"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.318
|
čitano: 5.738.638
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozz...trebam nekog znalca upitat glede gcama na MI 9T i Redmi note 7...na MI 8 selfie gcam radi vrhunske slike,a na ova 2 navedena uređaja uzasne,bez detalja,ostrine i boje,budu blijedunjave sto je najgore...e sad u postavkama se podesava saturation i ostali parametri,ali nazalost sve ostaje na pokusaju,a izguglo sam sve i svasta i na youtube-u...sta je ciniti? Ovim youtuberima slike izgledaju odlicne,kako to,neznam :-/ i da,kako da gcam ne daje kontra sliku na selfie kameri? Ako mi moze neko pomoc nek mi se javi...hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

EKipa gdje sad kupujete mobitele?? na honor buyu nije bas neki izbor a ni cijene..Jel goldway jos uvjek salje onako prvo u uk pa onda k nama??
I na kraju sta uzet od xiaomija? jako mi se svidja mi 9 se, al me strah baterije sada nakon A2 lite, pa nekako gledam Mi mix 2s ili mi8 ?

Misljenje?

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

R3nchi ja sam kupio Mi8. U sancti za 2.100 kn na rate. 

 

Meni je odličan. Ekran mu je odličan, zub mi ne smeta, brz je, 

za bateriju ne mogu puno napisat jer ga koristim dva dana ali ionako ću ga svaku večer puniti. 

Kamera je odlična, instaliraš Gcam. 

 

Preporuka ! 

 
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Gcam je najbolji ocito na mi8...jel zna tko odgovor???

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav, zanima me da li je netko u zadnje vrijeme kupovao mobitel s giztopa

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2019 9:26 (mikes).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mzopg kaže...
Ikerepc kaže...

Jel to sigurno tako mzopg da preko toga priority line ne plaćaš ta davanja - pdv, carina?

Tražim evo neki novi mob do nekih 1500... Ne služi za gaming, evo na mobu od aplikacija imam m-zabu, operu mini, face, messenger, whatsapp i pasijans hahaha, znači nije za neki gaming ali bi bilo dobro da izdrži neko vrijeme na bateriji...

Sada sam imao (imam još) Lenovo Vibe P1ma40 i mob mi je super, star 3 godine uskoro će biti, upao u wc 2 puta, na 3 strane mu fali rub i staklo otkrhnuto na svakoj, još radi... xD

E sad, tražio bih mob koji će mi biti narednih par godina... Bilo bi dobro barem 3-4-5, minimalno... Onda tražim nešto 4 gb ram, ok procesor, gpu me ne zanima previše kakav je...

Čak mi je palo na pamet gledati mobitele tipa Cubot Quest (načuo sam da su Cuboti ok, king kong 3 je mal skup), možda čak nešto tipa uleFone 6/6E (do 6 bi se mogao proteći ako je onaj s aliexpresa na akciji al bez dodatnih davanja haha - iako sam prilično skeptičan prema uleFone jer ne znam previše dobrih iskustva s tom markom...), ili nešto drugo haha, sestra nabavila Mi Note 7 (4gb ram verzija) pa budem vidio kako to izgleda i sl...

 

Nekako sada gledam najviše na taj cubot i xiaomi... xiaomi su dobri uređaji i sve al za cubot sam čuo da su ok, a još budu jeftiniji, sad, gdje tu leži istina ne znam...

 

U biti, do 1500 kn, ako je puno bolji i rugged možda i malo iznad (normalni nebu izdržo samnom hhaahha)...

 Za sada preko Priority Linea sve funkcionira bez greške, kao i DHL kod nekih trgovaca preko Allija. Do kada će to prolaziti nitko ne zna, tako da ti ja ne mogu 100% garantirati da je jedno i drugo 100% sigurno. Osobno naručujem tjedno barem 2-3 proizvoda na taj način i za sada sve ide kako treba. Upravo sad se spremam naručiti još dva moba pa mogu napisati kako je prošlo kad stignu. Često i drugi sa ovog foruma tako naručuju i imaš "friških" postova starih dva-tri dana gdje su napisali da im je sve prošlo ok.

 

Za 1500kn po meni je odličan izbor Xiaomi Mi A3, provjeren stroj, odlična baterija, odlična kamera. Cubot je sad izbacio novi model X20 Pro djeluje jako dobro, ali nisam previše upoznat s njima, cijena mu je odlična oko 160$. Ulefone sam davno pratio i imali su zanimljive uređaje i niske cijene, ali po meni sve to pored Xiaomija teško prolazi jer oni jednostavno nude jako puno za odličnu cijenu i pokrivaju sve segmente od 80$ do 600$.

 

Xiaomi ima MIUI koji meni odgovara, ne znam što Cubot i Ulefone vrte i kako to izgleda. Znam da mnogi ti Kinezi znaju kiksati na softwareu, a onda nema koristi od dobrih specifikacija. Kod Xiaomija si miran i sa nadogradnjama, a posebno ako se odlučiš za Mi A3 koji ima čisti Android i zajamčene nadogradnje.

 

Sada je izašao i Redmi Note 8 Pro koji je po meni izvrstan uređaj za malo novaca, oko 1500-1600kn iz Kine ili 2100kn kod nas. To su početne cijene koje će ići dole. Ali to je malo glomazniji mobitel od Mi A3. Ima i IP52 certifikat, ne znam bili preživio pad u WC, ali malo vode može izgurati. 

 

E sad ako ti treba nešto što može izdržati česte padove onda ili dobru zaštitnu masku ili gledati modele tipa Ulefone Armor. 

 

Ima kakvih novosti vezano za ovo, još prolazi? Naručio bih si ovih dana pa me zanima isplati li se riskirati preko priority line ili pak da uzimam u HR?

11 godina
protjeran
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ja sam prije 15-ak dana narucio na gearbestu preko priority lajna mob ali jos uvijek nista, tracking ne radi nista jos ne dolazi doma. Jedino pise da ide DHLom za njemacku. Mislim da ce se tamo prepakirat pa onda za HR, neznam cekam pa cemo vidjet kaj bude od toga

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
minarelli kaže...

Ja sam prije 15-ak dana narucio na gearbestu preko priority lajna mob ali jos uvijek nista, tracking ne radi nista jos ne dolazi doma. Jedino pise da ide DHLom za njemacku. Mislim da ce se tamo prepakirat pa onda za HR, neznam cekam pa cemo vidjet kaj bude od toga

 Aj super, javi kad stigne...

11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav ekipa

Nisam 100% siguran da li je ovo prava tema za pitanje pa ukoliko nije molim Vas da me barem uputite dalje

Naime, do sad sam koristio Redmi 3S prime i nabavio sam Mi 9

Nekoliko puta sam pokušao sinkronizirati podatke ali nisam uspio jer se nikako nisam mogao prijaviti na Mi Acc, zaboravio sam sifru (koju sam prije 3 godine stavio bezveze jer nisam imao pojma cemu to sluzi) 

Zatim sam, posto Redmi 3S planiram dati bratu, htio vratiti sve na tvornicke postavke ali nisam mogao iz istog razloga, nisam znao sifru

Problem je sljedeći

Ne mogu resetirati sifru jer mi ne dolazi poruka s kodom iako je taj broj spojen s tim Accom

Sljedeca glupost koju sam napravio je bio hard reset jer sam mislio da cu tako izbjeci taj dio ali sam sad zakljucao mob...pa Vas molim za pomoc...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Iamdanny kaže...

Pozdrav ekipa

Nisam 100% siguran da li je ovo prava tema za pitanje pa ukoliko nije molim Vas da me barem uputite dalje

Naime, do sad sam koristio Redmi 3S prime i nabavio sam Mi 9

Nekoliko puta sam pokušao sinkronizirati podatke ali nisam uspio jer se nikako nisam mogao prijaviti na Mi Acc, zaboravio sam sifru (koju sam prije 3 godine stavio bezveze jer nisam imao pojma cemu to sluzi) 

Zatim sam, posto Redmi 3S planiram dati bratu, htio vratiti sve na tvornicke postavke ali nisam mogao iz istog razloga, nisam znao sifru

Problem je sljedeći

Ne mogu resetirati sifru jer mi ne dolazi poruka s kodom iako je taj broj spojen s tim Accom

Sljedeca glupost koju sam napravio je bio hard reset jer sam mislio da cu tako izbjeci taj dio ali sam sad zakljucao mob...pa Vas molim za pomoc...

E, a jesi probao online restartati šifru? Možda te pita za e-mail, il tak nešto?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jesam, isto me dovodi do koraka kad treba verificirati broj i onda bi mi oni trebali poslati kod ali ja nikako da dobijem taj kod...koje su mi opcije? Da li se to da riješiti ili da ga samo bacim..

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ma nisam htio napisati, ja sam ženi to rješio prošle godine.... al se ne sjećam kako, pa ti ne mogu pomoći! 

Mislim da sam stavio da pošalje kod, ali je meni radil....

 

Probaj pitati službu za korisnike, pronađi nekakav kontakt, il nešto. Napiši da ti ne radi slanje koda, a zaboravio si šifru.

Malo se potrudi, možda se netko javi i pomogne.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
  1. Oneplus 6t ili Xiaomi MI 9T za iste novce?

 

3 6T
8 9T
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Arabarran kaže...
  1. Oneplus 6t ili Xiaomi MI 9T za iste novce?

 

 Hah, žena mi ima 9T, buraz 6T. Ni jedan se ne bi mijenjao sa onaj drugi :D Svakome je njegov po nečemu bolji.

 

Ali 9T ima širokokutnu kameru, cijeli ekran, veću bateriju , pa bi ja možda radije njega.

Al sam negdje i vidio usporedbe gdje bi netko radije 6T. 

Uglavnom, ni s jednim nećeš fulati, ali ja sam stavio glas za 9T.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Oba su mi primamljiva. 6T bolji softver, 9T ljepši ekran, audio jack. Nemam ih prilike isprobati u ruci, to me zeza.

 

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Arabarran kaže...

Oba su mi primamljiva. 6T bolji softver, 9T ljepši ekran, audio jack.

 

 Točno tak :D

 

Ali, za Mi 9T uskoro izlazi novi MIUI! Pa imaj i to na pameti. To je skoro godinu noviji model, pa će možda i dulje dobijeti nadogradnje, pa dostigne 6T i u softveru.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Neće. OnePlus je redovit sa updateima i daje podršku dulje nego drugi.
Osim toga 6T je brži zbog jačeg SoC-a.
3.5mm jack i wide kamera je najveća prednost Mi9T i ako ćeš to dosta koristiti, uzmi ga. U suprotnom OnePlus
Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zuper kaže...
OnePlus je redovit sa updateima i daje podršku dulje nego drugi.

 To je istina. Ali je ovdje ipak razlika u jednoj generaciji, znači da bi OnePlus morao dvije generacije dulje davati podršku da prestigne 9T. (Što je lako moguće! Ali nemam kristalnu kuglu, pa ne mogu potvrditi)

 

Evo, Xiaomi još podržava i recimo Redmi 5 koji je izašao 2017:

https://www.racunalo.com/miui-11-sluzbeno-evo-i-koji-ce-ga-smartfoni-prvi-dobiti/

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Da, ali to je sučelje koje može doći na Pie ili na novi 10.
OP 6T će sigurno na 11, a možda i na 12. Recimo OP5 je potvrđen na 10, a izlazio je sa Nougat.
U svakom slučaju, oba odlična i neće pogriješiti sa bilo kojim
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ljudi, koje bi stranice gledali da kupujete mobitel?

Nabava, Goldway, Gearbest, Amazon de...?

 

Idem pratiti cijene Xiaomi Mi 9 (6/128) pa da vidim kak budu rasle/padale kak se bliži 11.11. i crni petak.

 

Za sad su ove:

14.10.

Goldway 2790kn

Nabava 3188kn

Gearbest 3498kn

Amazon 3314kn

 

(Nije mi jasan Gearbest, obično je cijenama jako blizu Aliexpresu?)

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009230388712.html

Priority Line - navodno stiže bez PDVa.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2019 18:24 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Uzmi kod nas ukoliko bude 10-15% skuplji nego izvana jer u tom slučaju imaš sigurnu dvogodišnju garanciju.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Smatram da se, s obzirom na malu razliku u cijeni, isplati kupiti kod nas. Iako nisam nikad imao nikakvi problem s bilo čim od Xiaomia, zašto se ne osigurati...

Ja sam svojega nabavio s njuškala, starog 3 mjeseca, kupljenog kod nas(garancija...za 1800 kn...pa ako takva vrsta kupovine dolazi u obzir, baci pogled s vremena na vrijeme

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zuper kaže...
Uzmi kod nas ukoliko bude 10-15% skuplji nego izvana jer u tom slučaju imaš sigurnu dvogodišnju garanciju.

 Točno to i je plan. Zato i pratim :)

Trenutni mob je na izdisaju, svaki dan nova glupost s njim, al još čekam.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav

Jel tko na Goldway probao u košaricu staviti dva mobitela i za jedan dhl 27$ a za drugi obična pošiljka za 3$ i tako naručiti?

Da li šalju možda zajedno ili odvojeno u takvom slučaju ?

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Z004 kaže...

Pozdrav

Jel tko na Goldway probao u košaricu staviti dva mobitela i za jedan dhl 27$ a za drugi obična pošiljka za 3$ i tako naručiti?

Da li šalju možda zajedno ili odvojeno u takvom slučaju ?

 Uuu, sviđa mi se kak razmišljaš :D

 

Pretpostavljam da Kinezi nisu tak bedasti, pa to ne bi prošlo... Ak skupiš hrabrost i probaš, javi kak je ispalo :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nakon 8g imanja Xiaomija od redmi1  do sada a2 lite, moram konstatirat da su kao kompanija otisli u krasni k i nasoj ljubavi je doaso kraj..

Al posto sam ja Renato i volim mobitele koji pocinju s R (redmi) nasao sam ovu ljubav..Cak se i isto zove  Realme 3 pro

 

https://www.gsmarena.com/realme_3_pro-9669.php

 

Cak imaju i Eu store 190e !!! koji naravno salje samo u UK,Fran,It ili Spa..

 

https://www.realme.com/eu/realme-3-pro

 

Probo sam otvorit uk mail box al mi realme stranica  trazii uk celphone number koji nemam..

Ako idem preko honora onda je 270e a tolko nedam..Ima ko kakvu ideju..

Inace mb se cini bomba

R33mba#2892
Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
R3nchi kaže...

Nakon 8g imanja Xiaomija od redmi1  do sada a2 lite, moram konstatirat da su kao kompanija otisli u krasni k i nasoj ljubavi je doaso kraj..

Al posto sam ja Renato i volim mobitele koji pocinju s R (redmi) nasao sam ovu ljubav..Cak se i isto zove  Realme 3 pro

 

https://www.gsmarena.com/realme_3_pro-9669.php

 

Cak imaju i Eu store 190e !!! koji naravno salje samo u UK,Fran,It ili Spa..

 

https://www.realme.com/eu/realme-3-pro

 

Probo sam otvorit uk mail box al mi realme stranica  trazii uk celphone number koji nemam..

Ako idem preko honora onda je 270e a tolko nedam..Ima ko kakvu ideju..

Inace mb se cini bomba

 Po čemu su to otišli u kk?

 

Jedan od rijetkih proizvođača koji i dalje opravdava cijenu svojih uređaja, za razliku od Jabuke, Samsunga, Huaweia...

9 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jel nekome stigao s gearbesta, priority line, kak je prosla carina pls... Trebam uzet nes sto prije hahha ovo moje je na posljednjim izdisajima xD

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Da li je ok dat 2000 kuna za novi iz dućana Xiaomi Mi Mix 2s od 6 gb rama ili ima i boljih stvari za te novce?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Vezano na Gearbest

Ja platio 3.10. i još ništa. Na trackingu nema pomaka. Valjda putuje iz Kine u Njemačku. Imam osjećaj da prije nisam toliko čekao.

Da trebam uzeti još jedan uređaj gledao bi nekog ko ima skladište u EU i ne treba toliko čekati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 8:17 (SosT).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice