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.6.2017 18:55 (Deutsch).
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Xiaomi Redmi note 4 ili 4x?

Da li da uzmem global rom?

Pošto bi se koristio u Norveskoj, gdje da provjerim podrzane mreze?

Odakle da ga narucim, mislio sam na gear best?

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.6.2017 19:15 (brixy).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
brixy kaže...

Xiaomi Redmi note 4 ili 4x?

Da li da uzmem global rom?

Pošto bi se koristio u Norveskoj, gdje da provjerim podrzane mreze?

Odakle da ga narucim, mislio sam na gear best?

 

 

 provjeri OVDJE

narući   ovdje

 

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav svima, trazim mobitel koji ima utor za dvije sim kartice i odvojeni utor za memorijsku karticu.

Jedino sto sam uspio pronaci je lenovo vibe p1 pa me zanima dali je netko naletio na jos koji model da ima u ponudi.

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kupio sam prije 2 mjeseca Vernee Mars i ukratko bi vam preporučio da izbjegavate i vernee i Mars.

Software ima par većih bugova. Senzor za otisak prsta više neradi nego što radi, nekad mi mobitel stoji na stolu i iz čista mira registrira da ga netko pokušava otključat.

Od updatea na najnoviji android(ja mislim 7) kada su spojene slušalice zvuk je uvjek na 100% što je jako iritantno za muziku ali pogotovo za skype,whatsapp pozive itd. Još je problem što se Vernee pravi blesav. Na forumima govore da ljudima nevaljaju slušalice jer kao trebaju neke iphone stereo slušalice a svi im govore(pa tako i ja) da je to softwareski problem jer je zvuk radio normalno na androidu 6. Mislim da će se ovaj problem rješit kada rollbackam na android 6 ali svjedeno im je pristup ciganski.

Ako nisi zadovoljan sobom okreči ju ponovno
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zelenbic kaže...

Kupio sam prije 2 mjeseca Vernee Mars i ukratko bi vam preporučio da izbjegavate i vernee i Mars.

To isto bi tebi ljudi preporučili da si pitao ovdje na forumu šta kupiti.

 

 

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bill_jobs kaže...
zelenbic kaže...

Kupio sam prije 2 mjeseca Vernee Mars i ukratko bi vam preporučio da izbjegavate i vernee i Mars.

To isto bi tebi ljudi preporučili da si pitao ovdje na forumu šta kupiti.

 

 

 To sam isto i pitao prije 2 mjeeca i nitko nije rekao ništa loše o verneeu ili marsu.

Ako nisi zadovoljan sobom okreči ju ponovno
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jel koristil tko navedeni mob? Covjek nije pital jer zna da je 90% ljudi ovdje na xiaomi, letv, oneplus, huawei, pokoji oukitel i cubot, vjerojatno je htio isprobati, sad bar imamo iskustva iz prve ruke za mob, ne znam kaj se zalis i u svemu nades zamjerku... Daj se malo opusti, uzivaj u zivotu, nemoj na sve gledat s mracne strane 😂

 

Edit: evo covjek napisal da je pital, niko se nije pozalil, ocito ga niko nije koristil..

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.6.2017 10:39 (blackeagle29).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zelenbic kaže...

 To sam isto i pitao prije 2 mjeeca i nitko nije rekao ništa loše o verneeu ili marsu.

 Ne može ti nitko ni reći ništa o telefonu kojeg imaju 2 čovjeka forumu, a čim ga nitko nema znači da je "no name" drlog.

Kad kupuješ mobitel onda dođi na forum, kaži što ti je bitno od spec. da mobitel ima i tražiš prijedloge do te i te cijene.

Da si tako napravio nitko živ ti ne bi preporučio taj vernee, i to s razlogom.

9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ljudi kakva iskustva imate sa Xiaomi Mi 5s po pitanju zaštite stakla i citaca otiska prsta.
Citam po recenzijmna da citac i nije bas nesto bajan, je li se stanje popravilo softverski ista?
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zelenbic kaže...

Kupio sam prije 2 mjeseca Vernee Mars i ukratko bi vam preporučio da izbjegavate i vernee i Mars.

Software ima par većih bugova. Senzor za otisak prsta više neradi nego što radi, nekad mi mobitel stoji na stolu i iz čista mira registrira da ga netko pokušava otključat.

Od updatea na najnoviji android(ja mislim 7) kada su spojene slušalice zvuk je uvjek na 100% što je jako iritantno za muziku ali pogotovo za skype,whatsapp pozive itd. Još je problem što se Vernee pravi blesav. Na forumima govore da ljudima nevaljaju slušalice jer kao trebaju neke iphone stereo slušalice a svi im govore(pa tako i ja) da je to softwareski problem jer je zvuk radio normalno na androidu 6. Mislim da će se ovaj problem rješit kada rollbackam na android 6 ali svjedeno im je pristup ciganski.

 wow, imao sam nekakvo bolje misljenje o njima, steta da je tako lijepo mobitel unistem softwerom

16 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Zainteresiran sam za mob Oukitel K6000 Plus najviše radi baterije, dok su ostali parametri sporedni(koristim dosta navigaciju koja pojede bateriju brzo, a nije opcija kupnja klasične navigacije) a nesviđa mi se mdel Oukitel 10000 -:((

Ionako za klasično korištenje je i više nego dovoljno(poneka fotka,sms,pozivi igre nisu bitne i neće se igrati na njemu) nadam se da ima notifikacijsku ledicu i da to radi.Znaći min 5,2 do 5,5" max.

 

Jel ima tko i kako je zadovoljan mobitelom ili ima nešto bolje do max. 200ojra(xiaomi nebi zbog softwera i čestih nadogradnji i mogučih problema pošto o tome nemam pojma ima previše koplikacija s "roomovima" kuhanjem i sl. a treba podržavati HR jezik)

 

Vidim ima i Lenovo Vibe p1 sa 5000mAh baterijom možda je to sigurnija i bolja kupnja???

 

 

Hvala.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.6.2017 14:05 (Smille).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kakvi problemi sa xiaomijem? Stavi se official global i nema problema, ak oces updateat, updateas, ak neces nemoras... Kolko znam sad i u stable romu ima hr jezik, ni ja nisam imal pojma o romovima pa sam ipak naucil flashat za 5 minuta citanja uputa.. Nadogradnje su na dev romu svaki petak, na stable nisu tak cesto..

16 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Znači kako sam rekao trebam mob koji kad upalim i podesim osovno osim štekanja na punjač neželim više ništa dirati, ne zanima me niakavo fleašnje i ina njesra valja je to našim riječnikom dosta dobro rečeno ili treba još pojašnjavati

Xiaomi otpada iz navedenih razloga

 

 

Hvala na razumijevanju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.6.2017 14:17 (Smille).
Moj PC  
1 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bill_jobs kaže...
zelenbic kaže...

 To sam isto i pitao prije 2 mjeeca i nitko nije rekao ništa loše o verneeu ili marsu.

 Ne može ti nitko ni reći ništa o telefonu kojeg imaju 2 čovjeka forumu, a čim ga nitko nema znači da je "no name" drlog.

Kad kupuješ mobitel onda dođi na forum, kaži što ti je bitno od spec. da mobitel ima i tražiš prijedloge do te i te cijene.

Da si tako napravio nitko živ ti ne bi preporučio taj vernee, i to s razlogom.

 Nevidim svrhu tvojih reakcija i tvojih postova. Pitao sam tada koji mobitel i zahtjev mi je bio 4GB rama(i do 2000kn) jer sam smatrao da futureproof mobitel to treba imat. Prije njega sam ipao Zopo speed 7 koji je po tebi isto "drlog" ali je mobitel bio fenomenalan i nisam imao nikakvu zamjerku na njega. 

Svrha mog posta je bila upozorit moguće buduće kupce jer nema baš puno informacija o tome modelu niti o toj firmi.

Ako nisi zadovoljan sobom okreči ju ponovno
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Smille kaže...

Znači kako sam rekao trebam mob koji kad upalim i podesim osovno osim štekanja na punjač neželim više ništa dirati, ne zanima me niakavo fleašnje i ina njesra valja je to našim riječnikom dosta dobro rečeno ili treba još pojašnjavati

Xiaomi otpada iz navedenih razloga

 Pa Xiaomi dolazi sa official Global (stable ili beta, svejedno, ovisi o dućanu, oba rade savršeno) ROM-om koji se sam updatea i nema nikakvih prčkanja. Ima HR jezik. Na tebi je samo da složiš postavke.

Zato sam i uzeo 5 komada Xiaomia za cijelu obitelj, radije nego neke druge marke, baš iz razloga koji i ti navodiš :D

Od jeftinjaka 4A, pa do Note 4...

Svi su samo ubacili karticu unutra i koriste ga.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
CyberDemonVZ kaže...
Smille kaže...

Znači kako sam rekao trebam mob koji kad upalim i podesim osovno osim štekanja na punjač neželim više ništa dirati, ne zanima me niakavo fleašnje i ina njesra valja je to našim riječnikom dosta dobro rečeno ili treba još pojašnjavati

Xiaomi otpada iz navedenih razloga

 Pa Xiaomi dolazi sa official Global (stable ili beta, svejedno, ovisi o dućanu, oba rade savršeno) ROM-om koji se sam updatea i nema nikakvih prčkanja. Ima HR jezik. Na tebi je samo da složiš postavke.

Zato sam i uzeo 5 komada Xiaomia za cijelu obitelj, radije nego neke druge marke, baš iz razloga koji i ti navodiš :D

Od jeftinjaka 4A, pa do Note 4...

Svi su samo ubacili karticu unutra i koriste ga.

 Onaj tko naruci xiaomi uredaj sa goldway trgovine dobit ce global stable rom, sto znaci da ne treba nista flashati, tvoje je da ubacis sim karticu i pocnes normalno koristiti mobitel.. to sto neki kupuju xiaomi iz nekih znj trgovina pa dobiju neki sfusareni rom je njihov problem i zato se rasirila horor prica o uzasnim romovima i tom tragedijom u kojoj moras potrosit 5 min dragocjenog vremena da stavis na njega normalni rom.. nemas nikakvog razloga otpisivati xiaomi u startu jer te neko zastrasio pricama o flashanju kojeg neces morat ni radit

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
domac5 kaže...

 Onaj tko naruci xiaomi uredaj sa goldway trgovine dobit ce global stable rom, sto znaci da ne treba nista flashati, tvoje je da ubacis sim karticu i pocnes normalno koristiti mobitel.. to sto neki kupuju xiaomi iz nekih znj trgovina pa dobiju neki sfusareni rom je njihov problem i zato se rasirila horor prica o uzasnim romovima i tom tragedijom u kojoj moras potrosit 5 min dragocjenog vremena da stavis na njega normalni rom.. nemas nikakvog razloga otpisivati xiaomi u startu jer te neko zastrasio pricama o flashanju kojeg neces morat ni radit

Jel može link na goldway?

Znam da ima na prvoj stranici, ali ni za jedan uređaj ne mogu odabrati "Seller's Shipping Method - 17,89$" 

www.petvolta.com
7 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
@zelenbic on ni nema svrhu.. obican troll bez ideje i pameti.. :D

Ljudi ako uzimate sa Goldwaya i ako ste iz HR onda uzmite DHL shiping i telefoni dolaze do vas bez ikakvih davanja u roku od 10 dana (nekad dan dva gore dolje) i ukucajte u poruku selleru GW-EUsupport i dobijate na poklon kaljeno staklo i gumenu maskicu a sve zahvaljujuci covjeku sa nickom @Ilion koji ima temu o tome na Telekineza forumu..
kad te nadem a naci cu te ..
 
4 0 hvala 4
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

E ovako,ja sam koristio OP3 i prodao sam ga,te sam ženi kupio Mi5S.

Otisak prsta kod Mi5S je blago rečeno smeće u odnosu na onaj kod OP3,sve ostalo je ok.

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice